Twój e-mail
Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

tworzenie stron www przyjaznych Google

Google jednoznacznie określił standardy, które będą miały wpływ na rankingi i obecność w wyszukiwaniu.

Osoby tworzące strony internetowe powinny skupić się na tym, by ich strony były jeszcze szybsze i bezpieczniejsze.

Czy Wasze witryny przestrzegają tych zasad?

 

W biznesie i w walce o względy Google liczy się tylko wynik na pierwszej stronie wyszukiwarki. Oczywiście, różnica między rekordami także jest istotna, dlatego najlepiej być pierwszym i o to trwa nieustanny wyścig.

Niektórym może wydawać się niesprawiedliwe, że firma pozarządowa dyktuje zasady prowadzenia biznesu. Prawda jest jednak taka, że profesjonalne strony internetowe, przy wykorzystaniu czasu i zasobów finansowych, mogą zyskać znaczną przewagę konkurencyjną.

 

Poniżej przedstawiamy kilka konkretnych uwag, których Google wymaga od profesjonalnych witryn:

 

Responsive Web Design

Od 2015 roku Google zaczął zdecydowanie skłaniać się ku projektowaniu mobilnemu i krok po kroku zaostrzał swoje reguły. Obecnie elastyczne projektowanie witryn (RWD) jest oficjalnie zalecane przez firmę.

Pozwala to na serwowanie tego samego kodu HTML dla dowolnego urządzenia użytkownika, przy dopasowaniu obrazu pod wymiary jego wyświetlacza (źródło: Google).

Jak zrobić responsywną stronę internetową „Responsywność, czyli o co tyle hałasu” - przeczytasz go tutaj.

 

Bezpieczeństwo

Coraz częściej powtarza się, że wszystkie adresy w witrynie, nie tylko na stronach transakcyjnych, powinny być zabezpieczone przez protokół HTTPS. Obecnie około połowa stron pokazywanych w wyszukiwarce, to strony z tym protokołem.

W zeszłym roku liczba ta oscylowała w granicach 25%. Wniosek jest więc jasny - Google chce by witryny były zabezpieczone i weryfikowane tylko przez certyfikat SSL.

W innym przypadku, gdy internauci korzystają z przeglądarki Chrome, mogą zauważyć niedomkniętą lub przekreśloną kłódkę na pasku adresu URL. Informuje to, że dana strona jest niepewna i nie w pełni bezpieczna.

Witryna WebWave i wszystkie nasze podstrony mają certyfikat SSL.

Dołącz do ponad 110 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i bez kodowania

Zbuduj własną stronę www. Zacznij od pustego projektu lub wybierz
jeden z kilkudziesięciu darmowych szablonów. 


STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

Szybkość

Wiele aktualizacji, które Google dołącza do swoich algorytmów, ma związek z szybkością witryny, również wspomniany Responsive Web Design. Waszym głównym celem jest po prostu upewnienie się, że strona którą posiadacie, jest szybsza od konkurencji. Na najważniejsze elementy składa się większa moc obliczeniowa, niezwodne buforowanie elementów i szybki system dostarczania treści (ang. Content Delivery Network).

Więcej o szybkości strony internetowej przeczytacie w tym miejscu.

Zmiany i kolejne wymogi stawiane przez wyszukiwarkę są częścią działalności Waszej firmy w Internecie. Pamiętajcie, że strony utworzone w kreatorze www WebWave są w pełni responsywne, co już na starcie jest ogromnym atutem dla firmy. Co więcej każda strona z opłaconym hostingiem w WebWave otrzymuje darmowy certyfikat SSL. Po zarejestrowaniu się w WebWave możecie przekonać się, jak łatwy i intuicyjny jest to proces. Jeżeli chcecie porozmawiać z nami o budowie strony przyjaznej Google, także pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

Przeczytaj podobne teksty:

Autor: Paweł Krzywina. Webdeveloper, dziennikarz, pr-owiec. 5 lat doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, z zawodu także dziennikarz biznesowy. Miłośnik języka polskiego, nowych technologii, literatury i sportu.

25 maja 2017

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

3 najważniejsze zasady tworzenia stron www przyjaznych Google

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

- 50%

WIELKA PROMOCJA NA BLACK FRIDAY!

na Pakiet Premium w WebWave

ODBIERZ RABAT

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI