Blog

Podążając za modą cyfrową niektórzy ludzie tworzą stronę internetową oraz konta praktycznie na wszystkich znanych platformach społecznościowych. Z czasem okazuje się jednak, że ich firma nie przyciąga większej rzeszy klientów. Istnieje duża szansa na to, że problem nie tkwi w samej marce, a w sposobie jej prezentacji. Strona www może potrzebować liftingu.

 

 

Odwiedzający stronę oceniają ją w ciągu pierwszych kilku sekund i reagują m.in. na czas potrzebny do jej załadowania, aspekt wizualny i łatwość nawigacji. Szacuje się, że przeciętnemu internaucie wystarczy 10 sekund do wystawienia oceny, dlatego wszystko powinno być idealne. Poniżej prezentujemy kilka elementów, które w pierwszej kolejności odstraszają publiczność.

 

1. Chaos na stronie głównej

 

Strona startowa jest najważniejszym i najcenniejszym miejscem. Zaśmiecona i niepoukładana „jedynka” odstrasza i myli użytkowników. Strona ta powinna być zorganizowana oraz posiadać punkt centralny, który w sposób przejrzysty pozwoli odwiedzającym odkrywać kolejne podstrony. Menu czy pasek nawigacyjny powinny być łatwe do znalezienia. Często można spotkać moduły rotujące z zawrotną prędkością, brak widocznych nagłówków czy natłok animacji lub GIFów skutecznie odwracających uwagę.

 

2. Zagadkowa nawigacja

 

Pasek nawigacyjny powinien być umieszczony w górnej części strony i zawsze zawierać link do strony głównej. Zawartość powinna być wyraźnie zdefiniowana w menu, a strony zatytułowane w sposób, który przemawia do logiki gości, a nie ich wyobraźni. 

 

3. Nieuchwytne przyciski social media

 

Często zdarza się, że przyciski społecznościowe są trudne do znalezienia. Marka, która szczyci się swoją społecznością, powinna się nią chwalić i ukazywać ją w oczywistym miejscu. Niestety niekiedy przyciski social media zakopane są głęboko np. w stopce lub dopiero na stronie kontaktowej. Niektóre z nich mają np. błędne odnośniki. Trzeba zaznaczyć, że firma powinna informować o każdej platformie społecznościowej, na której jest aktywna, a nie tylko o jednej.

 

4. Brak integracji

 

Na niektórych stronach współczynnik odrzuceń, czyli procent ludzi, którzy opuszczają witrynę po odwiedzeniu tylko jednej strony, jest wysoki. Należy wtedy zadać sobie pytanie czy odwiedzający wiedzą co na niej robić? Witryna powinna być tak skonstruowana, by wzywała publiczność do prostych działań czy instrukcji – np. "zadzwoń", "kliknij tutaj" czy "zapisz się do newslettera". Każdej marce zależy by użytkownicy wiedzieli jak poruszać się po witrynie i korzystać z jej usług. 

 

5. Oklepane zdjęcia

 

Strona wypełniona wyłącznie stockowymi obrazkami nie odzwierciedla indywidualność marki, która jest bardzo ważna dla potencjalnych klientów. Aby opowiedzieć historię i przedstawić autentyczność swojej firmy, warto zainwestować w profesjonalne zdjęcia lub wykonać własne. W cyfrowym świecie, gdzie użytkownicy mają niemal nieograniczony wybór, kluczem do ich zaangażowania i współpracy jest zapewnienie niepowtarzalnej formy oraz treści. Korzystanie ze zdjęć przestawiających uścisk dłoni, dziewczynę wchodzącą do pralki czy 20-letniego dyrektora w sali konferencyjnej jest strzałem w kolano.


Jeżeli rozpoznajesz jeden z powyższych problemów na swojej witrynie, możesz nieumyślnie odstraszać odbiorców.  Wiesz już teraz jednak jak ich uniknąć i jak stworzyć dobrą stronę internetową. Dajcie znać w co Was najbardziej odstrasza i czego nie lubicie na stronach internetowych.

 


strona www blog - autorPaweł Krzywina - Webdeveloper, dziennikarz, pr-owiec.

5 lat doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, z zawodu także dziennikarz biznesowy. Miłośnik języka polskiego, nowych technologii, literatury i sportu.

5 częstych błędów na stronie www których łatwo uniknąć

26 stycznia 2017

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych bez kodowania

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie i w prosty sposób zrobić stronę internetową.

 

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
tel. +48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

PL

EN

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Zacznij Teraz

RO

Porozmawiaj z nami na czacie.

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie