Blog

dobre czcionki na stronę internetową

Prowadzisz firmę i jeszcze nie posiadasz bloga? To błąd! Jak widać, blog firmowy jest jeszcze przez wielu niedoceniany, a szkoda. Istnieje bowiem kilka solidnych argumentów świadczących o konieczności prowadzenia bloga. Warto zatem wykorzystać nowoczesne metody kontaktu z potencjalnym klientem, gdyż jest o co walczyć. Przejdźmy zatem do konkretów, bo tam dzieją się już cuda.

 

 

 

1. Podniesienie pozycji w wyszukiwarce, czyli to, co tygrysy lubią najbardziej.

 

Blog zwiększa zasięg promocji strony. Wyszukiwarka na pewno doceni Twoje starania wybicia strony, pod warunkiem, że artykuły będą dodawane systematycznie. Co prawda wymaga to czasu, ale jeżeli treści będą dobrej jakości, efekt może Cię pozytywnie zaskoczyć. Firma posiadająca swojego bloga zyskuje zaufanie oraz wiarygodność w oczach Klientów.

 

 

2. Storytelling marketingowym hitem

 

Świetne odkrycie dzisiejszych fachowców od inbound marketingu. Cały sekret tkwi w opowiadaniu historii dotyczących naszej firmy. Blog jest trafionym miejscem na zbudowanie opowieści na temat marki. Słowo pisane ma olbrzymią moc. Wykorzystanie storytellingu do bloga zatrzyma oko czytelnika, po czym skłoni go do oferty lub zwyczajnie nie pozwoli o sobie zapomnieć. Jeżeli sprytnie przedstawimy nasze przedsiębiorstwo, zostanie ono zapamiętane przez klienta, a to już duży sukces.  

 

 

3. Zyskujesz linki do strony

 

Publikacja wysokich jakościowo i merytorycznie treści owocuje zwiększeniem linkowania Twojej strony. Pozwala to na zdobycie nowych klientów oraz udzielenie im odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Internauci chętnie dzielą się dobrym artykułem zarówno na swoich blogach jak i w mediach społecznościowych. Zdobywając w ten sposób linki podwyższysz siłę samego tekstu oraz całej strony firmowej.

 

 

 

4. Blog ułatwia budowanie „długiego ogona”

 

Jakie treści wrzucać na bloga firmowego aby znaleźć się wysoko  w Google? Najkorzystniej jest stosować tak zwane „frazy długiego ogona”.  O co chodzi? Najprościej rzecz ujmując, wykorzystuj sformułowania najczęściej wpisywane przez Klientów, ale tu ciekawostka - unikaj tych najbardziej ogólnych i celuj w rozbudowane słowa kluczowe: na przykład: „najtańsze meble na wymiar w Olsztynie” zamiast „meble na wymiar” lub „skuteczny szampon przeciwłupieżowy dla mężczyzn” zamiast „szampon przeciwłupieżowy”. Pozycjonowanie strony jest dzięki temu skuteczniejsze.  Potencjał fraz długiego ogona jest na tyle wysoki że szkoda byłoby go nie wykorzystać. 

 

 

5. Stajesz się ekspertem w danej dziedzinie

 

Tworzenie treści na bloga firmowego posiada same zalety. Przede wszystkim rozwijasz swoje umiejętności w tym kierunku, nie pozostajesz w tyle i poznajesz wszelkie nowości w danej dziedzinie. Doskonalisz rzemiosło zrozumiałego i prostego przekazu informacji swoim czytelnikom. Budzisz w nich chęć zadawania pytań związanych z Twoją twórczością. Odpowiedzi na nie zainteresowani znajdują oczywiście na blogu. W efekcie chętnie do Ciebie powracają w poszukiwaniu nowych interesujących tematów.

 

 

6. Zbudujesz bazę e-mailową

 

Trzeba to powiedzieć otwarcie - budowanie bazy mailingowej jest jedną z najważniejszych rzeczy w promowaniu swojej usługi lub produktu. A dlaczego jest to tak istotne? Głównie ze względu na fakt, że jest to świetne narzędzie powiadamiające czytelników o dostępnych nowościach, wrzucanych postach, poradach. Także o organizowanych przez Ciebie szkoleniach poinformujesz (i zaprosisz) zainteresowanych za pośrednictwem newslettera. Co więcej, dzięki tej formie komunikacji utrzymasz stały kontakt z klientami. Ponad to, nie można pominąć faktu, iż za sprawą newslettera Twój autorytet wzrasta, a tym samym ułatwiasz sobie drogę do bezpośredniej sprzedaży produktów.

 

 

7. Pozycjonowanie stron internetowych w WebWave

 

Jeśli interesuje Cię temat pozycjonowania stron to koniecznie zapoznaj się z eBookiem pt. "Skuteczne SEO z WebWave". Dowiesz się z niego jak skutecznie pozycjonować swoją stronę www stworzoną w kreatorze stron internetowych WebWave. Znajdziesz w nim wiedzę ogólną dotyczącą samego pozycjonowania stron jak i szczegółowe instrukcje jak poszczególne działania łatwo wdrożyć na swojej stronie internetowe stworzonej w WebWave. Jednym z poruszanych tematów jest oczywiście tworzenie firmowego bloga.

Kliknij tutaj żeby przeczytać eBook.

 

 

Podsumowując

 

Nie prowadząc bloga na swojej stronie nie jesteś sobą. Maksymalnie wykorzystaj dostępne narzędzia do promocji swojej oferty. Blog tworzy relację z czytelnikami, a do tego jest swego rodzaju przypominajką o usługach danego przedsiębiorstwa. Najważniejsze - nie tyle jest istotna częstotliwość wrzucania treści na bloga, co regularność. Wystarczy zatem publikacja trzech, czterech  artykułów w miesiącu,  aby ludzie częściej zaglądali na Twoją stronę. Zatem klawiatura w dłoń i do dzieła!

 


strona www blog - autorEwa Kosicka - SEO Copywriter

Realizacja projektów z zakresu SEO to czysta pasja, za którą jej płacą, dzięki czemu nigdy nie jest w pracy.  Prywatnie żona mężowi i pasjonatka decoupage.

 

 

Dlaczego warto prowadzić bloga firmowego

08 grudnia 2016

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych bez kodowania

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie i w prosty sposób zrobić stronę internetową.

 

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
tel. +48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

PL

EN

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Zacznij Teraz

RO

Porozmawiaj z nami na czacie.

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie