Blog

Logo to twarz Twojej firmy i wizerunek, który będzie kojarzony z Twoją działalnością. Czy wiesz, że logo rzeczywiście wywołuje uczucia? Jak każda forma sztuki, logo sprawia, że ludzie czują się w pewien sposób niespokojni, szczęśliwi, optymistyczni czy głodni. Jako przedsiębiorca chcesz mieć pewność, że Twoje logo przywołuje pozytywne uczucia u konsumentów.

 

 

Zapewne nie raz zorientowałeś się, że pamiętasz czyjąś twarz, ale nie imię. Ludzki mózg skanuje wszystko w zatrważającym tempie, pozostawiając zwykle tylko obrazy, a nie całe wspomnienia. Jeżeli stworzysz logo o prostej konstrukcji, które dodatkowo jest łatwe do odróżnienia spośród innych marek, niemal gwarantujesz sobie, że Twoja firma nie przepadnie w gąszczu informacji.

 

Zastanawiając się nad swoim logiem ludzie mają skłonność do zaskoczenia innych przez dodanie mnóstwa elementów, wzorów i kolorów. Aby tego uniknąć, zastanów się nad największymi markami na świecie: Apple, Google czy McDonald’s. Wszystkie z nich są proste i skutecznie zapadają w pamięć. W dzisiejszym świecie natłoku informacji, produktów czy usług, nasze logo nie powinno „krzyczeć”. Klientów można zaintrygować dużo prościej poprzez prosty design.

 

W procesie tworzenia własnego logotypu, powinniśmy zadać sobie następujące pytania:

 

1. Czy jest rozpoznawalne w czarno-białym kolorze?

 

Odpowiedź na to pytanie powinna zawsze brzmieć: Tak. Nie pozwól, by kolor przytłumił cały wizerunek. Na starcie zajmij się tworzeniem symbolu początkowego lub słowa, którego chcesz użyć do logo. Dopiero później, ewentualnie, dodaj do niego kolor.

 

2. Czy projekt właściwie przedstawia usługę?

 

Jeżeli jesteś np. masażystą, młotek umieszczony w logotypie raczej nie byłby odpowiedni i nie kojarzył się np. z relaksem. Twoje logo musi mieć sens, dlatego jeżeli decydujesz się na dodanie obrazka, powinien być on spójny z napisem.

 

3. Czy logo jest skalowalne?

 

Nie decyduj się na logo, bo wygląda dobrze np. na bilbordzie. Powinno prezentować się dobrze zarówno w dużym, jak i małym rozmiarze – na papierze firmowym, wizytówkach, ulotkach czy materiałach marketingowych. Upewnij się, że Twój projekt będzie wyglądał odpowiednio bez względu na to, gdzie zostanie wydrukowany.

 

4. Czy jest charakterystyczne?

 

Prowadząc biznes jesteś nastawiony na zysk, dlatego należy przyciągnąć ludzi do swojej marki. Prostota, charakterystyczne linie i atrakcyjne wykorzystanie koloru, pomogą Twojemu logo wyróżnić się na tle konkurencji.

 

5. Czy zapamiętałbyś to logo, jeśli nie byłoby Twoje?

 

Stań z boku lub zrób krok do tyłu i zadaj sobie pytanie – czy łatwo je zapamiętać? Bądź swoim największym krytykiem.

 

Idealne logo powinno za każdym razem przypominać się klientowi. Jeżeli jest łatwe do zapamiętania, stanowi podstawę do budowania lojalności wobec marki. Twoja strona internetowa, ze względów estetycznych i psychologicznych, powinna także pasować stylem i kolorem do logotypu. Im szybciej klient je zapamięta, tym lepiej dla Ciebie.

 


strona www blog - autorPaweł Krzywina - Webdeveloper, dziennikarz, pr-owiec.

5 lat doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, z zawodu także dziennikarz biznesowy. Miłośnik języka polskiego, nowych technologii, literatury i sportu.

Logo czyli wizerunek warty zapamiętania

23 lutego 2017

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych bez kodowania

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie i w prosty sposób zrobić stronę internetową.

 

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
tel. +48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

PL

EN

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Zacznij Teraz

RO

Porozmawiaj z nami na czacie.

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie