Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

O fałszywych newsach słyszymy od zawsze, jednak walka z nimi trwa od niedawna. Wojnę fałszywym informacjom wypowiedziały już Stany Zjednoczone czy Czechy. Google, podobnie jak Facebook, rozpoczął ich zwalczanie po ostatnich wyborach prezydenckich w USA. Dlaczego autentyczność treści na naszej stronie internetowej jest tak ważna?

 

 

Ludzie coraz mniej ufają nagłówkom czy tytułom w Internecie, a przez natłok informacji często mają problem z odróżnieniem tych prawdziwych. Najwięcej zamieszania dotyczy oczywiście tematów związanych z polityką, ale także wiele firm zatrudnia lobbystów od „czarnego PR-u” i walki z konkurencją. Autentyczność treści na stronie i w publikowanych komunikatach może być silnym narzędziem w obronie naszej marki oraz zaufania klientów.

 

W dzisiejszym świecie każdy może tworzyć i publikować treści w Internecie. Chociaż jest to niewątpliwy plus dla dostępności informacji, to coraz trudniej o znalezienie wiarygodnego materiału. Choć nie sposób całkowicie wyeliminować ten problem, portale czy strony zaczynają kłaść nacisk na budowanie zaufania. Marki, które chcą być poważnie brane pod uwagę, muszą znaleźć sposób by odróżnić się od plagi fałszerzy. Poniżej prezentujemy kilka informacji dotyczących tworzenia wiarygodnej zawartości.

 

Użyteczność

 

Treść powinna przede wszystkim być użyteczna. Jeśli nie pomaga użytkownikom rozwiązać poszukiwanego problemu, nie odpowiada na ich pytania, nie uczy niczego nowego, jest nieodpowiednia. Mając to na uwadze, koncentrują się na tworzeniu treści, która najpierw spełnia potrzeby informacyjne Twoich odbiorców, a później informuje o celach Twojej firmy.

 

Potwierdzenie

 

Informacje czy dane podane bez statystyk, faktów czy dowodów na ich poparcie, niszczą zaufanie w rekordowym tempie. Aby temu zapobiec należy cytować źródła, korzystać z celnych i jasnych obrazków ilustrujących zagadnienie i podawać przykłady na każdym kroku. Oprócz tworzenia treści godnej zaufania czy pokazania faktycznego stanu wiedzy w danym temacie, uczyni ją również bardziej przekonującą i użyteczną dla czytelników.

 

Obiektywizm

 

Nic nie pokazuje braku obiektywizmu bardziej niż skrajna argumentacja tylko jednej ze stron problemu. Chociaż dobrze jest mieć swoje zdanie i zawrzeć je w treści, to obiektywizm wymaga przedstawiania racji każdej ze stron. Wtedy Twoi czytelnicy nigdy nie poczują się urażeni, a także będą mogli wybierać interesujące ich treści na własną rękę. Taka dowolność świadczy o zaufaniu do Twojej osoby i tworzonych materiałów.

 

Profesjonalizm

 

Profesjonalny wydźwięk może pomóc zbudować zaufanie czytelników. Widzowie łatwo mogą stwierdzić czy się przechwalasz, próbujesz kogoś oczernić lub tworzysz treści bez pełnego zaangażowania. Mając to na uwadze, powinieneś być specjalistą w każdym opisywanym temacie. Obiektywne nagłówki, a także racjonalna i profesjonalna treść, będą wielkim atutem.

 

Konsekwencja

 

Konsekwencja może mieć duże znaczenie dla postrzegania marki czy osoby. Aby pomóc ludziom zrozumieć Twój punkt widzenia, konsekwentna treść pomaga budować Twoją rozpoznawalność w Internecie, co przekłada się na zaufanie do marki. Konsekwencja dotyczy nie tylko treści, ale także np. kolorystyki na stronie, formatowania czy rodzaju czcionki.

 

Zaufanie

 

Wszystko, co może zwiększyć nasze zaufanie, jest bardzo dobrym dodatkiem na stronie. Certyfikaty, rekomendacje czy opinie klientów mogą w zdecydowanym stopniu przekonać nowe osoby. W celu lepszej interakcji z czytelnikiem, można również skorzystać ze różnych wskaźników jak np. liczba subskrybentów czy wykonanych projektów.

 

Komentarze

 

Aby pokazać widzom, że nie uciekasz od odpowiedzialności i jesteś gotowy ich wysłuchać, możesz zachęcić ich do pisania komentarzy czy wejścia w polemikę. Gdy pojawią się głosy z zewnątrz, zarówno pozytywne czy negatywne warto na nie odpowiedzieć i zaangażować się w dialog. Im bardziej jesteś otwarty, tym bardziej prawdopodobne, że będziesz postrzegany jako wiarygodna osoba.

 

Szeroki dostęp do Internetu stworzył niesamowite możliwości dla wydawców, co niestety także przekłada się na liczbę fałszywych informacji. Brak zaufania do mediów przeniósł się na wszystkie branże, dlatego tworzenie wiarygodnej treści jest bardzo ważne. Tworząc kolejne informacje pamiętaj o budowaniu zaufania ze swoimi czytelnikami.

 


strona www blog - autorPaweł Krzywina - Webdeveloper, dziennikarz, pr-owiec.

5 lat doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, z zawodu także dziennikarz biznesowy. Miłośnik języka polskiego, nowych technologii, literatury i sportu.

projektowanie stron www
16 marca 2017

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

Fake news czyli o zaufaniu w dobie fałszywych informacji

 

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
tel. +48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

PL

EN

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Zacznij Teraz

RO

Porozmawiaj z nami na czacie.

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie