Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Google, czyli najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie, w ciągu sekundy przetwarza ponad 66 tysięcy zapytań z całego świata. Nie ma co się dziwić, że zespół Google szuka sposobów na usprawnienie działania wyszukiwarki. Jeżeli ktoś uważa, że w przypadku pozycjonowania niewiele się zmienia, niebawem powinien dostrzec różnicę gołym okiem. Dużo wskazuje na to, że podział wyników wyszukiwania na strony, do którego przyzwyczailiśmy się przez lata, już wkrótce może zostać zastąpiony inną technologią.

zmiany w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych

Google testuje nowe rozwiązanie, które zaprezentuje użytkownikom kolejne wyniki wyszukiwania bez konieczności przechodzenia na następną stronę. Naciśnięcie przycisku „więcej”, który ma znajdować się pod załadowanymi pozycjami, wczyta następne wyniki, pozostawiając wyszukującego na tej samej stronie.

przykład zapowiadanych zmian w wyświetlaniu wyników wyszukiwania na urządzeniach mobilnych

Pogłoski o testach nowego sposobu wczytywania kolejnych stron wyników pojawiły się już w grudniu 2017 roku, ale dopiero ostatnio zostały oficjalnie potwierdzone przez Google. Danny Sullivan ogłosił na Twitterze, że od niedawna testy nowego interfejsu są dostępne dla szerszego grona użytkowników. Poinformował również, że zmiana ma dotyczyć jedynie urządzeń mobilnych.

 

 

 

Wynika z tego, że Google zmierza w kierunku całkowitego odstąpienia od paginacji na rzecz infinite scrolling. Oczywiście nie jest to typowy przykład nieskończonego przewijania, gdzie możemy przewijać stronę bez końca; żeby wyświetlić kolejne wyniki trzeba kliknąć w przycisk. Niemniej nowe pozycje ładują się poniżej bieżącej treści, co jest charakterystyczne dla infinite scrolling. W pierwszej kolejności, po naciśnięciu przycisku „więcej”, wyświetlą się wyniki organiczne, a dopiero pod koniec nowego zestawu prezentowane są płatne pozycje. Dla reklamodawców oznacza to mniejszą liczbę wyświetleń reklam na kolejnych stronach wyników wyszukiwania. Za to dla użytkowników ta nowość zapowiada się bardzo ciekawie.

 

przykład zmian w wyświetlaniu wyników wyszukiwania na urządzeniach mobilnych

 

Czy pomysł ten jest lepszy niż dotychczasowa paginacja? Jak podają statystyki Infront Webworks, na drugą stronę wyników wyszukiwania Google nie dociera nawet 5% przeglądających. Wprowadzenie testowanego rozwiązania może doprowadzić do zwiększenia liczby kliknięć i poprawy widoczności stron na dalszych pozycjach SERP-ów (wyników wyszukiwania).

 

Nowa technika powinna przyspieszyć przeglądanie wyników wyszukiwania i prawdopodobnie to jest główna przyczyna testowanych zmian. Oczywiście nie mamy jednoznacznego potwierdzenia, że takie rozwiązanie nigdy nie pojawi się na urządzeniach desktopowych, ale dla urządzeń mobilnych niewątpliwie ma ono sens. Posiadanie wyników na jednej, ciągłej stronie, eliminuje konieczność ładowania nowych, co powinno wszystkim ułatwić przeszukiwanie. Niestety – na razie nie wiemy jak długo Google planuje kontynuować testy i kiedy te zmiany wejdą w życie.

 

A co Wy sądzicie o takim interfejsie? Czy korzystnie wpłynie on na User Experience? Zapraszamy do dzielenia się opiniami w komentarzach.

 

 

 

Aktualizacja (16.04.2018)

 

Google oficjalnie wprowadziło zmianę. Firma twierdzi, że przycisk „więcej wyników” załaduje w pierwszej kolejności wyniki organiczne, a dopiero później płatne pozycje.

 

 

 

 

 

 

Zaciekawił Cię ten temat? Te artykuły pomogą Ci poznać go lepiej:

 

Szybkość stron wpłynie na pozycjonowanie

 

Mobile First – co zmieni nowa polityka Google

 

Przestarzałe praktyki SEO

 

 

 


 

strona www blog - autorPaweł Krzywina - Webdeveloper, dziennikarz, pr-owiec.

 

5 lat doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, z zawodu także dziennikarz biznesowy. Miłośnik języka polskiego, nowych technologii, literatury i sportu.

 

czym są okna modalne
12 kwietnia 2018

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

Google wprowadziło nowe rozwiązanie dla mobilnego ładowania wyników wyszukiwania

 

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
tel. +48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

PL

EN

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Zacznij Teraz

RO

Porozmawiaj z nami na czacie.

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie