Twój e-mail
Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Jak być kreatywnym webdesignerem

Na pewno zdarza Ci się czytać blogi i zastanawiać się, w jaki sposób można stworzyć tak profesjonalne strony. Niezależnie, czy tyczy się to ich wyglądu, formy tworzenia artykułów czy ustawień newsfeedu - są wyjątkowe i chętnie do nich wracasz.

W przypadku stron, które się postawione przy pomocy CMS Wordpress może to być nie lada wyzwanie, ponieważ wymaga znalezienia (lub niestety częściej w tym wypadku kupienia) gotowego szablonu.

Tu jednak pojawia się drobny problem, ponieważ każdy po czasie chciałby w nim coś zmienić, przesunąć jakiś element, lub po prostu wyróżnić się od innych blogów, które używają tego samego szablonu. Nie jest to jednak tak proste, jak się wydaje.

 

Wymagane doświadczenie w tworzeniu bloga

Nie od dziś wiadomo, że aby móc korzystać z Wordpressa w pełni, trzeba znać się na kodowaniu. W przypadku chęci dokonania zmian w szablonie jest to najbardziej widoczne, ponieważ wszystkie modyfikacje należy wykonać bezpośrednio w kodzie strony.

Jest to uciążliwe dla każdego, kto tylko chce pisać artykuły - przecież nie potrafi kodować na takim poziomie.

Drugim wyjściem jest zatrudnienie osoby lub agencji, która będzie w stanie stworzyć dokładnie taki szablon na bloga, jaki sobie wymyślisz. Jednak będzie kosztowało Cię to kilka tysięcy złotych. Im więcej pomysłów, tym cena będzie wyższa ze względu na ilość programowania, jakie wymaga ich zrealizowanie.

Dołącz do 160 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

Prostota WebWave

W naszym kreatorze nie musisz zaglądać w źródło strony. Chcesz dokonać edycji w wyglądzie witryny? Zrób to bezpośrednio, widząc wszystkie zmiany na żywo i ręcznie przemieszczając wybrane elementy. Taka wygoda umożliwiona jest dzięki wyjątkowej metodzie drag&drop. Nie musisz zagłębiać się w kod każdej podstrony, aby zmienić położenie poszczególnych elementów. Wystarczy, że chwycisz jeden z nich i przesuniesz w oczekiwanie miejsce.

 

Artykuły WebWave

Dzięki wykorzystaniu wspomnianej wyżej metody możesz tworzyć perfekcyjne artykuły. Ze względu na możliwość budowania dla nich wielu różnych wzorów Twoje wpisy już nigdy nie będą się od siebie przypadkowo różnić. Tworzenie artykułów jeszcze nigdy nie było tak proste. W dowolnym wzorze możesz ustawić układ elementów, a w trakcie edycji artykułu - jedynie wypełniasz go treścią. Oznacza to, że po jego stworzeniu nie musisz się już martwić o ewentualne przesunięcia elementów podczas dodawania pojedynczego wpisu.

 

Jak stworzyć profesjonalny newsfeed?

Zastanawiasz się, jak stworzyć widoczny na naszej podstronie spis artykułów? Poznaj nasz praktyczny poradnik!

Istotne jest to, aby zrozumieć, z jakich dokładnie elementów składa się nasza podstrona Blog.

Specjalny newsfeed jest stworzony, tylko aby prezentować jeden, najnowszy artykuł. Każdy nowy artykuł dodawany jest do kategorii “nowy”, dzięki czemu widoczny jest w tej specjalnej liście artykułów.

Inny newsfeed jest drugim, umieszczonym obok niego elementem. Za każdym razem, gdy dodajemy nowy artykuł, dodajemy go do kategorii “nowy”, a poprzedzający go wpis przepinamy z “nowy” do “ostatnie”. Dzięki temu najnowszy artykuł pokazuje się z lewej strony i jest wyróżniony, a w prawej kolumnie pojawia się przeniesiony wpis do “ostatnich”.

Przycisk został edytowany wizualnie i pozbawiony akcji po kliknięciu i najechaniu.

 

Zacznijmy od opisania podstawowej rzeczy, która wymagana jest przy tworzeniu newsfeeda - stworzeniu kategorii dla artykułów. Zrobisz to poprzez wejście w kreator, wybraniu w panelu górnym Artykuły i następnie Kategorie.

 

Po dodaniu nowych kategorii wybierz ponownie w górnym panelu Artykuły i tym razem Zarządzanie artykułami. W oknie, które się pojawiło, kliknij trójkącik przy artykule, aby się rozwinął. Następnie wybierz odpowiednią kategorię poprzez zaznaczenie kółeczka obok jego nazwy.

 

Dokładny opis pracy z kategoriami znajdziesz na naszej Bazie wiedzy.

Struktura listy artykułów WebWave

 

Przeczytaj nasz kompleksowy poradnik na temat Listy artykułów na Bazie wiedzy.

Aby umieścić element newsfeed, z lewego panelu należy wybrać ikonę trzech kropek, a następnie wybrać Newsfeed - lista artykułów i umieścić go w dowolnym miejscu.

Po wybraniu edycji elementu należy przejść do kategorii Ustawienia listy artykułów.

 

Chcesz mieć wygląd identyczny z tym, który jest widoczny na naszej podstronie? W takim wypadku należy zmienić domyślne ustawienia na następujące:

  • Wybrać kategorię, która ma służyć jako ostatnie artykuły;

  • Odznaczyć pokazywanie skrótu artykułu;

  • Zmienić położenie miniatury na “Na górze”;

  • Odznaczyć czytaj dalej.

 

Dzięki temu domyślny wygląd zmienił się na taki, który jest podobny do WebWave.

Aby stworzyć lewą część listy artykułów, w której będzie znajdował się artykuł promowany, należy ponownie wstawić nowy element Newsfeed.

 

Tym razem należy jedynie zmienić kategorię na tę, którą chcemy promować (w naszym wypadku jest to “nowy”), położenie zmienić na Na górze i odznaczyć stronicowanie. Po odpowiednim ustawieniu położenia obu elementów ukazuje się nam panel widoczny na podstronie Blog.

 

W celu dodania etykiety najnowszy, należy wybrać z lewego panelu element Przycisk. Po jego dowolnej edycji można umieścić go na wierzchu wybranego artykułu.

 

Jeżeli masz wątpliwości, sprawdź nasz poradnik dotyczący przycisków.

 

Dlaczego warto pisać bloga?

Jeżeli nadal nie przekonuje Cię wizja tworzenia treści na swoją stronę, to chciałabym przypomnieć Ci nasz wpis dotyczący statystyk blogowych z 2019 roku. Wspomniałam tam o analizie dotyczącej blogowania, gdzie wynikało, że kreowanie treści podnosi w Google pozycję o ponad 400%!

Nie czujesz się pewnie w kwestii pisania jednocześnie pod wyszukiwarkę Google i pod Twoich użytkowników? Koniecznie przeczytaj artykuł dotyczący treści SEO friendly.

Myślisz, że Twoja firma wcale nie potrzebuje treści blogowych? Założę się, że po prostu nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele korzyści przynosi regularne prowadzenie bloga. Jeśli zastanawiasz się, kiedy firma powinna tworzyć swój własny content, możesz się tego dowiedzieć w naszym niedawnym wpisie.

Wspomniałam o analizie dotyczącej blogowania, gdzie wynikało, że kreowanie treści podnosi w Google pozycję o ponad 400%!

Profesjonalny wygląd na wyciągnięcie ręki

Jak widzisz, nie musisz kodować ani zlecać pracy osobom z zewnątrz. Możesz to zrobić osobiście przy odrobinie pomysłowości - wystarczy, że masz wolne popołudnie. Aby zobaczyć więcej poradników i poznać tajniki tworzenia stron w kreatorze WebWave, możesz dołączyć do naszej grupy na Facebooku, zasubskrybować kanał na Youtube lub po prostu odwiedzić naszą obszerną bazę wiedzy.

 

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

 

Autor: Julia Mądraszewska

 

25 czerwca 2019

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

Jak stworzyć takiego bloga, jak w WebWave?

 

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

PL

EN

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Zacznij Teraz

RO

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie