Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

najnowsze zmiany w WebWave

Poznaj najnowsze zmiany w WebWave

27 listopada 2019

Kreator WebWave nieustannie ewoluuje. Cały czas pracujemy nad nowymi funkcjami, które sprawiają, że praca z naszym narzędziem z miesiąca na miesiąc staje się jeszcze łatwiejsza, szybsza i bardziej wydajna. Oto garść najważniejszych zmian, które wprowadziliśmy ostatnio.

Najnowsze funkcje w WebWave

Automatyczne wyrównanie względem innych elementów

Załóżmy, że zaczynasz tworzenie strony w WebWave. Po lewej stronie okna kreatora znajdziesz elementy, które możesz umieścić w swojej witrynie. Są to na przykład kształty, menu, grafiki czy formularz kontaktowy. Wystarczy, że przeciągniesz i upuścisz wybrany element w dowolnym miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu projekt, który widzisz w kreatorze praktycznie nie różni się od gotowej strony. 

Z projektowaniem w trybie ” przeciągnij i upuść” wiąże się jednak pewien problem: Jak sprawić, żeby poszczególne elementy były dopasowane względem siebie?

Nasz kreator automatycznie pomoże Ci umieścić wybrany element na stronie w taki sposób, żeby był symetryczny względem innych elementów. Nie musisz już ustawiać ich “na oko”, ani ręcznie wpisywać współrzędnych położenia w Panelu ustawień. Kreator zrobi to za Ciebie.

 

 

Dopasowanie do innych elementów w trakcie zmiany rozmiaru elementu

Co zrobić, jeśli chcesz zmienić rozmiar elementu, na przykład  powiększyć zdjęcie lub zmniejszyć ikony mediów społecznościowych? Kreator zaproponuje taką ich wielkość, żeby wyrównać je względem innych składowych strony. Dzięki temu przy zmianie rozmiaru poszczególnych elementów zachowasz dobre proporcje całego projektu.

 

 

Grupy w grupach

W WebWave pojedyncze elementy możesz łączyć w grupy. Ta funkcja przydaje się na przykład jeśli chcesz przesunąć jednocześnie menu, obraz i pole tekstowe zachowując istniejące odległości pomiędzy nimi. Aby to zrobić, wystarczy zgrupować te elementy.

Teraz bez trudu stworzysz też mniejsze grupy elementów wewnątrz większych. Chcesz przesunąć dwie ikony, ale nie zmieniać nic w innych elementach w grupie, do których należą? Wystarczy, że z tych dwóch elementów stworzysz mniejszą grupę. Możesz dowolnie zmieniać ich położenie zachowując odległości pomiędzy nimi.

 

 

Szybsza publikacja stron

Jeśli stworzyłeś już stronę, czas opublikować ją w internecie. Do tej pory zajmowało to sporo czasu - zwłaszcza w przypadku rozbudowanych witryn. Udało nam się przyspieszyć ten proces. Strony publikują się teraz nawet o 75% szybciej. Dzięki temu nie tylko oszczędzasz czas potrzebny na umieszczenie strony w sieci, ale także wprowadzanie na niej modyfikacji. 

 

Łatwiejszy dostęp do kopii zapasowych

Z pewnością zdarza się, że nie jesteś zadowolony z modyfikacji, które wprowadziłeś na stronie. A może czasem chcesz wrócić do poprzedniej wersji witryny, ponieważ efekty zmian nie spełniają Twoich oczekiwań? Nie ma problemu. Teraz przywrócisz wygląd witryny przed wprowadzeniem zmian jednym ruchem ręki. Wystarczy, że klikniesz w ikonę zegara, którą znajdziesz w górnym panelu.

dostęp do kopiii zapasowych

 

 

 

Wyświetlanie artykułów przypisanych do dowolnej liczby kategorii na liście

Ta funkcja przyda Ci się, jeśli na stronie prowadzisz blog. Możesz dodać jeden tekst do kilku kategorii jednocześnie. Pomoże to użytkownikom w łatwiejszym odnalezieniu powiązanych ze sobą tematycznie artykułów. Piszesz o gotowaniu? Możesz umieścić przepis na pierogi z grzybami jednocześnie w takich kategoriach jak “potrawy wegetariańskie”, “rodzinny obiad” czy “święta”.

Dołącz do 190 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

Możliwość ustawienia statusu niepubliczny dla podstron i artykułów

Chcesz opublikować stronę ukrywając niektóre podstrony i artykuły? Możesz zrobić to za pomocą tej opcji. Wystarczy, że ustawisz status artykułu lub podstrony jako niepubliczny. Dzięki temu z łatwością zaplanujesz zmiany nawet z dużym wyprzedzeniem. Możesz na przykład opublikować jednocześnie wiele tekstów i upubliczniać je co kilka dni. 

status niepubliczny dla artykułów

 

Automatyczne RWD dla obrazów dodanych w elemencie tekstowym

RWD (responsive web design) to metoda projektowania strony tak, aby była dostosowana do wyświetlania na telefonach i tabletach. W WebWave zwracamy szczególną uwagę na dopasowanie witryn do urządzeń mobilnych. 

Grafiki umieszczone wewnątrz elementu tekstowego dostosują się do wielkości ekranu urządzenia, z którego korzysta użytkownik. Wprowadzenie tej opcji zaoszczędzi czas, który do tej pory trzeba było poświęcać na ręczne dopasowywanie wielkości obrazów dla różnych widoków strony. 

 

Funkcja wgrywania plików ads.txt

Chcesz zarabiać na swojej stronie internetowej? Możesz wyświetlać na niej reklamy. Jednym z najpopularniejszych narzędzi, które to umożliwiają jest Google AdSense.

Jak skorzystać z tego rozwiązania w przypadku strony stworzonej w WebWave? Wystarczy, że umieścisz w witrynie plik ads.txt.

Praca z naszym narzędziem z miesiąca na miesiąc staje się jeszcze łatwiejsza, szybsza i bardziej wydajna

Co zmieni się w WebWave w najbliższej przyszłości

W tej chwili pracujemy nad kilkoma ważnymi nowościami:

Tworzenie własnych grup elementów pozwoli to na zapisywanie i wielokrotne wykorzystanie kombinacji elementów przez użytkowników.

  • PWA, czyli Progressive Web App. Dzięki tej technologii strony stworzone w WebWave będą działały podobnie jak aplikacje mobilne;

  • Możliwość wykorzystania obrazów w formacie .webp. Przyspieszy to ładowanie stron, a co za tym idzie poprawi jej pozycję w Google;

  • Pełną listę planowanych funkcji i przewidywane daty ich wdrożenia możesz znaleźć tutaj.
     

Czekamy na Wasze propozycje

Większość wprowadzanych przez nas modyfikacji to pomysły, które zebraliśmy od Was - użytkowników WebWave. Gorąco zachęcamy do dzielenia się z nami spostrzeżeniami w grupie na facebooku, narzędziu vote a także na czacie na naszej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne sugestie, które pomogą nam w dalszym rozwijaniu naszego narzędzia.

 

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

Autor: Jan Chmielowski

 

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog