Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzy zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na:


Kreator WebWave.

Pomoc. 

Oferta. 

Materiały. 

Firma.

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Dołącz do ponad 460 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i bez kodowania. 

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

Poznaj funkcje WebWave: animacje

11 lutego 2021

Animacje na stronie internetowej to trend, który w ostatnich miesiącach jest coraz bardziej widoczny. W kreatorze stron www WebWave w prosty sposób stworzysz stronę z ruchomymi elementami. Sprawdź, jakie funkcje masz do dyspozycji i jak wykorzystać je w praktyce.

 

Animacje na stronie - do czego służą?

 

Animacje na stronie www są jednym z bardziej popularnych trendów w web designie na początku 2021 roku. Z jednej strony to wybór estetyczny związany po prostu z modą Z drugiej, odpowiedni dobór animacji wpływa na doświadczenie użytkownika strony internetowej. 

Witryna, na której zastosowano ruchome elementy staje się interaktywna. Jej wygląd zmienia się, kiedy użytkownik scrolluje, najeżdża na poszczególne obszary myszką czy klika w nie. 

Dzięki temu można odnieść wrażenie, że strona w pewien sposób reaguje na akcje użytkownika. Pozwala to na przyciągnięcie jego uwagi oraz sprawia, że pozostaje on na stronie dłużej.

To z kolei wiąże się z dwoma korzyściami. Po pierwsze, poprawia pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. Po drugie, ułatwia właścicielowi strony osiągnięcie założonego celu (na przykład sprzedaży czy pozostawienia danych kontaktowych). 

 

Zacznij teraz 

Animacje w WebWave

WebWave nie pozostaje w tyle i umożliwia stworzenie strony www z wykorzystaniem najnowszych tendencji w projektowaniu. Nasz kreator oferuje całą gamę animacji, dzięki którym strona wygląda nowocześnie i jest przyjazna z punktu widzenia użytkowników. 

 

 

Animacja przycisku

Jedna z 10 heurystyk Nielsena (o których pisaliśmy szerzej tutaj) mówi o widoczności statusu systemu. Użytkownik powinien zawsze wiedzieć, co się dzieje w danym momencie. Animacja przycisku pozwala pokazać podjęte działania. Jak to wygląda w praktyce? Przycisk może zmienić swój wygląd na przykład w momencie najechania na niego kursorem. W ten sposób dajemy użytkownikowi sygnał, że ma do czynienia z elementem interaktywnym, który można kliknąć.

 

 

Animacja obrazu

To sposób na dodanie dynamiki ilustracjom. W WebWave możesz wybierać spośród kilku trybów animacji i dostosować je do swoich potrzeb.  Nasz kreator umożliwia między innymi wybór długości animacji czy ustalenie jej powtarzalności (jednokrotna lub wielokrotna). 

 


 

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że stworzenie strony internetowej dla organizacji, fundacji czy firmy ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza na początku działalności. Pomaga zbudować świadomość marki i daje pełną kontrolę nad formą oraz treścią komunikatu.

 


 

 

 

Efekt paralaksy

To sposób na nadanie stronie wrażenia głębi. Dzięki tej funkcji podczas scrollowania strony jej elementy przemieszczają się szybciej, niż tło. Dzięki temu użytkownik odnosi wrażenie, że pomiędzy nimi znajduje się duża przestrzeń. Zastosowanie efektu paralaksy pozwala na odejście od popularnego, ale już opatrzonego trendu flat design. 

 

 

Efekt Kena Burnsa

Efekt Kena Burnsa zawdzięcza swoją nazwę reżyserowi filmów dokumentalnych, który często stosował go w swoich produkcjach. To trik, który pozwala na nadanie statycznym grafikom wrażenia ruchu. Dlatego jest często wykorzystywany przez filmowców, jeśli mają do dyspozycji jedynie zdjęcia lub rysunki, a nie materiały wideo. Tę funkcję można z powodzeniem zastosować także na stronie internetowej. Sprawi ona, że statyczny materiał graficzny nabierze cech animacji. 

 

 

Zaczepiony element

Ta funkcja przyda się, jeśli chcesz, aby użytkownik podczas przewijania strony nie stracił z oczu danego elementu. Można ją zastosować na przykład do menu, ikon mediów społecznościowych czy przycisku „kup teraz”. Zaczepiając element sprawisz, że będzie on przesuwać się, gdy użytkownik będzie scrollował stronę. 

 

 

Animacja tekstu

To jeden z najpopularniejszych ostatnio sposobów na nadanie stronie dynamicznego charakteru. Tekst, który staje się widoczny, kiedy użytkownik przewija stronę zwraca uwagę i powoduje, że strona robi wrażenie bardziej interaktywnej, reagującej na akcję podjętą przez użytkownika

Zacznij teraz 

Podsumowanie

Animacje na stronie www sprawiają, że strona staje się bardziej atrakcyjna wizualnie. Wpływają też pozytywnie na doświadczenie użytkownika. Dzięki WebWave z łatwością stworzysz animowaną witrynę bez pisania nawet jednej linijki kodu, czy też doświadczenia w projektowaniu. 

Dokładne informacje na temat wykorzystania funkcji animacji znajdziesz tutaj.

Wypróbuj nasz kreator za darmo i sprawdź, jak łatwo wykorzystać tę funkcję w praktyce. 
 

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

Autor: Jan Chmielowski

Panel Webmastera

Zarejestruj się

Zaloguj się