Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzy zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na:


Kreator WebWave.

Pomoc. 

Oferta. 

Materiały. 

Firma.

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Dołącz do ponad 460 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i bez kodowania. 

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

Poznaj funkcje WebWave - Zaczepianie i odczepianie elementów

08 kwietnia 2021

Nowoczesny web design wymaga kreatywnych rozwiązań. W jednym z poprzednich wpisów blogowych przedstawiliśmy już animacje, dzięki którym wprowadzisz na swoją stronę dynamikę i zachwycisz odbiorców. Podobny efekt możesz uzyskać wykorzystując zaczepianie i odczepianie elementów. Do czego jeszcze te funkcje są przydatne? Przeczytaj artykuł i przekonaj się!

 

Czym są funkcje zaczepiania i odczepiania elementów na stronie 

 

Zaczepianie i odczepianie elementów to dwie ściśle powiązane ze sobą funkcje dostępne w kreatorze WebWave. O czym właściwie mowa? Jak sama nazwa wskazuje, możesz zaczepić wybrany obiekt w dowolnym miejscu na stronie. Spowoduje to, że nie zmieni on położenia, kiedy strona jest przewijana. Analogicznie odczepienie elementu umożliwia cofnięcie wcześniejszego zabiegu w dowolnym miejscu.

Możesz więc zaczepić element na wysokości X pikseli od góry strony, utrzymać go w tym stanie przez Y pikseli, a na wysokości Z pikseli odczepić. Niezależnie od tego inne obiekty będą zachowywać się zwyczajnie podczas przewijania strony. 

 

Dlaczego takie funkcje pojawiły się w WebWave? 

 

Wszystkie nowe funkcje w kreatorze pojawiają się z uwagi na coraz to większe potrzeby użytkowników. Web design to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina, a narzędzie do budowania profesjonalnych stron internetowych koniecznie musi doścignąć te zmiany. 

Dlatego właśnie specjaliści WebWave nieustannie śledzą rynek web designu w poszukiwaniu rozwiązań, dzięki którym nasz kreator będzie dawał jak najwięcej możliwości przy tworzeniu nowoczesnych i profesjonalnych stron internetowych. 

Jednak przede wszystkim słuchamy użytkowników i to dzięki ich sugestiom wiemy, czego tak naprawdę brakuje w naszym narzędziu. Każdą propozycję zmiany bierzemy pod uwagę, a po rozważeniu zalet i wad poszczególnych rozwiązań, korzystne funkcje wprowadzamy do aplikacji tak szybko, jak to możliwe. Na to, jakie funkcje powinny pojawić się w WebWave w najbliższym czasie, możesz głosować tutaj. Dodasz też swoje propozycje funkcji.

 

Co zyskasz wykorzystując zaczepianie i odczepianie elementów na stronie? 

 

Funkcje zaczepiania i odczepiania elementów dają naprawdę wiele możliwości ich kreatywnego wykorzystania, dzięki czemu na swojej stronie z pewnością uzyskasz nowoczesny i dynamiczny efekt. 

Zaczepianie i odczepianie elementów ożywi Twój projekt i nada mu nowoczesnego wyglądu, ale te funkcje mają przede wszystkim praktyczne zastosowanie. Dzięki zaczepieniu danego elementu na stronie możesz go pokazać i wyróżnić, np. jeśli jest to baner reklamowy lub istotna informacja na temat produktu czy usługi. Jeśli jednak nie ma konieczności, aby ten element był z użytkownikiem przez cały czas jego pobytu na stronie, możesz go odczepić w dowolnym miejscu. 

Praktyczne wykorzystanie funkcji zaczepiania i odczepiania elementów możesz zobaczyć tutaj. 

 

Zacznij teraz 

Jakie możliwości dają te funkcje?

Możesz zaczepić menu, baner, czy inny dowolny obiekt, a w miejscu, w którym Twoi odbiorcy nie będą go już potrzebować, bez problemu odczepić, co sprawi, że nie będzie już widoczny.  

Dzięki funkcjom zaczepiania i odczepiania elementów strony możesz również stworzyć interaktywną nawigację, która zmieni swoją zawartość po przewinięciu konkretnej długości strony.

Ciekawe będzie też użycie tego rozwiązania w przypadku długich bloków tekstowych, które mogą okazać się mało przystępne. Jeśli obok tekstu umieścisz grafikę i zaczepisz ją, a treść pozostawisz przesuwalną na stronie, doda to Twojemu projektowi nie tylko efektowności, ale sprawi też, że użytkownikom łatwiej będzie czytać treści. 

W web designie istotna jest kreatywność i szukanie odpowiednich sposobów na osiągnięcie na stronie efektu, który sobie postawiliśmy. Oferując Wam narzędzie do tworzenia stron internetowych proponujemy naprawdę wiele funkcji, których zastosowanie jest nieograniczone - wszystko zależy od pomysłu projektanta!

 

Jak korzystać z funkcji zaczepiania i odczepiania elementów w WebWave

 

Aby wykorzystać te funkcje musisz oczywiście zarejestrować się w WebWave. Nasz kreator jest darmowym narzędziem i ze wszystkich jego funkcji możesz korzystać bezpłatnie.

Funkcje zaczepiania i odczepiania elementów znajdziesz w Panelu Ustawień, w sekcji Położenie i rozmiar. Pamiętaj o aktywowaniu opcji PRO.

W przypadku jakiegokolwiek problemu, support WebWave jest do Twojej dyspozycji - możesz skorzystać z pomocy, chociażby na czacie online dostępnym na naszej stronie (ikonka czatu w prawym dolnym rogu okna przeglądarki). Pamiętaj też o Bazie Wiedzy, w której znajdziesz wiele wskazówek dotyczących funkcji WebWave.

 


 

Wszystkie nowe funkcje w kreatorze pojawiają się z uwagi na coraz to większe potrzeby użytkowników. Web design to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina, a narzędzie do budowania profesjonalnych stron internetowych koniecznie musi doścignąć te zmiany.

 


Zacznij teraz 

Podsumowanie 

Funkcje zaczepiania i odczepiania elementów w WebWave pomogą Ci wprowadzić bardziej zaawansowane rozwiązania na Twojej stronie internetowej, dzięki czemu będzie ona wyglądać profesjonalnie i przykuje uwagę odbiorców. Mogą też uatrakcyjnić Twoją witrynę - jedyne, co musisz zrobić, to wykorzystać swoją wyobraźnię i użyć ich w kreatywny sposób. 

Koniecznie sprawdź nasz landing page, na którym pokazujemy ciekawe wykorzystania funkcji zaczepiania i odczepiania elementów na stronie internetowej i zainspiruj się!


 

Koniecznie przeczytaj poprzednie artykuły z serii:

Autor: Natalia Czaplicka

Panel Webmastera

Zarejestruj się

Zaloguj się