Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzy zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na:


Kreator WebWave.

Oferta. 

Materiały. 

Firma.

Zawsze starannie planujemy nowe funkcje dla kreatora WebWave. Jeśli masz jakieś sugestie, nad czym powinniśmy dalej pracować, śmiało skontaktuj się z nami przez e-mail lub zagłosuj na naszym forum

08 kwietnia 2021

Imię i nazwisko autora

Poznaj funkcje WebWave - Zaczepianie i odczepianie elementów

Nowoczesny web design wymaga kreatywnych rozwiązań. W jednym z poprzednich wpisów blogowych przedstawiliśmy już animacje, dzięki którym wprowadzisz na swoją stronę dynamikę i zachwycisz odbiorców. Podobny efekt możesz uzyskać wykorzystując zaczepianie i odczepianie elementów. Do czego jeszcze te funkcje są przydatne? Przeczytaj artykuł i przekonaj się!

Czym są funkcje zaczepiania i odczepiania elementów na stronie 

Zaczepianie i odczepianie elementów to dwie ściśle powiązane ze sobą funkcje dostępne w kreatorze WebWave. O czym właściwie mowa? Jak sama nazwa wskazuje, możesz zaczepić wybrany obiekt w dowolnym miejscu na stronie. Spowoduje to, że nie zmieni on położenia, kiedy strona jest przewijana. Analogicznie odczepienie elementu umożliwia cofnięcie wcześniejszego zabiegu w dowolnym miejscu.

Możesz więc zaczepić element na wysokości X pikseli od góry strony, utrzymać go w tym stanie przez Y pikseli, a na wysokości Z pikseli odczepić. Niezależnie od tego inne obiekty będą zachowywać się zwyczajnie podczas przewijania strony. 

 

Dołącz do 346 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 
 

Dlaczego takie funkcje pojawiły się w WebWave?  

Wszystkie nowe funkcje w kreatorze pojawiają się z uwagi na coraz to większe potrzeby użytkowników. Web design to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina, a narzędzie do budowania profesjonalnych stron internetowych koniecznie musi doścignąć te zmiany. 

Dlatego właśnie specjaliści WebWave nieustannie śledzą rynek web designu w poszukiwaniu rozwiązań, dzięki którym nasz kreator będzie dawał jak najwięcej możliwości przy tworzeniu nowoczesnych i profesjonalnych stron internetowych. 

Jednak przede wszystkim słuchamy użytkowników i to dzięki ich sugestiom wiemy, czego tak naprawdę brakuje w naszym narzędziu. Każdą propozycję zmiany bierzemy pod uwagę, a po rozważeniu zalet i wad poszczególnych rozwiązań, korzystne funkcje wprowadzamy do aplikacji tak szybko, jak to możliwe. Na to, jakie funkcje powinny pojawić się w WebWave w najbliższym czasie, możesz głosować tutaj. Dodasz też swoje propozycje funkcji.

Co zyskasz wykorzystując zaczepianie i odczepianie elementów na stronie? 

Funkcje zaczepiania i odczepiania elementów dają naprawdę wiele możliwości ich kreatywnego wykorzystania, dzięki czemu na swojej stronie z pewnością uzyskasz nowoczesny i dynamiczny efekt. 

Zaczepianie i odczepianie elementów ożywi Twój projekt i nada mu nowoczesnego wyglądu, ale te funkcje mają przede wszystkim praktyczne zastosowanie. Dzięki zaczepieniu danego elementu na stronie możesz go pokazać i wyróżnić, np. jeśli jest to baner reklamowy lub istotna informacja na temat produktu czy usługi. Jeśli jednak nie ma konieczności, aby ten element był z użytkownikiem przez cały czas jego pobytu na stronie, możesz go odczepić w dowolnym miejscu. 

Praktyczne wykorzystanie funkcji zaczepiania i odczepiania elementów możesz zobaczyć tutaj. 

Jakie możliwości dają te funkcje?

Możesz zaczepić menu, baner, czy inny dowolny obiekt, a w miejscu, w którym Twoi odbiorcy nie będą go już potrzebować, bez problemu odczepić, co sprawi, że nie będzie już widoczny.  

Dzięki funkcjom zaczepiania i odczepiania elementów strony możesz również stworzyć interaktywną nawigację, która zmieni swoją zawartość po przewinięciu konkretnej długości strony.

Ciekawe będzie też użycie tego rozwiązania w przypadku długich bloków tekstowych, które mogą okazać się mało przystępne. Jeśli obok tekstu umieścisz grafikę i zaczepisz ją, a treść pozostawisz przesuwalną na stronie, doda to Twojemu projektowi nie tylko efektowności, ale sprawi też, że użytkownikom łatwiej będzie czytać treści. 

W web designie istotna jest kreatywność i szukanie odpowiednich sposobów na osiągnięcie na stronie efektu, który sobie postawiliśmy. Oferując Wam narzędzie do tworzenia stron internetowych proponujemy naprawdę wiele funkcji, których zastosowanie jest nieograniczone - wszystko zależy od pomysłu projektanta!

Jak korzystać z funkcji zaczepiania i odczepiania elementów w WebWave

Aby wykorzystać te funkcje musisz oczywiście zarejestrować się w WebWave. Nasz kreator jest darmowym narzędziem i ze wszystkich jego funkcji możesz korzystać bezpłatnie.

Funkcje zaczepiania i odczepiania elementów znajdziesz w Panelu Ustawień, w sekcji Położenie i rozmiar. Pamiętaj o aktywowaniu opcji PRO.

W przypadku jakiegokolwiek problemu, support WebWave jest do Twojej dyspozycji - możesz skorzystać z pomocy, chociażby na czacie online dostępnym na naszej stronie (ikonka czatu w prawym dolnym rogu okna przeglądarki). Pamiętaj też o Bazie Wiedzy, w której znajdziesz wiele wskazówek dotyczących funkcji WebWave.

Wszystkie nowe funkcje w kreatorze pojawiają się z uwagi na coraz to większe potrzeby użytkowników. Web design to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina, a narzędzie do budowania profesjonalnych stron internetowych koniecznie musi doścignąć te zmiany.

Podsumowanie

Funkcje zaczepiania i odczepiania elementów w WebWave pomogą Ci wprowadzić bardziej zaawansowane rozwiązania na Twojej stronie internetowej, dzięki czemu będzie ona wyglądać profesjonalnie i przykuje uwagę odbiorców. Mogą też uatrakcyjnić Twoją witrynę - jedyne, co musisz zrobić, to wykorzystać swoją wyobraźnię i użyć ich w kreatywny sposób. 

Koniecznie sprawdź nasz landing page, na którym pokazujemy ciekawe wykorzystania funkcji zaczepiania i odczepiania elementów na stronie internetowej i zainspiruj się!


 

Koniecznie przeczytaj poprzednie artykuły z serii:

 

Autor: Natalia Czaplicka

Panel Webmastera

Zarejestruj się

Zaloguj się