Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Czy treści na Waszej stronie przyciągają czytelników? Jeżeli nie znacie pewnych zagadnień psychologicznych to istnieje duża szansa, że odpowiedź na to pytanie jest negatywna. Wielu marketingowców i przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że dotarcie do umysłu klientów jest kluczem do ich przekonania i zaangażowania.

 

 

W cyfrowym świecie jest mnóstwo informacji, co utrudnia dotarcie do docelowego odbiorcy. Ponieważ treść jest podstawą SEO, pomaga informować i namawiać klientów oraz zachęcać ich do zakupów, musi skutecznie przyciągać uwagę. Zrozumienie psychologicznych czynników może sprawić, że zaspokoicie różne potrzeby i preferencje czytelników i zainspirujecie ich do działania. Poniżej prezentujemy kilka psychologicznych aspektów, które mogą Wam to ułatwić:

 

Ilustracje

 

Prawdopodobnie zdajecie sobie sprawę o sile obrazków np. na portalach społecznościowych. Prowadzą do większej ilości interakcji, udostępnień czy polubień aniżeli sam tekst. To wszystko dlatego, że zdecydowana większość ludzi jest wzrokowcami. Ludzki mózg przetwarza informacje wizualne do 60 tys. razy szybciej niż tekstowe. Dlatego popularne są filmy i infografiki, gdyż po prostu pomagają zapamiętać więcej informacji. Dane połączone z ilustracjami umożliwiają zachowanie do 55% więcej informacji niż gdyby były one jedynie wysłuchane czy przeczytane. Dlatego przy dodawaniu kolejnych treści na stronę, zadbajcie o ich stronę wizualną.

 

Siła słowa

 

Podczas tworzenia artykułów, tytułów czy innych materiałów, mądrze dobierzcie słowa. Ludzie sceptycznie reagują na taktykę marketingową, ale mózg może być bardziej ufny, jeśli chodzi o pewne słowa. Obrazy są z bardzo dobrym narzędziem do wzmocnienia siły przekazu, jednak nie wolno lekceważyć samych słów i zwrotów. Słowami, które potrafią zwiększyć zaufanie i zaangażowanie użytkowników są przymiotniki tj. gwarantowany (sprawia, że użytkownicy czują się bardziej pewni i swobodni), oficjalny (kojarzy się z niezawodnym i godnym zaufania), lojalny (lojalność jest cnotą i pożądaną cechą), autentyczny (przekazuje zaufanie i wiarygodność).

 

Mniej czyli więcej

 

Gdy pomyślnie skierujecie ludzi na swoją stronę, kolejnym celem jest ich zatrzymanie poprzez udostępnienie informacji. Problem pojawia się wtedy, gdy dajecie odbiorcom zbyt duże możliwości wyboru. Przy niezliczonych możliwościach, ludzie są mniej skłonni do podejmowania jakichkolwiek decyzji, co nazywa się paradoksem wyboru. Oznacza to, że dziewięć ikon społecznościowych zamiast trzech głównych, na których się koncentrujecie, zniechęci do dzielenia się treścią. Tak samo osiem różnych pakietów usług nie ułatwi wyboru potencjalnemu klientowi. Spróbujcie ograniczyć odbiorcom liczbę opcji, a prawdopodobnie zauważycie większą liczbę podejmowanych przez nich działań.

 

Element zaskoczenia

 

Ludzie lubią niespodzianki i element nieprzewidywalności. Możecie zaoferować czytelnikom treści, których się nie spodziewają na Waszej stronie tj. opracowania wewnętrzne, specyficzne prace czy badania związane z Waszą branżą lub mniej znane strategie działania. Pamiętajcie jednak by nie stosować tej metody w celu naciągania użytkowników, bo z pewnością odbije się to na Waszej wiarygodności i liczbie odwiedzających.

 

Emocje

 

Ludzie myślą, że podejmują racjonalne, przemyślane decyzje, jednak neurologia wykazała, że wszystkie nasze decyzje są oparte na emocjach. Oznacza to, że Wasza treść powinna mieć emocjonalny charakter tam gdzie jest to tylko możliwe. Rozśmieszenie odbiorców czy wywołanie pozytywnych emocji jest skutecznym sposobem na ich zaangażowanie.

 

Zrozumienie ludzkiego umysłu jest kluczem do tworzenia skutecznego przekazu. Powyższe punkty mogą wpłynąć na konwersję, odwiedziny na stronie czy inne wskaźniki efektywności. A jakie są Waszym zdaniem najbardziej skuteczne triki psychologiczne?

 


strona www blog - autorPaweł Krzywina - Webdeveloper, dziennikarz, pr-owiec.

5 lat doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, z zawodu także dziennikarz biznesowy. Miłośnik języka polskiego, nowych technologii, literatury i sportu.

zarabianie na blogu
30 marca 2017

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

5 psychologicznych aspektów które pomogą Ci zaangażować użytkowników na stronie

 

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
tel. +48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

PL

EN

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Zacznij Teraz

RO

Porozmawiaj z nami na czacie.

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie