Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Żyjemy w złotej erze Internetu i urządzeń mobilnych. W 2014 roku ich ilość była większa aniżeli całkowita populacja ludzi na Ziemi. Rok temu, liczba osób łączących się z Internetem za pomocą urządzeń mobilnych przekroczyła 2 miliardy. Z tego powodu firmy uczą się adresować swoje usługi użytkownikom mobilnym na całym świecie. Ponadto responsywne strony internetowe, w związku z ostatnią aktualizacją algorytmów Google, mogą liczyć na lepsze indeksowanie w wyszukiwarkach. Warto zadać sobie jednak pytanie, jaki kolejny krok pozwoli na zdobycie dalszej przewagi konkurencyjnej?

 

 

Szybkość strony internetowej

 

Ogromne znaczenie ma szybkość strony internetowej, czyli czas, w którym konkretna witryna wyświetli swoją treść, ilustracje i inne elementy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak stworzyć szybką stronę internetową.

 

Google korzysta z narzędzia do pomiaru wydajności strony zarówno na komputerach, jak i urządzeniach przenośnych. Wynik od 0 do 100 punktów wystawiany jest na podstawie dwóch składników: czasu wczytywania części strony widocznej na ekranie oraz czasu do pełnego załadowania witryny.

 

Odpowiednio zoptymalizowana strona, niezależnie od postawionych celów biznesowych, może zdziałać wiele dobrego. Szybkie witryny mają nawet do 25% więcej wyświetleń reklam, lepszą reputację i niższy współczynnik odrzuceń (odrzucenie to sesja w witrynie ograniczona do jednej strony). Dlatego prędkość wpływa bezpośrednio na sprzedaż i konwersje. Im szybciej ładuje się Twoja strona, tym więcej możesz zarobić.

 

Jak zoptymalizować szybkość strony internetowej?

 

Pierwszym krokiem do zoptymalizowania prędkości witryny jest analiza jej wydajności. Potem, po stwierdzeniu powolnego ładowania, można np. zoptymalizować rozmiar czy rozszerzenie obrazów na stronie, zmniejszyć rozmiar kodu źródłowego (minifikacja) czy skorzystać z narzędzi do czyszczenia pamięci podręcznej.

 

Google dąży do tego, by strony ładowały się w mniej niż pół sekundy, jednak dotychczas uznał dwie sekundy za dopuszczalne maksimum. Jeżeli Twoja strona ładuje się dłużej, może być uznawana za wolną.

 

Szybkość swojej strony internetowej możesz sprawdzić za pomocą takich narzędzi jak:

Google PageSpeed Insigts.

WebPageTest

Test your mobile by Google

GTmetrix

SuperMonitoring.pl

 

Dlaczego szybkość ładowania strony www jest tak istotna?

 

Przedsiębiorstwa zaakceptowały konieczność posiadania responsywnych stron, co pozwoliło im zyskać kolejnych klientów. Następnym istotnym czynnikiem jest prędkość ładowania. Użytkownicy, którzy odwiedzają Twoją witrynę, podejmują szybkie decyzje. Kilka sekund opóźnienia może spowodować negatywne wrażenie i utratę potencjalnego klienta. Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie optymalizacji szybkości strony Internetowej, napisz o tym w komentarzu lub skontaktuj się z nami bezpośrednio.

 


strona www blog - autorPaweł Krzywina - Webdeveloper, dziennikarz, pr-owiec.

5 lat doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, z zawodu także dziennikarz biznesowy. Miłośnik języka polskiego, nowych technologii, literatury i sportu.

po co stronie internetowej stopka
13 kwietnia 2017

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

Szybkość ma znaczenie czyli jak długo ładuje się moja strona

 

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
tel. +48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

PL

EN

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Zacznij Teraz

RO

Porozmawiaj z nami na czacie.

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie