Twój e-mail
Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

kim są cyfrowi nomadzi

Trendy, niezależnie od dziedziny, mówią wiele o czasach, w których żyjemy.

W ciągu ostatnich 20 lat projektowanie stron internetowych przeszło szybką i krętą drogę, którą ułatwił postęp technologiczny i nowe możliwości projektowe.

Uprzednio trendy designerskie trwały długimi latami, jednak dziś dynamicznie się zmieniają i niekiedy nie mają czasu na stałą adaptację.

To co pozostaje niezmienne, to duże zapotrzebowanie na łatwość obsługi i wysoką jakość informacji na stronie.

Poniżej prezentujemy kilka trendów w web designie, które będą popularne w 2017 roku.

 

1. Mikrointerakcje i animacje

Mikrointerakcja to prosta i mała animacja, która pomaga nam uzyskać informację zwrotną od systemu lub interfejsu. Każdego dnia mamy z nią do czynienia w naszych ulubionych aplikacjach mobilnych, stronach internetowych czy portalach społecznościowych.

Jeśli chcesz aby Twoja strona internetowa została zapamiętana, należy wzbogacić ją o mikrointerakcje, animacje czy nawet GIFy. Aplikacje mobilne oraz strony wykorzystują ruch i pozwalają utrzymać uwagę użytkowników. Duże interakcje dodasz do swojej strony bez kłopotu :). 

trendy w tworzeniu stron www

2. Stock STOP

Fotografia to forma sztuki, która być może została zapomniana w ostatnich latach, ale jednak ma powrócić w 2017 ze zdwojoną siłą. Już w ostatnim czasie daje się zauważyć spadek stockowych zdjęć w Internecie. Ludzie wolą zobaczyć fotografie skrojone na miarę, które rzeczywiście odnoszą się do firmy lub produktu, zamiast ogólnych obrazów. Nadrzędną zasadą w odniesieniu do wyboru skutecznych zdjęć na Twoją stronę jest to, że muszą być one trafne i prawdziwe.

 

 

3. Liczby i wykresy

Liczby przekonują. Web designer, który stworzył 60 stron internetowych jest bardziej wiarygodny od posiadającego „wiele lat doświadczenia w branży”. Firma, która posiada placówki w 4 krajach jest bardziej przekonująca od „obecnej na rynku międzynarodowym”. Nawet kiedy nasze cyfry nie są zbyt duże, to ich specyfika i dokładność nadal oddziałują. Umieszczenie efektownych i przejrzystych wykresów dodatkowo skupi uwagę i zainteresuje czytelników.

 

 

4. Długi layout oraz narracja

Długie strony podzielone na sekcje nadal pozostają z nami. Takie rozwiązanie dobre jest w przypadku prezentacji produktów, usług czy innych rzeczy, które wymagają odpowiedniego przedstawienia.  Informując naszego czytelnika od ogółu do szczegółu, jesteśmy w stanie szybko i przejrzyście wytłumaczyć mu wszystkie istotne aspekty. Ważnym jest aby pamiętać, że źle skonstruowane tego typu strony mogą negatywnie odbić się na indeksowaniu w wyszukiwarkach. 

 

5. Powiększona typografia

 

Wraz ze wzrostem liczby czcionek (m.in. Google Fonts), typografia stała się bardzo ważnym trendem i częścią projektowania stron internetowych. Już w 2016 roku odnotowano wzrost jej rozmiarów, ale trend ten nadal będzie kontynuowany. Piękno czcionek oraz ich różnorodność potrafi dodać wartość wizualną do każdego projektu. 

 

 

Istnieje jeszcze wiele trendów, które będą wykorzystywane w 2017 roku. Nadal najważniejszym elementem pozostanie responsywność, czyli przejrzystość i łatwość dostępu na każdym urządzeniu. W nadchodzącym roku strony internetowe przykują naszą uwagę efektami wizualnymi tj. cienie, spektakularne kształty czy efekt trójwymiaru. Podążając za nowościami należy jednak pamiętać by zachować ostrożność, a co najważniejsze, być kreatywnym.

 


strona www blog - autorPaweł Krzywina - Webdeveloper, dziennikarz, pr-owiec.

5 lat doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, z zawodu także dziennikarz biznesowy. Miłośnik języka polskiego, nowych technologii, literatury i sportu.

15 grudnia 2016

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

5 trendów Webdesignu w 2017 roku

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

- 50%

WIELKA PROMOCJA NA BLACK FRIDAY!

na Pakiet Premium w WebWave

ODBIERZ RABAT

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI