Blog

Jeżeli nigdy wcześniej nie zakładaliście własnej strony internetowej, proces ten może wydawać się skomplikowany. Wybór nazwy, rejestracja domeny, hosting - wszystko to może nieobeznanej osobie przysporzyć lekkiego zawrotu głowy. Wtedy nie należy robić niczego po omacku, tylko zapoznać się z możliwościami i zwrócić do specjalistów.

 

 

Zanim rozpoczniecie budowę swojej strony lub sklepu internetowego, należy wybrać nazwę swojej domeny. W skrócie, jest to adres Waszej witryny w Internecie. Wybierając nazwę należy zwrócić uwagę na pewne zasady:

 

  • Jeżeli to możliwe, użyjcie nazwy swojej firmy jako nazwy domeny. Jeśli nie, spróbujcie użyć kombinacji jednego lub dwóch swoich markowych słów kluczowych, by stworzyć unikalną nazwę, która przyniesie ruch Waszej witrynie.
  • Unikajcie używania skrótów, kresek, łączników, znaków i cyfr (np. „0” jako litery „o”). Nazwa domeny powinna być prosta, łatwa do zapamiętania i niewymagająca jakichkolwiek wyjaśnień.
  • Przed zatwierdzeniem nazwy domeny sprawdźcie, np. na Whois.net, czy nie narusza ona czyichś praw autorskich.

 

Nazwa jest już zajęta

 

Czasami możecie spróbować nabyć domenę, która już do kogoś należy, zwłaszcza jeśli nie jest aktywnie wykorzystywana. Jeśli już koniecznie chcecie pozostać przy określonej nazwie, istnieje kilka możliwości:

 

  • Skontaktujcie się z osobą, która jest właścicielem domeny, czy jest zainteresowana sprzedażą. Sprawdźcie też możliwość jej kupna na giełdzie domen lub u brokera.
  • Jeśli Wasza firma ma już ugruntowaną pozycję, a nazwa domeny należy do kogoś innego, możecie być w stanie zakwestionować jego prawo własności do nazwy ze względu na znaki towarowe. W takim wypadku skontaktujcie się z prawnikiem.
  • Sprawdźcie czy owa nazwa nie została wykorzystana do spamu czy innego rodzaju nadużyć, gdyż może to znacznie wpłynąć na pozycjonowanie witryny.

 

Rejestracja i hosting

 

Kiedy zdecydujecie się na nazwę i upewnicie, że jest ona dostępna, należy nabyć ją za pomocą rejestratora domeny. Następnie trzeba znaleźć firmę hostingową, która przechowa ją na swoich serwerach. Pamiętajcie, że kupno domeny oraz hosting, to zawsze dwie oddzielne płatności. Wykupiona domena jest zawsze Waszą własnością, dlatego niezależnie gdzie ją utrzymujecie (hostujecie), możecie ją przenieść do innego usługodawcy podając kod Authinfo, który znajdziecie w panelu zarządzania domeną u swojego rejestratora.

 

Dla osób, które nie są obeznane w tworzeniu strony internetowej od podstaw lub takich, które nie lubią papierkowej roboty i kolejnych rejestracji, z pomocą przychodzi Webwave. Oferujemy:

 

  • Darmową rejestrację nowej domeny '.pl'. Jeśli nie posiadacie jeszcze własnej domeny, możecie zarejestrować ją bezpośrednio z panelu WebWave CMS. Jeśli wybierzecie roczny pakiet premium w WebWave CMS, będziecie mogli zarejestrować dla tej strony nową domenę z rozszerzeniem '.pl' całkowicie za darmo. Późniejsze utrzymanie domeny jest u nas również tańsze niż u innych rejestratorów.
  • Podłączenie własnej domeny zarejestrowanej u innego sprzedawcy.

 

Więcej o domenach w Webwave i ich utrzymaniu przeczytacie pod tym adresem.

 

Przy zakupie domeny najważniejsze jest, by mądrze wybrać nazwę. Pamiętajcie też, że jej zakup nie jest wieczny, tylko wymaga corocznego odnowienia w celu zachowania własności. W razie jakichkolwiek pytań odnośnie naszej oferty czy wątpliwości w sprawie domen, rejestracji lub ich utrzymania, zapraszamy do kontaktu adres e-mail i numer telefonu znajdziecie w stopce.

 


strona www blog - autorPaweł Krzywina - Webdeveloper, dziennikarz, pr-owiec.

5 lat doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, z zawodu także dziennikarz biznesowy. Miłośnik języka polskiego, nowych technologii, literatury i sportu.

Kilka porad przed wykupieniem pierwszej domeny

02 marca 2017

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych bez kodowania

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie i w prosty sposób zrobić stronę internetową.

 

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
tel. +48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

PL

EN

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Zacznij Teraz

RO

Porozmawiaj z nami na czacie.

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie