Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Wiele mówi się o znaczeniu dobrej i przyjaznej dla użytkowników stronie internetowej, ale rzeczywistość i możliwości firmy niekiedy nie idą ze sobą w parze.

Warto jednak pamiętać, że w dzisiejszych czasach solidna witryna to absolutna podstawa.

Zaniedbania związane z użytecznością, funkcjonalnością czy treścią na stronie mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji, o których ludzie nie wiedzą.

Przedsiębiorcy często zdają sobie sprawę ze znaczenia swojej strony, jednak nie wszyscy chętnie inwestują w nią czas i kapitał.

Ograniczenia budżetowe, brak świadomości na temat wartości witryny czy brak kompetencji do samodzielnego jej prowadzenia to jedne z wielu czynników, które potrafią osłabić pozycję firmy na rynku.

 

Co składa się na zły projekt?

Web design nie ma ściśle określonej formuły czy regulaminu. Niektóre strony internetowe posiadają naprawdę innowacyjne elementy przeplatane z gorszymi, inne cierpią z powodu złego wykonania dobrych pomysłów, a jeszcze inne są nieudane od początku do końca. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów złego web designu:

 

1. Bałagan na głównej

Jak Wasza strona wygląda na pierwszy rzut oka? Profesjonalne strony internetowe zawierają na początku konkretne informacje odnośnie swojej oferty, proste wezwanie do działania i to tyle.

Strony startowe mają za zadanie zaprezentować użytkownikom najważniejsze informacje na temat firmy w sposób atrakcyjny wizualnie. Miejsca przepełnione grafikami czy innymi elementami są nieprzyjemne dla oka oraz pogarszają wiarygodność.

O tym jak powinna wyglądać i co powinna zawierać strona startowa pisaliśmy w tym miejscu.

2. Problemy z treścią

Użyteczna treść o wysokiej jakości to główny aspekt wpływający na SEO i współczynniki konwersji. Dobrze prowadzony blog jest nie tylko niezbędny do ugruntowania pozycji firmy, ale może także zapewnić miejsca na pierwszej stronie wyszukiwarek. Co może być strzałem w kolano?

  • Całkowity brak lub rzadka aktualizacja bloga firmowego. Teksty publikowane raz na kilka miesięcy to zdecydowanie za mało. Nowe treści powinny pojawiać się co najmniej kilka razy w miesiącu, ponieważ wtedy wpływają na pozycjonowanie witryny. Jest to też znak dla użytkowników, że firma „żyje” i jest zaangażowana w swoją branżę.

  • Nieistotna treść. Blogowanie dla samego blogowania nie ma jakiegokolwiek sensu. Jeżeli prowadzicie blog firmowy musi on zawierać przydatne wskazówki z branży jak np. artykuły, porady, samouczki czy infografiki. Relacja z ostatniej imprezy firmowej czy wakacji szefa naprawdę nie jest właściwa.

  • Zła składnia. Firmy ciągle wpadają w pułapkę słów kluczowych myśląc, że poprawi to ich wyniki wyszukiwania, a w rzeczywistości pogarszają swoją sytuację. Nagromadzenie pojedynczych błędów gramatycznych, w celu dodania kolejnego słowa kluczowego, może w przyszłości stać się dużym problemem.


Jak ważna jest treść na stronie przeczytacie w artykule Nie tylko SEO ale i jakość treści.

Dołącz do ponad 100 tysięcy ludzi, którzy tworzą responsywne strony www za darmo i bez kodowania

Zbuduj własną stronę www. Zacznij od pustego projektu lub wybierz
jeden z kilkudziesięciu darmowych szablonów. 


STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

3. Rozczarowanie użytkowników

Internauci przeglądający Waszą witrynę pokładają w niej duże nadzieje. Oczekują, że będzie ona dostosowana do każdego ekranu i zawierała istotne informacje.

Jedną z najważniejszych cech serwisów internetowych jest łatwość obsługi. Użyteczne strony internetowe mają przewagę konkurencyjną i są w stanie generować więcej przychodów. Aby dowiedzieć się czy Wasza witryna spełnia oczekiwania użytkowników, po prostu zapytajcie ich o opinię.

 

4. Przesyt lub niedobór multimediów

Pomyślnie wykonane i rozsądne animacje potrafią się dobrze przysłużyć witrynie. Z drugiej strony, mogą one odwracać uwagę od istotnych elementów czy nawet utrudniać nawigację.

Duże pliki – filmy, animacje czy zdjęcia – spowalniają szybkość ładowania witryny. Niemal 40% osób opuszcza daną stronę, jeżeli jej elementy ładują się zbyt długo (źródło: Adobe).

To samo tyczy się „stron powitalnych”, które tylko zwiększają współczynnik odrzuceń. Kiedy ludzie nie mogą znaleźć od razu tego czego chcą, najprawdopodobniej zamkną stronę.

W odpowiedzi na duże zainteresowanie przygotowaliśmy dla Was kolejny wpis, w którym rozwijamy poniższy temat. Zapraszamy do przeczytania powiązanego tekstu Web design czyli coś więcej niż ładna strona internetowa

Jak zły design wpływa na stronę?

Jaki rzeczywisty wpływ na Waszą firmę mają powyższe elementy? Trudno jednoznacznie stwierdzić ile pieniędzy traci się na niezadowolonych użytkownikach, ale zła strona internetowa:

  • Zmniejsza wiarygodność – jeśli jesteście poważnymi przedsiębiorcami i Wasza strona przesycona jest animacją i innymi multimediami, nie wysyłacie profesjonalnej wiadomości;

  • Nie doprowadza do kontaktu – rzadko aktualizowana witryna negatywnie wpływa na SEO. Ponadto daje sygnał użytkownikom, że jesteście nie na czasie lub co gorsza, nie dbacie o stronę i o firmę.

  • Pozbawia klientów – za każdym razem, gdy użytkownik natrafia na zły link, zbyt złożony formularz czy niejasną nawigację, istnieje małe prawdopodobieństwo, że do Was wróci. Jeżeli konkurencja oferuje te same usługi na przejrzystej i intuicyjnej stronie, Wasza strata jest ich zyskiem.

 

Firmy często nie łączą wyników finansowych z atrakcyjnością swoich stron internetowych. Wielokrotnie hamują się także przed wydaniem pieniędzy na profesjonalne usługi. Jeżeli uważacie, że wydajecie za dużo pieniędzy na edycję i utrzymanie Waszej witryny, skorzystajcie z usług WebWave.

Zmiany i tworzenie stron w naszym kreatorze stron www nie wymagają programistycznej wiedzy i opłacania agencji internetowych. Ponadto wszystkie projekty w WebWave są responsywne i wyświetlają się na wszystkich urządzeniach mobilnych.

Jeżeli chcielibyście przenieść Waszą istniejącą stronę do naszego kreatora i przy okazji odświeżyć jej design, także Wam pomożemy. Pamiętajcie, że dobry projekt i wykonanie strony internetowej potrafią przynieść wymierne efekty.

Jakie Waszym zdaniem są najpopularniejsze elementy złego webdesignu? Co Was jako internautów najbardziej irytuje? Zapraszamy do dyskusji.

 

Projektowanie stron internetowych interesuje Cię coraz bardziej? Przeczytaj koniecznie te teksty: 

Autor: Paweł Krzywina. Webdeveloper, dziennikarz, pr-owiec. 5 lat doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, z zawodu także dziennikarz biznesowy. Miłośnik języka polskiego, nowych technologii, literatury i sportu.

jak dodać przycisk do strony
18 maja 2017

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

Zły design strony internetowej – czego unikać i na co zwrócić uwagę

 

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
tel. +48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

PL

EN

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Zacznij Teraz

RO

Porozmawiaj z nami na czacie.

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie