Twój e-mail
Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

czym są lsi keywords i jak z nich skorzystać

Przeważnie narzekamy na naszych klientów, którzy skutecznie próbują zatruć nam życie. Pisaliśmy już o tym jak rozpoznać klientów z piekła rodem, a także jak uniknąć przemiany klienta w potwora. Prezentowaliśmy też wiadomości od nich, które przyprawiają każdego grafika o nerwowe tiki. Czasem jednak zdarzają się klienci z którymi, aż chce się pracować.

Z okazji zbliżających się świąt chciałem zaprezentować Wam kilka typów z tego bardzo rzadkiego gatunku. 

 
projektowanie stron www
 

1. "Wierzę, że zrobicie stronę www dobrze, bo widziałem inne Wasze projekty"

Opis zachowania:

Najlepszy rodzaj klienta na jakiego można trafić - wie po co Cię wynajął i wie czego się spodziewać. Nie wymyśla jakichś niestworzonych pomysłów, ani nie stara się wynaleźć koła od nowa. Wie, że każdy zna się na czymś dobrze i nie warto wtrącać się w czyjąś pracę, ponieważ sam nie chciałby, aby ktoś wcinał się w jego. Zwłaszcza jeśli wcześniej widział owoce jego pracy.

Wysyłasz mu do akceptacji dwa projekty stron www i... tu zaczyna się problem, ponieważ uważa, że oba są dobre i nie wie, który wybrać. Jednak szybko znajduje na to rozwiązanie i pyta, który Ty byś wybrał i na ten właśnie się decyduje. :)

Występowanie:

Niestety jest to niesamowicie rzadki gatunek - podobno jego populacja jest niewiele większa od populacji rozsądnych polityków. Praktycznie nie do spotkania w środowisku naturalnym, jednak paradoksalnie dość często to on odnajduje Cię z polecenia.

2. "Czemu uważa Pan, że jest to dobre rozwiązanie?"

Opis zachowania:

Zupełna przeciwność gatunku opisanego powyżej. Jest ciekawy i dociekliwy. Bardzo często zadaje pytania i wchodzi w polemikę, co jednak ważne chce Cię słuchać i nie pozostaje głuchy na sensowne argumenty, dzięki czemu spotkania z nim wnoszą naprawdę dużo dobrego do tworzonej strony www. Pozwala na przeforsowanie dobrych rozwiązań i często wyłapuje drobne potknięcia, które uszły Twojej uwadze.

Występowanie:

Podobno pochodzą ze strefy równikowej, bądź okolic Wrocławia - spór naukowców trwa nadal. Nie jest tak rzadki, jak gatunek opisany powyżej, lecz i tak łatwiej jest spotkać seledynowego flaminga, niż jednego z jego przedstawicieli.

Dołącz do 180 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

3. "Dobry projekt strony internetowej musi kosztować - a my chcemy najlepszy projekt"

Opis zachowania:

Bardzo miły typ klienta - wie, że za jakością stoi cena i nie boi się jej ponieść. Wszystkie jego pozostałe cechy stają się przez to cechami drugorzędnymi, ponieważ jeśli nasza praca jest uczciwie wynagradzana wtedy możemy na pewne rzeczy przymknąć oko. Przykładowo jeśli klient zgłasza jakieś dziwne uwagi i poprawki, ale za każdą z nich płaci dodatkowo, to nic tylko poprawiać. ;) Zazwyczaj jednak tacy ludzie są wyjątkowo rozsądni.

Występowanie:

Często występują w zamkach ze złota, a także dobrze prosperujących firmach, na odpowiedzialnych stanowiskach. Jeszcze częściej można ich spotkać poza granicami Polski...

4. "Mi się wcale nie śpieszy, tak więc jak będzie miał Pan chwilę to proszę coś podesłać"

 

Opis zachowania:

Klienci długofalowi, którzy chcą projekt na z góry nie określony termin. Jest to bardzo miła alternatywa do tych, którzy chcą wszystko na wczoraj, albo ich ulubionym skrótem jest ASAP, albo CITO. Ci żyją sobie spokojnie i gotowi są poczekać, aż znajdziesz chwilę by stworzyć dla nich coś fajnego. Między projektami "na szybko" miło jest czasem usiąść i w spokoju "podłubać" sobie jakiś projekt. Oczywiście trzeba pamiętać, żeby nie przekształcił się taki osobnik, w "Never Ending Story"...

Występowanie:

Przeważnie można ich spotkać na terenach nizinnych i w firmach, które istnieją na rynku już od wielu lat. Zazwyczaj takie firmy mają już stronę internetową i inne materiały, więc nie śpieszy im się, aby tak od razu wszystko zmieniać.

Czasem zdarzają się klienci z którymi, aż chce się pracować

5. "Tak, tak - nie widziałem projektów strony www, ale na pewno jest świetnie. Zamawiamy jeszcze 3 strony internetowe i takie coś..."

Opis zachowania:

Jest to typ klienta, który nie wydaje własnych pieniędzy, ale zlecono mu zrealizowanie jakiegoś projektu. Nie są to ludzie, którzy dodają Ci skrzydeł do tworzenia zapierających dech w piersiach projektów. Jednak pozwalają dość sprawnie zarobić na życie oraz nie są uciążliwi w pracy. Akceptują praktycznie wszystko co im się podeśle i wygląda przyzwoicie. Dzięki czemu mogą szybko odhaczyć zadanie i pokazać szefostwu, że sprawnie osiągają cele.

Występowanie:

Duże korporacje i zagłębia takie jak Mordor na Domaniewskiej są ulubionymi miejscami bytowania tego typu klientów. Zazwyczaj zajmują jakąś pozycję w dziale marketingu, bądź jakimś innym dziale, który aktualnie nie ma nic do roboty, więc został wydelegowany do zajmowania się np. nową stroną internetową.

Z okazji zbliżających się Świąt życzę Wam dużo przyjemnych klientów - podobno w Wigilię nawet klienci mówią ludzkim głosem. ;)

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

strona www blog - autorTomasz Szwed - UX Designer i CEO 2Sides

Od ponad 8 lat zajmuje się projektowanie stron i serwisów www. Analizuje potrzeby klientów i wyszukuje najlepsze dla nich rozwiązania. Następnie projektuje i czuwa nad całym procesem produkcji.

Prywatnie ojciec dzieciom, smakosz piwa i pasjonat dobrej literatury.

 

17 grudnia 2015

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

Raz do roku to i fajny klient się trafi - przewodnik po klientach, z którymi chce się pracować

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, polub nasz profil na Facebooku i na bieżąco otrzymuj informacje o nowych wpisach na blogu!
 

- 50%

WIELKA PROMOCJA NA BLACK FRIDAY!

na Pakiet Premium w WebWave

ODBIERZ RABAT

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI