Jak zrobić stronę internetową krok po kroku? Dowiedz się jak łatwo tworzyć darmowe strony internetowe.

Tworzenie własnej strony internetowej

Czysta strona to po prostu tworzenie strony www od zera z pustej karty - pozwala na stworzenie niepowtarzalnej strony www - zabiera jednak trochę więcej czasu.  My skupimy się na zrobieniu strony internetowej z darmowego szablonu. Kliknij w 'gotowa strona' i od razu zostaniesz przeniesiony do listy szablonów dostępnych w WebWave.

Z listy darmowych szablonów stron www wybierz teraz szablon, który będzie odpowiadał tematyce strony internetowej, którą chcesz zrobić.

Szablonów jest bardzo dużo i na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zwróć uwagę również na Szablon Uniwersalny - można stworzyć w nim stronę na dowolny temat ponieważ zamiast gotowych zdjęć znajdują się w nim tylko szare pola, które należy zastąpić swoimi zdjęciami .
 

Każdy z szablonów możesz podejrzeć klikając w przycisk 'Podgląd szablonu' po najechaniu na niego myszką. Jeśli wybrałeś już jakiś szablon to kliknij w zielony przycisk 'Wybieram ten szablon' i od razu zostaniesz przeniesiony do kreatora stron www.

Po lewej stronie widzisz panel dodawania nowych elementów do Twojej strony www (1). Na górnym pasku znajdują się ustawienia (2), dostosowywanie strony do urządzeń mobilnych (3), oraz opcje podglądu strony w kreatorze, w internecie, przycisk zapisu i przycisk publikowania zmian w kreatorze (4)W prawym panelu ustawień (5) możesz dostosować wszystkie opcje dostępne dla każdego z elementów, znajduje się tam też panel warstw (6), na którym ustalasz, który element ma być 'na wierzchu'. Element, który znajduje się wyżej na liście warstw będzie na stronie wyświetlał się 'na wierzchu' nad elementami znajdującymi się poniżej na liście warstw. Jeśli więc np. zdjęcie zasłania tekst, to wystarczy element tekstowy przeciągnąć na liście warstw powyżej zdjęcia i już wszystko działa jak należy.

Jeśli masz jakieś pytania jak zrobić stronę internetową w WebWave to po prostu odezwij się do WebWave na czacie (7).

Chcesz podmienić zdjęcia na sliderze na głównej stronie?

Nic prostszego. Kliknij na niego po prostu prawym klawiszem myszy i wybierz opcję 'edytuj zawartość'. W oknie, które się pojawi możesz dodać nowe fotografie, a te które znajdują się w nim domyślnie usunąć klikając w odpowiedni przycisk. W ten sposób możesz edytować każdy z elementów, który dodasz do swojej strony internetowej zrobionej w WebWave. W panelu ustawień po prawej stronie (punkt 4 na poprzednim obrazku) możesz dostosować dodatkowe ustawienia dla swojego slidera lub innego elementu.

Dodajmy teraz nowy element do strony internetowej. 

W panelu dodawania elementów po lewej stronie (1) kliknij w wybrany element, na przykład kształt, i przeciągnij go myszką w miejsce, w którym ma się znaleźć. Nowy element już znajduje się na Twojej stronie internetowej. Teraz możesz bardzo łatwo zmienić jego rozmiar lub położenie. 

Kliknij po prostu w jego krawędź i przeciągaj myszką żeby zmieniać rozmiar elementu, kliknij w sam element i przeciągaj myszką żeby zmienić jego położenie. W panelu ustawień po prawej stronie w sekcji 'Wygląd' możesz np. zmienić kolor twojego kształtu, w panelu kolorów możesz też zmienić poziom przezroczystości. Chcesz żeby element był rozciągnięty na szerokość ekranu? Nic prostszego, kliknij po prostu w opcję 'Szerokość 100%' w sekcji 'Położenie'. Gotowe!

Edytowanie każdego elementu w WebWave jest banalnie proste. 

Chcesz zmienić tekst? Po prostu kliknij na niego dwa razy i już możesz wpisywać co chcesz. Edytor tekstowy jest podobny do tego w programie Word więc na pewno sobie z tym bez problemu poradzisz.

Edycja kolejnych podstron również jest bardzo prosta. Na górnym pasku znajdziesz listę rozwijaną podstron. Po prostu kliknij w nią i wybierz, którą podstronę chcesz teraz edytować. Przejdźmy na przykład na podstronę 'Kontakt'.

Jak widzisz praca z naszym kreatorem jest banalnie prosta i efektywna. Pokazaliśmy Ci tylko wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o jego możliwości.

Mam dla Ciebie coś jeszcze. Obejrzyj film jak zrobić stronę internetową w 5 minut w WebWave. Ten video-poradnik jest bardzo pomocny!

Znajdujemy się teraz na podstronie kontakt. Dodajmy teraz formularz kontaktowy. W panelu dodawania elementów po lewej stronie najedź myszką na ikonkę 3 kropek i z menu, które się wysunie wybierz formularz. Natychmiast pojawi się on na Twojej stronie internetowej. Ustaw go w odpowiednim miejscu za pomocą myszki. 

Chcesz zmienić wygląd i pola w formularzu kontaktowym?

Nic prostszego. Kliknij na niego prawym klawiszem myszy i wybierz opcję 'Edytuj zawartość'. W oknie, które się pojawi możesz dodawać nowe pola do formularza czy edytować już istniejące. Możesz też przy wybranych polach zaznaczyć opcje 'Wymagane' - użytkownik będzie musiał wypełnić takie pole, żeby wysłać formularz.

Po prawej stronie okna ustawień formularza możesz wybrać na jaki adres e-mail mają być wysyłane z niego wiadomości (warto podać swój ;)) i jaki tytuł ma posiadać taka wiadomość. Gotowe. Użytkownicy mogą się już łatwo z Tobą kontaktować.

Bardzo ważnym elementem na każdej stronie internetowej są przyciski. Przycisk na stronie www pozwala na zachęcenie użytkownika do podjęcia działania takiego jak np. zakup. Żeby dodać przycisk do strony zrobionej w WebWave wystarczy kliknąć w element przycisk w lewym panelu dodawania elementów i umieścić go w odpowiednim miejscu na swojej stronie. Jak widzisz przycisk po najechaniu myszką zmienia swój kolor. Oba te kolory możesz bez problemu zmienić po prawej stronie w 'Panelu ustawień' w sekcji 'Wygląd'. Wybierz 'stan: normalny' i dostosuj kolor. Następnie zmień stan na 'po najechaniu myszką' i również zmień kolor. Twój przycisk ma teraz nowe kolory dla obu stanów. Przycisk, jak to przycisk, może linkować do dowolnego miejsca na stronie czy w internecie. W sekcji 'Akcja po kliknięciu' możesz wybrać co ma się dziać po kliknięciu w Twój przycisk, opcji jest bardzo dużo. M.in. można linkować do innej podstrony, do dowolnej strony w internecie czy do wybranego elementu (strona scrollowana). Można też ustawić bardziej zaawansowane funkcje jak połączenie z numerem telefonu po kliknięciu w przycisk (bardzo przydatne na stronach mobilnych) czy też pobranie pliku - wszystko to oczywiście za pomocą dwóch kliknięć.

Kolejnym bardzo ważnym elementem na stronie internetowej jest menu strony. Pozwala ono użytkownikowi łatwo przemieszczać się między kolejnymi podstronami. W darmowym szablonie www WebWave menu jest już stworzone, możesz je usunąć i dodać nowe wybierając element 'Menu' z lewego panelu dodawania elementów.

Możesz też edytować istniejące menu - tą opcję polecam, ponieważ dzięki temu Twoja strona internetowa będzie jeszcze szybciej gotowa. Żeby edytować menu wystarczy kliknąć na nie prawym klawiszem myszy i wybrać opcję 'Edytuj zawartość'. W oknie, które się pojawi możesz dodawać do menu nowe podstrony (przeciągając je z panelu po prawej stronie do głównego okienka ustawień menu). 

Możesz też usuwać dodane elementy, po prostu kliknij w ten, który chcesz usunąć i przeciągnij go poza okno ustawień menu - to wszystko. Kolejność elementów menu również bardzo łatwo możesz zmienić, po prostu kliknij w element i przeciągnij go w wybrane miejsce, po zapisaniu zmian kolejność elementów w menu będzie zmieniona.

Ostatnim elementem jaki chcemy Tobie pokazać w tym poradniku, a który warto dodać do swojej strony www to Mapy Google. Dodanie takiej mapki jest również bardzo po proste. Wybierz po prostu element 'Mapy Google' z panelu dodawania elementów po lewej stronie i umieść swoją mapkę w odpowiednim miejscu.

Dla mapki można zaznaczyć opcję 'Szerokość 100%' w sekcji położenie - pozwala to na uzyskanie bardzo fajnego efektu dostosowania wielkości mapki do szerokości ekranu. Żeby edytować mapkę, jak zawsze, wystarczy kliknąć w nią prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję 'Edytuj zawartość'. Podaj teraz adres swojej firmy a pinezka doda się automatycznie, możesz dostosować jeszcze przybliżenie, zapisz zmiany i gotowe. 

Twoi klienci już doskonale będą wiedzieć gdzie Cię szukać!

A więc zastanawiasz się jak zrobić stronę internetową?
Najlepiej: samodzielnie, za darmo i szybko?

Doskonale trafiłeś!
Poświęć kilkanaście minut na przeczytanie tego poradnika, dzięki któremu dowiesz się
jak zrobić stronę internetową za darmo w Kreatorze Stron WebWave.
Przekonamy Cię, że robienie stron internetowych jest łatwiejsze niż myślisz!

O Kreatorze WebWave:
 

według niezależnych rankingów najłatwiejszy w obsłudze

możliwe tworzenie darmowych stron internetowych,

kilkadziesiąt darmowych szablonów stron www,

pomoc techniczna po polsku

dostęp do grupy Facebook w której również otrzymasz pomoc od doświadczonych użytkowników.

Ostatnia rzecz, którą musisz zrobić to kliknięcie w przycisk 'PUBLIKUJ', który znajduje się w prawym górnym rogu kreatora. Po kliknięciu w ten przycisk Twoja strona od razu zostanie opublikowana w internecie i otrzymasz swój adres, którym możesz podzelić się ze znajomymi. Jeden klik i gotowe!

Szablon wybrany?  Kreator już się załadował? Możemy brać się do pracy. 

Tak wygląda kreator stron internetowych WebWave. Każdy element, który widzisz możesz kliknąć myszką, przesunąć w inne miejsce, zmienić jego rozmiar przeciągając za brzegi elementu czy podmienić zdjęcie lub kolor. Dzięki temu stronę internetową zrobisz naprawdę łatwo.

Załóż samodzielnie stronę internetową

Poradnik krok po kroku

Jak działa kreator?

W kreatorze mamy do wyboru opcję stworzenia strony internetowej z wybranego szablonu lub zupełnie od zera, a następnie dostosowujemy w nim treści pod siebie. Wszystko robimy jedynie za pomocą myszki, każdy element można kliknąć i przesunąć w dowolne miejsce, każde zdjęcie czy tekst można podmienić na własne, wszystko jest w pełni edytowalne i banalnie proste w obsłudze!

Masz już konto w kreatorze stron www WebWave. Po zalogowaniu się do aplikacji oczom Twoim ukaże się możliwość wyboru w jaki sposób chcesz zrobić stronę internetową. Do wyboru są dwie opcje: czysta strona lub gotowa strona.

PRZEJDŹ DO ZAŁOŻENIA KONTA W WEBWAVE

PRZEJDŹ DO ZAŁOŻENIA KONTA W WEBWAVE

PRZEJDŹ DO ZAŁOŻENIA KONTA W WEBWAVE

PRZEJDŹ DO ZAŁOŻENIA KONTA W WEBWAVE

ZAŁÓŻ KONTO I OPUBLIKUJ ZA DARMO WŁASNĄ STRONĘ WWW →

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI