Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzy zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na:


Kreator WebWave.

Oferta. 

Materiały. 

Firma.

WebWave ten sam ale nie taki sam.

Po 10 latach z obecnym designem przyszedł czas na jego gruntowną zmianę. Poznaj nowy WebWave…

Anna Dzierba

Graphic Designer

To naturalne, że przez tyle czasu generowane były pomysły i nowe style a każdy w zespole chciał wnieść coś świeżego i swojego. Zależało mi na stworzeniu spójnej identyfikacji wizualnej. Tak, aby klienci mieli te same doświadczenia niezależnie czy czytają nasz newsletter, czy wchodzą na stronę główną. Jest to proces, który trwa ale jesteśmy na najlepszej drodze by pokazać kim jesteśmy i aby podkreślić, że WebWave to naprawdę wyjątkowy produkt.

Dlaczego się zmieniamy?

Kreator zawsze był, jest i będzie dla nas najważniejszy dlatego podczas gdy samo narzędzie przechodziło już 3 gruntowne przebudowy nasz design pozostawał z grubsza ten sam. Z czasem tworząc bałagan oraz zwyczajnie się starzejąc. Dotychczasowa gama kolorów była bardzo  popularna wśród startupów. Ale my już mamy 10 lat, pora wkroczyć w dorosłość i sprawić aby nasz design był bardziej profesjonalny, spójny i wyrazisty.

Powyższe to tylko połowa powodów, i to ta mniej ważna. Wprowadzane zmiany nie są po to żeby po prostu było ładniej. Mają wymiar praktyczny. Wcześniejsza kolorystyka czasami mogła utrudniać pracę z kreatorem, lub czytelność naszych podstron dlatego stawiając kreator na pierwszym miejscu musieliśmy ją zmienić. To poprawa funkcjonalności była naszym celem głównym. Bo rzeczy dobrze zaprojektowane łączą zastosowanie  praktyczne z estetyką. A taki ma być WebWave – najlepiej zaprojektowany jak tylko się da.

Paweł Duda

Web Developer

Stary branding towarzyszył mi od ponad sześciu lat co sprawia że wiąże się z nim wiele wspomnień. Jednak nic w życiu nie trwa wiecznie, trzeba dostosować się do nowych trendów i rozpocząć nową piękna przygodę.

Fala i kropka.

Nazwa zobowiązuje więc w sygnecie mamy falę. Chcieliśmy uchwycić dwie natury fali. Która z jednej strony jest potężnym żywiołem, który porywa i zachwyca swoim bezmiarem. Ale jednocześnie jest czymś kojącym i symbolizującym spokój. Dlatego w sygnecie nie używamy zbyt ostrych krawędzi i bardzo rozwartych kątów. Fale wciąż symbolizują dynamizm i siłę, ale następując jedna po drugiej, oddają również poczucie bezpieczeństwa i trwałości. Kropka / Koło - symbolizuje m.in doskonałość, precyzję i kompletność. Czyli to co chcemy oferować dając Wam nasz kreator.

Logo.

Kształt sygnetu przypomina kształtem literę W, jego obrys ma taki sam stosunek wysokości do szerokości. Boki są ścięte, zwężając się do dołu. W dolnej krawędzi jest jedno wcięcie w okolicy środka, a w górnej dwa. Dokładnie tak jak w literze W – która występuje w obu członach naszej nazwy. Zależało nam, aby font użyty w nazwie był bardziej poważny i kojarzony z profesjonalizmem. Ale równocześnie przystępny i bardziej przyjazny. Pokazywał naszą kreatywność i luźną, startupową atmosferę. Dlatego nie mógł być zbyt techniczny i chłodny. Połączenie ciemnego koloru z naszą zielenią odzwierciedla nasz kreator, który składa się właśnie z ciemnego tła oraz zielonych napisów i podświetleń.

Rafał Suchożebrski

Marketing Manager

Jestem członkiem zespołu WebWave od niedawna. I uważam to za niesamowite szczęście, że mogę mieć już tak istotny wpływ na to jak wyglądamy. Jak większość, która nie pracuje w WebWave od samego początku, chcę mieć poczucie, że poświęcam siebie dla czegoś, co jest też moje. Na co mam wpływ, a nie zostało mi przekazane takie, jakie jest. Zazwyczaj muszą minąć długie miesiące lub nawet lata, zanim to naprawdę poczujemy. A takie wydarzenie jak gruntowny rebranding wzbudza je od razu.

Kolory.

Nie chcieliśmy się rozstawać z naszym kolorem. WebWave ma być zielony, dawać poczucie bezpieczeństwa, pewności i stabilności. Bliskości z naturą i światem. Ale nie raz słyszeliśmy, że nasz dotychczasowy odcień jest zbyt jasny. Słabo kontrastuje w niektórych miejscach, np. w linkach. Dlatego wybraliśmy nowy odcień – chłodniejszy, dodatkowo podkreślający technologiczną stronę naszej firmy. Połączony z ciemnym kolorem nadaje nowoczesny, dynamiczny wygląd. Zależało nam, żeby nowa zieleń była czytelna zarówno na jasnym jak i ciemnym tle. Potrzebne były też nowe kolory dopełniające które pełnią ważną rolę w kreatorze pokazują m.in stany po najechaniu, walidacji, wprowadzone dane. Aby zachować spójność kreatora ze stroną muszą również pojawiać się na stronie, w tym celu zostały dobrane tak aby dobrze ze sobą współgrać w bezpośrednim połączeniu.

Font.

Dotychczas zestawialiśmy ze sobą z pozoru podobne do siebie czcionki: Arial, Mulish i Lato. Co wprowadziło duży bałagan w naszych materiałach. Na stronie stosowaliśmy Mulish i Lato natomiast w kreatorze Arial. Ponieważ te dwa pierwsze były słabo czytelne w mniejszych rozmiarach. Wybór padł na font Inter który po za tym że estetyczny, dobrze wygląda w całym spektrum rozmiarów. A u nas to spektrum jest bardzo szerokie.

Thin

Extralight

Light

Regular

Medium

Semibold

Bold

Black 

Extrabold

Michał Kiełbus

Customer Support Specialist 

Dla mnie kropka nawiązuje do naszego credo – tego że WebWave jest wszystkim czego potrzebujesz żeby zaprezentować się w sieci. WebWave i kropka, nic więcej nie potrzebujesz.

Kropka.

W niektórych miejscach potrzebujemy mocniejszego wizualne elementu niż delikatny wzór z kropek. Dlatego w naszej intentyfikacji pojawia się też duża zielona kropka. Jest naszym elementem rozpoznawczym. Znajdziecie ją również na końcach nagłówków, aby podkreślić, że słowa nią zakończone płyną od nas.

Fala z kropek.

Tam gdzie mamy więcej miejsca żeby pokazać nasz styl możecie w tle zauważyć nasz wzór. Składa się z pofalowanych kropek różnej wielkości. Czyli te same  koncepty, które znajdują się w sygnecie naszego logo.

Andrzej Lubczyński

Support Manager

Design stron internetowych jest bardzo dynamiczny w czasie, trendy cały czas się zmieniają. My mocno działamy w tej branży, mamy świetne narzędzie. Jeżeli chcemy być profesjonalni to nie możemy pozostać w tyle z designem. Taka zmiana jeszcze raz pokazuje, że jesteśmy nowocześni, znamy się na tym co robimy i warto z nami współpracować.

Co dalej?

Nie chcemy wszystkiego zdradzać od razu. Ale zmiana logo, kolorów, czcionek i grafik na stronie i w kreatorze to dopiero początek wszystkich prac związanych z rebrandingiem. Chociaż pracujemy już nad tym projektem od zeszłego roku to jeszcze w ciągu nadchodzących tygodni i miesięcy będziemy dokładniej przerabiać pozostałe podstrony i materiały. Kolejne usprawnienia będą też dotyczyć samego kreatora oraz Panelu WebMastera – tak aby praca była jeszcze przyjemniejsza, wygodniejsza i intuicyjna. A kreator WebWave był najczęściej wybieranym kreatorem nie tylko w Polsce ale i na świecie.

Proces wyboru nowego logo oraz identyfikacji graficznej jak zawsze nie jest prosty. Często trudno jest zespołowi rozstać się z tym co już zna. Mimo że wszyscy czuliśmy potrzebę zmiany. Nie chcieliśmy wprowadzać tej zmiany dla samej zmiany na zasadach konsensusu, ale wypracować odważny styl i taki z którym wszyscy się identyfikujemy. Chociaż znacząco to komplikuje sprawę, to przyjęliśmy, że albo zrobimy to w taki sposób, albo odłożymy tę decyzję w czasie. Wybór nowego logo był niemal jednomyślny. Bo chyba udało się uchwycić to, jacy jesteśmy i jacy chcemy być.

Maciek Czajkowski

CEO

Powiedz nam co myślisz o naszym nowym designie.

Imię i nazwisko / pseudonim
Treść
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Panel Webmastera

Zarejestruj się

Zaloguj się