Twój e-mail
Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

landing page - jak zrobić, co to i jak wykorzystać

Odpowiedź na to pytanie jest kluczem do sukcesu, bo jak stworzyć dobrą stronę internetową, jeśli nie sprawia to nam przyjemności, a jej tworzenie nie przynosi satysfakcji...? Do tego dochodzi jeszcze kwestia zarobków, bo przecież coś do garnka trzeba włożyć (i lepiej, żeby było to coś smacznego). Przypomnij sobie swoje ostatnie projekty - czy przypadkiem nie były wykonane "pod klienta" uwzględniając każdą jego zachciankę? Zazwyczaj prowadzi to do tego, że końcowy efekt nie ma "tego czegoś" co sprawia, że wyróżnia się na tle konkurencji.

 

Różnica między tworzeniem a wytwarzaniem

 

Jest to kluczowe pytanie, które należy sobie zadać, zaczynając przygodę z tworzeniem stron internetowych. Czy chcesz tworzyć strony www, które zapadną ludziom w pamięć, czy też chcesz być wyrobnikiem, który używając kilku schematów, realizuje pomysły klienta? 

"Wytwarzanie" stron www

O wytwarzaniu storn internetowych mówimy, kiedy nie patrząc na spójną całość projektu, ani na jego walory wizualne, skrupulatnie wprowadzamy wszelkie poprawki zaproponowane przez klienta. Dodajemy kolejne cienie, gradienty i zaokrąglone rogi, a następnie zmieniamy czcionkę na Comic Sans i kolory różnych elementów, tak aby trochę "ożywić" projekt, ponieważ rzuciła na niego okiem ciotka naszego klienta, która uznała, że przydałoby się tu trochę jasnej zieleni i pomarańczu... Można by zrobić z tego poradnik "jak nie projektować stron internetowych"...

W głębi serca wiemy, że wszystkie te poprawki są katastrofalne dla naszego designu, ale przecież to klient, który płaci i wymaga - jak więc mogę się z nim spierać? Taką drogę wybiera 90% początkujących projektantów, ponieważ nie wierzą w swoje umiejętności i nie mają pewności siebie. 

Zaletą takiego podejścia jest to, że "nie walczysz" z klientem. Ceną zaś to, że powoli odchodzisz od zmysłów, tworząc kompletne gnioty, które wstyd wrzucić do portfolio, co w efekcie doprowadza do tego, że nie trafiają do Ciebie ciekawi klienci i koło się zamyka. 

Dołącz do ponad 170 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO

Tworzenie stron www

Jeśli chcesz naprawdę projektować fajne strony internetowe, to nie patrz na innych. Nie oznacza to jednak, żebyś zamknął się w piwnicy, nie oglądał prac innych projektantów i wyłączył telefon oraz przestał kontaktować się z klientem - zdecydowanie nie. Inspiruj się projektami innych oraz otaczaj się kreatywnymi ludźmi, bo czasem jakiś drobny szczegół potrafi natchnąć do stworzenia czegoś fantastycznego. Bądź też w ciągłym kontakcie ze swoim klientem i rozmawiaj z nim o stronie internetowej - ale o tym napiszę dalej.

Jeśli wypracujesz swój styl, Twoje projekty staną się pełne i unikalne. Zrozum, jak działają kolory na stronie i co podświadomie symbolizują. Każdy element będzie dopracowany i będzie tam z konkretnego powodu, nie zaś z przypadku, bądź dziwnej decyzji klienta. Projekt będzie po prostu lepszy, bo zachowa swoją spójność i oryginalność. 

Po pewnym czasie zaczniesz poszukiwać ciekawszych rozwiązań, żeby stawiać przed sobą nowe wyzwania, co spowoduje, że Twój styl stanie się unikatowy i rozpoznawalny. Dzięki temu trafiać będą do Ciebie ludzie, którzy poszukują czegoś innego niż sztampa, czegoś z jasno określonym stylem, który wyróżni ich firmę.

 

Dlaczego klient stara się "obedrzeć" Twój projekt ze wszystkiego co najlepsze?

Odpowiedź jest zazwyczaj bardzo prosta - ze strachu. Boi się on, że odważna strona internetowa nie trafi do jego klientów i sprawi, że pójdą oni do konkurencji. Woli zachowania, które są "bezpieczne", zbliżone do "ogólnie przyjętych standardów", tak aby osoba odwiedzająca stronę www nie czuła się "zagubiona". Nie wie, jak stworzyć stronę, która budzi zaufanie klientów

 Trzeba go zrozumieć, ponieważ ponosi dość duże koszty - zarówno finansowe na założenie działalności, jak i psychiczne związane ze wkroczeniem na nową drogę życia. Chciałby więc zminimalizować ryzyko na każdym możliwym etapie, a to w połączeniu z brakiem świadomości, czym jest tak naprawdę Twoja marka, prowadzi zazwyczaj do powstania bezpłciowych i schematycznych stron internetowych.

Jeśli wypracujesz swój styl, Twoje projekty staną się pełne i unikalne.

Jak nakłonić klienta, aby Ci zaufał?

Poniżej przedstawię 3 podstawowe zasady, które pomogą Ci przekonać klienta, że wiesz co robisz, i że warto Ci zaufać:

 

Pewność siebie

Kiedy idziesz prezentować swój projekt, musisz być pewny, że jest to coś, co chcesz komuś sprzedać. Jeśli projektowałeś to w zgodzie z własnym stylem, nie powinno być z tym większego problemu. Kiedy klient zobaczy stronę www i poczuje Twoją pewność i entuzjazm odnośnie do projektu, będzie mu łatwiej przekonać się do Twojej wizji. Gdy zaś zobaczy wahanie to sam również nie będzie przekonany - jeśli sam twórca strony internetowej nie jest pewien, to czemu on ma być?

 

Znajomość własnego projektu

Ten punkt wiąże się ściśle z poprzednim i choć brzmi dziwnie, sprawdza się na każdej prezentacji. Chodzi o to, że podczas prezentacji klient zadaje mnóstwo pozornie dziwnych pytań w stylu- czemu ten element jest tu, a nie tu, albo czemu coś ma taki, a nie inny kształt. Choć te pytania często są absurdalne, musisz na wszystkie odpowiadać bez zająknięcia i najlepiej popierać paroma argumentami - nawet równie dziwnymi co pytanie.

 

Pokaże to, że każdy element jest świetnie przemyślany i spina wszystko w całość. Najlepiej przed takim spotkaniem poprosić swojego znajomego, który ma tendencje do czepiania się o wszystko (każdy zna taką osobę ;)) o opinie na temat tworzonej strony internetowej- to pozwoli Ci przygotować się na potencjalne pytania.

 

Daj możliwość wyboru

Nigdy nie przedstawiaj jednej propozycji strony www - zawsze dąż do tego, aby zaprezentować dwie strony internetowe - dzięki temu wybór będzie pomiędzy Twoimi dwoma projektami, a nie Twoim projektem i nieskończoną otchłanią internetu. Dzięki temu dasz klientowi świadomość, że ma on duży wpływ na własną stronę www i może wybierać (ludzie nie lubią być stawiani pod ścianą, bez możliwości wyboru).

 

Więcej o budowaniu pozytywnych relacji z klientem przeczytać możecie tu: Jak poprawić relacje z klientem podczas projektowania strony www?

 

Własny styl

Pamiętajcie, że jeśli uda się Tobie stworzyć własny rozpoznawalny styl, to będziesz wybierany przez klientów, którzy poszukują właśnie Ciebie. Dzięki temu strony www tworzone przez Ciebie staną się jeszcze lepsze, praca milsza, a zyski większe. 

 

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

 

Autor: Tomasz Szwed (2Sides). Od ponad 9 lat zajmuje się projektowanie stron internetowych i serwisów www. Analizuje potrzeby klientów i wyszukuje najlepsze dla nich rozwiązania. Następnie projektuje i czuwa nad całym procesem produkcji.

26 lutego 2015

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

Jak zarabiać na tworzeniu stron www, jednocześnie nie tracąc własnego stylu?

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, polub nasz profil na Facebooku i na bieżąco otrzymuj informacje o nowych wpisach na blogu!
 

- 50%

WIELKA PROMOCJA NA BLACK FRIDAY!

na Pakiet Premium w WebWave

ODBIERZ RABAT

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI