Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

czym jest black hat seo a czym white hat seo

Poznaj funkcje WebWave: gotowe elementy strony internetowej

04 marca 2021

Elementy strony internetowej są fundamentem całej witryny. Aby je zaprojektować, konieczna jest znajomość przynajmniej podstaw web designu. Właśnie dlatego tak wiele osób wybiera tworzenie strony z szablonów. To proste i szybkie rozwiązanie, ale może ograniczyć Twoją kreatywność. Z kolei zbudowanie strony całkowicie od zera jest sporym wyzwaniem dla początkujących webmasterów. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak znaleźć złoty środek przy wyborze metody projektowania strony!

 

Elementy strony internetowej na bazie szablonu - czy to dobre rozwiązanie?

Szablon strony internetowej to właściwie zbiór gotowych elementów witryny, który możesz uzupełnić o treści i grafiki. Jest to niezwykle szybka metoda tworzenia strony www - wygodna dla osób, które nie są zainteresowane web designem i nie czują się dobrze w projektowaniu, ale potrzebują ładnej i funkcjonalnej strony internetowej. 

 

Zalety i wady tworzenia strony z szablonu 

Wykorzystanie gotowego wzoru strony to znaczna oszczędność czasu. Jest również proste, efektywne i efektowne. Szablony są ogólnodostępne, co samo w sobie jest zaletą, ale oznacza też, że podobne elementy powtórzą się na wielu stronach internetowych. Co prawda, w WebWave możesz dopasować każdy szablon do swoich potrzeb, ale z założenia nie narusza się samego schematu witryny. Łatwo jest przez to ograniczyć własną kreatywność i poprzestać na lekkiej modyfikacji wzoru. 

 

 

Dołącz do 346 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 
 

 

Budowanie każdego elementu strony od zera, czyli projektowanie od czystej kartki

To rozwiązanie idealne dla web designerów i osób, którym niestraszne jest projektowanie. Tworząc witrynę samodzielnie od podstaw, musisz znać wszystkie fundamentalne elementy strony internetowej i wiedzieć, jak powinny wyglądać - w imię zasady UX: “dobre jest to, co znane użytkownikom”. 

 

Zalety i wady tworzenia stron internetowych samodzielnie od zera

Niewątpliwie ogromną zaletą tworzenia stron od czystej kartki jest brak ograniczeń - szczególnie jeśli, tak jak w WebWave, elementy strony internetowej umieszczasz metodą pixel perfect. Jest to idealne rozwiązanie dla zaawansowanych użytkowników kreatora i wprawionych projektantów. Dla osób początkujących może jednak okazać się kłopotliwe, z uwagi na konieczność zaprojektowania każdego elementu strony (jego struktury i wyglądu), a także układu, w którym zostaną one zaprezentowane. 

 

Elementy strony internetowej są fundamentem całej witryny. Aby je zaprojektować, konieczna jest znajomość przynajmniej podstaw web designu.

 

Elementy strony internetowej w grupach gotowych do umieszczenia w projekcie

Jak znaleźć kompromis między tworzeniem strony od początku samodzielnie, a wykorzystaniem gotowego szablonu strony internetowej? W WebWave masz do wyboru trzecią opcję, czyli zbudowanie witryny z przygotowanych przez naszych specjalistów grup elementów!

 

Czym są grupy elementów? 

Są to podstawowe elementy strony internetowej, takie jak przyciski, teksty czy obrazy, połączone w grupy (np. sekcje lub gotowe układy obiektów), które możesz przenieść na projekt swojej strony, umieścić w wybranym miejscu i dowolnie edytować. Każdy element jest dostosowany pod względem RWD - nie musisz ich samodzielnie dopasowywać do urządzeń mobilnych. 

 

Dlaczego warto skorzystać z gotowych grup elementów?

Przede wszystkim stworzenie strony w ten sposób pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, nie ograniczając przy tym możliwości projektowych i kreatywności. 

Osoby początkujące w web designie powinny docenić fakt, że mogą wybrać z gotowej listy podstawowych elementów strony - nie muszą zastanawiać się nad szkieletem witryny, a jedynie określić kolejność poszczególnych sekcji.

Wykorzystanie grup elementów strony internetowej jest ułatwieniem także z graficznego punktu widzenia. Nie musisz zastanawiać się nad strukturą elementu, np. co powinno znajdować się w cenniku - w którym miejscu umieścić cenę, w którym usługę, czy stworzyć dwie czy trzy sekcje, a może zrobić tabelę. Skorzystanie z gotowego elementu pozwoli skupić się na tym, co najciekawsze (wyglądzie - kolorach, fontach, rozmiarach) i najważniejsze (treści, która przyciągnie i zatrzyma użytkowników).

 

Jakie grupy elementów strony internetowej mam do dyspozycji? 

Przy projektowaniu witryny konieczna jest znajomość budowy strony internetowej i elementów, które się na nią składają. W WebWave proponujemy gotowe sekcje spotykane na każdej stronie www, np. układy elementów w menu czy stopce. Dostępne są również rozwiązania przypisane do konkretnych rodzajów stron, takie jak cenniki i listy artykułów. Grupy elementów wzbogaciliśmy także o te, które zwiększają atrakcyjność witryny, np. slidery czy opinie użytkowników. 

 

 

Możesz skorzystać z wielu gotowych sekcji i układów elementów, takich jak:

  • menu i stopki, czyli podstawowe narzędzia nawigacji na stronie;

  • galerie i siatki obrazów, dzięki którym w pełni wykorzystasz możliwości prezentacji zdjęć czy grafik;

  • teksty z ikonami pomocne przy wyszczególnianiu, np. cech produktów czy usług;

  • ułożenia przycisków kierujących użytkowników w dowolne miejsca w internecie;

  • układy tekstów systematyzujące akapity na stronie; 

  • sekcje z opiniami, dzięki którym wzmocnisz wiarygodność w oczach klientów;

  • cenniki, czyli nasze propozycje trudnych do zaprojektowania elementów, realnie przekładających się na sprzedaż;

  • listy artykułów konieczne na każdej stronie internetowej z blogiem

  • i inne!

 

Co więcej, w naszym kreatorze możesz stworzyć własne grupy elementów, aby wykorzystywać je w wielu miejscach na swojej stronie internetowej lub przenosić na inne witryny, które budujesz w WebWave. 

 

Podsumowanie 

To, w jaki sposób stworzysz swoją stronę internetową jest w dużej mierze uwarunkowane Twoim podejściem do projektowania - czy jesteś gotowy zbudować stronę samodzielnie od zera? A może kompletnie nie wiesz, jak się za to zabrać i wybierzesz tworzenie jej z szablonu? 

Niezależnie od tego, jak zaawansowanym web designerem jesteś, warto wypróbować trzecią możliwość, czyli wykorzystanie gotowych grup elementów w projekcie. Nie tylko pozwala to przyspieszyć pracę, ale też ułatwia tworzenie strony nie ograniczając możliwości projektowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej funkcji naszego kreatora? Sprawdź landing page poświęcony grupom elementów w WebWave.  

 

 

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

 

Autor: Natalia Czaplicka

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog