Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Top 5

Najpopularniejsze artykuły o tym jak zrobić stronę internetową.

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Jak zrobić stronę internetową krok po kroku? Dowiedz się jak łatwo tworzyć darmowe strony internetowe.

Prowadzisz firmę lub organizację i chcesz, żeby trafili do Ciebie ludzie?

Własna strona internetowa jest bardzo ważna. Własny adres w internecie to miejsce, do którego odeślesz ludzi i dasz się znaleźć w wynikach wyszukiwania.

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić stronę internetową, to mamy coś dla Ciebie – przygotowaliśmy kompletny poradnik o tym, jak zrobić stronę internetową krok po kroku. Znajdziesz w nim najważniejsze rzeczy, narzędzia i wskazówki.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO >

Dołącz do 376 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony
za darmo i bez kodowania.

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą.
Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

 

DOŁĄCZ >

Zobacz jak szybko zbudujesz stronę.
Za darmo. Bez kodowania.

Jak zrobić stronę internetową – poradnik krok po kroku

Co musi się znaleźć na stronie internetowej?

Jak zrobić stronę internetową?

Jej projektowanie zaczyna się dużo wcześniej, niż pojawi się pierwsza podstrona. Najlepiej rozpisz wszystko, co chcesz ma się na niej znaleźć na kartce. Gdy zadasz już sobie pytania o to, jakiej strony potrzebujesz i o czym ma być, będzie Ci łatwiej zrobić kolejny krok – zastanowić się nad tym, co ma być na tej stronie. Czego będą szukać ludzie, a co masz do zaoferowania? Jakie masz dla nich usługi? To kolejne pytania, które pomogą Ci lepiej zaprojektować stronę internetową.

W końcu chcesz trafić do użytkowników – wyjdź im naprzeciw. Zastanów się też nad tym, jakich informacji szukasz w internecie i jak lubisz, gdy są przedstawiane. Jeśli chcesz pójść o krok dalej, to stwórz idealny profil użytkownika Twojej strony, czyli personę. Mając taki pomysł będzie Ci łatwiej określić potrzeby osób, które będą korzystać z Twojej strony. Oraz dostosować to, co się na tej stronie znajdzie :). 

Tu obowiązuje zasada „mniej znaczy więcej” – kilka jasnych punktów powie więcej o tym, co masz do zaoferowania niż nawet najdłuższy tekst. Świadczysz konkretne usługi? Opisz je w punktach.

Chcesz umieścić na stronie cennik? Dodaj go na podstronie. Masz się czym pochwalić? Super! Zrób to! Strona internetowa jest doskonałym miejscem do pokazania się z najlepszej strony! Wiesz już, co na niej umieścisz? Spisz to – w ten sposób stworzysz zarys swojej strony. To bardzo mocna podstawa do zrobienia własnej strony internetowej. Dodatkowo pomoże Ci na każdym etapie jej tworzenia. 

Układając elementy na kartce pamiętaj o kilku złotych zasadach:

To kilka drobnych rzeczy, na które zwraca się uwagę na stronach internetowych. Wiesz pewnie, o co chodzi.

Jeśli brakuje Ci pomysłu – możesz zainspirować się najlepszymi przykładami stron www i trendami. Lub wykorzystać gotowy szablon i wlać w niego treść.  Przyda się też zakładka „kontakt”!

Pamiętaj też o tym, żeby Twoja strona internetowa była responsywna (o tym za chwilę) – większość ruchu w internecie generują urządzenia mobilne (czyli telefony i tablety). Żeby tego było mało, to Google niedawno ogłosiło Mobile First Indexing, czyli pozycja stron w wynikach wyszukiwania będzie określana na podstawie wersji mobilnej.  

Gdy odpowiesz sobie na te pytania „jak zrobić stronę internetową” będzie proste :).

Jak zrobić stronę internetową za darmo?

Sposobów jest kilka, ale chcę najpierw odpowiedzieć na jedno, bardzo ważne pytanie: do czego przydaje się darmowa strona?

Powodów jest kilka:

  • do nauki robienia stron (i ich projektowania);

  • żeby przekonać się, czy narzędzie spełnia oczekiwania;

  • w sytuacji, w której nie potrzebujesz nic więcej;

  • na własny użytek.

Każdy z tych powodów sprawia, że darmowa strona internetowa ma rację bytu i bardzo często się przydaje.

Jeśli dodasz do tego możliwość opublikowania takiej strony w sieci (też za darmo), z darmową domeną, to jesteś w domu.

Możesz zobaczyć efekty pracy, przekonać się co się udało, a co nie, a przy okazji – pokazać swój projekt innym.

Do zrobienia takiej strony potrzebujesz na pewno programu do robienia stron, który pozwala na coś takiego.

Czyli… na przykład naszego kreatora stron (tak, każda strona ma w WebWave darmową domenę i nielimitowany hosting i jest NAPRAWDĘ za darmo).

W takim przypadku możesz docenić nie tylko to, że praca idzie szybko, ale też nie musisz kombinować na przykład ze stawianiem lokalnego hostingu dla CMS-a (na swoim dysku) lub borykać się z ograniczeniami darmowych hostingów.

U nas takich ograniczeń nie ma. 

Ale jak zrobić stronę internetową?

Gdy masz już wstępny projekt własnej strony www, pora wybrać narzędzia, czyli odpowiedzieć na pytanie jak zrobić stronę internetową.

Narzędzia do tworzenia stron www są bardzo ważne – mają pomagać w pracy, a nie ją utrudniać. Zwłaszcza jeśli nie chcesz męczyć się z ciągłymi aktualizacjami i szukaniem dodatkowych rozwiązań.

Bardzo ważną rzeczą w budowaniu strony www jest jej responsywność, czyli to, jak strona wyświetla się na urządzeniach mobilnych. Chociaż to bardzo ważna kwestia, to wiele narzędzi do budowania stron albo to utrudnia, albo uniemożliwia.

Więc jak założyć stronę internetową?

Potrzebujesz domeny, czyli adresu Twojej strony, i hostingu, czyli „działki” na której ją postawisz. No i oczywiście narzędzi, dzięki którym stworzysz stronę.

Narzędzi jest wiele, jednak większość z nich ma swoje ograniczenia lub wymaga sporej wiedzy o budowaniu stron.

W tym filmie znajdziesz wyjaśnienie podstawowych różnic między hostingiem a domeną oraz kilka innych ciekawych (i śmiesznych) rzeczy: 

Prostą odpowiedzią na pytanie jak zbudować stronę internetową jest WebWave.

Jeśli chcesz stworzyć stronę bez kodowania lub nie chcesz tracić czasu na szukanie błędów, to nasz program do robienia stron internetowych sprawdzi się doskonale. Ułożysz wszystkie elementy tak, jak chcesz. Do tego zbudujesz w nim stronę internetową za darmo i przekonasz się, jak niewiele czasu to zajmuje. W końcu chcesz mieć stronę, która przyciągnie ludzi.

A każdy chce oszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas. W naszym kreatorze zrobisz stronę szybko, tanio i – co najważniejsze – dobrze. Możesz zacząć od jednego z darmowych szablonów strony. Przygotowaliśmy ich kilkadziesiąt – każdy jest responsywny i ma wszystkie narzędzia do pozycjonowania w internecie. Każdy z nich łatwo dostosujesz do swoich potrzeb – wystarczy, że wstawisz swoją treść i gotowe! Informacje o SEO i pozycjonowaniu swojej strony znajdziesz dalej.

To bardzo ważne, bo Twoją stronę internetową muszą znaleźć użytkownicy. Jeśli masz własny pomysł na stronę – zbudujesz ją w naszym kreatorze stron www od zera. Wybierz elementy, który potrzebujesz, umieść je na stronie, dostosuj rozmiar i… gotowe! Tak, to prosty sposób na tworzenie stron www. Do tego zrobisz wszystko zgodnie ze swoim planem, bez kombinowania jak dostosować element lub przesunąć go o kilka pikseli. W WebWave zrobisz to jednym ruchem. Gdy wiesz, jakiej strony potrzebujesz, ale nie chcesz budować jej od zera – wykorzystaj jeden z naszych darmowych szablonów stron www.

Przy tworzeniu strony internetowej korzystaj ze sprawdzonych rozwiązań. Musi być czytelna, a najważniejsze informacje – widoczne na początku strony głównej. Prowadzisz lokalną firmę – opisz ją w dwóch zdaniach i niech będą widoczne od razu po otwarciu strony w przeglądarce. Nie upychaj treści na siłę – zasada mniej znaczy więcej jest tu kluczowa.

Pamiętaj o tak zwanym user experience, czyli o tym, jakie wrażenie będzie miał użytkownik, kiedy wejdzie na Twoją stronę. Kiedy będziesz kończyć tworzenie strony www poproś dalszych znajomych o opinię – oni nie będą udawać, że coś im się podoba.

Takie testy na realnych użytkownikach sprawią, że Twoja strona będzie jeszcze lepsza. Zawsze możesz też poprosić nas o pomoc – chętnie pomożemy :).

SEO czyli pozycjonowanie strony internetowej

Skoro tworzysz własną stronę internetową, to chcesz, żeby ludzie Cię znaleźli. Dlatego musisz pamiętać o SEO, czyli przygotowaniu strony do wymagań wyszukiwarek internetowych. Oznacza to, że strona www musi odpowiadać na pytania, które zada jej wyszukiwarka, a w rzeczywistości – konkretny człowiek. Zastanów się nad tym, jak szukasz informacji w internecie.

Na przykład – potrzebujesz fryzjera w Płocku. Wpisujesz wtedy w wyszukiwarkę „fryzjer Płock”. Jeśli Twoja strona zawiera odpowiednie słowa kluczowe, ma uzupełnioną dobrze nazwę i opis, to znajdzie się wysoko w wynikach wyszukiwania. W WebWave te pola znajdziesz bez kłopotu, a dzięki naszym darmowym webinarom SEO uzupełnisz je idealnie. Ale to nie wszystko.

Pozycjonowanie zmieniło się znacznie na przestrzeni lat. Kiedyś wystarczyło napchać masę słów kluczowych i obserwować wzrost ruchu. Dzisiaj jest inaczej.  Poza rzeczami takimi jak jakość treści, ważne jest też dostosowanie strony do urządzeń mobilnych (czyli telefonów i tabletów). Takie strony nazywa się responsywnymi (dostosowują się do konkretnych urządzeń).

Jak zrobić stronę internetową RWD? W WebWave to proste – po prostu zmieniasz widok tworzonej strony, przestawiasz myszką elementy tak, żeby dobrze się układały i… gotowe.

Treść się nie zmienia, a sama strona jest przejrzysta. Do tego bez kłopotu dodasz opisy alternatywne linków i zdjęć – bardzo ważne w pozycjonowaniu własnej strony www. Pamiętaj o jeszcze jednej rzeczy – żeby często aktualizować stronę. Algorytmy wyszukiwarek lubią często aktualizowane strony i umieszcza je wysoko w wynikach wyszukiwania. Dlatego warto prowadzić bloga.

Pozwoli Ci on informować użytkowników o nowych projektach i możliwościach, pokazać co robisz oraz przede wszystkim – podzielić się wiedzą. Te rzeczy nie tylko poprawiają pozycję strony w wynikach wyszukiwania, ale też sprawią, że użytkownik, który trafi na taką stronę będzie przekonany, że trafił do dobrego specjalisty. A każdy chce z takim specjalistą współpracować :).

Blog ma też swoje wady. Trzeba go w miarę regularnie aktualizować. Już na początku budowania strony www musisz zadać sobie pytanie: jak dużo czasu muszę przeznaczyć na aktualizację strony?

Jeśli Ci go brakuje – pomyśl nad tym, czy na pewno potrzebujesz bloga. W końcu dobrze zrobiona (responsywna) strona internetowa dobrze się pozycjonuje. Gdy wiesz, że nie możesz przeznaczyć dużo czasu na tworzenie nowych treści – nie zakładaj go. Skup się na tworzeniu swojej strony www. Bo jeśli trafisz na jakiegoś bloga i zobaczysz, że ostatni wpis był dawno, to możesz dojść do wniosku, że strona (lub firma) już nie istnieje. Pamiętaj o tym.

Jeśli prowadzisz biznes, to warto zrobić stronę internetową, na której umieścisz dane kontaktowe, zakres działań i – jeśli chcesz – cennik. To najważniejsze rzeczy dla ludzi, którzy szukają usług, które świadczysz w internecie.

Nie wiesz, jak uzupełnić kilka podstron treścią? Odpowiedzią dla Ciebie jest tak zwany onepager, czyli strona www, która ma wszystkie informacje na jednej podstronie. I do tego taką stronę internetową stworzysz błyskawicznie! Pracując nad pozycjonowaniem własnej strony internetowej pamiętaj o dobrych praktykach. SEO zmieniło się w ciągu ostatnich kilku lat, a do tego narosło wokół niego sporo mitów. Cztery dobrze dobrane słowa kluczowe zdziałają więcej niż kilkadziesiąt wyrażeń dobranych na łapu-capu.

Zawsze możesz wziąć udział w naszym webinarze SEO: dowiesz się na nim co jest aktualne i jak warto to robić.

Jak zrobić stronę internetową krok po kroku – podsumowanie

Gdy już wiesz jak zbudować stronę, to masz świadomość, że własna strona www jest bardzo ważna – zwłaszcza jeśli prowadzisz firmę, organizację lub chcesz się podzielić swoją wiedzą. Dobrze wypozycjonowana strona to też adres, pod którym znajdą Cię ludzie w internecie. W WebWave założysz stronę internetową w jeden wieczór. Nie musisz się martwić o aktualizacje lub to, że utkniesz w jakimś miejscu. Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc – kompetentną i po polsku. Pomogliśmy tysiącom naszych użytkowników :).

Jeśli chcesz się przekonać jak łatwo zrobić stronę internetową w WebWave – za darmo zbudujesz swoją stronę www. Responsywną, ze wszystkimi potrzebnymi narzędziami pod ręką, a do tego – samodzielnie i bez kodowania. Spróbujesz?

Interesuje Cię temat jak zrobić stronę internetową? Koniecznie przeczytaj też te teksty:

 

Projektowanie stron internetowych - dobre praktyki

Jak zrobić własny Blog?

Jak stworzyć dobrą stronę internetową?

Strony www - jakie są zasady ich tworzenia?

Tworzenie stron internetowych - to łatwe

 

Autor: Bartek Raducha. Prowadził i konsultował projekty stron internetowych w sektorze kultury. Pracując w agencji reklamowej prowadził i współprowadził projekty stron dla klientów (m.in. Beko, Bonduelle Food Service czy Froneri Polska). W WebWave – człowiek od marketingu i nie tylko.

Narzędzia do tworzenia strony internetowej

Budując stronę internetową (poza kreatorem stron www) potrzebujesz też zdjęć. Jeśli chcesz umieścić na niej własne fotografie – świetnie! W WebWave możesz wykorzystać ogromną galerię darmowych zdjęć i ikon, którą zapewnia nasz program do robienia stron internetowych. Dzięki nim zrobienie strony internetowej będzie jeszcze łatwiejsze.

Pamiętaj też, żeby każde zdjęcie miało dodany tytuł! To bardzo ważne dla przeglądarek i wyszukiwarek. Algorytmy nie widzą (jeszcze) obrazków, a dodanie opisu grafiki na pewno się przyda. 

Do tego przydadzą Ci się narzędzia do analizowania ruchu na stronie i statystyk. To dzięki nim dowiesz się więcej o tym kim są Twoi klienci! Tutaj znajdziesz najlepsze narzędzia, które pomogą stworzyć stronę www.

Projekt strony internetowej

Dobra strona www zaczyna się od projektu. Zanim zaczniesz szukać narzędzi musisz zastanowić się nad kilkoma rzeczami. Przede wszystkim: jakiej strony potrzebujesz? Jaki ma być jej cel? Co musi się znaleźć na stronie? Co mają na niej znaleźć ludzie? I wreszcie – ile masz czasu i środków?

To ważne pytania i projektowanie swojej strony internetowej musisz zacząć od odpowiedzenia sobie na nie.  Na przykład strona internetowa firmy może mieć wiele wersji. Prowadzisz lokalny biznes i chcesz mieć wizytówkę w internecie, dzięki której trafią do Ciebie klienci? Może potrzebujesz miejsca, w którym ludzie znajdą Twoją ofertę, a Ty podzielisz się swoją wiedzą?

Lub Twoja organizacja potrzebuje strony www, żeby pokazać swoją działalność? A może po prostu potrzebujesz dobrego portfolio, które łatwo znaleźć w sieci? Każda z tych stron firmowych potrzebuje innego podejścia, ale przede wszystkim – potrzebuje Ciebie i Twojego pomysłu. Narzędzia, których do tego użyjesz są ważne i przede wszystkim mają Ci pomóc osiągnąć wyznaczony cel.