Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Twórz strony na zlecenie z WebWave

Twórz strony na zlecenie - poznaj 5 funkcji WebWave, które ułatwią Ci to zadanie

23 października 2019

Wbrew pozorom profesjonalne projektowanie stron www nie wymaga kodowania. Z WebWave tworzenie na zlecenie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dzięki możliwości pracy nad stroną przez wiele osób, panelowi CMS, opcji White Label, opcji dodawania komentarzy do projektu strony i uproszczeniu płatności, z łatwością zbudujesz witryny dla swoich klientów. W tym wpisie przyjrzymy się bliżej każdej z tych 5 funkcji.

4 funkcje WebWave

Praca nad stroną przez kilku webmasterów

Załóżmy, że współtworzysz projekt z innymi osobami w zespole. Każdy z jego członków będzie miał dostęp do jego edycji. Możesz też udostępnić stronę nad którą pracujesz klientowi. Pomoże to usprawnić i przyśpieszyć proces tworzenia strony.

Jak korzystać z tej funkcji?

Wybierz stronę, którą chcesz udostępnić. Kliknij w Więcej opcji i wybierz Dostęp do strony. Kliknij Dodaj nowego webmastera. Podaj e mail osoby, której chcesz umożliwić pracę nad stroną. Teraz wystarczy, że osoba ta odbierze maila i kliknie przycisk Przyjmuję zaproszenie. Jeśli użytkownik zarejestruje się za pomocą Twojego linku,otrzymasz 30% prowizji. 

Masz też możliwość edycji dostępu. Klikając Więcej opcji możesz usunąć użytkownika lub ustawić go jako właściciela strony - w tym drugim przypadku użytkownik będzie miał możliwość edycji listy webmasterów. Ta funkcja jest szczególnie przydatna, jeśli chcesz oddać całkowitą kontrolę nad stroną klientowi. Nie musisz martwić się, co dalej dzieje się z projektem a klient ma możliwość wprowadzania dowolnych zmian na stronie lub zlecania ich innym podmiotom. 

Dołącz do 180 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

Panel CMS

To panel edycji strony, w którym możesz nadać wybrane przez Ciebie uprawnienia innym użytkownikom. Im wyższe uprawnienia, tym więcej zmian na stronie wprowadzi użytkownik. Dzięki panelowi CMS nie musisz martwić się, że użytkownik strony przypadkowo zmieni jej wygląd.

Jeśli więc np. Twój klient chce sam dodawać nowe artykuły do bloga, ale całą resztę obsługi strony chce zostawić Tobie, wystarczy, że nadasz mu odpowiednie uprawnienia. W WebWave istnieją ich 4 poziomy:

Użytkownik - ta funkcja umożliwia przeglądanie strony bez jej edycji. Przydaje się, kiedy chcesz udostępnić swój projekt klientowi przed publikacją witryny w internecie. 

Redaktor - to rodzaj konta użytkownika, które pozwala na wprowadzanie zmian do treści i dodawanie nowych artykułów. Redaktor nie może edytować struktury strony, czyli nie doda ani nie zmieni podstron.

Redaktor naczelny - to uprawnienia dające szerokie możliwości edycji i wpływania na różnorodne aspekty tworzonej strony,  Redaktor naczelny ma dostęp do bardziej złożonych funkcji, takich jak edycja ustawień SEO czy zaawansowane opcje zmiany tekstu i elementów.

Administrator - to rodzaj konta użytkownika, który ma te same możliwości edycji, konfiguracji i wprowadzania zmian w projekcie co webmaster. Wygląd panelu edycji strony Administratora po zalogowaniu jest identyczny z wyglądem kreatora webmastera, który zarządza projektem. Administrator może więc swobodnie dodawać i edytować podstrony, dodawać i usuwać elementy, zmieniać ich położenie i inne parametry. Ma możliwość modyfikacji szablonów, dodawania artykułów i ich wzorów. Także opcje związane z pocztą, czy ustawieniami SEO są dla niego dostępne. Administrator strony, podobnie jak webmaster,  może zaznaczyć, które elementy są zablokowane do edycji dla osób, mających dostęp do panelu CMS. 

Jak korzystać z tej funkcji?

Wybierz Więcej opcji, następnie Użytkownicy CMS. Teraz możesz nadawać użytkownikom odpowiednie uprawnienia. 

Możesz edytować możliwość zmiany elementu z poziomu panelu CMS W tym celu zaznacz element, do którego dostęp chcesz zmienić. Następnie  w sekcji Pozwalaj na edycję zaznacz lub odznacz CMS.

Wbrew pozorom profesjonalne projektowanie stron www nie wymaga kodowania. Dzięki WebWave tworzenie na zlecenie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek

White Label

To funkcja, która ukrywa markę WebWave. Możesz zmienić logo i dodać swoją domenę, dzięki czemu będziesz pracować pod swoim brandem i stworzysz unikalny adres strony na własnej subdomenie. Masz możliwość podłączenia własnej subdomeny do stron klientów, nawet jeśli nie wykupili Pakietu Premium.

Jak korzystać z tej funkcji?

W sekcji Moja firma w Panelu webmastera wybierz opcję Włącz White Label. Możesz teraz wgrać własne logo na miejsce logo WebWave. W polu Domena agencyjna wpisz własną nazwę domeny. Wtedy strona klienta przejdzie na Twoją  subdomenę. Klient nie widzi wtedy, że korzystasz z kreatora WebWave. Dzięki temu możesz udostępniać nawet nieopublikowane strony pod własną marką.

Dla każdej ze stron możesz też stworzyć unikalny adres. Kliknij przycisk Zmień obok adresu strony i wpisz wybrany przez Ciebie adres. Teraz wygląda on dużo  profesjonalniej, niż losowo wygenerowany ciąg znaków. Taką stronę możesz również opublikować w swojej subdomenie bez konieczności wykupowania Pakietu Premium. 

Możesz też skonfigurować serwery pocztowe w White Label.  Skrzynki użytkowników są tworzone na domenie contactform.info, która nie sugeruje powiązania z WebWave

Dodawanie komentarzy do projektu strony

Dzięki tej funkcji możesz na bieżąco konsultować z klientem zmiany w projekcie. Znacznie skraca to czas pracy nad stroną. Nie musisz już wymieniać się w nieskończoność mailami czy toczyć długich rozmów. Wystarczy, że udostępnisz zleceniodawcy link, pod którym będzie mógł wprowadzać uwagi

Jak korzystać z tej funkcji

Funkcja dostępna jest tylko dla osób z aktywnym kontem Agency. Po prawej stronie górnego menu kreatora znajdziesz ikonę, która przeniesie Cię do trybu komentowania. Aby udostępnić link klientowi, skopiuj go wybierając opcję  k Wyślij link, który znajdziesz w górnym menu. Twój klient, nawet nie mając konta w WebWave, będzie mógł dodawać komentarze.

Aby umieścić na projekcie strony notatkę, kliknij przycisk Dodaj komentarz. Znajdź obszar, do którego chcesz dodać notatkę i kliknij w wybrane miejsce. Wpisz tekst i zatwierdź przyciskiem Dodaj.

Jeśli Ty lub Twój klient chcecie odnieść się do komentarza, wystarczy kliknąć Odpowiedz i dodać tekst. Komentarze można też oznaczać jako zakończone. Aby to zrobić, kliknij symbol wielokropka i wybierz Oznacz jako zakończony. Wtedy kolor przypiętego komentarza zmieni się z czerwonego na zielony. Zbędne komentarze możesz usunąć.

Płatności

Do niedawna funkcje dla webmasterów były dostępne tylko po opłaceniu do nich dostępu. Teraz każdy może korzystać z nich za darmo. Pakiety Premium są niezbędne jedynie przy podłączaniu strony pod domenę klienta. Masz do wyboru kilka opcji ich zakupu.

Możesz kupić Pakiety Premium hurtowo. Dzięki temu są one znacznie tańsze. Przy wyborze tej opcji z klientem rozliczasz się we własnym zakresie. Nie stoi więc nic na przeszkodzie żeby fakturować klienta na wyższe kwoty, niż koszt utrzymania Pakietu Premium. Co ważne, pakiety które zakupisz hurtowo zaczną być aktywne dopiero w momencie podłączenia ich do strony. Ta opcja jest wymagana, jeśli chcesz w 100% korzystać z funkcji White Label. W przeciwnym razie Twoi klienci widzą, że współpracujesz z WebWave.

Jak korzystać z tej funkcji

W Panelu webmastera wybierz opcję Pakiety Premium, następnie kliknij Kup Pakiety Premium. Wybierz jedną z opcji zakupu pakietów - 1, 3, lub 10.  Wypełnij formularz z danymi osobowymi i dokonaj płatności. Pakiety trafią na Twoje konto, a Ty otrzymasz od nas fakturę. Jeśli chcesz kupić więcej niż 10 pakietów, skontaktuj się z nami mailowo. Przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie. 

Aby połączyć pakiet ze stroną klienta, w sekcji Pakiety Premium w Panelu webmastera wybierz opcję Zarządzaj pakietami. Kliknij w przycisk Przełącz Pakiet Premium na stronę i wybierz projekt, z którym chcesz połączyć pakiet. 

Możesz też przełączyć płatność na klienta. Wtedy to on samodzielnie będzie płacił za Pakiet Premium powiązany z jego stroną. Jeśli użytkownik opłaci pakiet z linku, który mu przesłałeś, na Twoje konto wpłynie 30% prowizji.

Jak korzystać z tej funkcji

Kliknij w przycisk Włączam Pakiet Premium i zaznacz opcję Wysyłaj rachunki do mojego klienta. Wypisz dane klienta i podaj jego adres e-mail . Wtedy  wyślemy Twojemu klientowi link do płatności. Po opłaceniu pakietu wystawiamy klientowi  fakturę - nie musisz więc tego robić sam.   

Szczegółową instrukcję wideo, która pomoże Ci wykorzystać każdą z wyżej opisanych opcji znajdziesz tutaj.

Jak widać, WebWave to nie tylko kreator stron www. To narzędzie, które przyśpiesza i usprawnia cały proces tworzenia i zarządzania witryną. Już na etapie projektu możesz łatwo współpracować z klientem i na bieżąco reagować na jego uwagi. Właściciel strony może sam szybko wprowadzać niezbędne aktualizacje treści. Dostęp do większej ilości Pakietów Premium pomoże Ci w pracy z duża liczbą klientów a ułatwienia w płatnościach przyspieszą rozliczenia. Nie czekaj, wypróbuj WebWave już dzisiaj i rozpocznij własny biznes internetowy!

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

Autor: Jan Chmielowski 

 

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog