Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Jan Chmielowski 

Data publikacji: 24 stycznia 2024

Twórz strony www na zlecenie - poznaj 4 funkcje kreatora WebWave, które ułatwią Ci to zadanie

Wbrew pozorom profesjonalne projektowanie stron www nie wymaga kodowania. Z kreatorem stron www WebWave tworzenie na zlecenie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

A dzięki możliwości pracy nad stroną przez wiele osób, panelowi CMS, opcji White Label, opcji dodawania komentarzy do projektu strony i uproszczeniu płatności, z łatwością zbudujesz witryny dla swoich klientów. W tym wpisie przyjrzymy się bliżej każdej z tych 5 funkcji.

 

Stworzenie strony internetowej przez kilku webmasterów

 

Załóżmy, że współtworzysz projekt z innymi osobami w zespole. W WebWave każdy z jego członków będzie miał dostęp do jego edycji. Możesz też udostępnić stronę nad którą pracujesz klientowi. Pomoże to usprawnić i przyśpieszyć proces kreowania witryny.

 

Jak korzystać z tej funkcji?

Wybierz stronę, którą chcesz udostępnić. Kliknij w Więcej opcji i wybierz Dostęp do strony. Kliknij Dodaj nowego webmastera. Następnie podaj e mail osoby, której chcesz umożliwić pracę nad stroną. Teraz wystarczy, że osoba ta odbierze maila i kliknie przycisk Przyjmuję zaproszenie. Jeśli użytkownik zarejestruje się za pomocą Twojego linku, otrzymasz 30% prowizji. 

WebWave umożliwia także edycję dostępu. Klikając Więcej opcji możesz usunąć użytkownika lub ustawić go jako właściciela strony – w tym drugim przypadku będzie mógł edytować listę webmasterów. Ta funkcja jest szczególnie przydatna, jeśli chcesz oddać całkowitą kontrolę nad stroną klientowi. Nie musisz martwić się, co dalej dzieje się z projektem a klient ma możliwość wprowadzania dowolnych zmian na stronie lub zlecania ich innym freelancerom. 

 

Panel CMS a tworzenie strony na zlecenie

 

To panel edycji strony, w którym możesz nadać wybrane przez Ciebie uprawnienia innym użytkownikom. Im wyższe uprawnienia, tym więcej zmian na stronie wprowadzi użytkownik. Jednocześnie dzięki panelowi CMS nie musisz martwić się, że przypadkowo zmieni jej wygląd.

Jeśli więc np. Twój klient chce sam dodawać nowe artykuły do bloga, ale całą resztę obsługi chce zostawić Tobie, wystarczy, że nadasz mu odpowiednie uprawnienia. W WebWave istnieją ich 4 poziomy:

Użytkownik – ta funkcja umożliwia przeglądanie strony bez jej edycji. Przydaje się, kiedy chcesz udostępnić swój projekt klientowi przed publikacją witryny w internecie. 

Redaktor – rodzaj konta użytkownika pozwalającego na wprowadzanie zmian do treści i dodawanie nowych artykułów. Redaktor nie może edytować struktury strony, czyli nie doda ani nie zmieni podstron.

Redaktor naczelny – mowa tu o uprawnieniach dających szerokie możliwości edycji i wpływania na różnorodne aspekty witryny. Redaktor naczelny ma dostęp do bardziej złożonych funkcji, takich jak edycja ustawień SEO czy zaawansowane opcje zmiany tekstu i elementów.

Administrator – rodzaj konta użytkownika, który ma te same możliwości edycji, konfiguracji i wprowadzania zmian w projekcie co webmaster. Wygląd panelu edycji strony Administratora po zalogowaniu jest identyczny z wyglądem kreatora webmastera, który zarządza projektem. Administrator może więc swobodnie dodawać i edytować podstrony, dodawać i usuwać elementy, zmieniać ich położenie oraz inne parametry. Możesz też modyfikować szablony, dodawać artykuły i ich wzory. Także opcje związane z pocztą, czy ustawieniami SEO są dla niego dostępne. Administrator strony, podobnie jak webmaster,  może zaznaczyć, które elementy są zablokowane do edycji dla osób, mających dostęp do panelu CMS

Jak korzystać z tej funkcji?

Wybierz Więcej opcji, następnie Użytkownicy CMS. Teraz możesz nadawać użytkownikom odpowiednie uprawnienia. 

Możesz też edytować możliwość zmiany elementu z poziomu panelu CMS W tym celu zaznacz element, do którego dostęp chcesz zmienić. Następnie  w sekcji Pozwalaj na edycję zaznacz lub odznacz CMS.

 


 

Wbrew pozorom profesjonalne projektowanie stron www nie wymaga kodowania. Dzięki WebWave tworzenie na zlecenie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jeśli chcesz nauczyć się tworzyć strony w WebWave, sprawdź nasz kurs tworzenia stron internetowych z certyfikatem. Wykorzystując gotowe szablony stron www zbudujesz swoją stronę w jeden weekend.

 


 

Zacznij teraz 

Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste

White Label

To funkcja, która ukrywa platformę WebWave. Możesz zmienić logo i dodać swoją domenę, dzięki czemu będziesz pracować pod swoim brandem i stworzysz unikalny adres strony na własnej subdomenie. Masz również możliwość podłączenia własnej subdomeny do stron klientów, nawet jeśli nie wykupili Pakietu Premium.

 

Jak korzystać z tej funkcji?

W sekcji Moja firma w Panelu webmastera wybierz opcję Włącz White Label. Wgraj teraz własne logo w miejsce logo WebWave. W polu Domena agencyjna wpisz nazwę domeny. Wtedy strona klienta przejdzie na Twoją  subdomenę. Klient nie widzi, że korzystasz z kreatora WebWave, a Ty możesz udostępniać nawet nieopublikowane strony pod własną marką.

Chcesz stworzyć unikalny adres dla każdej strony? Kliknij przycisk Zmień obok adresu strony i wpisz wybrany przez Ciebie adres. Teraz wygląda on dużo  profesjonalniej, niż losowo wygenerowany ciąg znaków. Taką stronę możesz również opublikować w swojej subdomenie bez konieczności wykupowania Pakietu Premium. 

Możesz też skonfigurować serwery pocztowe w White Label.  Skrzynki użytkowników są tworzone na domenie contactform.info, która nie sugeruje powiązania z WebWave

 

Dodawanie komentarzy do projektu strony

Dzięki tej funkcji na bieżąco skonsultować z klientem zmiany w projekcie. Znacznie skraca to czas pracy nad stroną. Nie musisz już wymieniać się w nieskończoność mailami czy toczyć długich rozmów. Wystarczy, że udostępnisz zleceniodawcy link, pod którym będzie mógł wprowadzać uwagi

 

Jak korzystać z tej funkcji

Funkcja dostępna jest tylko dla osób z aktywnym kontem Agency. Po prawej stronie górnego menu kreatora znajdziesz ikonę, która przeniesie Cię do trybu komentowania. Aby udostępnić link klientowi, skopiuj go wybierając opcję Wyślij link, który znajdziesz w górnym menu. Twój klient, nawet nie mając konta w WebWave, będzie mógł dodawać komentarze.

Aby umieścić na projekcie strony notatkę, kliknij przycisk Dodaj komentarz. Znajdź obszar, do którego chcesz dodać notatkę i kliknij w wybrane miejsce. Wpisz tekst i zatwierdź przyciskiem Dodaj.

Jeśli Ty lub Twój klient chcecie odnieść się do komentarza, wystarczy kliknąć Odpowiedz i dodać tekst. Komentarze można też oznaczać jako zakończone. W takim wypadku kliknij symbol wielokropka i wybierz Oznacz jako zakończony. Kolor przypiętego komentarza zmieni się z czerwonego na zielony. Zbędne komentarze możesz usunąć.

Płatności 

Do niedawna funkcje dla webmasterów były dostępne tylko po opłaceniu do nich dostępu. Teraz każdy może korzystać z nich za darmo. Pakiety Premium są niezbędne jedynie przy podłączaniu strony pod domenę klienta. Masz do wyboru kilka opcji ich zakupu.

Możesz kupić Pakiety Premium hurtowo. Dzięki temu są one znacznie tańsze. Przy wyborze tej opcji z klientem rozliczasz się we własnym zakresie. Nie stoi więc nic na przeszkodzie żeby fakturować klienta na wyższe kwoty, niż koszt utrzymania Pakietu Premium. Co ważne, pakiety które zakupisz hurtowo zaczną być aktywne dopiero w momencie podłączenia ich do strony. Ta opcja jest wymagana, jeśli chcesz w 100% korzystać z funkcji White Label. W przeciwnym razie Twoi klienci widzą, że współpracujesz z WebWave.

 

Jak korzystać z tej funkcji

W Panelu webmastera wybierz opcję Pakiety Premium, następnie kliknij Kup Pakiety Premium. Wybierz jedną z opcji zakupu pakietów  – 1, 3, lub 10.  Wypełnij formularz z danymi osobowymi i dokonaj płatności. Pakiety trafią na Twoje konto, a Ty otrzymasz od nas fakturę. Jeśli chcesz kupić więcej niż 10 pakietów, skontaktuj się z nami mailowo. Przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie. 

Aby połączyć pakiet ze stroną klienta, w sekcji Pakiety Premium w Panelu webmastera wybierz opcję Zarządzaj pakietami. Kliknij w przycisk Przełącz Pakiet Premium na stronę i wybierz projekt, z którym chcesz połączyć pakiet. 

Możesz też przełączyć płatność na klienta. Wtedy to on samodzielnie będzie płacił za Pakiet Premium powiązany z jego stroną. Jeśli użytkownik opłaci pakiet z linku, który mu przesłałeś, na Twoje konto wpłynie 30% prowizji.

Kliknij w przycisk Włączam Pakiet Premium i zaznacz opcję Wysyłaj rachunki do mojego klienta. Wypisz dane klienta i podaj jego adres e-mail . Wtedy  wyślemy Twojemu klientowi link do płatności. Po opłaceniu pakietu wystawiamy klientowi  fakturę - nie musisz więc tego robić sam.   

Szczegółową instrukcję wideo, która pomoże Ci wykorzystać każdą z wyżej opisanych opcji znajdziesz tutaj.

 

Narzędzie do tworzenia stron www: podsumowanie

 

Jak widać, WebWave to nie tylko kreator stron www. To narzędzie, które przyśpiesza i usprawnia cały proces tworzenia i zarządzania witryną. Już na etapie projektu możesz łatwo współpracować z klientem i na bieżąco reagować na jego uwagi. Właściciel strony może sam szybko wprowadzać niezbędne aktualizacje treści. Dostęp do większej ilości Pakietów Premium pomoże Ci w pracy z duża liczbą klientów a ułatwienia w płatnościach przyspieszą rozliczenia. Nie czekaj, wypróbuj WebWave już dzisiaj i rozpocznij własny biznes internetowy!

 

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

23 października 2019

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: