Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

darmowy certyfikat ssl

Tworzenie stron www na zlecenie: od czego zacząć?

16 maja 2018

Responsywna strona www to must have niemal każdej firmy.

Dobrze zaprojektowana witryna to wizytówka, narzędzie do konwersji oraz sposób na zwiększenie rozpoznawalności marki.

Nic więc dziwnego, że zlecenia na stworzenie stron www to najliczniejsza grupa prac zamawianych w dziedzinie IT.

narzędzia dla freelancera

Masz już na koncie swoją pierwszą stronę stworzoną w WebWave, a znajomi zaczynają pytać, czy możesz zrobić podobną stronę również dla ich firmy albo dla nich samych.

Spodobało ci się tworzenie stron www, chcesz dalej rozwijać się w tym kierunku i potraktować ten rodzaj pracy jako dodatkowe źródło dochodów? Podpowiemy ci, od czego zacząć i jak zorganizować sobie pracę.

 

5 narzędzi do organizacji pracy dla początkujących twórców stron www

Niezależnie od tego, czy chcesz potraktować tworzenie stron internetowych jako dodatkowe zajęcie, czy rzucić etat i zupełnie poświęcić się tylko projektowaniu witryn, musisz pamiętać o jednym: praca nad zleceniem rządzi się nieco innymi prawami niż wykonane zadania powierzonego przez szefa. Na dobry początek będzie ci potrzebne kilka narzędzi ułatwiających organizację.

 

Zarządzanie czasem

Kiedy pracujesz nad indywidualnym zleceniem, możesz napotkać „nieprzewidziane trudności” przede wszystkim ze swojej własnej strony. Czasem brakuje motywacji, kiedy indziej dopada prokrastynacja – te doświadczenia znają wszyscy.

Aby zachować dobry rytm i tempo pracy, zastosuj sprawdzoną sztuczkę freelancerów: technikę Pomodoro. W dużym skrócie technika Pomodoro polega na pracy w ciągach 25 minut pracy + 5 minut przerwy.

Taka długość odcinków jest nieprzypadkowa: 25 minut to tyle, ile jesteśmy w stanie utrzymać maksymalnie natężoną uwagę. Zgodzisz się, że jest to też na tyle mało, że nie budzi podobnego przerażenia, co perspektywa nieprzerwanej ośmiogodzinnej pracy, prawda?

Rytm narzucony przez Pomodoro wymusza także automatycznie podział większej pracy na mniejsze i łatwiejsze do wykonania części, co powinno ucieszyć wszystkich, którzy zmagają się z prokrastynacją.

Największa zaleta tej techniki? Nie potrzebujesz do niej żadnych aplikacji ani dodatkowych programów. Wystarczy ci tylko zwyczajny kuchenny minutnik. Zaskoczy cię, jak efektywna jest ta metoda!

tworzenie stron dla klentów

 

Bezpieczeństwo rozliczenia, umowa, faktura

Kiedy wykonujesz pracę na zlecenie, musisz wiedzieć, jak się rozliczyć się swoim zleceniodawcą.

Przede wszystkim potrzebujesz zabezpieczenia prawnego, więc nigdy nie rezygnuj z zawarcia umowy – prawdopodobnie będzie to umowa o dzieło lub umowa zlecenia.

Chociaż dla ciebie jest to wygodne, dla twojego zleceniodawcy oznacza konieczność odprowadzenia za ciebie podatku dochodowego oraz wysłanie ci na koniec roku PIT 11. Nie dziw się zatem, że klienci mogą prosić cię o wystawienie faktury VAT – jest to dla nich wygodniejsza i tańsza forma rozliczenia.

Jeśli nie prowadzisz własnej firmy, a klient wymaga faktury, rozwiązaniem jest serwis useme.eu. Useme zabezpieczy twoje interesy, bo zawiąże z tobą odpowiednią umowę, a twojemu klientowi wystawi fakturę VAT za stworzoną przez ciebie stronę.

Dodatkowo na Useme znajdziesz giełdę zleceń, na której nie obowiązuje licytacja do najniższej ceny, ponieważ wszystkie oferty widoczne są tylko dla zleceniodawców.

 

Planowanie zadań

Planowanie zadań to bułka z masłem, kiedy w danym momencie masz jednego klienta. A jeśli masz czterech klientów, a każdy z nich czeka na pracę w innym terminie? Aby o niczym nie zapomnieć, skorzystaj z narzędzi do organizacji czasu i zadań do zrobienia.

Na rynku nie brakuje rozwiązań zarówno komercyjnych, jak i darmowych, a jednym z najbardziej przyjaznych w obsłudze i jednocześnie uniwersalnych jest Trello. U „solistów” sprawdzi się jako narzędzie do planowania zadań i monitorowania postępów pracy, a jeśli zechcesz pracować nad stroną www w grupie – na przykład z grafikiem i copywriterem – posłuży wam także jako platforma do komunikacji.

tworzenie stron www

 

Muzyka, czyli skupienie i komfort pracy

To, co wielu pracowników może potwierdzić na podstawie własnych doświadczeń, popierają także badania naukowe: muzyka poprawia koncentrację i ułatwia skupienie. Warunek? Powinna to być muzyka stosunkowo… monotonna, która nie będzie pobudzać szybkim rytmem ani rozpraszać słowami. Zanim na dowód podasz nam tytuł swojego ulubionego szlagieru, wypróbuj aplikację MyNoise.

MyNoise to generator szumów, który tworzy uspokajające, odpowiednio monotonne tło o takiej częstotliwości dźwięków, która poprawia koncentrację. Typ „muzyki” zależy od ciebie: do dyspozycji jest cała gama szumów, szelestów i odgłosów natury: od japońskiego ogrodu i chorału gregoriańskiego do burzy, odgłosów lasu i mruczenia kota.

 

Dalsza nauka

Dzięki WebWave zainteresowało cię projektowanie i tworzenie stron? Programowanie i kodowanie mogą stać się twoim hobby. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to się dzieje, że kod działa lub jak napisać samodzielnie od podstaw prostą aplikację, rozejrzyj się za kursami on-line. Wiele z nich jest prowadzonych przez renomowane uczelnie z całego świata i to zupełnie za darmo!

Na stronie MOOC znajdziesz listę darmowych kursów z właściwie każdej dziedziny nauki, również programowania i IT, zebrane z kilkunastu platform e-learningowych. Bogactwo oferty może cię zaskoczyć, dlatego na początek spróbuj wybrać tylko dwa kursy :).

 

Tworzenie stron www na zlecenie: od czego zacząć? – podsumowanie

Wśród freelancerów działających w branży IT najczęściej zlecaną pracą jest stworzenie strony www. Aby stworzyć poprawnie funkcjonującą, atrakcyjną witrynę nie musisz mieć dyplomu uniwersyteckiego z programowania. Możesz natomiast wykorzystać popularność zleceń na stworzenie stron internetowych jako dodatkowe źródło dochodu.

Aby twoja praca nad zleceniami przebiegała gładko i była satysfakcjonująca dla obu stron, zaplanuj najpierw kilka rzeczy. Zacznij od organizacji czasu pracy, szczególnie jeśli wciąż pracujesz na etacie i zamówienia chcesz realizować po godzinach, w swoim czasie wolnym – tu pomogą ci technika Pomodoro i Trello, a aplikacja MyNoise zadba o wspomagające koncentrację tło muzyczne.

Kolejny istotny punkt to sposób rozliczeń: jeśli chcesz wystawić fakturę bez firmy, ponieważ twój klient wymaga właśnie takiego rachunku, skorzystaj z useme.eu.

Kiedy już rozliczysz kilka pierwszych zleceń, może się okazać, że programowanie staje się twoim hobby, które chcesz rozwijać. Na stronie MOOC znajdziesz najlepszą, aktualizowaną co miesiąc listę darmowych kursów on-line, również z dziedzin IT.

 

 


strona www blog - autorArtykuł powstał we współpracy z useme.eu

useme.eu – polski serwis umożliwiający rozliczenie pracy zdalnej oraz wystawianie faktury VAT bez firmy.

 

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog