Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Darmowa domena od WebWave.


Skorzystaj z kreatora WebWave i stwórz swoją stronę zupełnie za darmo, a wraz z Planem Premium uruchom swoją darmową domenę.

Odbierz domenę za darmo 

Przedstaw się tak jak chcesz.


Stwórz dla swojej strony nazwę, która podkreśli jej charakter i zapadnie w pamięć jej użytkownikom.

Korzystaj z darmowej domeny.


Wybierz jeden z Planów Premium oferowanych w WebWave i otrzymaj domenę .pl na rok za darmo.

Wszystko w jednym.


WebWave to nie tylko kreator. Wybierając go, otrzymujesz wszystko to, czego potrzebujesz, aby Twoja strona mogła “zabłysnąć” w sieci.

Stały kontakt

Codziennie możesz liczyć na pomoc naszego supportu - mail, telefon lub chat. Ty wybierasz!

Niezawodny kreator

Narzędzie, które pozwoli Ci stworzyć projekt strony według własnej wizji i bez kodowania.

Domena i hosting

Nowa domena lub przepięcie starej i odpowiednio dobrana przestrzeń na serwerze.

Bezpieczeństwo strony

Darmowy certyfikat SSL, stały monitoring
i kopie zapasowe pozwolą Ci spać spokojnie.

Kontrola nad SEO

Narzędzie, które pozwoli Ci stworzyć projekt strony według własnej wizji i bez kodowania.

Profesjonalna poczta

Wysyłaj wiadomości z profesjonalnej skrzynki pocztowej odpowiadającej twojej domenie. 

Pójdź o krok dalej.


Wykorzystaj darmową domenę i zyskaj więcej:

 

Zacznij sprzedawać

Prowadź swój stały content

Projektuj dla innych

FAQ.

 

Nie znalazłeś/aś tego, czego szukasz?  Napisz do nas lub skorzystaj z naszej bazy wiedzy. 

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

Domena za darmo 

1. Co to jest domena internetowa?

Domena to adres strony internetowej. Po wpisaniu poprawnej nazwy domeny, przeglądarka wyświetli stronę, która jest z nią połączona. Sama domena składa się z kilku elementów: nazwy domeny (mojastrona) oraz rozszerzenia (.pl). Cała domena to mojastrona.pl.
 

2. Czy można otrzymać domenę za darmo?

Darmowa domena jest jak najbardziej osiągalna w WebWave. Aby ją otrzymać, jedyne co należy zrobić, to posiadać jeden z Planów Premium. Przy wyborze domeny .pl  otrzymamy ją na rok za darmo. Po upływie okresu promocyjnego cena wciąż jest znacznie niższa (i nie skaluje się z roku na rok) w porównaniu do tych, które proponuje część konkurencji.
 

3. Gdzie umieścić stronę www za darmo? 

Koszta związane ze stroną internetową mogą dotyczyć zarówno tych związanych ze zleceniem jej wykonania, ale też jej dalszego prowadzenia oraz z dodatkowymi elementami takie jak hosting czy domena. W momencie gdy do stworzenia witryny www wykorzystujemy kreator, jesteśmy w stanie je zredukować lub nawet kompletnie wykluczyć. Dzięki drag&drop stronę jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Narzędzie od WebWave jest w pełni darmowe, więc swój projekt wykonamy bez żadnych kosztów. Publikacja na subdomenie nic nie kosztuje.
 

4. Czy z darmową domeną można otrzymać hosting?

To czy hosting i domenę otrzymamy za darmo, zależy oczywiście od tego, na jaką ofertę się zdecydujemy - dystrybutor zewnętrzny, czy usługi zawarte w pakiecie. Wybierając Plany Premium od WebWave, dostaniemy nie tylko domenę .pl na rok za darmo, ale też hosting, dostosowany do potrzeb naszej strony. 
 

5. Jak uruchomić domenę w WebWave?

Aby uruchomić domenę internetową, wystarczy wejść do swojego panelu webmastera, wybrać stronę, a następnie kliknąć “rejestruję domenę”. Istnieje też możliwość podłączenia do stworzonej u nas strony, istniejącej już domeny lub tej od dostawcy zewnętrznego. Warto jednak pamiętać o darmowej domenie od WebWave na pierwszy rok z planem premium.
 

6. Jakie domeny otrzymamy w WebWave za darmo?

Darmowa domena na rok obowiązuje w przypadku posiadania Planu Premium. Do tej oferty wlicza się każdy adres bazujący na rozszerzeniu .pl.:

  • rozszerzenie krajowe .pl  - np. “mojastrona.pl”

  • rozszerzenie regionalne zakończone .pl - np. “mojastrona.waw.pl” 

  • rozszerzenie funkcjonalne zakończone .pl - np. “mojastrona.edu.pl”, “mojastrona.biz.pl”

Aby uniknąć kosztów związanych z domeną, możemy też pozostawić stronę na subdomenie WebWave - wtedy adres będzie składał się z cyfr i liter i końcówki webwave.dev  Jeśli zależy nam jednak na budowaniu świadomości swojej marki lepiej postawić na własną domenę.
 

7. Jak wybrać nazwę domeny?

Wybór nazwy swojej darmowej domeny powinien być bezpośrednio związany z naszą działalnością lub marką osobistą. Może to być połączenie imienia i nazwiska (np. imienazwisko.pl), nazwa firmy (mojafirma.pl) etc. Ważne jest jednak, by była ona prosta do zapamiętania i faktycznie nawiązywała do strony. Dodatkowo jeśli użytkownik internetu szuka nas w sieci, będzie mógł wpisać nasz adres nawet intuicyjnie.
 

8. Jakie dane niezbędne są do rejestracji domeny?

Zgodnie z regulaminem NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) do poprawnego zarejestrowania domeny oraz możliwości wystawiania późniejszych faktur VAT konieczne jest podanie swoich danych (osoby fizycznej lub firmy). 

W przypadku firmy będzie to jej nazwa, adres, mail, telefon kontaktowy oraz nr NIP.  Informacje wymagane od osoby fizycznej nie będą się znacznie różniły: imię i nazwisko, adres, mail i telefon kontaktowy.
 

9. Jak przedłużyć ważność domeny?

Darmowa domena .pl obowiązuje przez rok. W momencie gdy jej ważność upłynie i zdecydujemy się ją przedłużyć, należy wejść do panelu webmastera i w zakładce “Moje domeny” wybrać tę, która nas interesuje.i kliknąć “Przedłużam teraz”. Następnym etapem jest wybranie nowego okresu ważności domeny (od 1 roku do 10) i dokonanie płatności. W przypadku domeny z rozszerzeniem .pl będzie to 99 zł (czyli 1 miesiąc za 8,25 zł), czyli o ponad 30% mniej niż oferuje to nazwa.pl i home.pl
 

10. Czy domena ma wpływ na SEO?

Jako że jest to nasza unikalna nazwa w sieci, wpływa ona na wyszukiwania. Pozycja naszej domeny w sieci jest zależna nie tylko od jej wieku i słów kluczowych na stronie, ale też jej autorytetu i siły wykorzystywanych linków. Świadomość tego przydaje się w przeprowadzaniu procesu optymalizacji strony.
 

11. Jak działają domeny internetowe?

Działanie domen obsługuje DNS, czyli Domain Name System (po polsku – system nazw domenowych). Tłumaczy on nazwy domen zrozumiałe dla użytkowników (na przykład WebWaveCMS.com) na adres IP zrozumiały dla urządzeń obsługujących sieć.
 

12. Czy można podłączyć więcej domen do jednej strony?

Do jednej strony można podłączyć więcej niż jedną domenę. Aby to zrobić, należy ustawić przekierowanie linku. W kreatorze, w panelu zarządzania podstronami lub artykułami do konkretnej pozycji przypisujemy kolejne adresy podstrony, które mają prowadzić do tych samych treści.

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: