Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Darmowa domena od WebWave.


Skorzystaj z kreatora stron www WebWave i stwórz swoją stronę zupełnie za darmo, a wraz z Planem Premium uruchom swoją darmową domenę.

Odbierz domenę za darmo 

Unikalna nazwa domeny dla Twojej strony.

Stwórz adres internetowy, który wyróżni się na tle Twojej konkurencji - niech wybrana przez Ciebie nazwa domeny pozwoli zdobywać coraz więcej klientów.

Korzystaj z darmowej domeny.

Wybierz jeden z Planów Premium oferowanych w WebWave i otrzymaj domenę za darmo na rok z rozszerzeniem .pl.

Darmowy hosting i domena,
darmowa strona.

 

WebWave to nie tylko darmowy kreator stron. Wybierając go, wraz z domeną, otrzymujesz wszystko to, czego potrzebujesz, aby Twoja strona mogła “zabłysnąć” w sieci.

Stały kontakt

Codziennie możesz liczyć na pomoc naszego supportu - mail, telefon lub chat. Ty wybierasz!

Niezawodny kreator

Narzędzie, które pozwoli Ci stworzyć stronę internetową według własnej wizji i bez kodowania.

Domena i hosting

Nowa domena lub przepięcie starej i odpowiednio dobrana przestrzeń na serwerze.

Bezpieczeństwo strony

Darmowy certyfikat SSL, stały monitoring
i kopie zapasowe pozwolą Ci spać spokojnie.

Kontrola nad SEO

Korzystaj z Google Analytics, wspieraj się sztuczną inteligencją, twórz treści zoptymalizowane pod SEO. 

Profesjonalna poczta

Wysyłaj wiadomości z profesjonalnej skrzynki pocztowej odpowiadającej Twojej domenie. 

Pójdź o krok dalej – wykorzystaj kreator stron internetowych.


Wykorzystaj darmową domenę i zyskaj więcej:

 

Skorzystaj z darmowego kreatora sklepu internetowego i zacznij sprzedawać

Dowiedz się za darmo, jak założyć bloga i zacznij generować ruch na swoją stronę

Zwiększ przychody projektując strony internetowe dla innych

FAQ.

 

Nie znalazłeś/aś tego, czego szukasz?  Napisz do nas lub skorzystaj z naszej bazy wiedzy. 

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

Domena za darmo 

1. Co to jest domena internetowa?

Domena to adres strony www lub adres internetowy strony, pod którym widnieje w internecie.  Adres internetowy z kolei złożony jest z protokołu, nazwy domeny i rozszerzenia domeny.  Sama domena składa się z kilku elementów:

  • nazwa protokłu: htttps://

  • nazwy domeny: mojastrona

  • rozszerzenie: .pl.

Cała domena wyświetli się jako htttps://mojastrona.pl. Adres e-mail także zawierać może nazwę domeny. Wówczas przybiera postać sylwia.nowak@mojastrona.pl Sprawdź te możliwości w naszym pakiecie premium!

 

2. Czy można otrzymać domenę za darmo?

Darmowa domena jest jak najbardziej osiągalna w WebWave. Aby ją otrzymać, jedyne co należy zrobić, to posiadać jeden z Planów Premium. Przy wyborze domeny .pl  otrzymamy ją na rok za darmo. Po upływie okresu promocyjnego cena wciąż jest znacznie niższa (i nie zwiększa się z roku na rok) w porównaniu do tych, które proponuje część konkurencji.

 

3. Gdzie umieścić stronę www lub sklep internetowy za darmo? 

Koszt związany ze stroną internetową może dotyczyć zarówno wydatków związanych ze zleceniem jej wykonania, jak i dalszego jej prowadzenia oraz z dodatkowych elementów tj. hosting czy domena. W momencie gdy do stworzenia witryny www wykorzystujemy kreator stron www WebWave, jesteśmy w stanie je zredukować lub nawet kompletnie wykluczyć. Dzięki funkcji drag&drop (przeciągnij i upuść) stronę www możesz wykonać wykonać samodzielnie. Narzędzie WebWave jest w pełni darmowe, więc swój projekt wykonasz nie musząc nic płacić. Publikacja na subdomenie nic nie kosztuje.

 

4. Darmowa domena i hosting - jak otrzymać?

To czy hosting i domenę otrzymasz za darmo, zależy oczywiście od tego, na jaką ofertę się zdecydujesz - dystrybutor zewnętrzny czy usługi zawarte w pakiecie. Wybierając Plany Premium od WebWave, dostaniesz nie tylko domenę pl na rok za darmo, ale też niezawodny hosting, dostosowany do potrzeb Twojej strony. 

 

5. Jak uruchomić domenę w WebWave?

Aby uruchomić domenę internetową, wystarczy wejść do swojego panelu webmastera, wybrać stronę, a następnie kliknąć “rejestruję domenę”. Istnieje też możliwość podłączenia do stworzonej u nas strony istniejącej już domeny lub tej od dostawcy zewnętrznego. Warto jednak pamiętać o bezpłatnej domenie od WebWave na pierwszy rok użytkowania z Planem Premium.

 

6. Jakie domeny za darmo otrzymamy od WebWave?

Darmowa domena na rok obowiązuje w przypadku posiadania Planu Premium. Do tej oferty wlicza się każdy adres bazujący na rozszerzeniu .pl.:

  • rozszerzenie krajowe .pl  - np. “mojastrona.pl”

  • rozszerzenie regionalne zakończone .pl - np. “mojastrona.waw.pl” 

  • rozszerzenie funkcjonalne zakończone .pl - np. “mojastrona.edu.pl”, “mojastrona.biz.pl”

Aby uniknąć kosztów związanych z domeną, możemy też pozostawić stronę na darmowej subdomenie WebWave - wtedy adres będzie składał się z cyfr i liter i końcówki webwave.dev  Jeśli zależy nam jednak na budowaniu świadomości swojej marki lepiej postawić na własną domenę.

 

7. Jak wybrać nazwę domeny?

Wybór nazwy swojej darmowej domeny powinien być bezpośrednio związany z naszą działalnością lub marką osobistą. Może to być połączenie imienia i nazwiska (np. imienazwisko.pl), nazwa firmy (mojafirma.pl) etc. Ważne jest jednak, by była ona prosta do zapamiętania i faktycznie nawiązywała do treści strony. Dodatkowo jeśli użytkownik szuka nas w sieci, będzie mógł wpisać nasz adres nawet intuicyjnie.

 

8. Jakie dane niezbędne są do rejestracji domeny?

Zgodnie z regulaminem NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) do poprawnego zarejestrowania domeny oraz możliwości wystawiania późniejszych faktur VAT konieczne jest podanie swoich danych (osoby fizycznej lub firmy). 

W przypadku firmy będzie to jej nazwa, adres, mail, telefon kontaktowy oraz nr NIP.  Informacje wymagane od osoby fizycznej nie będą się znacznie różniły: imię i nazwisko, adres, mail i telefon kontaktowy.
 

9. Jak przedłużyć ważność domeny?

Darmowa domena .pl obowiązuje przez rok. W momencie gdy jej ważność upłynie i zdecydujemy się ją odnowić, należy wejść do panelu webmastera i w zakładce “Moje domeny” wybrać tę, która nas interesuje i kliknąć “Przedłużam teraz”. Następnym etapem jest wybranie nowego okresu ważności domeny (od 1 roku do 10) i dokonanie płatności. W przypadku domeny z rozszerzeniem .pl będzie to 99 zł (czyli 1 miesiąc za 8,25 zł), czyli o ponad 30% mniej niż oferują firmy hostingowe typu nazwa.pl i home.pl.

 

10. Czy domena ma wpływ na SEO?

Wiele speców SEO potwierdza, że domena, jej nazwa ma wpływ na wyszukiwarkę Google i zajmowane w niej pozycje. Nazwa danej domeny zawierać może słowo kluczowe, którego wpisanie w wyszukiwarce uprawdopodobni, że to własnie Twoja strona www pojawi się wyosoko w wyniach wyszukiwania. Oczywiście, pozycja naszej domeny, strony naszej firmy w sieci jest zależna nie tylko od słów kluczowych na stronie, ale też wieku, jej autorytetu i siły wykorzystywanych linków. Świadomość tego przydaje się w przeprowadzaniu procesu pozycjonowania strony internetowej

 

11. Jak działają domeny internetowe?

Działanie domen obsługuje DNS, czyli Domain Name System (po polsku – system nazw domenowych). Tłumaczy on nazwy domen zrozumiałe dla użytkowników (na przykład WebWaveCMS.com) na adres IP zrozumiały dla urządzeń obsługujących sieć.

 

12. Czy można podłączyć więcej domen do jednej strony?

Do jednej strony można podłączyć więcej niż jedną domenę. Aby to zrobić, należy ustawić przekierowanie linku. W kreatorze, w panelu zarządzania podstronami lub artykułami do konkretnej pozycji przypisujemy kolejne adresy podstrony, które mają prowadzić do tych samych treści.

 

13. Jak założyć maila z własną końcówką?

Chcąc założyć maila z własną końcówką, potrzebujemy domeny i hostingu (obydwa są dostępne w ofercie WebWave). Aby więc stworzyć własną stronę internetową i dedykowaną jej skrzynkę, należy wybrać odpowiednią nazwę oraz jej rozszerzenie. I już – poczta pod własnym adresem zostaje uruchomiona!

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: