Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Paweł Krzywina

Ile warte są komentarze na stronie www?

Treść jest często oceniana na podstawie liczby komentarzy, polubień, retweetów czy udostępnień.

Komentarze są jednym z istotnych elementów każdego bloga lub artykułu. Bez nich każdy wpis wygląda jak duch.

Chociaż czasem zapominamy o sekcji komentarzy, a niektórzy wolą ją usunąć ze względu na spam, to trzeba pamiętać, że głos czytelników jest wartością dodaną każdego artykułu.

Wszyscy autorzy chcą poznać opinie na temat swoich wpisów. To znak, że ich tekst ma znaczenie i warto go przeczytać.

Ale żeby uzyskać dużo pozytywnych komentarzy, trzeba najpierw włożyć trochę wysiłku i zadbać m.in. o moderację wpisów, odpowiadanie na komentarze, powstrzymanie spamu czy wybór dobrego narzędzia dodawania komentarzy na stronie internetowej.

Komentarze mówią dużo o czytelnikach, ich potrzebach czy zainteresowaniach. Możemy tę wiedzę wykorzystać do zbudowania wspaniałej społeczności wokół marki czy bloga.

Jeżeli macie jakiekolwiek uprzedzenia przed wprowadzeniem komentarzy na swojej stronie internetowej (lub je zaniedbujecie), to powinniście szybko rozwiać swoje wątpliwości. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety dodania sekcji komentarzy na stronie www.

 

Zachęcenie

 

Czytelnicy nie zostawiają swoich komentarzy ot tak, żeby przepadły bez echa. Odpowiadając na wpisy ludzi dajemy im do zrozumienia, że ​​aktywnie śledzimy ich reakcje, ale też zachęcamy do tego, żeby wracali i komentowali kolejne wpisy.

Dodatkowo osoby, które rzadko komentują, mogą się przełamać gdy wiedzą, że ich zdanie zostanie na pewno odczytane. Oraz że doczekają się odpowiedzi.

 

Jakość

 

Dyskusja z użytkownikami w sekcji komentarzy często prowadzi do nowych wątków. Dzięki temu komentarze na stronie internetowej wnoszą nową jakość. Są często początkiem poprawiania konkretnego tekstu.

Aktywnie moderując dyskusję w komentarzach możemy poznać i przedstawić zupełnie inny punkt widzenia na poboczny temat. Daje to możliwość odpowiedzi na nowe pytania, luźno powiązane z tematem tekstu.

Ponadto inne osoby, które nie uaktywniłyby się przy okazji głównego wątku, mogą dołączyć do dyskusji na tematy poboczne.

 

Pozycjonowanie

 

Komentarze pod naszymi artykułami pomagają w pozycjonowaniu strony www w minimalnym stopniu, ale jednak pomagają.

Więcej komentarzy, własnych i z zewnątrz, oznacza zazwyczaj więcej słów kluczowych, które zostały użyte w oryginalnym wpisie, co zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia tych haseł w wyszukiwarkach.

Komentarze pomagają poprawić więc ogólną zmienność słów kluczowych i ich jakość. Jednocześnie spam i nietrafne odpowiedzi w komentarzach mogą obniżyć nasz ranking, dlatego warto poświęcić trochę czasu na moderowanie wpisów pod postami.

 

Zacznij teraz 

Dołącz do ponad 513 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i bez kodowania

Psychologia

Dowody społeczne (ang. social proof) są elementami, które utwierdzają użytkowników w przekonaniu o jakości danych towarów czy usług. Na pewno szukaliście w internecie recenzji jakiegoś produktu, opinii o nim, ocen czy właśnie komentarzy.

Liczba naszych odpowiedzi na komentarze jest zazwyczaj wliczana w ogólną ich liczbę, którą widzą odwiedzający. Jeśli odpowiemy na 10 komentarzy, zwiększymy ich liczbę do 20, co może zaimponować i zainteresować odwiedzających.

Ludzie mogą być bardziej skłonni do śledzenia danego blogera czy strony właśnie ze względu na ilość jego subskrybentów oraz aktywność w sekcji komentarzy.

 

Autorytet i wiarygodność

 

Dbając o sekcję komentarzy i odpowiadając użytkownikom stajemy się bardziej „prawdziwi”. Dajemy czytelnikom poczucie, że mogą z nami podyskutować, poradzić się czy czegoś dowiedzieć. Nawet nie zgadzać.

Ponieważ odpowiadanie na komentarze nie jest całkiem powszechne, możemy w ten sposób łatwo wyróżnić się z tłumu i zwiększyć wartość oraz wiarygodność.

 


 

Dbając o sekcję komentarzy i odpowiadając użytkownikom stajemy się bardziej „prawdziwi”.

 


 

Podsumowanie

Zapewne nie wszystkie posty na naszym blogu doczekają się komentarzy. Ale na pewno każdy interesujący wpis zostanie przez kogoś zauważony i skomentowany lub uzupełniony.

Wiele razy zdarzało się, że po dyskusji w komentarzach rozbudowywaliśmy wpisy. Wiele takich dyskusji stało się podstawą do stworzenia nowych tekstów.

Dlatego warto poświęcić chwilę i włączyć się w dyskusję ze swoimi czytelnikami czy nawet nakierować ich na pewien temat. Oczywiście liczba komentarzy nie musi przekładać się na sukces naszej działalności, bo kontrowersyjny temat może wywołać lawinę komentarzy, które bardziej zniechęcą, niż przekonają do nas.

Niemniej zaangażowana społeczność, która będzie aktywnie funkcjonowała wokół naszego przedsiębiorstwa czy bloga, nada mu większej wiarygodności i wartości.

W kreatorze stron WebWave dodacie bez kłopotu sekcję komentarzy Facebooka lub Disqus. Dzięki nim pozostaniecie w łączności ze swoimi czytelnikami i łatwo zapanujecie nad moderacją komentarzy.

A czy Wy umożliwiacie komentowanie wpisów na swoich stronach www? Czy włączacie się w rozmowy z ludźmi? Zapraszamy do... dyskusji w komentarzach!

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o roli komentarzy na stronie internetowej i budowaniu społeczności? Zobacz powiązane teksty na naszym blogu:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

19 kwietnia 2018

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: