Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzy zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.
contact@webwavecms.com
+48 731 395 898
Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00
Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.
Znajdziesz nas na:
Kreator WebWave.
Oferta.
Materiały.
Firma.
Zawsze starannie planujemy nowe funkcje dla kreatora WebWave. Jeśli masz jakieś sugestie, nad czym powinniśmy dalej pracować, śmiało skontaktuj się z nami przez e-mail lub zagłosuj na naszym forum
Imię i nazwisko autora
Profesjonalny Landing Page to idealny sposób na promocję małego i dużego biznesu. Strona lądowa sprawdzi się nie tylko jako strona produktu, ale także portfolio czy wizytówka w sieci. Jesteś ciekawy jak zrobić Landing Page? Poznaj 10 prostych kroków!
Landing Page (strona docelowa, strona lądowania, strona produktowa, micropage) - to w marketingu cyfrowym samodzielna strona internetowa stworzona na potrzeby obecnie przeprowadzanej kampanii. Jest to witryna na którą użytkownik „ląduje” po kliknięciu w link w wiadomości, z reklamy Google lub posta na portalach społecznościowych.
Landing Page, posiada jasno określoną funkcję, w przeciwieństwie do innych rozbudowanych stron internetowych. Strony docelowe są zaprojektowane z jednym celem, nazywanym w skrócie CTA, czyli Call to action.
Sama strona docelowa nie waży dużo i ładuje się zdecydowanie szybciej - oczywiście jeśli jest dobrze zaprojektowana. Przyczynia się to do zwiększenia współczynnika konwersji co wpływa pozytywnie na wyniki przeprowadzanych kampanii marketingowych oraz reklamowych.
Wyróżniamy kilka rodzajów stron docelowych. Wspólnym celem wszystkich Landing Page, jest skupienie użytkownika na jednej czynności. Poznaj je i zobacz jakie mają zadanie!
Typową funkcję tego typu Landing Page jest generowanie leadów. Czyli pozyskiwania danych o klientach, ich zainteresowaniach czy preferencjach zakupowych, w celu przeprowadzania dalszych kampanii reklamowych skierowanych na poszczególne grupy. Zazwyczaj jest to konkurs, promocja czy kod rabatowy.
Ważnym elementem tego rodzaju strony internetowej jest zawieranie formularzy w możliwie jak najkrótszej formie - tak, aby zachęcić użytkownika, do pozostawienia w nim ważnych dla nas informacji.
Tego typu strona lądowa ma za zadanie przekierować użytkownika dalej, do miejsca, gdzie znajduje się szczegółowa oferta, lub po prostu oficjalna strona internetowa. Click-through to nic innego jak współczynnik klikalności - czyli stosunek między liczbą kliknięć a wyświetleniami reklamy, który możemy łatwo zmierzyć.
Tego typu Landing Page używany jest głównie w e-commerce. Jego zadaniem jest zainteresowanie użytkownika ofertą i dokonania przez niego decyzji dotyczącej zakupu lub skorzystania z danej oferty.
Zadaniem Squeeze Page jest dosłowne „wyciśnięcie danych” od użytkownika. Może to być adres e-mail, numer telefonu bądź jego zainteresowania. Jest to idealny sposób na stworzenie konkretnej bazy mailingowej i jest to jedyny cel tego typu strony. Na tego typu stronach bardzo często spotkamy różnego rodzaju formularze. Pozyskanie adresów e-mail jest jedynym zadaniem tego rodzaju strony internetowej. Tym właśnie różni się Squeeze Page od Lead Generation.
To typowa strona sprzedażowa, mająca zachęcić klienta do dokonania zakupu lub skorzystania z usługi bądź oferty, w tym właśnie momencie. Idealnie sprawdza się przy wszelkiego rodzaju promocjach czy ofertach specjalnych. Na tego rodzaju stronach bardzo często znajdziemy również specjalny kod rabatowy z wyświetlającym się obok licznikiem czasu, który pokazuje nam do kiedy jest ważny. Jej główny cel, to po prostu sukcesywna sprzedaż.
To nieco bardziej rozbudowany Landing Page, zawierający więcej treści, zdjęć czy innych informacji. To taka mini wersja strony internetowej. Może znajdować się na niej również ciekawy artykuł blogowy. Jednak podstawowym celem tej strony jest w dalszym ciągu nakłonienie internauty do skorzystania z oferty.
Mikrostrona zazwyczaj wykorzystywana jest w kampaniach reklamowych.
Jeśli jesteś ciekawy jakie są jeszcze inne plusy posiadania strony docelowej, koniecznie przeczytaj również nasz artykuł o 10 zaletach wykorzystania landing page w marketingu! Z czego powinien się składać Landing Page?
Aby nasz Landing Page był skuteczny, powinien zawierać pewne stałe elementy. Oczywiście będą się one nieco różnić w zależności od jego celu, natomiast sam jego schemat jest bardzo podobny. Co powinno znajdować się na stronie lądowej?
Unikalna oferta (USP)
Inaczej Unique Selling Point, czyi oferta wyróżniająca się na tle konkurencji. Są to szczególne cechy lub wartości produktu, które należy w odpowiedni sposób zareklamować swoim odbiorcom.
Nagłówek lub hasło reklamowe
Dobry nagłówek sprawia, że użytkownicy decydują się na odwiedzenie Twojej strony. Warto pomyśleć nad dobrym, przykuwającym uwagę hasłem reklamowym, które dodatkowo wpada w ucho i łatwo je zapamiętać.
Główna grafika lub film
Aby Landing Page był skuteczny potrzebuje wysokiej jakości grafik lub filmów. To one wpływają na jego postrzeganie oraz budują wygląd wizualny. Materiały muszą być spójne z całą szatą graficzną strony docelowej, natomiast nie mogą skupiać na sobie całej uwagi.
Profesjonalnie napisana treść
Każda strona internetowa, bez względu na jej rodzaj potrzebuje profesjonalnie napisanych treści. Jeśli nie czujesz się copywriterem, warto takiego zatrudnić. Opis musi być krótki, po to aby odbiorca nie musiał tracić czasu na wczytywanie się w tekst.
Korzyść dla klienta
Korzyści muszą być wyróżnione, najlepiej w formie wypunktowań. To właśnie one mają przekonać użytkownika, dlaczego warto skorzystać z Twojej oferty lub dokonać zakupu.
Dowód społeczny
Social Proof to jedna z technik, której używają marketerzy na całym świecie. Wpływa ona na decyzję klienta, poprzez uświadomienie mu jakie zdanie o danym produkcie mają inni. Mogą to być opinie użytkowników, oceny w postaci gwiazdek, lub pozostawione komentarze. Często umieszcza się również zdjęcia z podjętych współprac lub logotypy firm, będące
Wezwanie do działania - CTA
Inaczej Call to Action - jest to hasło będące wezwaniem do działania, czyli nakierowania użytkownika na dokonanie zakupu, lub pozostawienia swoich danych. (Przykładowo: Zapisz się na naszą próbną lekcję, skorzystaj z oferty już teraz, zapisz się na nasz newsletter itp.)
Pamiętajmy, że wszystkie te elementy należy odpowiednio dostosować w zależności od celu i rodzaju Landing Page’a.
Spis treści:
Czy będzie to strona konkursu, który właśnie planujesz zrobić, czy może strona nowego produktu, albo po prostu Twoja wizytówka online. Możliwości jest naprawdę wiele. Kiedy już określisz co ma być powodem zaprojektowania strony docelowej będziesz mógł przejść dalej i zacząć ją tworzyć!
Jakie zastosowania ma Landing Page? Do czego warto go użyć?
wizytówka Twojej działalności
przedstawienie oferty
promocja konkursów, wydarzeń
portfolio
kampanie reklamowe
pozycjonowanie
pozyskiwanie leadów
tania i szybka strona www
formularz kontaktowy
oferta specjalna dla produktu
Jak widać zastosowań Landing Page’a jest naprawdę dużo. Plusem jest to, że raz zaprojektowana strona lądowa może być wykorzystywana wielokrotnie, do różnych celów. Jedyne co należy zrobić, to dopasować ją pod konkretne działania.
Każda strona powinna mieć swój cel. Dzięki temu będziesz wiedzieć co ma się na niej znaleźć. Może warto umieścić na niej formularz lub atrakcyjne wideo?
Zastanówmy się, jakie mogą to być plany i do czego może nam ona posłużyć. Jakie mogą być przykładowe cele Twoich kampanii?
zdobycie nowych klientów
zwiększenie sprzedaży
polepszenie konwersji
budowanie świadomości marki
promocja firmy
przekierowanie użytkownika do strony głównej
zdobycie nowych opinii o produkcie
A może jest kilka celów, które chciałbyś osiągnąć? Zapisz je i śledź wyniki swoich kampanii!
Każda strona lądowa, potrzebuje dobrej jakości tekstów, które są odpowiedzialne za jej konwersję, oraz sukcesywną sprzedaż.
Co powinny zawierać teksty na stronie internetowej?
nagłówek H1
nagłówki H2 i H3
profesjonalnie napisaną treść
język korzyści
prosty i jasny przekaz
Social Proof - opinie, komentarze
Call to Action - CTA
słowa kluczowe
Jeśli nie czujesz się dobrze w pisaniu artykułów, lub po prostu szukasz podpowiedzi jak napisać dobry tekst, koniecznie zapoznaj się z artykułem Jak pisać teksty na stronę internetową? Przydatne tipy dla początkujących!
Call to Action - to nic innego jak wezwania użytkownika do wykonania pewnego działania. To jakiego CTA użyjesz, zależne jest od celu Twojej strony i od rodzaju danego Landing Page’a. Jakie są przykłady Call to Action, których możesz użyć?
kup teraz
skorzystaj z naszej oferty już dziś
skorzystaj z naszej promocji
weź udział w naszym konkursie
zapisz się do naszego newslettera
powiedz nam, jak oceniasz naszą usługę
wykorzystaj kod rabatowy już teraz
zacznij korzystać z naszej aplikacji
Dobre CTA to gwarancja tego, że Twój Landing Page przyniesie oczekiwane rezultaty. Dlatego skup się na tym kroku, zapisz kilka pomysłów i wybierz ten najlepszy!
Każda profesjonalna strona internetowa, nie zależnie od tego czy jest to Landing Page, OnePager czy profil na social mediach, potrzebuje profesjonalnych grafik i zdjęć w dobrej jakości i rozmiarze. Przed dodaniem na stronę warto je skonwertować, tak aby ważyły nieco mniej. A skąd czerpać profesjonalne grafiki i zdjęcia? W sieci znajdziesz wiele darmowych portali, z których bez strachu o prawa autorskie pobierzesz dowolne zdjęcia. Wyszukasz je po wybranej przez siebie kategorii.
Konwersji możesz dokonać na licznych darmowych stronach internetowych. Wystarczy jeśli wpiszesz w Google: konwerter zdjęć i grafik online!
W przypadku projektowania Landing Page’a dobrym rozwiązaniem będzie rozrysowanie jego elementów i ich kolejności na zwykłej kartce papieru. W zależności od tego jakie ma zastosowanie i jaki cel, będziesz wiedział co musi się na nim znaleźć. Tak gotowy pomysł możemy przenieść do kreatora stron internetowych. W nim dzięki funkcji ,,złap i upuść'' i gotowym elementom, bez problemu zrobisz każdy projekt!
Skąd czerpać inspiracje?
Przejrzyj strony najpopularniejszych i największych marek. Inspiracji możesz również poszukać na Pinterest. Ciekawym rozwiązaniem może okazać portal Awwwards, gdzie znajdziesz nagradzane i najpiękniejsze strony www. Szczególnie dobry pomysł, dla wszystkich zainteresowanych nowoczesnym i nietuzinkowym designem strony.
A co jeśli nie masz pomysłu na wygląd Landing Page’a?
Wtedy możesz skorzystać z gotowych szablonów, które znajdziesz w WebWave. Wybór jest duży, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. I co więcej - zaoszczędzisz sporo czasu. Nie będziesz musiał czekać, aż znajdziesz kogoś, kto zrobi go za Ciebie, a następnie wypytywać kiedy będzie gotowy projekt. W dodatku nie będziesz musiał przeznaczać setek złotych na pojedynczą stronę.
Landing Page w WebWave to najtańszy ze wszystkich możliwych pakietów, w którym znajduje się wszystko, czego potrzebujesz. W tym darmowy hosting oraz domena na rok - całkowicie za darmo.
To bardzo przydatny zabieg, w przypadku, kiedy prowadzisz swoją rozbudowaną stronę internetową. Do gotowego Landing Page’a dołącz linka, który przekieruje użytkownika na stronę główną lub profile na kontach społecznościowych. Bardzo dobrze sprawdza się dodanie ikon, które po kliknięciu przeniosą Twojego odbiorca do wybranego miejsca.
Dzięki temu rozwiązaniu zachowamy estetykę naszego Landing Page’a i zachowamy miejsce na inne treści a Twoi użytkownicy będą mogli obserwować Twoje działania na social mediach.
Twój projekt jest skończony, a Ty jesteś gotowy do publikacji strony. Czy aby na pewno „gotowy”? To właśnie ten moment w którym warto, abyś poprosił kogoś o opinie. Może znajduje się na niej literówka której nie zauważyłeś, a być może, strona nie wyświetla się dobrze na telefonie znajomego? Grafika zbyt wolno się ładuje lub tytuł oraz nagłówki nie brzmią zbyt zachęcająco. To idealna okazja, by dokonać wszelkich poprawek. Na co zwrócić uwagę sprawdzając ostateczny wygląd swojego Landing Page’a?
czy tytuł jest zachęcający dla użytkownika?
czy kolejność nagłówków ma sens?
czy strona wyświetla się dobrze na wszystkich urządzeniach?
czy nie ma żadnych literówek?
jak wczytują się wszelkiego rodzaju zdjęcia i grafiki?
czy szata graficzna jest ciekawa i przykuwająca oko?
Po zadaniu sobie tych poszczególnych pytań jesteś gotowy przejść do przedostatniego kroku, czyli...
Nadeszła chwila, na którą czekałeś tak długo. Projekt jest po poprawkach i jest gotowy na publikację. Teraz wystarczy już tylko jedno kliknięcie i Twoja strona będzie widoczna dla innych! Ale czy to już wszystko?
To jeszcze nie koniec a jedynie czas na optymalizację. Zadbaj o SEO oraz dodaj meta tagi i meta opis. Upewnij się, że strona jest widoczna dla wyszukiwarek. W kreatorze WebWave znajdziesz narzędzie w którym bez problemów ustawić wszystkie konieczne parametry.
Korzystaj z dostępnych darmowych narzędzi jakim jest Google Analytics i Google AdWords! To one pomogą Ci trafić na szczyt wyników wyszukiwarek. Dzięki tym programom wygenerujesz raport w którym poznasz ilość odsłon, to którzy klienci są dla Ciebie najcenniejsi oraz jakie kampanie są najbardziej skuteczne.
Warto, abyś nie pominął korzyści płynących z reklam na portalach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram czy YouTube. Korzystając przykładowo z Facebook Ads i inwestując nawet niewielką kwotę, możesz osiągnąć bardzo dobre wyniki.
Przeprowadzaj testy A/B - stwórz dwie wersje swojego Landing Page’a i sprawdź która z nich sprawdza się lepiej! W tym celu przygotuj dwie wersje Landing Page i określ grupę docelową i wybierz źródło ruchu, może to być wyszukiwarka Google, mailing czy jeden z portali społecznościowych.
Mierz wyniki i wyciągaj wnioski na przyszłość! I co najważniejsze - nie poddawaj się! Efekty nie przychodzą od razu. Przeanalizuj statystyki poprzednich testów, sprawdź współczynnik odrzuceń i konwersje. Ustawiaj sobie kolejne cele i stale ulepszaj swój Landing Page!
Zobacz konkretną instrukcję i przekonaj się jak stworzyć własny Landing Page w kreatorze WebWave!
Jak powinna wyglądać przykładowa strona lądowa? Poniżej zobaczysz przykład Landing Page’a zrobionego specjalnie na potrzeby naszego kreatora:
https://webwavecms.com/landing-page
Czym różni się od naszej strony głównej? Jakie CTA jesteś w stanie w nim dotrzeć? Niech ten wzór pokaże Ci to jak może wyglądać Twój własny Landing Page, zrobiony od początku w kreatorze WebWave!
Kolejny przykład to nieco bardziej interaktywna wersja strony docelowej, prezentująca naszą funkcje: Interakcje po scrollu.
https://webwavecms.com/mozliwosci/animacje/scroll
W tym przypadku możesz przekonać się jak wiele ciekawych funkcji możesz na niej zamieścić. Używając interakcji po scrollu, zyskasz efekt płynności na swojej stronie, stworzysz oryginalne interaktywne portfolio czy ofertę, prezentację na stronie czy zaprezentujesz swoje produkty ze sklepu internetowego w zjawiskowy sposób. To wszystko pomoże Ci stworzyć oryginalny i niestandardowy Landing Page, który z pewnością będzie wyróżniał się na tle innych.
One Page to w skrócie, mniej rozbudowana strona produktowa. Jest znacznie mniejsza niż standardowa witryna. Zawiera wszystkie potrzebne informacje, zdjęcia i opisy. Landing Page przedstawia głównie ofertę i zachęca klienta do zakupy w tym właśnie momencie. One Pager sprawdzi się idealnie jako mała strona firmy lub wizytówka, lub na przykład menu restauracji.
Każda strona internetowa, niezależnie od jej rodzaju potrzebuje własnej domeny. Jednak tworząc witrynę docelową w kreatorze WebWave, adres może pozostać taki, jaki przydzielono mu automatycznie. Jednak lepszym rozwiązaniem będzie wykupienie własnej domeny, w szczególności, że w WebWave dostaniesz ją na rok za darmo, wraz z pakietem premium!
Wykonanie Landing Page, przez profesjonalistę może kosztować od kilkuset złotych do nawet tysiąca czy dwóch (czasem nawet więcej). Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pakietu WebWave. Oprócz znacznie mniejszych kosztów zyskamy możliwość zmiany i modyfikacji strony w każdym dowolnym momencie. Nie będzie potrzeby zatrudniania ponownie fachowca, po to aby zmienił, chociażby datę naszej promocji.
Dzięki testom A/B możesz sprawdzić, która wersja strony sprawdza się lepiej i generuje większe zyski. Zmiany jakie możesz testować to różne tytuły, nagłówki, CTA, obrazy, warunki, czy sposób przedstawienia oferty. Efekty możesz zmierzyć dzięki Google Optimize, połączonego z Google Analytics. Jest to prosty zabieg, niewymagający dużych kosztów, a jednocześnie dający bardzo wiarygodne wyniki, dzięki którym w bardzo krótkim czasie, możesz podjąć się optymalizacji swojego Landing Page’a.
Istnieje kilka możliwości na promocje strony docelowej. Niektóre z tych rozwiązań będą płatne, a inne będą wymagać trochę czasu.
Jak możesz promować swój Landing Page?
Mailing
Media społecznościowe
Banery reklamowe
Google Ads
Pozycjonowanie (SEO)
Jak się zapewne domyślasz to nie wszystkie możliwości reklamy jakie daje nam internet. Więcej o tym możesz przeczytać w naszym artykule: Reklama w internecie bez tajemnic
Każdy Landing Page to strona internetowa, ale nie każda strona internetowa będzie Landing Page’m. Strona docelowa służy do promowania i zachęcania do działania - czyli kupna, poprzez użycie CTA. Zwyczajna witryna może być mniej lub bardziej rozbudowana. Często posiada wiele podstron, zdjęć oraz innych materiałów. które spełniają jedynie rolę czysto informacyjną, czyli zupełnie inaczej niż w przypadku strony lądowania.
Na Landing Page nie znajdziemy informacji, które nie mają wpływu na decyzję o dokonaniu zakupu przez użytkownika.
Właśnie dowiedziałeś się jak zrobić własny Landing Page, do czego służy oraz jakie są różnicę między stroną lądową a zwykłą witryną. Czas wykorzystać tę wiedzę!
Kreator stron WebWave posiada prosty interfejs a nasz polski support, cały czas służy pomocą! Własną witrynę zrobisz bez kodowania, za pomocą funkcji: Złap i upuść. Możesz zacząć od zera, lub skorzystać z gotowych wzorów. To jaką opcję wybierzesz zależy tylko od Ciebie. W WebWave stworzysz rozbudowaną stronę internetową, Landing Page, czy sklep internetowy. Nie czekaj! Zacznij tworzyć już teraz!
Autor: Paula Niziołek