Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Data: 21.04.2022

Szablony WebWave, na które warto zwrócić uwagę

jak wybrać nazwę bloga

Stronę internetową możemy stworzyć na wiele sposobów. Korzystając z kreatora WebWave jesteśmy w stanie wykonać swój projekt samodzielnie od początku do końca, ale też mamy opcje skorzystania z gotowych elementów, które usprawniają cały proces, ponieważ pozwalają nam wykonać stronę www, składając ją z przygotowanych już sekcji, takich jak galeria zdjęć, karuzela, która może spełniać rolę headeara, menu, stopka etc. Ostatnią z trzech głównych metod jest wykorzystanie szablonu. Ich różnorodność sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć dla siebie ten odpowiedni, a następnie podczas edycji przerobić na taki, który będzie można z dumą nazwać “swoim projektem strony”.
Które z szablonów są szczególnie warte uwagi? 
Sprawdźmy to!

 

Strona internetowa dla opieki nad pupilami 

 

Sam szablon strony jest projektem, który przedstawia firmę oferującą usługi skierowane do właścicieli psów. Zawiera on w sobie podstawowe informacje takie jak  kontakt, ekipa, ceny, ale też i blog. Bardzo dobrze sprawdzi się do tworzenia stron internetowych dla firm i organizacji oferujących pomoc lub opiekę nad zwierzętami (nie tylko psami oczywiście). Ciekawym elementem, który nadaje charakteru są “plamy” i łapy, które wkomponowane są w cały projekt, a dwa główne kolory - ciemny granat i ostra (brudna) pomarańcza doskonale dopełnia delikatny błękit. 

Rzecz jasna jest to szablon, więc nie musimy dostosowywać się do tematu i wykorzystać go w zupełnie innej branży - szczególnie że tak jak każdy inny jest w pełni edytowalny. 

 

Sprawdź szablon

 

Szablon fotografa 

 

W szablonie mamy fotografa ślubnego. Tło jest białe, a font delikatny, a wręcz “romantyczny”, co jeszcze lepiej podbija charakter strony. Podstrony, jakie tam znajdziemy to: o mnie, oferta (cennik), sesje. Taka forma strony internetowej sprawdzi się niemalże w każdej kategorii - wystarczy zmienić font, zdjęcia i treści i już widać różnice. Można go jednak szczególnie polecić osobom, które faktycznie oferują usługi fotograficzene (np. właśnie ślubne), ale też zajmują się organizacją wesel, cateringiem na tego typu eventy oraz sprzedażą sukien ślubnych i garniturów lub biżuterii (również zaręczynowej). 

 

Sprawdź szablon

 

Szablon game’ingowy

 

Ostatnio w kolekcji naszych darmowych szablonów pojawił się szablon game’ingowy. Kolory jak najbardziej oddają jego klimat. Ciemno-szary wkraczający w czerń i neonowy fiolet oraz gradienty. To wszystko uzupełnione ciężkim, dużym fontem. Taki projekt bardzo dobrze sprawdzi się strem’errom, recenzentom gier etc.

…ale można też go wykorzystać w zupełnie innym charakterze. Odpowiednio dostosowany może być podstawą do stworzenia strony zawierającej w sobie np. modernistyczne (nie tylko) dzieła sztuki - architektura, rzeźba, obrazy oraz plakaty (zarówno te popkulturowe, jak i typowo filmowe). W branży modowej i “designerskiej” też jak najbardziej się sprawdzi. Możemy zmienić tło, font pozostawić masywny, ale np. wybrać inny krój pisma, a sekcje, w której w szablonie rozpisane są streamy poświęcić np. na najbliższe pokazy, wystawy, eventy. 

Wystarczy odrobina wyobraźni.

 

 

Sprawdź szablon

 

Szablon kancelarii prawnej

 

W przypadku gdy potrzebujemy prostej strony, coś na wzór landing page warto zwrócić uwagę na szablon dla kancelarii. Ma on odpowiednio porozdzielane sekcje (odcienie szarości i zieleni uzupełnione beżem i bielą), w ten sposób ważne treści są od siebie rozróżnione. Pomimo swojej prostej budowy można śmiało powiedzieć, że jest elegancki i sugeruje pewną “powagę tematu”. Rzecz jasna idealnie sprawdzi się wykorzystany w tematyce, w jakiej został zaprojektowany, ale możemy wykorzystać go w różnych profesjach w tej dziedzinie (notariusz, radca prawny, adwokat). 

Jak w każdym poprzednim przykładzie, to, że szablon jest polecany w jakiejś profesji, nie oznacza, że nie sprawdzi się gdzieś indziej. Najważniejsze, żeby styl odpowiadał temu co ma sobą reprezentować. 

 

Sprawdź szablon

 

Art-blog

 

Szablon w “delikatnym” stylu. Oryginalnie przeznaczony jest dla osób tworzących m.in. obrazy i oferujących ich sprzedaż, ale oczywiście nie musimy zajmować się malarstwem, żeby z niego skorzystać. Równie dobrze może to być projektowanie platform www, plakatów, ilustracji, ceramiką, botaniką, dekoracją wnętrz, produkcja własnych świec (np. sojowych), makram, czy też biżuterii. Możliwości jest wiele - to tylko kilka z nich. W związku, z tym że szablon zawiera już w sobie sklep i podstrony z opisami produktów dużo prościej będzie nam go wykorzystać właśnie z myślą prowadzenia mniejszej (lub nawet trochę większej) działalności. Jeśli wykluczymy jednak z tego sklep mamy również bardzo dobrą podstawę do prowadzenia contentu life-style’owego - w tym tworzenie bloga. Zamiast kasować wątek koszyka, możemy też wykorzystać go do promowania np. swojego ebooka, audiobooka itp. 

 

Sprawdź szablon

 

Fashion/lifestyle

 

Ten szablon można wykorzystać w podobnych kategoriach jak poprzedni (art-blog). Podstawa wersja wydaje się być projektem przeznaczonym tylko i wyłącznie dla damskiej publiczności, ale to tylko pozory. Zmieniamy zdjęcia i mamy np. blog z modą męską, dziecięcą, mieszaną, unisex. Oczywiście równie dobrze na stronie możemy zareprezentować też tylko i wyłącznie jeden konkretny styl - vintage, romantyczny, grunge, folk, boho, eklektywizm, streetwear…

Podział na kategorie w blogu pozwala nam też prowadzić bardziej obszerny content, omawiający różne zagadnienia (sport, relaks, kuchnia, praca, hobby)

 

Sprawdź szablon

 

Szablon design wnętrz

 

Ten szablon jest z nami już od jakiegoś czasu, ale nadal zachowuje swój designerski, a zarazem ponadczasowy charakter. Projekt headera w ciekawy i dość nietypowy sposób zareprezentował zdjęcia (w tym przypadku wnętrz) - w zaokrąglonych ramkach, rozłożonych naprzemiennie i lekko nachylonych. Proste, a efektowne. 

 

Sprawdź szablon

 

Landing page z ofertą 

 

Tym razem znowu mowa o jednym z darmowych szablonów, który w naszych zbiorach można było zauważyć od dawna. Pierwsze co rzuca się w oczy to oczywiście animacja buta, czyli na samym starcie zostanie przykuta uwaga odbiorcy. To, co umieścimy na pierwszym planie, zależy już od tego, jaką ofertę chcemy przedstawić. Nikt jednak nie powiedział, że ten szablon stworzony na Black Friday musi być wykorzystywany tylko i wyłącznie do przedstawienia swoich produktów i usług. Może to być po prostu strona - wizytówka. np. twórcy animacji 2D i 3D, salonu etc. 

 

Sprawdź szablon

 

Kosmetyka i SPA

Ten szablon znajdzie swoich zwolenników szczególnie w tematyce beauty. Zresztą z taką myślą został stworzony. Kolory są delikatne, a buttony nie są oporne - biel współgra z różem i pastelowym fioletem, ale inne kolory też dobrze się tu sprawdzą. 

Dodatkowo mamy tutaj wkomponowane sekcje graficzne w kształcie okręgów. Możemy wykorzystać je tak, jak nam sugeruje projekt, czyli do umieszczenia w nich zdjęć symbolizujących daną usługę oraz przedstawienia pracowników, ale też z pewnością uda się wkomponować w nie coś innego.

Sama forma tego darmowego szablonu jest bardzo prosta przez co staje się on uniwersalny i po przerobieniu może wyglądać zupełnie inaczej.

 

Sprawdź szablon

 

Dlaczego warto korzystać z szablonów podczas tworzenia strony internetowej? 

 

Tworząc stronę, każdy potrzebuje czegoś innego. Dla jednej osoby najważniejsze będzie po prostu jej posiadanie, a dla drugiej stworzenie swojego unikatowego miejsca w sieci. Jedni wolą zająć się wszystkim od początku do końca samodzielnie, a inni preferują pracować już na jakiejś bazie. Właśnie dlatego w WebWave staramy się, aby każdy mógł  znaleźć najbardziej odpowiadającą mu metodę. 

 

Szablony stron www od WebWave to: 

  • duży wybór

  • uniwersalne koncepcje

  • projekt i możliwość jego wykorzystania za darmo 

  • szybkie wykonanie własnej witryny internetowej 

  • gotowe RWD w każdym podglądzie (oczywiście edytowalne)

  • dostosowywanie każdego elementu projektu do swoich preferencji 

 

Zacznij teraz 

Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste

Wady szablonów

Czy tworzenie na szablonie może mieć jakieś wady? Oczywiście. Nie ma rzeczy idealnych. Tworząc na darmowym szablonie strony, możemy: 

  • stać się jednymi z wielu - nie zmieniając zbyt wiele w szablonie, nasza strona może wyglądać podobnie do tych, które również powstawały na tym samym wzorze. W przypadku niektórych kreatorów i innych narzędzi do tworzenia stron taka sytuacja jest nieunikniona, ponieważ mamy ograniczone możliwości edycji szablonu, ale z WebWave da radę tego uniknąć, więc warto to wykorzystać i dodać do projektu coś naprawdę od siebie

  • przegapić najlepsze rozwiązania - w związku z tym, że szablony powstają już na bazie jakiegoś tematu - udają jakąś stronę www, nabierają już pewnego charakteru - zdjęcia, kolory, ikony, font - to buduje wrażenie. Zmieniając je i przy okazji dodając coś bezpośrednio od siebie (chociażby logo) jesteśmy w stanie przedstawić coś zupełnie innego. Patrząc jednak na szablon firmy oferującej usługi opieki nad psami czasem trudno sobie wyobrazić, że strona mogłaby mieć inne przeznaczenie. 

W wybieraniu szablonu warto więc mieć otwarty umysł i zwracać też uwagę m.in na układ i inne “niepierwszoplanowe” elementy strony. 

 

Szablony społeczności 

 

To projekt, który postanowiliśmy uruchomić już jakiś czas temu. Wiemy, że wśród naszych użytkowników znajdziemy naprawdę utalentowanych web designerów. Dlaczego więc nie dać im szansy na tworzenie projektów, z których inni mogliby korzystać, a oni zarabiać udostępniając swoje prace w internecie (a dokładniej u nas w kreatorze)? 

Wyselekcjonowane szablony trafiają do naszych zbiorów w kreatorze, a każde użycie przynosi profity dla jego twórcy - autorzy otrzymują 50 zł za każde użycie swojego szablonu dla strony posiadającej jeden z planów Premium.

Szablony stron internetowych  podsumowanie

Kolekcja szablonów WebWave non stop się powiększa. Znajdziemy tu zarówno projekty landing page’y jak i sklepów, w których możemy przedstawić swoją ofertę usługową lub produktową oraz bardziej złożone strony internetowe, którym towarzyszyć może np. blog. To, jaki szablon wybierzemy, zależy od naszych potrzeb (układ, zawartość) i stylu. 

Możemy też wybierać pod względem chęci włożenia w niego dodatkowej pracy - wybierając projekt, który już z pozycji startowej obejmuje tematykę naszej działalności, sprawi, że wykonamy go znacznie szybciej, a z kolei mniej oczywisty będzie wymagał kilku szlifów. 

Z WebWave możesz stworzyć stronę szybko, ale przy okazji tak jak chcesz - tak jak Ty to widzisz!

 

Dowiedz się więcej:

 

Autor: Kaja Rowicka

 

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

21 kwietnia 2022

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: