Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

strona responsywna

7 kroków do stworzenia dobrej strony www dla małej firmy

21 kwietnia 2016

Jak stworzyć dobrą stronę internetową dla małej firmy?

Wiele osób powie, że najważniejszy jest wygląd - przecież kupujemy oczami.

Oczywiście roli wrażeń wizualnych dla skuteczności strony www nie sposób przecenić. Jednak każdemu podoba się coś innego.

Dlatego nie będziemy dyskutować o gustach, tylko przedstawiamy 7 obiektywnych czynników, które decydują o tym, czy strona internetowa małej firmy jest dobra, czy nie.

 

1. Napisz, czym się zajmujesz

Najgorszym scenariuszem jest ten, gdy użytkownik jest już na kolejnej podstronie i zadaje sobie pytanie „ale co oni właściwie robią?”. Nie pozwól na to.

Na stronie głównej napisz co robisz, tak krótko i jasno, jak tylko się da. Jeśli masz warsztat samochodowy, salon fryzjerski, firmę graficzną – od pierwszej sekundy użytkownik musi to wiedzieć i widzieć.

 

2. Zachowaj umiar

Od kilku lat wśród trendów nie przez przypadek króluje minimalizm. Elementów na stronie powinno być tylko tyle, ile jest absolutnie niezbędne.

Minimalizm to nie tylko efekt graficzny, to przede wszystkim jasność przekazu, łatwość odnalezienia informacji przez klienta i krótki czas potrzebny na ich znalezienie.

Pamiętać trzeba, że według badań czas jaki użytkownik poświęca na przejrzenie twojej strony internetowej (czyli tyle ile masz na zainteresowanie go treścią) to 15 sekund. Niewiele, prawda?

Dołącz do ponad 100 tysięcy ludzi, którzy tworzą responsywne strony za darmo i bez kodowania

Zbuduj własną stronę www. Zacznij od pustego projektu lub wybierz
jeden z kilkudziesięciu darmowych szablonów. 


STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

3. Opisz dokładnie swoją działalność

Klient obejrzał stronę główną i stwierdził, że tego właśnie szukał. Zanim jednak się zdecyduje na kontakt chciałby dowiedzieć się o Tobie czegoś więcej. Po to właśnie są podstrony typu „o nas”.

Dział taki powinien być, podobnie jak cała strona internetowa, jasny, przejrzysty i klarowny, a przede wszystkim dostarczać potrzebne informacje klientowi. Na takiej podstronie możesz napisać o sobie więcej niż na stronie głównej.

Pokaż więc swoich pracowników i współpracowników, przedstaw cele i sposób działania firmy, nie bój się firmować całości swoim imieniem, nazwiskiem a także zdjęciem. To naprawdę pomaga!

 

4. Stwórz czytelną nawigację

Każdy użytkownik prędzej czy później będzie na stronie www szukał informacji takich jak kontakt albo cennik. Ułatw mu życie i tak zaplanuj swoją stronę internetową, by podstrony były łatwe do znalezienia.

Najlepiej jeśli użytkownik zobaczy je i kliknie, zanim nawet zdecyduje, że chce to zrobić. W ten sposób wychodzimy naprzeciw jego oczekiwaniom.

jak stworzyć stronę internetową małej firmy

 

5. Daj szansę, żeby się z Tobą skontaktować

Strona typu „Kontakt” jest niezbędna. Umieść na niej mapę z zaznaczoną lokalizacją firmy oraz szczegółowe informacje kontaktowe takie jak adres, e-mail, telefon, chat etc.

Warto też dodać formularz kontaktowy, wiele osób chętnie z niego korzysta. Zadbaj jednak, by podstawowe dane kontaktowe takie jak numer telefonu i adres email były widoczne praktycznie zawsze. Najlepiej wstaw je do stopki widocznej na każdej podstronie.

 

6. Sprawdź czy wszystko działa?

To, że coś jest proste, nie znaczy, że nie może się zepsuć. Nawet jeśli Twój projekt jest nieskomplikowany, to musisz przetestować każdy link, zdjęcie czy formularz kontaktowy.

Jeśli klient znajdzie element, który nie działa jak należy, możesz być praktycznie pewny, że zamiast wykręcić Twój numer telefonu zamknie Twoją stronę.

 

7. Podłącz własną domenę i stwórz służbowy adres email

Na koniec pozostaje tylko uruchomić stronę internetową pod własną domeną. Pamiętaj, aby adres strony brzmiał wiarygodnie i profesjonalnie. Dobrze też, aby w miarę możliwości mówił czym się zajmujesz.

Nie zapomnij także o poczcie email. Używanie skrzynek popularnych dostawców takich jak gmail.com, wp.pl etc. nie wygląda profesjonalnie i nie wzbudza zaufania.

Dlatego dobrze jeśli służbowy email jest utworzony w tej samej domenie, co Twoja strona www. Na szczęście korzystając z dobrego hostingu albo z kreatora stron www takiego jak WebWave pocztę email we własnej domenie założysz nawet w kilka sekund.

Po lekturze tego artykułu może się wydawać, że strony internetowe przeznaczone dla małych firm będą zbudowane w podobny sposób.

Jednak w świecie webdesignu mówi się, że wszystkie dobre strony www małych firm są do siebie podobne, a wszystkie złe strony są złe na swój własny sposób.

Tworząc więc stronę internetową dla małej firmy warto zacząć od sprawdzonego schematu i w miarę jak firma rośnie - rozbudowywać go. Jest to uniwersalny i bezpieczny sposób na stworzenie dobrej strony internetowej.

 

Zbuduj własną stronę internetową już teraz! 

Dowiedz się więcej o dobrych praktykach projektowania stron internetowych!

Autor:  Grzegorz Ćwik

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog