Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzy zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na:


Kreator WebWave.

Pomoc. 

Oferta. 

Materiały. 

Firma.

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Dołącz do ponad 460 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i bez kodowania. 

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

Jak stworzyć dobry landing page?

17 sierpnia 2017

W naszym słowniku branży internetowej i marketingowej przyjęło się już na dobre określenie „landing page” (tłumaczone jako strona docelowa), ale warto dokładnie wyjaśnić czym ono tak naprawdę jest. Zgodnie z definicją, landing page jest to pierwsza strona, na którą trafia odwiedzający ją użytkownik pozyskany poprzez działania promocyjne. To absolutna prawda, jednak nie wszyscy wiedzą, że nie każda strona docelowa przenosząca nas po kliknięciu w reklamę czy link promocyjny to landing page. Na czym więc polega różnica?

 

Czym jest landing page?

 

Wiele kampanii marketingowych wykorzystuje różne przekierowania np. na strony główne, sekcje „o nas” czy „kontakt”, ale w rzeczywistości nie są to podręcznikowe strony docelowe. Landing page to niezależna strona sieciowa, odłączona od nawigacji w głównej witrynie, stworzona wyłącznie w celu przekonania użytkownika do określonego działania np. rejestracji, zakupu produktu, pobrania pliku czy wypełnienia formularza kontaktowego.

 

Co łączy wszystkie powyższe czynności? Są to sposoby, które mają na celu przekształcić danego internautę w potencjalnego klienta. W języku marketingowym osoba zainteresowana danym produktem określana jest mianem leadu sprzedażowego. I to jest właśnie główne zadanie strony docelowej – generowanie leadów.

 

Zacznij teraz 

Landing page w pigułce

  • Landing page to jedna i prosta wiadomość, którą chcemy przekazać odbiorcom. Promuje ona konkretny produkt, usługę, działanie i demonstruje wszystkie ich zalety.

 

  • Projekt landing page powinien być jasny i prosty - należy trzymać się jednego punktu i zapewnić proste zrozumienie całej treści. Głównym celem jest zwabienie uwagi użytkowników i zachęcanie ich do zapoznania się z Wami i skorzystania z oferty.

 

  • Landing page ma na celu podjęcie przez odwiedzających pożądanej przez nas akcji.

 

  • Landing page to jedna strona składająca się z kilku wyraźnych sekcji, które mają na celu reprezentowanie jednej myśli w przekonujący sposób.

 

Opisywanie lading page od strony marketingowej to bardzo obszerny temat, a powyższy wstęp miał jedynie na celu przedstawienie Wam istoty sprawy. My jednak zajmiemy się pokazaniem najważniejszych elementów wyglądu i zawartości strony docelowej z punktu widzenia webmastera. Poniżej prezentujemy Wam kilka wskazówek jak powinien wyglądać dobry landing page.

Zacznij teraz 

Elementy dobrego landing page

Porządek i organizacja

Głównym celem landing page jest jasne przedstawienie określonego produktu czy usługi. Aby ułatwić użytkownikom konwersję powinien mieć prosty i intuicyjny wygląd, by wszyscy mogli łatwo trafić na pożądany materiał.

 

Co nam może pomóc? Dobry dobór kolorów i wykorzystanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości, które dobrze będą wyglądały na wszystkich wyświetlaczach. Przyciski wezwania do działania i ewentualne formularze kontaktowe powinny być umieszczone na początku i na środku strony. Ponadto wszystkie kluczowe elementy konwersji powinny wyróżniać się kontrastem. Całość, włącznie z nagłówkami i najważniejszymi hasłami, powinna wyglądać bardzo dobrze i przyciągać uwagę klientów.

 

Funkcjonalne nagłówki

Nagłówek jest najpewniej pierwszą rzeczą, którą zauważą nasi czytelnicy po wejściu na stronę. Jeżeli będzie zawierał sprecyzowane określenie, pozwoli bardziej zrozumieć nasz cel. W przypadku przedstawienia kolejnych aspektów oferty lub programów, możemy skorzystać z kolejnych podtytułów.

 

 

Krótko i na temat

Możemy poprosić naszych odwiedzających o wypełnienie formularza na landing page, który przyda nam się do pewnych działań marketingowych. Warto jednak mieć na uwadze, by takie formy były ograniczone do minimum. Im więcej pól do wypełnienia podsuniemy klientom, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że dotrą do ostatniego i zakończą konwersję.

 

Podobnie rzecz ma się treści na stronie. Landing page to nie miejsce na rozwiązłe przedstawienie historii swojej firmy i listy nagród, które otrzymaliście. W tym miejscu należy skupić się jedynie na produkcie czy usłudze i każde słowo oraz sekcja powinna być poświęcona właśnie im.

 

 

Zaufanie

Strona docelowa może również zawierać elementy, które zwiększą poziom zaufania potencjalnych klientów. Mowa tu oczywiście o rekomendacjach, ale również np. o średniej ocenie produktu z Waszego sklepu. Opinie innych ludzi przekonają innych dużo bardziej niż jakikolwiek tekst marketingowy.

 

O tym jak napisać dobre rekomendacje na stronie internetowej pisaliśmy w tym miejscu.

 

Znajomość odbiorców

Do jakich ludzi kierujecie swoją stronę - dorośli, młodzi, kobiety, mężczyźni? Różni ludzie reagują inaczej na te same elementy np. na kolorystykę. Kobiety z reguły lepiej odbierają ciepłe kolory, mężczyźni natomiast wolą bardziej stonowane barwy. Projekt naszej strony docelowej w dużej mierze zależy od sprecyzowania grupy naszych odbiorców.

 

Dobry landing page może znacznie zwiększyć nasze współczynniki konwersji. Do jego stworzenia wcale nie potrzebujemy dużo czasu i pieniędzy, bowiem nie musimy angażować grafika czy web designera. Stworzenie strony docelowej jest znacznie prostsze od procesu tworzenia całej, tradycyjnej strony internetowej. Jeżeli chcecie stworzyć swój landing page to bez problemu zrobicie to w WebWave (instrukcję tworzenia landing page w WebWave znajdziecie tutaj). W naszym kreatorze www szybko stworzycie stronę, w której zareklamujecie swój produkt czy usługę. W razie problemów i wątpliwości oczywiście pomożemy.

 

Czy znacie jakieś przykłady bardzo dobrych (lub tragicznych) stron docelowych? Czy wypełniacie formularze na takich stronach czy może od razu je zamykacie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Autor: Paweł Krzywina

Panel Webmastera

Zarejestruj się

Zaloguj się