Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Paula Niziołek

Jak założenie strony internetowej może wpłynąć na Twoją firmę

jak wybrać nazwę bloga

Planujesz założyć firmę lub działalność i zastanawiasz się, czy warto stworzyć własną stronę internetową? Zapewne pomyślałeś już o tym, by do promocji wykorzystać jedynie darmowe narzędzia (takie jak Facebook czy Instagram) i tym sposobem zaoszczędzić na kosztach budowy i utrzymywania strony. Jednak czy to wystarczy?

Obecnie nie da się prowadzić firmy bez jej obecności w internecie. Poszukując wybranych usług klienci często posługują się wyszukiwarką Google, dlatego tak ważne jest, aby Twoi potencjalni odbiorcy mogli Cię znaleźć. Czy zatem warto inwestować we własną stronę internetową, czy jedynie korzystać z darmowych narzędzi? Jakie są plusy i minusy posiadania strony internetowej? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się!

 

Strona internetowa - dla Kogo?

 

Strona internetowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdej, nawet najmniejszej firmy - niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności.

Jeśli jesteś artystą, posiadasz swój własny zespół muzyczny lub jesteś fotografem - strona www sprawdzi się idealnie jako Twoje portfolio online. Z kolei każdy posiadacz lekkiego pióra odnajdzie się w tworzeniu bloga. Osoby zajmujące się handlem z pewnością będą zainteresowane założeniem własnego sklepu internetowego. Przykładów jest wiele, ale wniosek nasuwa się jeden - właściwie każdy może potrzebować strony internetowej.

 

Dlaczego warto założyć stronę internetową?

 

Posiadanie i prowadzenie własnej strony ma swoje zalety, jak i wady. Na początek przyjrzyjmy się plusom tego rozwiązania.

 

Tylko Ty decydujesz o swojej stronie

Warto pamiętać o tym, że nigdy nie staniemy się właścicielem naszej strony na Facebooku, możemy być jedynie jego moderatorem. Będziemy zawsze zależni od portalu społecznościowego, który w każdej chwili może nam zablokować konto lub usunąć naszą stronę. W takim wypadku nie mamy pewności, że w pewnym momencie nie stracimy wszystkich naszych odbiorców lub treści, nad którymi pracowaliśmy przez kilka lat. Taka sytuacja przytrafiła się już wielu firmom i zawsze niosła za sobą przykre konsekwencje.

 

Zadbasz o wizerunek

Dzięki posiadaniu strony www Twoja firma stanie się bardziej wiarygodna. Odbiorcy będą mogli przeczytać na niej rekomendacje i opinie innych klientów, czy zapoznać się z dotychczasowymi osiągnięciami lub projektami firmy. Strona internetowa będzie zawsze wyglądać profesjonalniej niż zwykły fanpage na Facebooku. 

Dodatkowo, jeśli postanowisz wzbogacić swoją stronę internetową o bloga, zaczniesz być traktowany jako ekspert w swojej dziedzinie, co zdecydowanie zwiększy zaufanie Twoich odbiorców.

 

Będziesz miał wpływ na jej wygląd 

Stworzysz wygląd swojej strony od zera, wybierzesz dominujące kolory oraz zdecydujesz, jakie dodatkowe rozwiązania zamierzasz na niej umieścić. Bardzo ważne jest, aby Twoja witryna wyglądała atrakcyjnie. W tym celu zadbaj o profesjonalny projekt graficzny i funkcjonalność UX - tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat: Dobre praktyki UX - jak stworzyć stronę przyjazną użytkownikom.

 

Twoja oferta będzie dostępna całodobowo 

Potencjalni klienci będą mogli wyszukiwać informacje na temat Twoich usług w dowolnym momencie. Warto więc umieścić na niej cennik oraz szczegóły produktów.

Na stronie możesz też dodać formularz kontaktowy, aby ułatwić komunikowanie się z Twoją firmą. Idealnym rozwiązaniem jest również chatbot, który odpowie na pytania klientów 24h na dobę.

 

Będziesz mógł założyć własny sklep internetowy

Obecnie coraz więcej osób robi zakupy przez internet. Założenie sklepu online jest więc idealnym sposobem na zwiększenie dochodów ze sprzedaży. Dodatkowo zyskasz możliwość promowania w sieci wybranych produktów. Aby założyć sklep z dowolnej branży nie musisz inwestować w lokal. Obecnie na rynku znajduje się dużo firm, które zarabiają jedynie ze sprzedaży internetowej.

 

Zacznij teraz 

Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste

Jakie są wady posiadania strony internetowej?

Poznaliśmy już kilka mocnych zalet. Jakie są minusy posiadania własnej witryny? Przekonajmy się.

 

Koszty jednorazowe i stałe

Już samo zaprojektowanie i stworzenie własnej strony wiążę się z kosztami. W tym celu możesz zlecić jej wykonanie agencji lub osobie prywatnej. Jednak lepszą i zdecydowanie tańszą alternatywą będzie skorzystanie z dostępnych na rynku kreatorów stron www, takich jak WebWave. Znajdziesz tu wiele gotowych szablonów lub stworzysz stronę całkowicie od zera! Nie musisz być ekspertem, aby samodzielnie zbudować stronę lub sklep. Tworzenie w kreatorze jest bardzo proste. Poza tym możesz skorzystać z dostępnych materiałów edukacyjnych, takich jak kurs projektowania stron internetowych.

Prowadzenie strony internetowej wiąże się też z kosztami stałymi, takimi jak hosting i utrzymanie domeny. W przypadku WebWave domenę otrzymasz na rok za darmo, po tym okresie jej koszt to jedynie 99 zł rocznie. 

Z hostingiem sprawa wygląda nieco inaczej. Kiedy skorzystasz z naszego kreatora, jego koszt pokryje Twój abonament. W przypadku samodzielnego wykupienia hostingu, koszty zaczynają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych rocznie. Są one zależne od rozmiaru strony, a przede wszystkim od ilości ruchu.

 

Musisz sam zadbać o pozycjonowanie i marketing

Aby posiadanie strony www miało jakikolwiek sens, musimy zadbać o jej pozycjonowanie - do tego potrzebna nam będzie wiedza z zakresu SEO i marketingu. Musisz pamiętać o tym, że to w jaki sposób będziesz promował swoją firmową stronę, zdecyduje czy odniesie ona sukces czy nie. Wymaga to od użytkownika umiejętności optymalizowania treści, odpowiedniego linkowania czy znajomości podstawowych narzędzi takich jak: Google Analytics czy Google Ads. W tym wypadku możemy też skorzystać z oferty firmy zewnętrznej, jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

 


 

Obecnie nie da się prowadzić firmy bez jej obecności w internecie. Poszukując wybranych usług klienci często posługują się wyszukiwarką Google, dlatego tak ważne jest, aby Twoi potencjalni odbiorcy mogli Cię znaleźć

 


 

Czy same social media nam wystarczą?

 

Poznaliśmy już wszystkie wady i zalety prowadzenia strony internetowej. Wiele osób zdecyduje się jednak na prostsze i darmowe rozwiązanie, jakim jest skorzystanie z portali społecznościowych. Czy to wystarczy?

Dzięki tym sieciom społecznościowym bardzo łatwo możemy nawiązać kontakt z naszymi odbiorcami, dotrzeć do dużej grupy odbiorców czy budować społeczność. Koszty użytkowania mogą być zerowe, a obsługa jest dziecinnie prosta.

Jednak samo pojawienie się na Facebooku czy na Instagramie nie gwarantuje nam sukcesu. Potrzebujemy budżetu na kampanie reklamowe, aby nasze posty i materiały mogły trafiać do szerszego grona odbiorców. Koszty takich działań mogą być podobnej wielkości, jak w przypadku prowadzenia swojej strony internetowej.

Warto zwrócić uwagę na kolejny aspekt. Załóżmy, że chcesz znaleźć krawcową w swojej okolicy. Chyba zgodzisz się ze mną, że szukając usług krawieckich w pierwszej kolejności wpiszesz w Google szukaną frazę. Mało kto w tym wypadku zacznie szukać krawca na Facebooku czy Instagramie.

 

Jak założyć stronę firmową?

 

Jeśli już zdecydowałeś się na stworzenie własnej strony, zapewne zastanawiasz się,

jak to zrobić. W gruncie rzeczy nie jest to nic trudnego.

Oprócz zlecenia zbudowania witryny firmie zewnętrznej warto pamiętać o możliwości skorzystania z kreatora WebWave. Dzięki gotowym szablonom, które z łatwością dostosujesz do swoich potrzeb, stworzysz na nich sklep, stronę www lub bloga. Tutaj możesz zapoznać się z informacją jak łatwo zaprojektować swoją stronę z użyciem szablonów. Jeśli chcesz, możesz stworzyć też stronę zaczynając od zera.

 

 

Jakie informacje powinna zawierać Twoja strona firmowa i o czym warto pamiętać? 

 

Skoro już wiesz, gdzie założyć swoją stronę, warto pomyśleć o tym, co ma się na niej znajdować.

Po pierwsze Twoja witryna powinna zrobić dobre wrażenie na odbiorcy. W tym celu powinieneś dobrać odpowiednie grafiki i zdjęcia oraz zadbać o prawidłowe kolory czy czcionki. Strona powinna być przejrzysta i zaprojektowana według obecnych standardów. Koniecznie zadbaj też o jej responsywność, czyli to, aby prezentowała się dobrze na każdym urządzeniu. 

Jeśli chodzi o treści, pamiętaj o umieszczeniu odpowiednich informacji. Przekonaj swojego odbiorcę, dlaczego to właśnie z Twoich usług powinien skorzystać. Oczywiście bardzo ważne są dane kontaktowe, informacje o ofercie i produktach jakie oferujesz. Warto dodać też cenniki oraz formularz kontaktowy, aby ułatwić komunikację z Twoimi klientami. Przydatny też będzie baner ze sloganem firmy, oraz dobre CTA - czyli hasła zachęcające do skorzystania z naszej oferty.

Podsumowanie 

Posiadanie własnej strony www z pewnością sprawi, że Twoja firma będzie wyglądać profesjonalnie w oczach klientów. Będziesz miał wpływ na jej wygląd i na to, w jaki sposób chciałbyś zaprezentować swoją firmę. Jeśli podejdziesz do tematu SEO na poważnie, uda Ci się dodatkowo rozpromować Twój biznes. Nie rezygnuj jednak z social mediów. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze wszystkich dostępnych rodzajów promocji. Nie możesz spocząć na laurach - pamiętaj, że sama strona nie wystarczy, by klienci mogli Cię znaleźć. Koniecznie zadbaj też o marketing i promocję.

A jeśli zdecydowałeś się, aby stworzyć swoją stronę internetową, ale nie chcesz zatrudniać do tego celu specjalisty za kilka tysięcy, użyj kreatora stron internetowych WebWave!

Z łatwością stworzysz w nim responsywne strony internetowe bez konieczności kodowania. Z kolei na naszej platformie edukacyjnej znajdziesz wiele darmowych poradników, webinarów oraz ebooków z obszerną bazą wiedzy, opisującą tworzenie stron www w naszym kreatorze i nie tylko! 


 

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

25 marca 2021

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: