Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Ile kosztuje strona internetowa?

jak wybrać nazwę bloga

W niniejszym artykule pokażemy koszt swtorzenia strony www z uwzględnieniem różnych sposobów dotarcia do tego celu - to jest posiadania strony internetowej. Bowiem, jak wiadomo, koszt strony internetowej zależy od czynników, które w niniejszym artykule poruszymy. Przyjrzymy się temu, ile kosztuje zrobienie strony ingternetowej, jak i ile kosztuje jej utrzymanie. Przyjrzymy się kosztom w zależności od wykonawcy, jak i kosztom wykonania strony internetowej samodzielenie z użyciem kreatora stron www. Sprawdźmy zatem od czego zależy cena strony internetowej i jakich kosztów się spodziewać.

Czego dowiesz się z tego artykułu:

  • jak wykonać samodzielnie projekt strony internetowej

  • jak wygląda proces tworzenia stron internetowych

  • ile kosztuje strona internetowa w 2023

  • jak darmowy kreator stron www może obniżyć koszta

 

 

Dlaczego potrzebujesz strony internetowej (5 powodów)

 

Strona www ma wiele zalet - to pewne. Warto się pochylić nad tym, które z nich są najważniejsze. Dzięki temu już na początku planowania strony łatwo będzie ustalić jej podstawowy cel.

 

 

Reklama

Jeśli prowadzisz własny biznes, chcesz, aby dowiedziało się o tym jak najwięcej osób. Nie ma lepszego sposobu niż promocja w internecie. Będzie to stanowiło furtkę do zdobywania kontaktów z potencjalnymi klientami. Jest również niezbędna przy kampaniach płatnych, bez tego ani rusz.

 

Wiarygodność

Strona internetowa to idealny sposób na budowanie wizerunku i pozycji eksperta w swojej dziedzinie. Można na niej umieścić wiele treści, począwszy od opinii klientów, zdjęć produktów lub wykonanych usług, materiały edukacyjne oraz wiele innych, dzięki którym zdobędziesz zaufanie, a co za tym idzie, nowych klientów. Dodatkowo można założyć bloga firmowego i zacząć pisać treści rozwiązujące problemy użytkowników oraz informujące o Twoich produktach lub usługach. Blog okaże się również niezwykle istotny przy pozycjonowaniu w wynikach wyszukiwania. 

 

Dostępność

Niezaprzeczalną zaletą internetu i samej strony internetowej jest to, że jest dostępna 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Powoduje to nielimitowany dostęp do oferty, co jest zdecydowanie na rękę konsumentom. Jeśli przy okazji Twoja oferta będzie dobrze opisana, zaoszczędzisz wiele czasu na odpowiadanie na pytania i przeznaczysz go na inne zadania. 

 

Niezależność

W sieci jest wiele miejsc, gdzie możesz umieścić swoją “wizytówkę”. Bez względu na to czy mówimy tu o agregatorach jak panorama film, czy o sieciach społecznościowych jak Facebook, to są one jednak ograniczone w możliwości dopasowania tego, co i jak chcemy pokazać. Dodatkowo w przypadku mediów społecznościowych bez budżetu na reklamę płatną nasza strona może mieć problemy z przebiciem się. 

 

Portfolio

Zasadniczo nie ważne, jaki typ działalności prowadzisz, portfolio online to idealne narzędzie do zaprezentowania swoich prac, umiejętności, czy wykonanych projektów. Obecnie, dzięki rozbudowanym możliwościom, możesz pokazać się wykorzystując wiele formatów: zdjęcia, wideo, case study, e-booki i wiele innych.

 

Czego potrzebujesz - rodzaje stron

Po określeniu podstawowego celu strony przychodzi pora na zastanowienie się, jakiego typu witryny potrzebujesz. Od tego będą zależały dalsze kroki, a co najważniejsze cena strony internetowej i sposób jej budowy. 

 

Strona firmowa

Obowiązkowy element działań reklamowych każdego przedsiębiorstwa. Jego podstawowym celem jest prezentacja firmy i jej oferty. Dzięki niej konsumenci mogą znaleźć wszystkie informacje na temat firmy. Bardzo często składa się z bloga, portfolio, sklepu, cennika.

OnePage

Jak sama nazwa wskazuje, składa się z jednej strony. Nawigacja na niej jest prosta; góra-dół. Dzięki rosnącej popularności takich witryn coraz więcej firm i osób decyduje się na taki typ strony.

Wizytówka

Zgodnie z nazwą przedstawia tylko podstawowe dane o firmie, jak opis działalności czy kontakt np. w formie formularza. Zdarza się, że nie zawiera nawet oferty. Coraz rzadziej można spotkać takie witryny, ponieważ konsumenci oczekują dokładnych i precyzyjnych informacji. 

MultiPage

Strona zbudowana z dużej ilości podstron, na których znajduje się wiele informacji związanych z firmą i jej działalnością. Do nawigacji na stronie używa się wtedy rozbudowanego menu i stopki. 

Strona korporacyjna

Zwykle to strona firmowa, która ewoluowała razem z przedsiębiorstwem. Opisuje zazwyczaj działanie firmy na przestrzeni wielu różnych branż.

Serwis internetowy

Rozbudowana strona, na której można znaleźć wiele szczegółowych treści na dany temat. Najczęściej jest ciągle aktualizowana i nowe treści pojawiają się nawet kilka raz dziennie. 

Blog

Kiedyś popularna forma publikacji własnych treści. Obecnie tworzenie bloga jest elementem strategii firmy i pomaga budować jej pozytywny wizerunek. To też bardzo dobre narzędzie pomagające w pozycjonowaniu strony internetowej. 

Portal internetowy

To rozbudowany serwis internetowy, posiadający wiele dodatkowych funkcji jak poczta, forum, czat. Zwykle jest aktualizowany na bieżąco i prezentuje treści dotyczące wielu różnych tematów.

Landing Page

Landing page to typ strony tworzonej specjalnie pod kampanie reklamowe. Ma zachęcić do wykonania działania, takiego jak zostawienie danych kontaktowych czy zakup. 

E-sklep

To nic innego jak strona, której głównym celem jest sprzedaż produktów. Od dawna widać rosnącą popularność takich sklepów.

Wortal

To kolejna odmiana portali internetowych, które są nastawione na jedną konkretną dziedzinę jak film, fitness itp.

 

Co wpływa na cenę strony internetowej?

 

Typ strony

Prowadzisz międzynarodową firmę czy piszesz bloga kulinarnego – próg wejścia dla obu opcji jest jednakowy. Jedyna zmienna to Twoje oczekiwania. Jeżeli postanowisz, że ma to być bardzo rozbudowany portal kulinarny z dziesiątkami podstron, będzie to zdecydowanie większy koszt niż wizytówka dużej korporacji mieszcząca się w obrębie jednej strony.

W branży tworzenia witryn na zlecenie nie ma dużych promocji i masowych wyprzedaży (chyba że mówimy o gotowych szablonach). Cena rośnie proporcjonalnie do Twoich wymagań ze względu na ilość elementów, które mają się znaleźć na gotowej stronie.

 

Elementy na stronie

Ostateczny koszt strony internetowej nie jest nieosiągalny, ale należy się liczyć, że liczba tych determinant, które kształtują jej postać sprawiają, że ten koszt nie będzie niczym stałym. Nie chodzi tylko o wygląd strony, liczbe interakwtynych elementów, grafik, dedykowanych materiałow video, ale takze liczba osób, które dziela między siebie pracę zrobienia strony internetowej. 

Wszystko zależy od wyżej wspomnianego celu stworzenia nowej strony www. Nie myl tego z celem prowadzenia Twojej witryny. Głównym założeniem jest to, czy będzie ona miała np. dwie podstrony, które nie wymagają aktualizacji, czy może osiem, do których trzeba stale wracać. To robi dużą różnicę. Z tego powodu wiele osób decyduje się na bardziej wygórowaną cenowo (ale wygodniejszą) opcję budowy witryny przez firmę zewnętrzną.

Skomplikowanie strony

Oczywiście można stworzyć stronę z dowolną ilością podstron i elementów, ale ich możliwości również mają wpływ na cenę. Czy każdy fragment ma mieć opcję edycji? Czy planujemy na niej nietypowe funkcje, skomplikowane układy tekstów lub tabel? W jaki sposób planujemy aktualizację strony? Jakie funkcje mają działać w backendzie itp. Dlatego działanie strony jest równie istotne jak jej wygląd i wielkość.

 

Ile kosztuje strona internetowa w 2023? Przykładowy cennik

 

Zasadniczo, można podzielić to na trzy kategorie: całkiem tanio, dość drogo i bardzo drogo. Oczywiście to zależy od Twoich możliwości finansowych, ale moim subiektywnym zdaniem tak się to dzieli.

 

 

Bardzo tanie strony internetowe

Proste witryny typu one page (czyli bez żadnych podstron), które odpowiadają na absolutnie podstawowe wymagania, można znaleźć już od 500 zł wzwyż. Stworzenie strony w tej cenie bazuje jednak na gotowych szablonach. Nie będzie ona unikatowa, prawdopodobnie kompletnie zginie w fali podobnych stron. Zabraknie jej wielu funkcji, które są obecnie uważane za standardowe, takich jak responsywność czy możliwość edycji poszczególnych elementów.

 

Tanie strony internetowe

Do tej kategorii zaliczamy strony między 1000 i 5000 zł, które posiadają podstrony, wyświetlają się poprawnie na urządzeniach mobilnych i mają system CMS, czyli System Zarządzania Treścią, który pozwala na samodzielne i bezpłatne aktualizowanie witryny bez znajomości programowania. Czasami mogą być też przygotowane pod pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania.

 

Drogie strony internetowe

Każdy koszt powyżej 5000 zł uznaję za bardzo drogo. Jednak to wcale nie jest negatywna cecha. To strony w pełni profesjonalne, dopasowane do potrzeb, zoptymalizowane pod wyszukiwarki i przygotowane zgodnie z UX. Są responsywne, unikatowe i oryginalne. Ich ceny mogą przekroczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jeżeli te koszty Cię przerażają, spokojnie. Mam dobrą wiadomość: można też robić strony samodzielnie, nawet za darmo, ale do tego wrócę w innej części tekstu.

 

Jaki jest czas wykonania strony internetowej?

 

Średni czas tworzenia strony waha się pomiędzy 7-14 dni, ale zdarza się, że jest dłuższy (nawet 60 i więcej dni). Oczywiste jest, że czas będzie zależał od wielkości i skomplikowania strony, ale drugim ważnym faktorem jest doświadczenie twórcy. 

Niewielkie strony typu wizytówka lub prosty landing page to czas ok 5-7 dni. Strony z kilkoma podstronami o prostym układzie to 7-21 dni. Bardziej skomplikowane projekty z wieloma podstronami i dodatkowymi możliwościami jak blog i newsfeed to 30 dni i więcej. Na budowę dużych portali czy sklepów internetowych potrzeba 60 dni i więcej.

 

Zacznij teraz 

Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste

Koszt stworzenia strony internetowej - freelancer czy agencja?

Jeśli udało się ustalić cel swojej strony internetowej oraz jej typ, można zacząć zastanawiać się, jak ją zrobić. Często w przypadku osób niedoświadczonych w tworzeniu stron pozostają dwie opcje. Każda z nich opiera się na szukaniu podwykonawcy. I tu rodzi się podstawowe pytanie: freelancer czy agencja? Nie da się ukryć, że ten wybór jest znacznie trudniejszy niż dwa pierwsze kroki. Jest wiele kluczowych elementów, na które należy zwrócić uwagę, a podstawowym jest budżet. 

Samo poszukiwanie osoby/firmy może przyprawić o zawrót głowy. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy na temat zlecenia stworzenia strony w ciągu sekundy otrzymamy niezliczoną ilość odwołań, co nie pomaga w wyborze wykonawcy strony internetowej. Jak więc podjąć decyzję?

Freelancer

 

Skorzystanie z usług freelancera bardzo często pozwala na zredukowanie kosztów stworzenia strony internetowej. Jednak na dłuższą metę może być źródłem wielu wyzwań, które przyczyniają się do zwiększenia wydatków na jej utrzymanie lub poszerzanie o dodatkowe funkcjonalności.

 

Agencja

 

Korzystanie z usług agencji interaktywnych sprawia, że koszt stworzenia strony www jest relatywnie wysoki. W zależności od umowy i agencji, wyzwaniem są możliwości edycji takich stron, gdyż wiele agencji tworzy właśne CMSy, z kolei zmiany w nich, dodawanie nowych funkcjonalnosci wiąże sie zawsze z jakimiś dopłatami.

 

Pozyskaj oferty

Warto od razu założyć budżet, jaki możemy przeznaczyć i czas, w jakim chcemy, aby strona była dostępna w sieci. Warto przygotować sobie wstępne założenia: ilości podstron, co ma na nich być, jakich dodatkowych elementów potrzebujemy np. skrzynki pocztowej. Czyli w dużym skrócie należy przygotować podstawowy brief.

 

Mając gotowy krótki opis strony można zacząć poszukiwania.

 


 

Mamy dwie drogi: albo szukamy strony agencji/freelancera w sieci i piszemy do niego bezpośrednio, albo wstawiamy ogłoszenie na specjalnych portalach dla usługodawców. Jedna i druga metoda powinna pomóc nam zebrać kilka lub kilkanaście ofert, dzięki którym możemy mieć już wstępne pojęcie na temat cen i metod wykonania.  

 


 

 

Analiza ofert

Kolejny krok, który może przysporzyć nam problemów. Spodziewaj się, że zakres cenowy będzie szeroki. Dodatkowo część z otrzymanych ofert może być niezrozumiała. Dlatego warto teraz przejść do eliminacji. Na pierwszy ogień idą oferty, które nie są w naszym zasięgu cenowym. Następne powinny być te, które od razu podały konkretną cenę, ponieważ jest to najczęściej predefiniowana kwota, która jest wysyłana do wszystkich z podobnymi zapytaniami. Kolejne to takie, które nie dopytują o nic i chcą zaczynać pracę od razu, znaczy to, że nie zwrócą uwagi na nasze potrzeby i oczekiwania. Z puli, która pozostała, można zacząć dokładną analizę tego, co oferują. Warto na tym etapie zacząć się kontaktować i dopytywać o szczegóły. Między innymi o dodatkowe koszty.

 

Koszt stworzenia strony a koszt utrzymania strony internetowej - kilka słów o dodatkowych kosztach

 

 

Hosting

Zlecenie stworzenia szablonu to tylko jeden z wielu kroków przed powstaniem witryny. Aby mogła ona mieć miejsce w Internecie, musi być umieszczona na odpowiednim serwerze hostingowym. Potrzebujesz określonej wirtualnej przestrzeni, gdzie umieścisz wszystkie pliki, które są potrzebne do jej stworzenia. To miejsce jest na stałe podłączone do internetu, dzięki czemu Twoja witryna jest dostępna cały czas.

Hosting musisz odpowiednio dopasować pod Twoją stronę. Takie aspekty, jak ilość baz danych, pojemność konta i transfer to zmienne, które muszą współgrać z celem witryny.

Najtańsze miejsca na serwerach zaczynają się od 6 zł za miesiąc, jednak nie ma tutaj co kłamać – po roku ta cena zwiększa się o kilkaset procent. Jest to tani chwyt marketingowy, na który łapie się większość osób. Dlatego hosting przeznaczony na średniej wielkości stronę powinien zamykać się między 200 – 500 zł rocznie. Wtedy masz pewność stałej ceny i dobrych parametrów.

 

Domena 

Kolejnym krokiem jest zarejestrowanie własnej domeny. Tutaj pojawia się dokładnie ten sam chwyt marketingowy, co w przypadku hostingu. Własny adres można mieć nawet za darmo. Jednak koszt jej odnowienia po roku to czasami ponad 400 zł! Przy rejestracji za 9,99 zł w innym serwisie cena za tę samą usługę po roku rośnie średnio do 45 zł. Oczywiście wszystko jest też zależnie od rozszerzenia, które wybierzesz. Ceny przeze mnie podane dotyczą większości rejestracji w .pl i .com.

 

Certyfikat SSL

Wraz z domeną można otrzymać certyfikat SSL w pakiecie. Chroni on przesyłanie poufnych informacji, zapewnia poczucie bezpieczeństwa i przede wszystkim potwierdza wiarygodność strony.

 


 

Jest kluczowy przy tworzeniu profesjonalnej witryny, ponieważ aż 84% osób rezygnuje z zakupu, jeżeli go nie ma.

 


 

Na potrzeby małego sklepu lub strony firmowej wystarczy najbardziej podstawowa wersja. Jej cena to średnio około 100 zł rocznie.

 

Poczta 

Jest wiele zalet posiadania dedykowanej skrzynki mailowej. Dużo lepiej wygląda to, kiedy prospekt/klient ma napisać do nas wiadomość na adres kontakt@mojanazwa.pl niż mojanazwa@gmail.com. Dlatego posiadając własną domenę, warto się zastanowić nad skrzynką pocztową i jej kosztem.

Jak to zrobić? Po pierwsze musimy posiadać własną domenę. Następnie poszukać odpowiedniego usługodawcy. Bardzo często jest to jedna z dodatkowych opcji do wyboru przy zakupie domeny. Dzięki temu możemy mieć obie te rzeczy u jednego dostawcy. Ale ile to kosztuje? Najczęściej ceny wydają się atrakcyjne, ale możemy wpaść w podobną pułapkę, jak w przypadku domen. Pierwszy rok jest tani lub wręcz darmowy, za to przedłużenie może kosztować od 200 do nawet 1000 zł rocznie. 

 

Badanie kosztu strony internetowej

Jak wspomniałem na początku, koszt stworzenia profesjonalnej strony internetowej zależy od bardzo wielu czynników. Dlatego postanowiliśmy zbadać, jak to wygląda w rzeczywistości.  

 

Założenia zbierania ofert

Zależało nam na tym, aby do badania mieć możliwie jak najbardziej porównywalne wyniki, ale dodatkowo chcieliśmy być potraktowani jak zwykły początkujący przedsiębiorca. Dlatego przygotowaliśmy się i stworzyliśmy brief na stronę, który z założenia miał mieć podstawowe informacje na temat planowanej strony i pozyskaliśmy oferty w taki sposób, jak zrobiłby to “zwykły Kowalski”.

 

Brief na stronę

Przygotowując się do badania stworzyliśmy krótki brief strony internetowej dla małego biznesu. Głównym jej celem było pozyskiwanie kontaktów do sprzedaży usług z branży ślubnej. Miała się ona składać z następujących podstron.

 

 

Poprosiliśmy też o kilka dodatków.

 

 

Zbieranie ofert

 

Wybraliśmy 3 sposoby na pozyskanie ofert

Pozyskanie ofert na budowę strony - opcja 1. W wyszukiwarce Google wpisaliśmy frazy typu: tworzenie strony www, budowa stron internetowych. Na podstawie wyników wyszukiwania wysłaliśmy zapytania ofertowe do 30 różnych agencji reklamowych, które pokazały się na topowych pozycjach organicznych oraz płatnych. 

Pozyskanie ofert na budowę strony - opcja 2. Weszliśmy na 3 popularne portale skupiające się na znajdowaniu usługodawców i usługobiorców. Znaleźliśmy na każdym z nich 10 pierwszych usługobiorców i napisaliśmy im wiadomość za pośrednictwem portalu. 

Pozyskanie ofert na budowę strony - opcja 3. W dwóch portalach dodaliśmy bezpłatne ogłoszenie na budowę strony i czekaliśmy aż wykonawcy sami się do nas zgłoszą. 

 

Co braliśmy pod uwagę przy ofercie

Przy przeglądaniu zebranych ofert zwracaliśmy uwagę na kilka czynników:

  • Cena

  • Czas wykonania

  • Informację o dodatkowych kosztach jak serwer, domena, poczta, SSL

  • Czy były pytania dodatkowe

  •  

Ile ofert zebraliśmy?

W ciągu jednego tygodnia udało nam się zebrać 112 ofert. Liczba wydaje się wręcz przytłaczająca i w zasypie tylu propozycji ciężko podjąć decyzje i wybrać konkretnego kontrahenta.

 

Jakie oferty zebraliśmy i od kogo.

 

 

Jak się okazało, w puli zebranych ofert, jeden podwykonawca się powtórzył. Czyli, ta sama osoba przesłała nam dwie oferty. Pierwszą w odpowiedzi na nasze bezpośrednie zapytanie na jednym z portali, drugą poprzez wystawione zlecenie na tym samym portalu. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przy takim samy briefie mamy dwie różne cenowo oferty. 

Różnica w cenie między nimi wyniosła 116%, czyli ponad dwukrotnie więcej. Również czas wykonania był dwa razy dłuższy. Jeśli miałbym wyciągać wnioski z tej sytuacji, powiedziałbym, że, oferty są wysyłane bez dokładnego sprawdzenia briefu i bez indywidualnej wyceny. 

Z przeprowadzonego badania jasno wynika, ile kosztuje zlecenie wykonania strony i z jaką pracą się to wiąże. Dlatego może warto się zastanowić, jak stworzyć taką stronę samodzielnie.

 

Koszt strony www - jak założyć stronę internetową własnoręcznie?

 

„Tworzenie strony internetowej: cena” to jedno z najczęściej wyszukiwanych w tym temacie haseł. Jeśli już sprawdzałeś, ile kosztuje stworzenie strony internetowej przez profesjonalistów, możesz zastanawiać się, czy nie warto tego zrobić samemu. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość: prosta strona (np. strona wizytówka) to nic trudnego!

Zakładam, że nie potrafisz kodować (gdyby było inaczej, nie czytałbyś tego artykułu). Dlatego jeśli myślisz o samodzielnym stworzeniu strony masz dwie opcje do wyboru – bez ponoszenia kosztów lub odpłatnie.

Serwisy, które nie narzucają żadnych kosztów są głównie skierowane do blogerów – takie jak Wordpress.org (nie mylić z wordpress.com, o którym zaraz), Blogger.com, czy Tumblr.com.

Nie masz tam wiele możliwości poza samym pisaniem bloga. Są bazy szablonów dostępne za darmo, jednak nie wyróżnisz się przy ich pomocy. Oczywiście nie jest to opcja dla profesjonalnej firmy, bo nie ma możliwości darmowej rejestracji własnej domeny, jedynie personalizowanie subdomeny danego serwisu. Do tego dochodzi kiepska optymalizacja pod wyszukiwarki i zazwyczaj ograniczone miejsce na wirtualnym dysku.

Takich stron nie można też „ulepszyć” na płatne wersje – można jedynie przenosić je na inne serwisy, co jest bardzo praco- i czasochłonne.

Zakładanie Twojej strony internetowej poprzez takie serwisy jest dobrym sposobem na sprawdzenie, czy rzeczywiście warto inwestować w swój pomysł. Przekonasz się, czy prowadzenie własnej witryny to dobry plan, czy regularnie piszesz artykuły lub czy czujesz się na siłach, aby własnoręcznie ją prowadzić i aktualizować.

 


 

Opcją pośrednią między bezpłatną i płatną są często kreatory stron, takie jak WebWave.

 


 

Oferują one kompletnie darmowe, własnoręczne wykonanie strony bez wiedzy na temat kodowania. Dzięki funkcji drag&drop masz możliwość utworzenia strony internetowej w jeden wieczór - w przeciwieństwie do innych rozwiązań z tej kategorii, gdzie trzeba mieć mniejsze lub większe doświadczenie w dziedzinie kodowania. Można wykonać niesamowicie profesjonalne i zaawansowane witryny, które zlecone kosztowałyby kilka tysięcy złotych ze względu na swoją unikatowość.

W darmowych wersjach WebWave oferuje jedynie losową domenę zbudowaną na swojej subdomenie. Jednak jest to opcja pośrednia, gdyż (w przeciwieństwie do poprzednio wspomnianych serwisów) strony w WebWave można przenieść na płatną opcję z własną domeną w każdej chwili. Dlatego też zakładanie i prowadzenie swojej witryny w WebWave jest wygodniejsze na dłuższą metę.

Można też rozpocząć od razu od płatnych opcji. Jeżeli czujesz się pewnie lub zakładasz stronę swojej firmy, możesz to zrobić poprzez kreator stron lub np. Wordpress.com. W przeciwieństwie do .org ten Wordpress jest najbardziej znanym na świecie CMS, poprzez który możesz stworzyć swoją stronę. Samo rozpoczęcie korzystania z CMS jest darmowe, jednak wymaga od Ciebie dużego zaangażowania i umiejętności oraz wkładu pieniężnego.

 

Samodzielne tworzenie strony - wady i zalety

 

 

Czy kreator stron WebWave to lepsze rozwiązanie?

W WebWave nie płacisz za poszczególne elementy. W jednej, stałej cenie masz wszystkie wyżej wymienione rzeczy. Nasz „WebWave cennik” jest przejrzysty i nie zawiera ukrytych płatności. Dlatego od razu wiesz, jaki będzie koszt zrobienia strony internetowej i jej utrzymania. 

 


 

Za 30zł miesięcznie masz możliwość zarówno stworzenia własnej strony bez żadnych ograniczeń, jak i wybrania jednego z wielu dostępnych szablonów, które są zoptymalizowane pod SEO oraz w pełni responsywne.

 


 

Nie ma również żadnych dodatkowych kosztów w postaci zewnętrznych wtyczek. Nasz zespół stale tworzy nowe funkcje, o których piszemy niemal co tydzień. Wszystkie są (i zawsze będą) dostępne za darmo. Dodatkowo każdy użytkownik ma możliwość dodawania swoich propozycji nowych opcji w kreatorze, a my postaramy się je stworzyć w najbliższej przyszłości. Dajemy również opcję głosowania, czy wprowadzone nowości powinny zostać, czy nie.

Nie musisz się też martwić ani o domenę z rozszerzeniem .pl, ani o hosting – są darmowym dodatkiem w naszym Pakiecie Premium. Oczywiście certyfikat SSL również.

 

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

09 maja 2019

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: