Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzy zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na:


Kreator WebWave.

Oferta. 

Materiały. 

Firma.

Zawsze starannie planujemy nowe funkcje dla kreatora WebWave. Jeśli masz jakieś sugestie, nad czym powinniśmy dalej pracować, śmiało skontaktuj się z nami przez e-mail lub zagłosuj na naszym forum

09 lipca 2018

Imię i nazwisko autora

Landing page – co to i do czego się przydaje?

Internet jest pełen poradników opisujących jak zrobić landing page. Kiedy jednak warto sięgać po to narzędzie i w jakich sytuacjach jest ono najbardziej przydatne?

 

Czym jest landing page?

Landing page można przetłumaczyć jako „strona lądowania”. To strona internetowa, na którą trafia użytkownik z zewnątrz. W przypadku tego typu narzędzi kluczowe jest to „skąd” przychodzi użytkownik oraz jak można tę wiedzę wykorzystać. Ważna jest też intencja, z jaką użytkownik pojawia się on na stronie.

Landing page wyróżnia to, że strona pozwala użytkownikowi skupić się na wypełnieniu jednego, konkretnego celu.

 

Landing page – przykłady

Do prezentowania zróżnicowanych promocji – landing page promocyjny

Sukces w biznesie często zależy od znalezienia równowagi między promocjami i zdobywaniem klientów przez obniżanie ceny, a uzyskiwaniem marży pozwalającej utrzymać biznes. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na manipulowanie cenami, aby tej równowagi szukać na mniejszej grupie docelowej.

Podział odbiorców na grupy pozwala również odnaleźć optymalną wysokość marży, dzięki której oferta pozostanie konkurencyjna i korzystna dla firmy. Jedynie 22% firm jest zadowolonych ze swoich wskaźników konwersji. Stosowanie dedykowanych landing page’ów pomaga ten wskaźnik optymalizować.

Landing page jest doskonałym narzędziem do pozyskiwania wiedzy o klientach i ich preferencjach. Dodatkowo pozwala dostosować ofertę do ich potrzeb, bez konieczności każdorazowego przekonstruowywania promocji i głównej strony internetowej.

Dołącz do 100 tysięcy ludzi, którzy tworzą responsywne strony www za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

Gdy prowadzone są działania w różnych kanałach

Każdy kanał komunikacji z użytkownikami różnią się między sobą Inni użytkownicy korzystają z Facebooka, inni z Twittera, a jeszcze innymi są osoby, które klikają na reklamy AdWords w wynikach wyszukiwania Google.

Z tego powodu mało prawdopodobne jest, aby użytkownicy tych kanałów mieli takie same oczekiwania i zareagowali na taki sam przekaz. Między innymi dlatego nawet 75% firm ma problem z odpowiednim dobraniem komunikatu do potrzeb odbiorców.

Landing page jest skuteczny, gdy realizuje jasno określony cel. Dlatego idealnie nadaje się do przechwytywania ludzi klikających w reklamy. Dzięki profilowaniu reklam użytkownicy trafiają na stronę ze sprofilowanym pod nich przekazem. Dostosowany do ich potrzeb landing page sprawia, że nie muszą zastanawiać się nad tym, jak skorzystać z promocji lub wykonać oczekiwane zadanie.

Dzięki landing page’om firma nie musi przebudowywać całej strony internetowej ani rezygnować z możliwości prowadzenia zróżnicowanej komunikacji w różnych mediach. Zamiast tego do każdej kampanii wystarczy stworzyć osobny landing page.

landing page - konwersja

Gdy badane są różne formy promocji

W niektórych sklepach lepszym rozwiązaniem jest zaoferowanie użytkownikom darmowej dostawy. W innych lepiej sprawdza się rabat rosnący wraz z wysokością zamówienia. Ponad 52% wszystkich firm stosuje landing page przy testowaniu różnych form promocji. Jednocześnie świadomość możliwości, jakie dają landing page rośnie. Już 48% marketerów stosuje osobne landing page dla każdej prowadzonej kampanii.

Skuteczność tych form marketingu da się sprawdzić w czasie testów A/B. Dzięki nim łatwo rozdzielić ruch na stronie na podobne grupy, a następnie przedstawić użytkownikom różne propozycje. Wynikiem takich działań jest wybór najlepszej oferty dla konkretnej grupy.

Takie działanie jest możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnie przygotowanych stron lądowania, na których klient jest informowany o ofertach i uzyskuje informację w jaki sposób z nich skorzystać (na przykład przy użyciu kodu rabatowego). Testy A/B pomagają wybrać najlepszą ofertę i sposób jej prezentacji klientom.

 

Gdy firma chce pozyskać wiedzę na temat klientów

Czasami głównym celem działań jest zdobycie informacji kontaktowych do odbiorców. Pozyskiwanie leadów jest jednym z najważniejszych zadań firm, które chcą się rozwijać w internecie.

Kupujący, który utrzymuje z firmą regularny kontakt, staje się nie tylko nabywcą, ale również ambasadorem marki i chętniej promuje ją wśród swoich znajomych. Firmy, które stosują do pozyskiwania leadów dopracowane landing page zbierają nawet 220% więcej leadów niż w przypadku mniej dopracowanych, krótszych stron.

 

Landing page: podsumowanie

Landing page przydaje się zawsze wtedy, gdy firma chce skłonić osobę odwiedzającą stronę do wykonania jednej, konkretnej czynności. Niezależnie od tego, czy jest to zakup, pozostawienie danych kontaktowych czy też podjęcie dialogu, możliwość stworzenia precyzyjnej komunikacji przy użyciu landing page’a pozwala osiągnąć lepsze efekty niż przy kierowaniu użytkownika na ogólną stronę.

Zrób landing page za darmo w WebWave!

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

 

Autor: Konrad Budek

Panel Webmastera

Zarejestruj się

Zaloguj się