Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzy zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na:


Kreator WebWave.

Oferta. 

Materiały. 

Firma.

Zawsze starannie planujemy nowe funkcje dla kreatora WebWave. Jeśli masz jakieś sugestie, nad czym powinniśmy dalej pracować, śmiało skontaktuj się z nami przez e-mail lub zagłosuj na naszym forum

30 maja 2019

Imię i nazwisko autora

Nowy wygląd wyników wyszukiwania Google - jak go wykorzystać?

Google kocha zaskakiwać - od zawsze to wiemy.

Tak też zadziało się w zeszłym tygodniu, gdy 22 Maja 2019 zastaliśmy nagle odświeżony wygląd wyszukiwań mobilnych. Choć w pierwszej chwili nie jest w pełni oczywiste co zostało zmienione, to sprawne oko szybko wyłapie, że nastąpiło kilka ciekawych aktualizacji.

Jeżeli jeszcze nie wiesz jakie zmiany zostały wprowadzone i jak możesz wykorzystać te nowości na swoją korzyść - przeczytaj poniższy artykuł.

Nowy wygląd wyników wyszukiwania

Czy na pierwszy rzut oka jesteś w stanie powiedzieć co się zmieniło?

Oczywiście obrazek poprzedzający ten akapit jest sporą podpowiedzią. Widok z lewej strony to wcześniejszy wygląd, po prawej widoczna jest odświeżona wersja.

Najbardziej rzucająca się w oczy modyfikacją jest przede wszystkim uwzględnienie favicon przy propozycjach wyszukiwania. Drugą rzeczą jest zamiana miejsc nazwy serwisu z breadcrumbs i przejście z koloru zielonego na czarny. Jakie konsekwencje mogą mieć takie innowacje?

Dołącz do 160 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

Czym jest i co daje favicon?

Jest to niewielka ikona w postaci pliku graficznego, którego rozmiar to 16x16 pikseli. Standardowo ikona ta pojawia się w kilku miejscach do których przede wszystkim należą:

  • Zakładki, po zapisaniu strony do ulubionych

  • Na poszczególnych kartach w przeglądarce internetowej (od niedawna również w przeglądarce Safari)

  • W historii przeglądania

No i teraz również w wynikach wyszukiwania.

Przede wszystkim służy on, aby odróżnić swoją stronę od innych i zwrócić uwagę internautów. Jako, że żyjemy w kulturze obrazów, infografik i video nie ma możliwości żeby strony nie posiadały swojego graficznego skojarzenia.

Teraz użytkownik ma możliwość wyłapania loga znanej mu witryny, a poszczególne firmy mają szansę na ekspozycję swojej marki w wirtualnym świecie.

Działa to jednak też w drugą stronę - jeżeli portal plasujący się wysoko tylko dzięki mylącym nagłówkom posiada charakterystyczną ikonę dużo łatwiej będzie można go omijać.

Dlatego jest to duża okazja dla każdego, kto pisał wartościowe treści i budował swoją społeczność użytkowników poprzez jakościowe teksty.

 

Jak to pomysłowo wykorzystać?

Oczywiście w środowisku medialnym zrobiło się gorąco - jakie są ograniczenia? Jakie możliwości?

Na Twitterze zrobiło się głośno.

Reklamy widoczne w wynikach wyszukiwania są teraz oznaczone czarnym, wytłuszczonym napisem “Ad” (w Polskiej wersji “Reklama”), który wskakuje w miejsce występowania favicona. Niektórzy zauważyli, że nie ma problemu ze zmianą favicony na dokładnie ten sam napis. Dzięki czemu może wydawać się, że Twoje miejsce w SERPach jest opłacone.

Oczywiście działa to też w drugą stronę. Pomysłowe osoby wpadły już na pomysł zmiany ikony na logo Google z kciukiem w górę, co będzie sugerowało “Google poleca tę stronę”.

Oczywiście Google szybko wyszło naprzeciw pomysłom i udostępniło wytyczne dotyczące zamieszczania favicon. Wśród nich znajdują się takie punkty jak:

  • Plik i strona muszą być możliwe do zaindeksowania przez Google

  • Favikona powinna być reprezentacją marki witryny

  • Musi mieć stały URL, który nie jest zbyt często zmieniany

  • Ikony, które są nieodpowiednie (na przykład swastyki) będą zastępowane ikoną domyślną.

  • Jej rozmiar musi być wielokrotnością kwadratu.

Jako, że żyjemy w kulturze obrazów, infografik i video nie ma możliwości żeby strony nie posiadały swojego graficznego skojarzenia.

Jak dodać favikonę?

W WebWave wszystko to proste! To samo tyczy się dodawania pliku ikony. Po zalogowaniu się do kreatora wystarczy wejść w Panel Ustawień.

 

Wybrać zakładkę Strona.

 

Otworzyć sekcję Ustawienia ogólne i nacisnąć obrazek znajdujący się obok napisu Favicon.

Po wybraniu pliku trzeba już jedynie opublikować stronę.

Jednak to nie wszystkie zmiany, które Google zaoferowało w ubiegłym tygodniu.

 

Breadcrumbs - czym są okruszki?

Drugą zmianą jest położenie i kolor okruszków, czyli ścieżki przebytej przez użytkownika. Wpływa na użyteczność strony internetowej, ponieważ jest jednym z elementów układu nawigacyjnego.

Tego typu ścieżkę można przedstawić w następujący sposób:

Strona główna > Kategoria > Podkategoria > Oferta

Zabieg ten, dokładnie tak samo jak favicony, ma na celu rozpoznanie strony, z której pochodzi dano wyszukanie. Dzięki umiejscowieniu obok siebie pliku graficznego i URL witryny można najpierw oszacować jej wiarygodność i nasze zainteresowanie, a nie zrobić to dopiero po przejściu w daną pozycję.

Dlatego właśnie wspomniałam o istocie budowanie własnej marki i społeczności - aby utrzymać wysokie pozycje, trzeba stać się rozpoznawalnym.

 

Co kryje przyszłość Google?

„Wraz z ciągłym rozwojem dostępnych formatów treści oraz przydatnych rozwiązań – od kupowania biletów do kina do odtwarzanie podcastów – nowy design pozwoli nam dodawać więcej przycisków powodujących zdarzenie oraz przydatnych podglądów przy wyświetlaniu kart z wynikami wyszukiwania. Wszystko to przy jasnym komunikacie czego dotyczy dana strona.” – głosi oficjalny komunikat giganta z Mountain View.

Dlatego musimy pamiętać, że treści w internecie nie kończą się na blogu. Najbardziej popularny i najlepiej sprzedający się content - format video, to tylko początek kolejnej epoki Internetu.

Nie minie dłuższa chwila, a będziemy w wynikach wyszukiwania konkurować z podcastami, modelami 3D czy wirtualną rzeczywistością.

Jesteś na to gotowy?

 

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

 

Autor: Julia Mądraszewska

 

Panel Webmastera

Zarejestruj się

Zaloguj się