Twój e-mail
Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

jak zrobić stronę internetową za darmo

Darmowa strona internetowa budzi mieszane uczucia.

Niektórzy twierdzą, że to mit; inni – że w życiu (i internecie) nie ma nic za darmo.

Ale przecież da się zrobić stronę za darmo.

Zwłaszcza jeśli popatrzysz na darmową stronę internetową jako na środek do celu lub… narzędzie do nauki, a nie jako na efekt końcowy.

Bo minęły czasy, w których strony tworzą tylko programiści.

Dzisiaj każdy może zrobić stronę intenetową, a projektowanie staje się ważniejsze niż kodowanie.

I dlatego darmowe strony są świetnym narzędziem do nauki i rozwoju.

Zobacz dlaczego.

 

Jaką rolę pełnią darmowe strony?

Przede wszystkim – edukacyjną. A przy okazji – pozostają środkiem do konkretnego celu.

Pamiętaj, że budowanie stron to nie tylko kodowanie. To w dużo większej mierze przemyślenie tego, co powinno się na niej znaleźć.

Bez dobrze uporządkowanej treści nawet najlepiej zakodowana strona jest po prostu koszmarem. Użytkownicy nie wiedzą, gdzie czego szukać, a co gorsza – rozumieją nawet o czym jest ta konkretna strona.

Takie rzeczy ustala się na etapie projektowania strony. I to ten etap jest kluczowy dla każdej strony www.

Chociaż można podzielić treści na stronę w dokumencie tekstowym, to jednak ich przeniesienie do internetu wielu użytkownikom może sprawić kłopot (o tym za chwilę).

Podobnie jest z projektem graficznym – można go stworzyć na papierze (co jest dzisiaj standardem u zawodowych UX-owców, robiących makiety interfejsu). Tylko żeby ten projekt faktycznie zadziałał, trzeba z niego zrobić stronę internetową.

Darmowa strona internetowa na to pozwala. Przenosisz projekt przy pomocy programu do internetu i możesz zobaczyć efekt swojej pracy. Nic za to nie płacisz, bo masz do takiej strony darmowy hosting i darmową domenę.

Możesz samodzielnie przeklikać całość i sprawdzić, czy to działa. Możesz pokazać innym i przeprowadzić testy, bo ta strona jest w internecie, pod własnym adresem. A opinie, które zbierzesz, pomogą Ci udoskonalić projekt. I zrobić świetną stronę.

Innymi słowy – darmowa strona daje okazję do nauki i rozwijania umiejętności. Ale nie tylko.

 

Przetestuj mnie, czyli w jakim programie zrobić stronę internetową?

To jest kolejny mocny punkt darmowej strony.

Nie oszukujmy się – w internecie znajdziesz masę narzędzi i programów do robienia stron. Są edytory kodu HTML, są CMS-y, są kreatory WYSIWYG i wreszcie – kreatory stron www.

Każde z tych narzędzi prezentuje inne podejście do tworzenia stron oraz różni się poziomem skomplikowania całego procesu. I wymaga innych kompetencji, a czasem – różnych opłat.

Dodatkowo, gdy testujesz narzędzie w ten sposób, możesz ocenić to, ile pracy wymaga od Ciebie konkretny program i jakie możliwości Ci daje. Oraz czy efekt końcowy, czyli strona internetowa (w tym przypadku – za darmo) Cię satysfakcjonuje.

jak zrobić stronę internetową za darmo

Darmowa strona, gdy nie umiesz kodować?

No tak. Da się.

Bo zrobisz stronę nawet w notatniku. Gdy napiszesz cały kod ręcznie, możesz go zapisać na dysku i cieszyć się stroną we własnej przeglądarce.

Tylko co wtedy, gdy nie umiesz kodować, a jednak potrzebujesz tej strony? Lub chcesz się nauczyć robić strony, ale kodowanie jest dla Ciebie tajemnicą?

Też się da, zwłaszcza że strona za darmo jest wtedy nawet łatwiejsza do zrobienia.

Możesz skorzystać z WebWave. Gdy masz gotowy projekt strony (taki na papierze lub w pliku tekstowym), możesz go łatwo przenieść do internetu. Układasz elementy, dodajesz podstrony i treści, a potem publikujesz stronę w sieci za darmo.

Jak wspomniałem, tworzenie stron www to nie tylko kodowanie. W całym procesie powstawania strony dobry projekt interfejsu i przemyślana struktura strony są – nie tylko moim zdaniem – o wiele ważniejsze, niż „idealnie napisany kod”.

A za takie projektowanie fajnych stron zajmują się graficy, specjaliści od UX-u i zwykli ludzie, którzy potrzebują własnej strony. Oni z kolei często nie chcą zajmować się kodowaniem. Więc takie rozwiązanie ma naprawdę dużo sensu.

Dołącz do ponad 110 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

Darmowa strona w szkole?

Powtórzę: robienie stron to w coraz mniejszym stopniu kodowanie.

A projektowania stron internetowych da się nauczyć w szkole. Nawet podstaw: jak określić cel strony, jak zrobić dobry interfejs, jakie powinny być proporcje na stronie, jak rozdzielić treść między podstronami i tak dalej.

Teoria to w praktyce temat na jedną lub dwie godziny lekcyjne. Ważniejsza jest i tak praktyka.

Oczywiście możesz się oburzyć, że jak to, przecież jak ktoś chce robić stronę, musi kodować. No niekoniecznie. Podstawy HTML się przydają, jednak tworzenie interfejsu wymaga raczej przemyślenia niż kodowania. I to ono jest kluczowe.

Dzięki takiej wiedzy każdy – nie tylko uczniowie – może zobaczyć, jak łatwe (lub trudne) jest założenie strony internetowej. A ta nauka jest naprawdę cenna.

W praktyce to można rozciągnąć na każdą osobę, która chce nauczyć się robienia stron. Więc – nie tylko szkoła. Chociaż wiemy, że na naszym kreatorze też pracuje się na lekcjach informatyki w szkołach :).

 

Darmowa strona w kreatorze stron?

Kreator stron internetowych ma tę zaletę, że w praktyce każdy może w nim zrobić stronę.

Dzięki WebWave łatwo przeniesiesz projekt do sieci – bez kodowania ani znajomości kodu HTML. To bardzo duża zaleta, bo – jak wspomniałem wiele razy – tworzenie stron internetowych to głównie dobry projekt.

A taki projekt łatwo przeniesiesz do WebWave.

Nasz kreator jest darmowy. Nie ma kruczków ani ukrytych kosztów. Gdy wybierzesz plan darmowy (domyślny dla każdej nowej strony) nie musisz w jego ramach nic płacić.

Każda strona, która powstaje w naszym kreatorze, ma swój darmowy adres i nielimitowany, darmowy hosting. Nawet nasza strona ma swój własny, darmowy adres na subdomenie webwavecms.com :).

Darmowa strona w WebWave ma sporo zalet, bo możesz zrobić swój projekt i dopracować go bez żadnych opłat. Nie masz limitu liczby stron, które masz na swoim koncie, ani ilości podstron każdej z nich. Możesz się uczyć i sprawdzać do woli, bo nie ma limitu czasowego.

Tak, na darmowych stronach w WebWave jest informacja, że strona powstała w naszym kreatorze. Tak, darmowy adres www, który ma każda darmowa strona www, jest generowana automatycznie i jest na subdomenie WebWave.

Za to kreator oferuje wszystkie funkcjonalności, a robienie darmowych stron internetowych pozostaje tak samo łatwe. Podobnie jak przenoszenie gotowego projektu do sieci.

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

 

Autor: Bartek Raducha. Prowadził i konsultował projekty stron internetowych w sektorze kultury. Pracując w agencji reklamowej prowadził i współprowadził projekty stron dla klientów (m.in. Beko, Bonduelle Food Service czy Froneri Polska). W WebWave – człowiek od marketingu i nie tylko.

13 września 2018

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

Jak zrobić stronę internetową za darmo i czy jest ona komuś potrzebna? 

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

- 50%

WIELKA PROMOCJA NA BLACK FRIDAY!

na Pakiet Premium w WebWave

ODBIERZ RABAT

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI