Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

jak zrobić stronę internetową za darmo

Jak zrobić stronę internetową za darmo? 

13 września 2018

Data aktualizacji: 24 września 2021

 

Sformułowanie “strona internetowa za darmo” może budzić mieszane uczucia. Dlaczego? Według niektórych jest to po prostu mit, a z kolei inni wychodzą z założenia, że w internecie, tak jak i w życiu nie ma nic za darmo.  Nie jest to jednak nic dziwnego, ponieważ często gdy coś brzmi lub wygląda za dobrze, to wydaje się nam być niewiarygodne.

Prawda jest taka, że stworzenie strony www za darmo jest jak najbardziej możliwe. Pytanie tylko brzmi „Jak to zrobić”?

 

Jaką rolę pełni darmowa strona www?

Jako pierwsza do głowy przychodzi funkcja edukacyjna. 

Poza samym testowaniem  narzędzia i jego możliwości, sami uczymy się projektować strony, które nie tylko będą działały w poprawny sposób, ale też zachęcą samym wyglądem. 

Warto pamiętać właśnie o tym, że budowanie stron to nie tylko kodowanie.  W dużo większej mierze  jest to przemyślenie tego, co powinno się na niej znaleźć.

Bez dobrze uporządkowanej treści nawet najlepiej zakodowana strona będzie po prostu koszmarem. Użytkownicy nie wiedzą, gdzie czego szukać, a co gorsza – nie rozumieją nawet, o czym jest ta konkretna strona, na której znajdują się w danym momencie.

Tutaj w grę wchodzą dwa pojęcia UI (User Interface) i UX (User Experience).

Szczegóły dotyczące strony powinny być ustalane na etapie jej projektowania. Jest on bowiem kluczowy dla każdej platformy www. 

Treści na stronę można podzielić w dokumencie tekstowym, jednak ich przeniesienie do internetu wielu użytkownikom może sprawić mniejszy lub większy kłopot (o tym za chwilę).

Podobnie jest z projektem graficznym. Standardową metodą jego tworzenia, wykorzystywaną przez zawodowych UX-owców, robiących makiety interfejsu jest zwyczajna wizualizacja na kartce papieru. Jednak żeby projekt faktycznie zadziałał, trzeba z niego zrobić stronę internetową.

Pozwala nam na to właśnie darmowa strona internetowa. Przy pomocy programu przenosimy nasz projekt do internetu i możemy w ten sposób zobaczyć faktyczny efekt naszej pracy...a przy okazji nie musieć płacić za to ani grosza. 

Powinniśmy samodzielnie "przeklikać się" przez całość i sprawdzić, czy wszystko działa, tak jak powinno. Dodatkowo warto też pokazać naszą wstępną, darmową stronę innym i przeprowadzić w ten sposób testy- albo bezpośrednio z podglądu kreatora lub już opublikowanej strony, na darmowej subdomenie.  Bardzo prawdopodobne, że zauważą coś, na co wcześniej nie zwróciliśmy uwagi, a nawet zaproponują lepsze rozwiązanie. 

Zebrane opinie pozwolą na udoskonalenie projektu i oczywiście  zrobienie świetnej strony.

Innymi słowy, tak jak już wspominaliśmy wiele razy– darmowa strona daje okazję do nauki i rozwijania umiejętności...Ale nie tylko.

jak zrobić stronę internetową za darmo

Kto może założyć stronę internetową za darmo?

Odpowiedź jest prosta.- Każdy.

Minęły już czasy, w których strony tworzą tylko programiści. Dzięki powstaniu bardziej instynktownych urządzeń takich jak kreator stron WebWave, staje się to coraz bardziej przystępne dla osób, które chcą posiadać własną witrynę internetową, ale nie mają umiejętności kodowania. 

Co ciekawe, w dzisiejszych czasach samo projektowanie wyglądu wizualnego (oczywiście w połączeniu z funkcjonalnością) staje się istotniejsze od “napisania strony”. 

Skorzystanie z możliwości stworzenia darmowej strony jest tutaj niezwykle praktyczną metodą do przetestowania, a następnie rozwijania swoich umiejętności związanych z web designem. 

Przekonaj się, dlaczego tak uważamy.

Zwłaszcza jeśli popatrzysz na darmową stronę internetową jako na środek do celu lub… narzędzie do nauki, a nie tylko i wyłącznie jako na efekt końcowy.

 

Przetestuj mnie, czyli w jakim programie zrobić stronę internetową?

To, o czym zaraz sobie powiemy, jest kolejnym mocnym punktem strony internetowej za darmo.

Nie oszukujmy się – w internecie znajdziemy masę narzędzi i programów do robienia stron. Są edytory kodu HTML, są CMS-y, są kreatory WYSIWYG i wreszcie – kreatory stron www.

Każde z tych narzędzi prezentuje trochę inne podejście do ich tworzenia. Różni się też poziomem skomplikowania całego procesu, a tym samym wymaga od swojego użytkownika innych kompetencji i co za tym idzie, czasem różnych opłat.

Testując narzędzie, tworząc stronę za darmo, możemy dużo łatwiej ocenić to, ile pracy wymaga od nas konkretny program i jakie możliwości nam daje....i co jest niemalże kluczowe- czy efekt końcowy, czyli powstała witryna internetowa wygląda i działa, tak że będziemy z niej usatysfakcjonowani.

 

Darmowa strona, gdy nie potrafimy 

kodować?

Stworzenie strony internetowej w momencie, gdy umiemy posługiwać się językiem kodów, jest proste. Piszemy cały kod ręcznie, a następnie zapisujemy go na dysku i finalnie możemy cieszyć się stroną we własnej przeglądarce.

Nie każdy jednak taką umiejętność posiada. Natomiast obecnie niemalże każdy potrzebuje witryny www

Są też tacy, którzy chcą zajmować się projektowaniem web designu zawodowo, ale nie bazując przy tym na kodowaniu, który jest dla nich niczym czarna magia. Czy mają jakąś szansę? Oczywiście, że tak. 

Zwłaszcza że, tak naprawdę strona internetowa za darmo jest w takim wypadku jeszcze łatwiejsza do zrobienia.

Można skorzystać z narzędzia, jakim jest kreator WebWave.

Mając gotowy projekt strony (taki na papierze lub w pliku tekstowym), z łatwością przeniesiemy go do internetu. Jak? Po prostu układamy elementy, dodajemy podstrony i treści, które mają się na nich znaleźć. Gdy już to zrobimy, zostaje nam tylko jedno- Publikacja naszej darmowej strony w sieci. 

Jak wspominaliśmy, tworzenie stron www to już teraz nie tylko samo kodowanie. W całym procesie powstawania strony dobry projekt interfejsu i przemyślana struktura strony są o wiele ważniejsze, niż „idealnie napisany kod”.

Za projekt strony, która nie tylko działa, ale też WYGLĄDA, odpowiadają często graficy (mogą to być np. freelancerzy), których fachem jest właśnie projektowanie stron, specjaliści od UX-a lub po prostu (nie)zwykli ludzie potrzebujący własnej strony. Jak powiedzieliśmy wiele razy, bardzo duża część każdej z tych grup albo nie zna się na kodowaniu, albo po prostu nie lubi go używać.  Takie rozwiązanie, jak kreator stron ma więc naprawdę dużo sensu.

 

Strona internetowa za darmo, a zajęcia w szkole?

Zajęcia w szkole przewidują zazwyczaj czas na naukę HTML-a lub innej metody kodowania, a następnie samodzielne stworzenie strony na bazie zaczerpniętej wiedzy. Dlaczego więc nie pójść jeszcze dalej i nie dać szansy na naukę projektowania strony, z uwzględnieniem jej aspektów wizualnych?

Można zacząc chociażby od samych podstaw, takich jak:

  • określenie celu strony

  • dobry interfejs, 

  • właściwe proporcje na stronie, 

  • sposoby na rozdzielenie treści między podstronami 

i tak dalej.

Sama teoria to w praktyce temat na zaledwie 2-3 godziny lekcyjne (poziom zaawansowania może być różny w zależności od profilu), jednak w wypadku projektowania i tak sam proces będzie zdecydowanie bardziej istotny. 

 Niektórych taki pogląd może trochę oburzyć- przecież jak ktoś chce robić stronę  (a tym bardziej zajmować się tym zawodowo), musi kodować. No niekoniecznie. Rzecz jasna podstawy HTML się przydają, jednak tworzenie interfejsu wymaga raczej przemyślenia niż kodowania. I to ono jest kluczowe.

Dzięki takiej wiedzy, zaczerpniętej już w szkole przekonamy się, jak łatwe (lub trudne) jest założenie strony internetowej- Taka nauka jest naprawdę cenna.

Oczywiście w praktyce można to rozwinąć na każdą osobę, która chce nauczyć się robienia stron.  Ten temat więc nie tyczy się tylko i wyłącznie szkół oraz ich uczniów.

Chociaż wiemy, że na naszym kreatorze też pracuje się na lekcjach informatyki w szkołach :)

Dołącz do ponad 393 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

Darmowa strona w kreatorze stron

Kreator stron internetowych ma tę zaletę, że w praktyce każdy zainteresowany tworzeniem, ale też i samym posiadaniem witryny www może z niego skorzystać.

W WebWave przeniesienie projektu do sieci również nie wymaga kodowania ani samej znajomości języka HTML. To bardzo duża zaleta.

Nasz kreator nie zabiera jednak możliwości wprowadzania własnych fragmentów kodu, więc jeśli nie lubimy tworzyć stron wyłącznie na ich podstawie, ale uważamy je za praktyczne, to nie musimy z nich zrezygnować. Mogą być one przydatne np. w momencie gdy mamy już własnego bloga i chcemy zaktualizować określony artykuł. Wtedy też wprowadzamy niewielki fragment, który będzie sygnalizował (zarówno czytelnikom jak i samej wyszukiwarce), że treści na naszej stronie są odświeżone. 

Warto zapoznać się z ofertą kreatora WebWave. Nie ma ona tzw. kruczków ani ukrytych kosztów. Wybierając plan darmowy- (domyślny dla każdej nowej strony), nie musimy w jego ramach nic płacić.

Każda strona, która powstaje w naszym kreatorze, ma swój darmowy adres i hosting.

 

Jakie zalety ma stworzenie darmowej strony internetowej w WebWave?

Założenie darmowej strony www przy pomocy kreatora WebWave ma naprawdę sporo istotnych zalet. 

Jakich? Bez żadnych zbędnych opłat możemy zrobić swój projekt, a następnie go dopracować. Nie masz limitu liczby stron, które masz na swoim koncie, ani też ograniczeń co do ilości podstron każdej z nich. Możesz się uczyć i sprawdzać do woli, bez obaw o przeterminowanie, ponieważ nie ma tu limitu czasowego.

Czy stworzenie darmowej strony wiąże się z jakimiś ograniczeniami? Jeśli chodzi o sam kreator, to praktycznie rzecz biorąc, od samego początku do dyspozycji dostajemy niemalże wszystkie jego możliwości. Oczywiście, jeśli miałoby to nam pomóc w całym procesie tworzenia, możemy wyłączyć widoczność tych bardziej zaawansowanych funkcji i  ewentualnie uruchomić je w momencie, gdy będą nam potrzebne. 

Jeśli jednak mowa o szczegółach niezwiązanych z samym narzędziem to sprawa wygląda następująco: 

  • Na darmowych stronach w WebWave jest informacja, że witryna powstała w naszym kreatorze.

  • Darmowy adres www, który ma każda strona www w pakiecie Free, jest generowany automatycznie i znajduje się on na subdomenie WebWave.

Do samych ćwiczeń i ostatecznej wizualizacji projektu strony w niczym to nie przeszkodzi. 

 

 

Jak się okazuje, strona internetowa za darmo to nie żadna bajka. W rzeczywistości może ją stworzyć niemalże każdy.

 Oczywiście jeśli komuś bardzo zależy na własnej domenie lub możliwości projektowania- np. stron na zlecenie to warto po prostu zapoznać się z całą ofertą pakietów, jaką daje WebWave. Każdy powinien znaleźć tam coś dla siebie- od strony internetowej za darmo po pakiet Biznes. 

 

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

 

Autor: Kaja Rowicka i Bartek Raducha, który prowadził i konsultował projekty stron internetowych w sektorze kultury. Pracując w agencji reklamowej prowadził i współprowadził projekty stron dla klientów (m.in. Beko, Bonduelle Food Service czy Froneri Polska). W WebWave – człowiek od marketingu i nie tylko.

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog