Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Kaja Rowicka 

Komu zlecić wykonanie strony internetowej?

Blog, sklep internetowy, strona firmowa? Jakie witryny stworzysz za pomocą kreatora stron www

Już nie raz powtarzaliśmy, że posiadanie strony internetowej w obecnych czasach to istny must have. 

W ten sposób nie tylko damy szansę na wyszukanie się w sieci i poszerzenie swojego grona odbiorców, ale też możemy podkreślić swoją wiarygodność oraz profesjonalizm. Jak jednak zrobić stronę? Komu ją zlecić? A może wykonać ją samodzielnie? 

Sprawdźmy to!

 

Kto może wykonać stronę internetową

 

W związku z tym, że kiedyś strony internetowe powstawały tylko i wyłącznie na podstawie kodu, ich tworzeniem zajmowali się programiści. Dopiero kilka lat później pojawiła się możliwość projektowania witryn przy pomocy narzędzi niewymagających od nas takich umiejętności. Oczywiście na początku nie funkcjonowały one na najwyższym poziomie, ale z czasem stawały się coraz lepsze.

Na ten moment urządzenia umożliwiające zakładanie strony internetowej bez potrzeby kodowania są na porządku dziennym i korzystają z nich zarówno osoby z mniejszym doświadczeniem, jak i profesjonaliści

Ten dość długi wywód prowadzi do prostej odpowiedzi. Obecnie każdy jest w stanie wykonać platformę internetową- jedni prostszą, a inni bardziej zaawansowaną. 

 

Stworzenie strony internetowej? Zrób to sam!

 

Wykonanie strony czy sklepu internetowego nie zawsze musi być uciążliwe. Jeśli postawimy na odpowiednie narzędzia, nie powinno być problemu z wykonaniem serwisu własnoręcznie.

W tym przypadku bardzo dużym plusem jest to, że znacznie prościej będzie nam osiągnąć dokładnie taki efekt, jaki chcieliśmy. Każdy element na stronie znajdzie się tam, gdzie MY SAMI tego chcemy. 

W WebWave możemy skrócić sobie pracę i skorzystać z szablonu lub tworzyć wszystko od początku do końca na własnych warunkach. To, że nie kierujemy zlecenia, do żadnej firmy zewnętrznej nie zmienia jednak faktu, że powinniśmy stworzyć brief strony.

Otrzymane rezultaty nie zawsze będą jednak dla niektórych aż tak zadowalające. Tak więc jeśli nie czujemy się na siłach lub brak nam po prostu czasu, żeby zająć się stworzeniem strony, możemy zlecić to specjalistom… Ale komu dokładnie?

 

Czy stworzenie sklepu internetowego jest skomplikowane?

 

Tworzenie stron www jest trudnym zadaniem, jednak jeszcze bardziej skomplikowanym wydaje się zaprojektowanie sklepu internetowego, który przyciągnie nowych klientów. Stworzenie sklepu można - tak samo jak strony internetowej - zlecić specjaliście, który wykona doskonały projekt graficzny. Dokładnie przejrzyj portfolio wykonawców, aby przekonać się, który z nich bez najmniejszego problemu pomoże stworzyć biznes online dla Twojej firmy.

 

Komu zlecić wykonanie strony www – agencja, freelancer czy inny wykonawca?

 

Możliwości mamy kilka. To kogo wybierzemy, zależy m.in. od naszych potrzeb, a raczej oczekiwań co do strony. Czy ma to być tylko i wyłącznie zbudowanie witryny www bez treści, czyli tekstów i grafik, czy też przedmiotem zlecenia ma być kompletna firmowa platforma z zawartością oraz uwzględnieniem warunków pozycjonowania w wyszukiwarkach. 

 

Freelancerzy

Coraz więcej osób decyduje się na prace w tym trybie. 

Do freelancerów mogą należeć osoby, które wcześniej pracowały w korporacjach, agencjach etc. lub takie, które od początku swojej kariery zawodowej w danej dziedzinie postawiły na niezależność.

Zlecając wykonie strony internetowej freelancerowi, musimy liczyć się z faktem, że prawdopodobnie będzie on ją wykonywał samodzielnie. Każdy jej element, to jego odpowiedzialność. 

Oczywiście zdarzają się wyjątki, w których to co niektórzy tworzą własną sieć współprac przy określonych projektach. W takich przypadkach zawieramy umowę ze zleceniobiorcą, ale on też taką zawiera np. z drugim freelancerem (może to być umowa oficjalna lub po prostu tzw. gentlemeńska). 

 

Agencje 

Kierując wykonanie strony internetowej do agencji, najprawdopodobniej decydujemy się na przekazanie tego zadania grupie profesjonalistów. Jest to niemalże pewne szczególnie w przypadku, gdy nasze zlecenie przewiduje bardziej zaawansowane rezultaty wizualne- animacje, efekty 3D etc. lub po prostu życzymy sobie otrzymać kompletną i gotową do użytku platformę www.

Za każdy inny aspekt, z których będzie składać się nasza strona, odpowiada ktoś inny- teksty, grafika, ogólny design, UX etc. 

Warto zastanowić się nad taką opcją w przypadkach gdy zależy nam większym, bardziej skomplikowanym projekcie. 

Musimy jednak liczyć się z faktem, że czas realizacji nie zawsze będzie krótki, ponieważ nasze zlecenie nie jest jedynym, za które agencja jest odpowiedzialna. Tak naprawdę to samo tyczy się współpracy z freelancerem, ale w tym przypadku proces dopełniania formalności może okazać się dłuższy. Dodatkowo trzeba być świadomym tego, że może to być dość kosztowna inwestycja

 

Eksperci WebWave

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma czas na tworzenie strony internetowej samodzielnie, a samo szukanie odpowiedniego zleceniobiorcy też jest nie lada wyzwaniem. Aby uprościć wielu osobom drogę do posiadania własnej witryny, postanowiliśmy stworzyć dedykowaną platformę internetową, na której znajdziecie ekspertów tworzących projekty w naszym kreatorze, na zlecenie. Oczywiście zgłoszenia na Web Designerów są przez nas wyselekcjonowane. Oprócz samej listy twórców umieszczone są tam również informacje dotyczące stawek. Poza tym możemy zapoznać się z ich wcześniejszymi projektami i wybrać eksperta, który najbardziej spełnia nasze oczekiwania. 

 

Zacznij teraz 

Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste

Usługa tworzenia stron internetowych. Na co powinien zwrócić uwagę wykonawca strony?

Umowa

Zlecając wykonanie strony internetowej, nie należy zapominać o sztywnych formalnościach, czyli umowie między zleceniodawcą a wykonawcą. Jest to niezwykle istotne zarówno dla jednej jak i drugiej strony i stanowi najpewniejszą formę zabezpieczenia

 

Jakie kwestie powinno się w niej zawrzeć?

  • Ogólne zobowiązanie obu stron oraz terminy 

  • Procedury wprowadzenia zmian, usuwania wad etc.

  • Wysokość wynagrodzenia i co się na nie składa

  • Kwestie praw autorskich

 

Rzecz jasna to nie wszystkie ustalenia, jakie możemy umieścić w formularzu. Warto je wręcz rozwinąć o dodatkowe punkty- ważne z punktu widzenia jednej lub obydwu stron. 

 

Cel strony 

Zanim ostatecznie podejmiemy decyzje co do zlecenia wykonania strony, musimy wcześniej być świadomi jej przeznaczenia… Co chcemy nią osiągnąć?- zapisy do newslettera, rejestracje, zakup produktu z naszej oferty, czy może jeszcze zupełnie coś innego. W końcu nasza witryna może mieć nawet cel stricte informacyjny. 

 

Grupa docelowa strony 

Od tego do kogo chcemy skierować naszą stronę internetową, zależy w dużej mierze jej wygląd- ogólna stylistyka.

Jeśli zlecając wykonanie witryny www, włączamy w to również teksty i inne treści to ta informacja będzie przydatna także w tej kwestii. Dlaczego?

Nasza strona internetowa jest przede wszystkim dla odbiorców. Jeśli dopasujemy do nich nasz przekaz, znacznie prościej będzie nam do nich trafić. 

 

 

 

Ustalenie swoich oczekiwań- finalny zarys

Aby finalny rezultat projektu strony internetowej był dla nas jak najbardziej zadowalający, musimy mieć albo szczęście, magicznie trafiając na osobę, która czyta nam w myślach lub zwyczajnie określić nasze wymagania

Jeśli my tego nie zrobimy, to bardzo prawdopodobne jest to, że i tak zostaniemy o to zapytani.

Do takich planów projektowych najczęściej wykorzystywane są już wcześniej wspomniane briefy, w których umieszczamy ogólne informacje na temat:

  • budowy strony

  • charakterystyki firmy, którą ma ona reprezentować

  • potencjalnych treści, jakie będą tam umieszczane 

  • grupy docelowej

 

Treści i grafiki 

Powiedzieliśmy już, że content powinien być dopasowany do grupy docelowej, ale z pewnością warto też ustalić, czy zajmujemy się nim na własną rękę, czy może to zadanie również powierzamy specjalistom w tym temacie. W podjęciu takiej decyzji pomóc nam może zadanie sobie pytania- „Czy chcę wypozycjonować treści na swojej stronie?” Jeśli odpowiedź brzmi „tak” to stawiamy kolejne „Czy wiem jak to zrobić samemu lub czy jestem w stanie się tego nauczyć?

 

Optymalizacja pod wyszukiwarkę 

Optymalizacja pod wyniki wyszukiwania to nie tylko słowa kluczowe i pozycjonowanie na podstawie tekstów. To również linkowania- zewnętrzne i wewnętrzne, dane strukturalne, meta-tytuły i meta-opisy etc. To wszystko składa się na budowanie dobrej pozycji w internecie i ‘przychylne spojrzenie’ wyszukiwarek i ich botów.

 

 


 

Zanim ostatecznie podejmiemy decyzje co do zlecenia wykonania strony, musimy wcześniej być świadomi jej przeznaczenia.

 


 

Koszt wykonania strony 

Koszt wykonania strony będzie zależny od tego komu to zadanie zlecimy…i czy w ogóle to zrobimy. Jeśli postanowimy wykonać ją samodzielnie, najpewniej będziemy musieli jedynie znaleźć i opłacić odpowiednią domenę oraz hosting. Jednak w momencie gdy wybierzemy WebWave, nawet o to nie będziemy musieli się martwić, ponieważ otrzymujemy to automatycznie w każdym Planie Premium

Z kolei jeśli chodzi o agencje, to w dużej mierze wpływ na cenę będzie miała jej renoma i ilość osób zaangażowanych w projekt. 

Jak już wspominaliśmy, freelancer najprawdopodobniej będzie wykonywał projekt w pojedynkę, ale mogą zdarzać się wyjątki. Koszta mogą okazać się wtedy trochę wyższe, ponieważ wynagrodzenie będzie podzielone. 

Na to, jaką wycenę za wykonanie strony otrzymamy, składają się również nasze oczekiwania co do jej funkcjonalności- czy będzie to prosty landing page, czy może sklep oraz złożoność zlecenia- sam projekt czy kompletna platforma z gotowymi już treściami dostosowanymi pod potrzeby SEO. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym case study

Zlecenia na strony internetowe - podsumowanie

Strona internetowa to inwestycja na przyszłość. Warto więc się na taką zdecydować. Możemy wykonać ją samodzielnie np. za pomocą naszego kreatora albo zlecić to specjalistom. To czy powierzymy tę odpowiedzialność agencji, która zapewne zbierze do naszego projektu zespół dostosowany do potrzeb zadania, czy samemu freelancerowi zależy od nas. Najlepiej postawić na kogoś, kogo umiejętności i wcześniejsze projekty odpowiadają naszym oczekiwaniom. Poza tym ważna jest też cena i jej stosunek do poziomu zaawansowania projektu. Może się okazać, że zamiast zlecać wykonanie strony, dużo prościej i taniej będzie nam stworzyć ją samodzielnie- tak jak chcemy. 

Czemu by nie spróbować z WebWave? 


 

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

09 grudnia 2021

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: