Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Paula Niziołek

10 zalet wykorzystania Landing Page w marketingu

Co to jest landing page i dlaczego może okazać się pomocny w sprzedaży? Czy warto używać go w mailingu oraz jak może pomóc w budowaniu świadomości marki? Poznaj 10 zalet wykorzystania landing page w marketingu!

 

Co to jest landing page?

 

Landing page, czyli strona lądowania lub strona produktowa, jest miejscem w sieci poświęconym konkretnemu produktowi lub usłudze. To właśnie tam przekierowuje się użytkowników, w celu zapoznania ich z ofertą, aktualną promocją, lub wydarzeniem. Odbiorcy trafiają na niego najczęściej po kliknięciu w link, baner reklamowy lub mailing. Wszystkie elementy, oraz treści które się na nim znajdują mają na celu zwiększać sprzedaż, oraz konwersje. 

Z uwagi na to, że są to strony typu one-page, tworzenie ich jest bardzo szybkie i łatwe. Zobacz jak zrobić landing page!

 

Zacznij teraz 

Dołącz do ponad 513 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i bez kodowania

Do czego przydaje się landing page?

1. Przejrzysta oferta sprzedaży

Landing Page, pozwala na stworzenie przejrzystej oraz unikatowej oferty sprzedażowej, jakiej pozazdrościłaby nie jedna konkurencja. Warto, aby posiadała cechy wspólne ze stroną firmową, jak np. kolory brandowe, ale nie musi być ona całkowicie z nią spójna. W jej tworzeniu może ograniczać jedynie wyobraźnia.

Raz przygotowany landing page, dostosujesz do każdej kampanii jaką prowadzisz i sprawisz, że każda będzie wyjątkowa i oryginalna. Strona lądowa wpłynie również na budowanie świadomości marki i ułatwi jej zapamiętanie. Dzięki pozbyciu się wszystkich niepotrzebnych treści stworzysz jasny i prosty przekaz, który następnie będziesz mógł kierować do swoich odbiorców.

 

2. Landing page w mailingu

Mailing to jedna z najbardziej cenionych przez marketingowców form sprzedaży. Za sprawą e-mail marketingu, jesteśmy w stanie skierować ofertę do konkretnych grup klientów i tym samym poprawić konwersję, czyli zwiększyć liczbę pożądanych wejść na stronę z naszą ofertą.

Landing page umożliwia przekierowanie użytkownika do konkretnej oferty lub promocji za sprawą kliknięcia w odpowiednie pole. Bardzo ważne jest, aby pisząc treść newslettera pamiętać o wezwaniu - Call to Action, po to, aby zachęcić odbiorcę do kliknięcia w użyty link oraz chwytliwym temacie maila, zachęcającym do jego otwarcia. Dzięki tym działaniom nasze działania reklamowe trafią do jeszcze większej liczby użytkowników, co z pewnością przełoży się na wyniki sprzedaży. 

 

 

3. Kampania marketingowa z wykorzystaniem strony produktowej

Landing page, sprawdzi się idealnie w pozyskiwaniu nowych klientów. Dzięki niemu stworzysz prosty komunikat, nawiązujący do przeprowadzanej obecnie kampanii i unikniesz rozproszenia odbiorców przez inne treści znajdujące się na stronie głównej. Przekaz będzie jasny i konkretny. Zawrzesz w nim odpowiednie komunikaty i stworzysz dowolną szatę graficzną. Oryginalny landing page, wpłynie na efektywność prowadzonych działań i przykuje uwagę odbiorców, a nakierowany do odpowiedniej grupy użytkowników, przyniesie jeszcze więcej korzyści.

Obecnie nawet największe światowe marki, wykorzystują landing page w swoich ogólnoświatowych działaniach. 

 

4. Social media, a landing page

Media społecznościowe to idealne miejsce do nawiązania kontaktu z odbiorcami i zrealizowania płatnych kampanii. Dzięki tego rodzaju platformom możesz stworzyć ciekawy post z przekierowaniem na wybrany landing page i wykorzystać promocję jaką oferuje Facebook, Instagram czy np. YouTube. Dzięki temu możesz dotrzeć do konkretnej grupy odbiorców, potencjalnie zainteresowanej Twoim produktem lub usługą. Wystarczy, że stworzysz odpowiedni przekaz, spójny z treścią znajdującą się na stronie docelowej.

Może chciałbyś zorganizować konkurs lub zaoferować specjalny rabat dla Twoich fanów? Dzięki połączeniu kilku kanałów dotarcia odkryjesz również znacznie wyższy stopień zaangażowania w tych sieciach.

 

5. Landing Page jako wizytówka 

Nie musisz posiadać firmy, aby skorzystać z możliwości jakie oferuje Landing Page. Być może jesteś artystą i chciałbyś na nim zaprezentować swoje dzieła, lub poszukujesz pracy i chciałbyś stworzyć własne, oryginalne i niepowtarzalne CV? A może tworzysz muzykę i chciałbyś zaprezentować fragment utworu wraz ze zdjęciami zespołu oraz z formularzem do bookingu? Z landing page, wszystko jest możliwe.

Podczas jego tworzenia, skorzystasz z wielu dostępnych opcji, dzięki którym dodasz własne audio, wideo czy linki do Twoich kont na mediach społecznościowych. W przypadku właścicieli firm landing page może spełnić też rolę à la „menu”, czyli zawierać informację o tym, co oferuje ich firma, bez zbędnego szukania informacji na innych stronach. 

 

6. Generowanie leadów

Strona docelowa idealnie sprawdzi się również jako formularz, w którym użytkownicy pozostawią swoje dane, mające pomóc w budowaniu bazy leadów, przydatnych w realizacji dalszych działaniach marketingowych. A co to jest lead? To nic innego jak osoba lub firma, która posiada potrzebę zakupową i jest gotowa do skorzystania z naszych usług. To, czego potrzebujemy, aby wygenerować lead’a, to jego nazwa oraz numer telefonu lub adres e-mail. 

 Aby zachęcić użytkowników do pozostawienia danych kontaktów, warto zaoferować dla nich jakąś korzyść. Może to być darmowy e-book, webinar, poradnik lub kupon zniżkowy. Tak zebrana baza posłuży Ci na długo i pozwoli na rozbudowanie prowadzonych przez Ciebie działań marketingowych. 

 

7. Promocja wydarzeń, konkursów, webinarów

Chcesz wypropomować wydarzenie, które właśnie organizujesz? Zaletą landing page, jest to, że sprawdzi się idealnie w celu promocji. Stwórz ciekawy wygląd i udostępnij gotową stronę docelową na innych kanałach. Specjalnie przygotowany landing page, może pełnić funkcję zaproszenia na webinar, konkurs, premierę produktu lub inne ciekawe wydarzenie.

Teraz wystarczy tylko udostępnić gotowy landing page, zachęcający użytkowników do wzięcia udziału w konkursie, na wszystkich możliwych kanałach i dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców! 

 

8. Możliwość duplikacji

Landing Page stworzony w kreatorze stron www WebWave możesz w bardzo łatwy sposób dostosowywać do innych kampanii, które prowadzisz. Nie musisz za każdym razem budować go od zera. Wystarczy podmienić treść, grafiki oraz układ. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu jak i budżetu, podczas jego tworzenia.

Sam landing page, stworzysz łatwo i szybko, dzięki funkcji złap i upuść dostępnej w kreatorze. Jeśli nie masz na niego pomysłu - zawsze możesz skorzystać z gotowych szablonów stron internetowych i dostosować je pod swoje preferencje. W WebWave prostą stronę zrobisz już w 10 min, a przekonać możesz się o tym oglądając wyzwanie, które ostatnio nagraliśmy -  Strona internetowa na czas!

 

 

9. Mierzalność efektów

Jakie są jeszcze inne zalety landing page? Co ważne - dzięki stronie produktowej będziesz miał możliwość łatwego zmierzenia efektów działań Twojej kampanii marketingowej. Obserwuj dane dotyczące konwersji i wykorzystaj wyciągnięte wnioski przy okazji następnej akcji. Wprowadzaj zmiany i udoskonalaj swoje działania.

Możesz również stworzyć kilka stron docelowych i przeprowadzić testy A/B, które wskażą Ci która z nich przynosi lepsze efekty. Mierzenie wyników, podczas prowadzenia kampanii marketingowych jest niezmiernie ważna. 

 

10. Poprawienie konwersji 

Tak naprawdę wszystkie działania, wymienione powyżej, poprawią konwersję na stronie. Wykorzystując e-mail marketing, organizując konkursy, webinary i wydarzenia oraz przeprowadzając kampanie reklamowe z wykorzystaniem landing page, poprawimy wyniki konwersji. Dlatego tak ważne jest, aby prowadząc działania marketingowe nie skupiać się tylko na jednym kanale, a korzystać z wielu i prowadzić różnego rodzaju działania marketingowe.

 


 

Landing Page stworzony w kreatorze WebWave możesz w bardzo łatwy sposób dostosowywać do innych kampanii, które prowadzisz.

 


Czy jesteś gotowy stworzyć własny Landing Page?

Poznałeś już 10 najważniejszych zalet wykorzystania landing page. Pora, aby wdrożyć działania i wykorzystać stronę docelową w komunikacji z Twoimi odbiorcami. Jednak należy pamiętać, że samo stworzenie landing page to nie wszystko. Konieczna będzie też reklama na różnych kanałach. Link do strony lądowej, możesz umieścić w newsletterze, na kontach społecznościowych, czy wykupić płatną kampanię w Google. Możliwości jest wiele. 

Czy jesteś gotowy, aby stworzyć swój własny landing page i zacząć zdobywać nowych klientów?

 


 

Uważasz że samodzielne stworzenie strony internetowej jest skomplikowane? Zobacz nasz kurs tworzenia stron internetowych, dzięki któremu krok po kroku sam stworzysz stronę internetową w kreatorze WebWave.

 


 

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

29 lipca 2021

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: