Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Strona dla fotografa z kreatorem WebWave.

 

Pokaż uchwycone przez siebie momenty w najbardziej zjawiskowy sposób. Postaw na kreator WebWave i zaprojektuj swój wirtualny album lub portfolio. Przekonaj się, jak wiele możesz zyskać, tworząc swoje miejsce w sieci właśnie z nami

Stwórz stronę fotograficzną 

Pokaż innym świat okiem Twojego obiektywu. 

To właśnie Twoje prace są najlepszym dowodem Twoich umiejętności. Przedstaw je we właściwy sposób tworząc stronę fotograficzną i daj się zapamiętać.

Wybierz własną perspektywę. 

Zyskaj pełną kontrolę nad swoim wizerunkiem - opowiedz o sobie i wykonanych przez siebie pracach i rozwijaj swój biznes, oferując swoje usługi fotograficzne.  

Fotografia ma wiele twarzy. 

Fotografia ma wiele dziedzin. Zakładając portfolio online, możesz uwzględnić w nim kilka z nich, tworząc dedykowane im podstrony lub skupić się na jednej profesji.

Wybierz szablon odpowiedni dla siebie.


Postaw na szybki projekt, wybierając jeden z darmowych szablonów dla fotografa, a następnie dostosuj, tak aby najlepiej spełniał Twoje oczekiwania.

Masz własny pomysł? Zaprojektuj portfolio wybierając “czystą kartę” 

Fotografia produktowa.


Pokaż, w jaki sposób potrafisz uchwycić charakter reklamowanego produktu.

Fotografia przyrodnicza.


Przedstaw innym różne zakątki świata i piękno, jakim otaczani jesteśmy na co dzień.

Fotografia modowa.


Zaprezentuj swoje umiejętności fotograficzne w branży modowej i kosmetycznej.

Fotografia eventowa.


Pokaż wykonane przez siebie dokumentacje zdjęciowe z różnych wydarzeniach.

Stwórz stronę fotograficzną 

Przykuj uwagę i pokaż swój profesjonalizm.


Postaw na narzędzie, które zapewni Twojej stronie solidne fundamenty i pozwoli Ci na stworzenie funkcjonalnego i estetycznego portfolio fotograficznego.

Hosting i SSL

Wybierz bezpieczną i odpowiednio rozbudowaną przestrzeń do przechowywania swoich zdjęć na stronie

Darmowa domena

Reklamuj swoje prace pod własnym nazwiskiem, wykorzystując możliwość posiadania domeny .pl przez rok za darmo.

Galerie zdjęć i slajdery

Wybierz odpowiednią dla siebie formę prezentacji swoich zdjęć - wybierz standardową galerię lub przewijane slajdy.

Zaczepianie elementów

Stwórz na swojej stronie historię. Wykorzystaj zaczepianie i odczepianie elementów, kreując tym samym scroll-telling.

Parallax i Ken Burns

Przedstaw swoje zdjęcia w nietypowy sposób. Dodaj im większej dynamiki i magii wykorzystując efekty z kreatora.

Responsywność

Skorzystaj z autoRWD lub dostosuj każdy element indywidualnie i trafiaj do użytkowników urządzeń mobilnych.

Pozycjonowanie

Wprowadzaj meta-tytuły do swoich zdjęć zamieszczonych na stronie i sprawdzaj swoje wyniki SEO.

Portfolio z kreatorem WebWave w 5 prostych krokach.

Zaloguj się

Zaloguj się do panelu webmastera w kreatorze WebWave.

Wybierz szablon

Wybierz interesujący Cię szablon lub czystą kartkę.

Wprowadź treści

Wprowadź swoje treści do projektu i opublikuj stronę.

Wybierz plan

Zdecyduj jaki Plan Premium odpowiada najbardziej Twoim potrzebom.

Gotowe

Ciesz się prostym w wykonaniu, a jednocześnie oryginalnym portfolio.

Stwórz stronę fotograficzną 

FAQ.


Nie znalazłeś/aś tego, czego szukasz?  Napisz do nas lub skorzystaj z naszej bazy wiedzy. 

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

Stwórz stronę 

1. Kto może stworzyć portfolio fotograficzne?

Portfolio fotograficzne jest jak sama nazwa wskazuje przede wszystkim dla osób zajmujących się wykonywaniem zdjęć zawodowo. Samych rodzajów fotografii możemy wyróżnić jednak wiele. Wliczamy do nich np. 

 • fotografię. przyrodniczą

 • fotografię kulinarną 

 • fotografię modową 

 • fotografię ślubną 

 • fotografię event’ową

Nie wyklucza to jednak stworzenia tego typu strony w momencie gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę z aparatem. Możemy wykorzystać ją wtedy do stworzenia swojej wirtualnej galerii i przy okazji obserwować swój progres.

 

2. Dlaczego warto stworzyć swoją stronę fotograficzną?

Stworzone portfolio fotograficznego w formie strony internetowej umożliwia przedstawienie wykonanych przez siebie zdjęć w bardziej profesjonalny sposób, budując przy tym swoją renomę. Posiadanie go właśnie w takiej formie jest znacznie wygodniejsze i lepiej zorganizowane oraz co najważniejsze, mamy nad nim większą kontrolę niż nad social mediami.

 

3. Jak stworzyć portfolio dla fotografa?

Standardowe portfolio przyjmuje formę “teczki” lub czegoś na wzór katalogu. W związku z tym, że coraz większa część naszego życia prywatnego i zawodowego przenosi się do sieci prace fotograficzne również warto zareprezentować na stronie. Korzystając z kreatora stron, nie musimy obawiać się o brak umiejętności w kodowaniu. Narzędzie tego typu działa na zasadzie drag&drop (przeciągnij i upuść) .Jeśli nawet na to nie mamy czasu, możemy korzystać z gotowych elementów (znajdziemy tam m.in. galerie zdjęć i formularz kontaktowy) lub wybrać jeden z darmowych i w pełni edytowalnych szablonów, które doskonale sprawdzą się jako wzór strony dla fotografa.
Dodatkowo zaletą wyboru kreatora jest również to, że nie musimy przeznaczać dodatkowych środków na pracę agencji lub freelancera. Jeśli wybierzemy ofertę, która daje możliwość prowadzenia sklepu, będziemy mogli prowadzić sprzedaż swoich usług bezpośrednio na stronie z naszym portfolio fotograficznym.

 

4. Jak wypromować swoje portfolio fotograficzne?

Stronę fotograficzną warto traktować jako bazę dla swoich prac. Nie musimy się jednak ograniczać tylko i wyłącznie do niej. Dodatkowo warto też prowadzić swoje konta w mediach społecznościowych. Pozwoli nam to zbudować dodatkowe zasięgi. Jeśli zależy nam na dobrym wypozycjonowaniu samej witryny, to warto uwzględnić tutaj SEO - słowa kluczowe, meta-dane (opisywanie udostępnianych zdjęć), lekkość strony i ogólną optymalizację strony.

W pozycjonowaniu pomóc nam może również prowadzenie dodatkowego contentu - np. bloga.
Należy również pamiętać, że nawet gdy nie zależy nam na SEO, powinniśmy zadbać o szybkość ładowania strony. W przypadku tworzenia platformy skupiającej swoją uwagę na wykonanych przez nas zdjęciach należy pamiętać o ich kompresji.

 

5. Co powinno znaleźć się na stronie portfolio fotograficznego?

Na stronie dla fotografa z pewnością nie może zabraknąć jednego - zdjęć. Jeśli nasz dorobek jest dość obfity, warto wyselekcjonować swoje najlepsze projekty Zbyt duża ilość  obrazów może okazać się przytłaczająca dla naszych odwiedzających.

Wybierając najlepsze i najbardziej oryginalne prace kreujemy swój wizerunek artysty i samej firmy, a także jeszcze lepiej nastawiamy odbiorcę na nasze projekty oraz sugerujemy tematykę, w której się specjalizujemy. Jeśli tematów takich jest więcej (np. wykonujemy zdjęcia ślubne, ale też i produktowe etc.), to najlepiej utworzyć na stronie specjalne zakładki (kategorie). Poza tym, tak samo jak w przypadku portfolio “papierowego” poza samymi zdjęciami należy też uwzględnić dodatkowe informacje o samym autorze i jago twórczości. Możemy zaprojektować to w formie sekcji na jednej podstronie lub przygotować indywidualne podstrony, które będą zawierały w sobie: 

 • Kontakt (telefon, mail, adres w przypadku punktu stacjonarnego i np. formularz)

 • ,,O mnie” (wykształcenie, doświadczenie etc.)

 • Oferta (konkretne ceny lub informacja o fotografii, w której się specjalizujemy) 

 • Sklep (jeśli oferujemy kursy lub chcemy bezpośrednio na stronie sprzedawać swoje usługi)
   

6. Jak pozyskiwać klientów za pomocą strony internetowej?

Na naszą stronę odbiorcy mogą trafić dzięki dobrze wypozycjonowanym treścią, poleceniom zadowolonych klientów oraz poprzez social media. Jeśli je prowadzimy, warto podpiąć do nich swoją stronę. Jeśli ktoś będzie zainteresowany naszymi pracami i zobaczy, że posiadamy własną witrynę www, dużo bardziej prawdopodobne jest, że odbierze nas jako profesjonalistów. Przy okazji zyska dostęp do ogólnej oferty (jeśli taką posiadamy) i innych form kontaktu niż chat.  

Stronę fotograficzną, jaką stworzymy, powinniśmy potraktować jako swoją wizytówkę w sieci, portfolio, które nie tylko prezentuje nasze umiejętności, ale też daje możliwość poznania nas samych oraz nawiązania z nami kontaktu w celach współpracy.  

 

7. Gdzie umieścić swoje prace fotograficzne?

Kiedy rozpoczynamy swoją działalność fotograficzną, warto zacząć od social mediów. Możemy postawić na te najpopularniejsze, dla ogólnej publiczności, czyli np. Instagram lub te dedykowane konkretnej działalności. Udostępnianie tam swoich prac w niemalże każdym przypadku nie będzie jednak wystarczające. Z pewnością jest to dobry sposób na budowanie zasięgów, darmową reklamę i budowanie świadomości swojej marki osobistej, ale jeśli planujemy działać na rynku i posiadać solidne podłoże w sieci, to swoje portfolio najlepiej zbudować w formie strony internetowej.  

Wykonane zdjęcia możemy zareprezentować w znacznie większej rozdzielczości i lepszej jakości, a osoby zainteresowane współpracą będą czuły się pewniej, nawiązując ją z fotografem, który posiada własną, profesjonalną stronę www.

 

8. Jak powinna nazywać się strona fotograficzna?

Skoro strona internetowa należy do nas, to tak naprawdę możemy nazwać ją dowolnie. Mimo wszystko coś, co będzie nawiązywało bezpośrednio do naszej działalności lub po prostu imienia i nazwiska (można to też ze sobą połączyć) np. ,,W obiektywie Gracji”. Poza tym  warto też zwrócić uwagę na uwzględnienie nazwy strony w adresie witryny (całość lub jej część - przykładowe adresy:wobiektywiegracji.pl lub obiektywgracji.pl). Spersonalizowana domena nie tylko może podnieść prestiż strony fotograficznej, ale też dużo lepiej zapada w pamięć.

 

9. Czy kreator stron dla fotografa od WebWave jest darmowy?

Darmowy plan WebWave, daje możliwość korzystania ze wszystkich funkcji kreatora i tym samym stworzyć projekt strony dla fotografa według własnej wizji. Publikacja oraz certyfikat SSL (potwierdza bezpieczeństwo witryny), również nie wymagają opłat. Takie portfolio fotograficzne otrzyma adres na subdomenie WebWave. Jeśli jednak chcielibyśmy posiadać własny adres www i dodatkowe funkcjonalności, które pomogą w rozwoju strony, warto zdecydować się na jeden z Planów Premium i wraz z nim otrzymać domenę .pl na rok gratis.

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: