Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Stwórz stronę dla fotografa z  WebWave.

 

Zaprezentuj swoje portfolio, zdobądź klientów lub sprzedaj swoje prace. Z WebWave stworzysz profesjonalną stronę w swoim stylu. Przekonaj się, jak łatwo możesz zyskać widoczność w internecie.

Zacznij teraz 

Stwórz stronę fotograficzną 

Edycja strony dla fotografa w kreatorze stron

Stwórz swoją stronę

WebWave to kreator dla fotografów pełen możliwości.

Pokaż swoje prace.

Nieważne, w jakiej fotografii się specjalizujesz, Twoje zdjęcia zasługują na najlepszą oprawę. Wykorzystaj galerię, slider czy karuzelę obrazów i zachwyć swoich odbiorców.
Kreator WebWave AI ma edytor drag and drop.

Sprzedawaj swoje zdjęcia.

Dzięki funkcji sklepu internetowego możesz sprzedawać swoje prace w formie produktów cyfrowych i fizycznych. Zaoferuj popularne i bezpieczne metody płatności i wysyłki.
Palety kolorów WebWave AI

Zyskuj klientów i współprace.

Klient chce się umówić na sesję? Galeria jest zainteresowana wystawieniem Twoich prac? Dzięki nawiązanie współpracy z Tobą staje się jeszcze łatwiejsze.
Fonty w WebWave AI

Zbuduj swoją markę.

Pokaż swój niepowtarzalny styl dzięki naszym rozwiązaniom do brandingu. Spersonalizuj swoją stronę, tworząc unikalne palety kolorów i wgrywając własne fonty.
SEO w WebWave AI

Pokaż się od strony profesjonalnej.

Bezpieczny hosting i własna domena wraz z pocztą. A do tego narzędzia ułatwiające lepsze pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Z nami zbudujesz swoją pozycję na rynku.
Zaprezentuj swoje zdjęcia i rozwiń swój fotograficzny biznes z pomocą naszych intuicyjnych rozwiązań. Twórz profesjonalne galerie i portfolia, które przyciągną uwagę potencjalnych klientów. Dzięki WebWave możesz w prosty sposób zarządzać swoją stroną i dostosowywać ją do swoich potrzeb.

Studio

Eventowa

Modowa

Portretowa

Ślubna

Link in bio

Eventowa

Studio

Modowa

Portretowa

Ślubna

Przejrzyj szablony 

Tworzenie własnej strony internetowej w WebWave to pestka. Wybierz jeden z blisko 100 gotowych szablonów i dostosuj go do siebie.

Wybierz gotowy szablon
i dopasuj go do swojego biznesu
.

Stwórz swoją stronę ->

Twoja strona fotograficzna w 5 krokach

WebWave AI
WebWave AI
WebWave AI
Wypełnij stronę swoimi fotografiami. Opisz siebie i swoją wizję. Możesz do tego też wykorzystać WebWave AI Writer.

Krok 3: Dodaj swoje zdjęcia i treści.

Jak stworzyć stronę z WebWave AI - prompt
Załóż konto w WebWave i przejdź do Panelu Webmastera. To tam zarządzasz swoimi stronami.

Krok 1: Zarejestruj się.

Z łatwością zmienisz układ szablonu. Możesz przesuwać poszczególne elementy lub dodawać całkiem nowe sekcje i funkcjonalności.

Krok 4: Spersonalizuj projekt.

Naciśnij “Publikuj” i podłącz domenę. Twoja strona jest gotowa, a Ty możesz cieszyć się z wykonanej pracy.

Krok 5: Opublikuj swoją stronę.

Najpierw wybierz jeden z naszych darmowych szablonów dostosowanych do potrzeb fotografów.

Krok 2: Wybierz szablon.

Stwórz swoją stronę ->

Fotografowie wybierają WebWave.

 

Łukasz Droździk specjalizuje się w fotografii modowej i portretowej. W naszym filmie z cyklu “Wasze historie” opowiada o swoim projekcie Million Portraits i dlaczego wybrał WebWave.

FAQ.


Nie znalazłeś/aś tego, czego szukasz?  Napisz do nas lub skorzystaj z naszej bazy wiedzy. 

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

Stwórz stronę 

Jak stworzyć stronę internetową dla fotografa?

Swoją stronę możesz stworzyć na dwa sposoby: budując ją samodzielnie z wykorzystaniem dostępnych narzędzi, takich jak szablony i kreatory lub zlecić jej stworzenie freelancerowi tudzież firmie. 

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne stworzenie strony, musisz wybrać odpowiedni kreator (może Ci w tym pomóc ten ranking kreatorów stron internetowych). Po utworzeniu konta musisz podjąć decyzję: czy tworzysz stronę od zera, czy poprzez personalizację istniejącego szablonu. Kolejny etap to wprowadzanie treści i wgrywanie Twoich zdjęć. Na koniec musisz skonfigurować ustawienia Twojej nowej strony, takie jak meta dane, tytuł strony, jej URL oraz podpiąć swoją domenę. Stworzenie prostej strony dla fotografa zajmie Ci kilka godzin. 

W przypadku współpracy z freelancerem lub firmą pierwszy etap to rozmowa, której celem jest zapoznanie się z Twoimi oczekiwaniami, pomysłami i wymaganiami. Na ich podstawie otrzymasz szkic strony (w postaci makiety lofi lub od razu hifi). Po uwagach i ewentualnych poprawkach otrzymasz gotową stronę, którą zleceniobiorca opublikuje i podepnie pod Twoją domenę. Ostatni etap to szkolenie z obsługi strony, abyś mógł/mogła samodzielnie ją aktualizować i rozbudowywać w przyszłości.

 

Jaką strukturę powinno mieć moje internetowe portfolio fotograficzne?

Portfolio w zależności od Twoich potrzeb może mieć strukturę onepagera lub składać się z kilku podstron. 

Niezależnie od wybranej struktury na Twojej stronie powinny się znaleźć:

  • Dane kontaktowe (telefon, e-mail, linki do profili w social mediach),

  • „O mnie” (krótka historia Twojego doświadczenia, wykształcenia i rozwoju pasji),

  • Przegląd fotografii podzielonych na kategorie

  • CTA (element zachęcający do kontaktu, może to być button przekierowujący do sekcji z danymi opatrzony widocznym nagłówkiem typu “Bądźmy w kontakcie”, “Poznajmy się”, “Chętnie poznam Twoje potrzeby” etc.)

 

Dodatkowe elementy, które mogą Ci się przydać:

  • Oferta (jeśli posiadasz ustandaryzowane usług, np. pakiety zdjęć ślubnych, sesje korporacyjne etc.),

  • Sklep (jeśli sprzedajesz pakiety zdjęć albo na przykład oferujesz sesje, które można komuś wykupić w ramach prezentu).

 

Ile zdjęć potrzebuję do portfolio fotograficznego?

Nie ma żadnych ograniczeń co do ilości zdjęć w portfolio, ale warto kierować się rozsądkiem i doświadczeniem innych. 

Chcesz pokazać swoją wszechstronność? Postaraj zmieścić się w 25-30 zdjęciach. Zazwyczaj jednak wystarczy 12-15 obrazów by dobrze zaprezentować się klientom i pracodawcom. 

Wskazówka: wybierz tylko najlepsze fotografie. Pomiń te, które nie pasują do stylu i kategorii, w których chcesz pracować.

 

Jak powinna się nazywać moja strona?

Jeśli funkcjonujesz od dłuższego czasu i masz już nazwę swojej działalności, skorzystaj z niej. Może ona odnosić się do Twojego nazwiska i imienia (z dopiskiem “Studio”, “Photography” lub “Atelier”). Możesz także posłużyć się swoim nickiem z serwisów typu Behance lub Instagram. O ile prowadzisz stacjonarne studio fotograficzne, możesz także wykorzystać w nazwie strony jego adres. 

Niezależnie od wyboru pamiętaj o ogólnych zasadach tworzenia adresów URL. Powinny one być czytelne, opisowe, nie zawierać znaków diakrytycznych i nie zawierać spacji (możesz je zastąpić myślnikami). 

 

Ile czasu zajmuje stworzenie strony dla fotografa?

O ile tworzysz ją za pomocą kreatora i przygotowałaś/przygotowałeś już zdjęcia, cały proces zajmie Ci maksymalnie kilka godzin. Przy korzystaniu z usług freelancera lub firmy na swoją stronę poczekasz kilka-kilkanaście dni.
 

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej dla fotografa?

Tutaj masz dwa rozwiązania: skorzystanie z pracy freelancera lub agencji oraz stworzenie strony własnymi siłami w kreatorze stron lub bezpośrednio w systemie do zarządzania treściami (CMS). Wynagrodzenie dla freelancera wyniesie około 2-5 tys. zł przy założeniu, że Twoja strona będzie miała prostą strukturę. Agencja jest droższym wyborem - od 4 do 8 tys. złotych. W przypadku strony stworzonej w kreatorze koszt strony wyniesie kilkaset złotych (prosty roczny abonament pozwalający na wyświetlanie stron bez reklam i podpięcie własnej domeny to koszt rzędu 400-600 zł).

 

Czy można stworzyć stronę dla fotografa za darmo?

Możesz stworzyć swoją darmową stronę korzystając z Google Sites. Musisz jednak pamiętać, że to rozwiązanie jest w pełni darmowe tylko w przypadku, gdy nie zdecydujesz się na swoją domenę i korzystasz z darmowej domeny Google. W takim wypadku URL Twojej strony to https://sites.google.com/view/twojanazwa. Wykorzystanie w pełni spersonalizowanego URL wymaga własnej domeny, co wiąże się już z kosztami.

 

Ile będzie kosztować utrzymanie mojej strony?

Jeśli stworzyłeś/łaś stronę samodzielnie, wtedy na koszt jej utrzymania złożą się opłaty za hosting, domenę i ewentualnie za certyfikat SSL (który jednak często wliczony jest już w opłatę za hosting). Koszt domeny to około 100 zł rocznie, hosting będzie Cię kosztować około 200-500 złotych. Certyfikat SSL, o ile nie jest uwzględniony w opłacie za hosting, to dodatkowe 100-150 zł. Sumując: roczny koszt utrzymania samodzielnie przygotowanej strony dla fotografa to koszt 300-600 zł. Jeśli jednak zdecydowałeś/łaś się na wykorzystanie kreatora stron, wtedy większość kosztów (SSL, hosting) zostanie zawarta w abonamencie, wynoszącym około 360-500 zł rocznie (przy założeniu, że Twoje portfolio fotograficzne nie będzie rozbudowaną stroną z wieloma dodatkami i funkcjonalnościami.

 

Jak wypromować moją stronę?

Najlepsze efekty dają wykorzystanie wielu różnych kanałów. Do swojej strony możesz linkować ze swoich profili w serwisach społecznościowych (takich jak Instagram lub LinkedIn, o ile zajmujesz się fotografią biznesową) oraz serwisów dla freelancerów (typu Useme czy Fiverr). Zadbaj także o podstawy SEO - opisy do zdjęć (alt tagi), rozmiar plików ze zdjęciami (możesz zastosować format WEBP, który zapewnia wysoką jakość przy prawie bezstratnej kompresji), ustawienie meta danych.

 

Czy opłaca się prowadzić na swojej stronie blog fotograficzny?

To zależy od celu, jaki ma spełnić Twoja strona. Prowadzenie bloga nie będzie konieczne, jeśli będziesz ją traktować tylko jako wizytówkę z pracami. Jeśli jednak chcesz za jej pośrednictwem zdobywać zlecenia, wtedy warto zadbać o SEO - i w jego ramach prowadzić regularnie aktualizowanego bloga. 

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: