Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzy zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na:


Kreator WebWave.

Pomoc. 

Oferta. 

Materiały. 

Firma.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, polub nasz profil na Facebooku i na bieżąco otrzymuj informacje o nowych wpisach na blogu!

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

UX - User Experience, doświadczenie użytkownika. Ogół wrażeń, jakie odnosi użytkownik podczas korzystania z danego produktu, na przykład strony internetowej, programu czy aplikacji. 

Utrzymanie strony - czynności związane z prowadzeniem opublikowanej w internecie strony. Należą do niej między innymi aktualizacja treści i zabezpieczeń, opłacanie domeny i hostingu czy pozycjonowanie.

USP - Unique Selling Property, unikatowa propozycja sprzedaży. Cecha produktu lub usługi, która wyróżnia ją spośród konkurencji. USP daje klientowi konkretną korzyść wynikającą z nabycia danego towaru. 

URL - Uniform Resource Locator, jednolity wskaźnik zasobu. Ustandaryzowany format określania lokalizacji zasobów, takich jak dane, informacje czy usługi. Stosuje się go w internecie i sieciach lokalnych.

UI - User Interface, interfejs użytkownika. Część oprogramowania lub urządzenie, która odpowiada za interakcję z użytkownikiem. UI w dużej mierze wpływa na doświadczenie użytkownika (UX).

UAT -  User Acceptance Testing, testy akceptacyjne. Testy oprogramowania, które mają za zadanie sprawdzić, czy program ma odpowiednią jakość. Mogą dotyczyć produktów dopiero wprowadzanych na rynek lub takich, które są już dostępne dla użytkowników. 

U

Szablon strony internetowej - gotowy wzór witryny, najczęściej dostępny w kreatorze stron www. Zawiera wszystkie niezbędne elementy, które pozwalają stworzyć na jego podstawie działającą stronę. 

Strona internetowa - umieszczony w internecie dokument zawierający tekst, obraz, pliki wideo lub inną treść. Połączone strony tworzą witrynę lub serwis internetowy. 

To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. 

Stopka - Element strony internetowej, który znajdziemy na dole witryny. Najczęściej znajduje się na wszystkich podstronach. Znajdują się tu podstawowe informacje, takie jak dane kontaktowe, mapa czy linki do podstron. 

SSL - Secure Socket Layer. Protokół służący do bezpiecznego przesyłania danych przez internet. Obecnie jest uznawany przez Google za standard, a strony, które go nie mają są oznaczane przez wyszukiwarkę Chrome jako niezabezpieczone. 

S

Oto przedostatnia część naszego materiału. Poznaj pojęcia niezbędne
w projektowaniu i prowadzeniu strony internetowej.

SŁOWNICZEK WEBDESIGNU I E-MARKETINGU

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o tworzeniu stron www od A do Z

20 sierpnia 2020


Słowniczek webdesignu i e-marketingu cz. 11

Panel Webmastera

Zarejestruj się

Zaloguj się