Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzy zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na:


Kreator WebWave.

Oferta. 

Materiały. 

Firma.

18 września 2019

Imię i nazwisko autora

Jak wygląda audyt SEO? Jak przeprowadzić go na swojej stronie?

Audyt SEO to proces oceny strony internetowej w wielu obszarach pozycjonowania. Mówiąc prościej, chodzi o analizę widoczności witryny w wynikach wyszukiwania (SERP).

To zadanie można zlecić wyspecjalizowanej firmie. Warto jednak zająć się jego wykonaniem samodzielnie. Dzięki temu można lepiej poznać mechanizmy, które wpływają na widoczność strony w Google. Pozwoli to poprawić wyniki już istniejących witryn i ułatwi tworzenie lepiej zoptymalizowanych stron w przyszłości. 

 

Dlaczego audyt SEO jest ważny?

Nowe informacje na temat pozycjonowania w Google pojawiają się niemal codziennie. Branża SEO zmienia się nieustannie. Trzeba stale aktualizować i pogłębiać wiedzę. 

Często zdarza się, że modyfikacje wprowadzone przez giganta z Mountain View zupełnie zmieniają zasady gry. Widzialność stron, które zajmowały czołowe miejsce w wynikach wyszukiwania drastycznie spada.

Dlatego konieczne jest przeprowadzanie regularnych audytów SEO (co najmniej raz na pół roku). Pozwala to upewnić się, że analizowana strona nadąża za najnowszymi zmianami, a jej widoczność w Google nie pogarsza się. Co więcej, dogłębna analiza umożliwi nie tylko utrzymanie pozycji strony, ale też poprawę jej wyników.

 

 

Jak przeprowadzić audyt SEO?

Przed rozpoczęciem pracy pamiętaj o najważniejszym: skuteczny audyt wymaga cierpliwości. Potrzeba czasu, aby odkryć przyczyny problemów wpływających na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. W zależności od wielkości Twojej strony właściwa analiza może potrwać od jednego dnia do kilku tygodni. Przy dokonywaniu poważnych zmian wymagana jest należyta staranność, a specjalista SEO lub właściciel strony musi przeprowadzić dokładne dochodzenie w celu opracowania trafnych zaleceń. Audyt powinien obejmować 3 najważniejsze punkty:

Sprawdź, na czym stoisz

Potraktuj to jako ocenę „Googleability” dla strony. Może ona być piękna i dobrze zaprojektowana, ale jeśli wyszukiwarki nie mogą dotrzeć do witryny i jej zaindeksować, Twój wysiłek pójdzie na marne. Większość potencjalnych użytkowników nie trafi na stronę. Pozycję witryny w wyszukiwarce możesz analizować korzystając z wielu sposobów. Jednym z nich jest stworzony przez Tell Me Your Goal automatyczny mini-audyt SEO. Wystarczy wpisanie adresu www i słowa kluczowego. Na maila otrzymasz około dziesięciostronicowy raport na temat swojej witryny z uwzględnieniem aspektów, które wymagają poprawy. 

Jest to świetny sposób na rozpoczęcie pracy z własną stroną. Jasno wskazuje błędy, które mogą Ci umknąć, gdy korzystasz z niej codziennie. 

Przeanalizuj sytuację w SERPach 

Do analizy “widzialności” i innych kluczowych aspektów dobrego pozycjonowania powstało wiele narzędzi. Z większości można korzystać za darmo. Regularne i szczegółowe analizowanie strony przy ich pomocy pozwoli Ci na monitorowanie jej pozycji i efektów wprowadzanych zmian.

Najpopularniejsze darmowe narzędzia do analizy SEO to:

  • Google Analytics;

  • Google Search Console;

  • Woorank;

  • Screaming Frog;

  • Siteliner.

Dokładnie sprawdź zawartość strony.

Zbadanie SEO na stronie jest najważniejszą częścią audytu. Często to wręcz jedyny aspekt, na jakim skupia się analiza. Aby przejść przez ten krok łatwiej, warto skorzystać z naszego kompleksowego poradnika, który wyjaśnia i dogłębnie opisuje każdy istotny temat związany z pozycjonowaniem. Mówiąc w skrócie, w on-site SEO chodzi o budowanie linków i inne sygnały, które możesz przekazać wyszukiwarkom, aby przekonać ich o jakości i użyteczności Twojej witryny. 

Wliczają się w to:

O każdym z tych podpunktów możesz przeczytać w naszych artykułach. Zapoznaj się z nimi i przygotuj się na pracę z własną stroną. 

Audyt SEO może na początku wydawać się sporym wyzwaniem. Nie powinieneś się jednak zniechęcać. Dzięki naszym wskazówkom i odpowiednim narzędziom przeprowadzisz go skutecznie i bez niepotrzebnych komplikacji.

 


 

Audyt SEO pozwala upewnić się, że analizowana strona nadąża za najnowszymi zmianami, a jej widoczność w Google nie pogarsza się. Co więcej, dogłębna analiza umożliwi nie tylko utrzymanie pozycji strony, ale też poprawę jej wyników.

 


 

Analizer SEO w WebWave

Istnieje też nowy sposób na ekspresową, prostą i skuteczną analizę pod kątem SEO. W lipcu 2019 wprowadziliśmy przełomowe narzędzie - automatyczną analizę SEO dla dowolnego artykułu i podstrony. Jest to niezwykle intuicyjne i wygodne rozwiązanie, które oferujemy wszystkim naszym użytkownikom kompletnie za darmo! 

Pozwala ono zaoszczędzić czas i przyśpieszyć wprowadzanie zmian. Nie musisz już przez wiele godzin upewniać się, że zwróciłeś uwagę na wszystkie aspekty SEO. Możesz już po jednym kliknięciu  zobaczyć wymagające poprawy miejsca i szybko wprowadzić niezbędne modyfikacje.

Wejdź na kolejny poziom pozycjonowania. Skorzystaj z naszej najnowszej funkcji - analizy SEO na danej podstronie! Wypróbuj WebWave jeszcze dziś!

 

 

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

Autorzy: Julia Mądraszewska, Jan Chmielowski

 

Panel Webmastera

Zarejestruj się

Zaloguj się