Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autorzy: Julia Mądraszewska, Jan Chmielowski

Wygląd strony internetowej - drobne zmiany, które pomagają

Czy zastanawiałeś się, jakie wrażenie robi Twoja strona internetowa na użytkownikach? To właśnie od tego w dużej mierze zależy, czy zainteresujesz ich swoją marką, zaangażujesz w jej treści, a ostatecznie skłonisz do zakupu produktów lub usług. Jeśli strona jest przestarzała, niezgodna z trendami projektowania  lub ma niejasną nawigację, to potencjalni klienci będą ją opuszczać z niesmakiem kojarząc negatywnie Twój brand. Czy to znaczy, że jeśli witryna nie spełnia wszystkich wymogów użyteczności musisz stworzyć ją zupełnie od nowa? Niekoniecznie. Czasami wystarczy wprowadzenie kilku drobnych zmian, żeby znacząco poprawić wskaźnik konwersji. Sprawdź, jak to zrobić.

 

Wygląd strony internetowej - co przychodzi Ci do głowy, gdy myślisz o drobnych zmianach?

 

Wprowadzając zmiany na stronie internetowej pamiętaj o określeniu celu. Priorytetem powinno być odpowiadanie na potrzeby użytkownika. Może to brzmieć banalnie, ale nie jest takie w praktyce. Podstawą jest rozpoznanie potrzeb. Możemy to zrobić dzięki analizie zachowania użytkowników. Dobrze jest sprawdzić, ile czasu spędzają na stronie, czy chętnie do niej wracają i na jakim etapie opuszczają witrynę. Pomoże to znaleźć słabe punkty, nad którymi trzeba popracować.

 

Mniej znaczy więcej

Złożona strona z bogatą szatą graficzną może wydawać się atrakcyjna. Z poziomu użytkownika takie rozwiązanie niekoniecznie jest korzystne. Wygląd powinien umożliwiać łatwą nawigację na stronie internetowej. Może warto zrezygnować z niektórych rozwiązań graficznych, eksponując za to menu strony? Trzeba też zastanowić się nad tym, jakie treści są najbardziej istotne dla użytkownika. Dzięki temu dowiesz się, które elementy powinny być najbardziej widoczne. 

 

Odświeżenie logo - zmiana mała, ale ważna!

Spraw, aby komunikacja wizualna marki była aktualna dzięki subtelnej zmianie logo. Rozważ modyfikację fontów lub poszerzenie palety kolorów. Pamiętaj, że w tym wypadku ewolucja jest lepsza od rewolucji. Z pewnością kojarzysz logo Coca-Coli. Wydaje się niezmienne od dekad. W rzeczywistości przez 130 lat istnienia marki przeobraziło się aż 11 razy! Za każdym razem poprawki były na tyle subtelne, żeby nie zniechęcić fanów produktu. Jednocześnie pomagały dostosować logotyp do aktualnych trendów w projektowaniu. 

 

Zintegruj stronę z kanałami social media

Prowadzisz kanały social media? Wspaniale, pamiętaj o dodaniu ich na swojej witrynie i regularnym informowaniu czytelników o nowościach. Komunikacja na Facebooku czy Instagramie powinna być spójna z tym, co prezentujesz na stronie. Zwróć szczególną uwagę na ujednolicenie języka, jakim posługujesz się w kontakcie z użytkownikami. Nie zapomnij też o szacie graficznej. 

 

Stosuj linkowanie wewnętrzne

Pomyśl o rozwijaniu linkowania wewnętrznego - wróć do starszych artykułów na firmowym blogu i wzbogać je nowszymi treściami, które idealnie go uzupełniają lub pokrywają się tematycznie. W ten sposób, poświęcając mało czasu i pracy, zatrzymasz użytkownika na dłużej. 

 

Pamiętaj o SEO

Optymalizacja treści pod wyszukiwarki to podstawa. Pamiętaj, że zasady tworzenia treści pod wyszukiwarkę Google zmieniają się. Śledź najnowsze trendy i na bieżąco uwzględniaj je na stronie. 

 

Zadbaj o responsywność strony

Przy projektowaniu witryny zadbaj o jej prawidłowe wyświetlanie na urządzeniach mobilnych - zadbaj o responsywność strony ingternetowej. Użytkownicy smartfonów i tabletów odpowiadają już za ponad połowę wejść na strony www.

 


 

Wprowadzając zmiany na stronie internetowej pamiętaj o określeniu celu. Priorytetem powinno być odpowiadanie na potrzeby użytkownika

 


 

Zacznij teraz 

Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste

Większe zmiany w wyglądzie strony internetowej - większe korzyści

Jeśli dysponujesz większym zapasem czasu i środków, pomyśl nad bardziej pracochłonnymi zmianami. 

Dobrym przykładem może tu być stworzenie nowej wersji językowej witryny. Zależnie od ilości treści może to wymagać różnego nakładu pracy. W zamian dostajesz narzędzie, które może znacząco poszerzyć krąg użytkowników. 

Kolejnym sposobem na optymalizację jest profesjonalna sesja fotograficzna. Dzięki niej stworzysz unikalne grafiki. Pomoże to przyciągnąć użytkowników i lepiej wypozycjonować stronę. 

Dobrym rozwiązaniem jest też tworzenie własnych ilustracji. W tym celu możesz pójść na kurs grafiki, albo rozpocząć współpracę z profesjonalistą. Na początku nie musisz decydować się na zatrudnianie pracownika. Wielu grafików pracuje jako wolni strzelcy. Z pewnością szybko znajdziesz wśród nich chętnych na wykonywanie stałych zleceń. 

Od czego zacząć?

Na początek dokładnie się zastanów, ile masz czasu. Na wprowadzenie niektórych zmian wystarczy kilka godzin. Inne zajmą tygodnie, lub nawet miesiące. Najważniejsze jest odpowiednie planowanie. Wprowadzanie nawet niewielkich zmian systematycznie może znacząco poprawić wyniki Twojej witryny. Ważne jest też, aby korzystać z odpowiednich narzędzi, dzięki którym modyfikacja witryny będzie łatwa i szybka. WebWave może Ci w tym pomóc.

 


 

A jeśli nie masz jeszcze swojej strony, nauczymy Cię jak zrobić ją samodzielnie, sprawnie i bez dużych wydatków. Sprawdź nasz darmowy kurs tworzenia stron internetowych oraz darmowe szablony stron internetowych, dzięki którym stworzysz własną stronę jedynie uzupełniając szablon własnymi treściami. 

 


 

Dowiedz się więcej o najlepszych praktykach tworzenia stron:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

02 października 2019

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: