Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Jak być kreatywnym webdesignerem

Drobne zmiany w wyglądzie strony, które znacznie wpłyną na jej odbiór przez użytkowników

02 października 2019

Czy zastanawiałeś się, jakie wrażenie robi Twoja strona internetowa na użytkownikach? To właśnie od tego w dużej mierze zależy, czy zainteresujesz ich swoją marką, zaangażujesz w jej treści, a ostatecznie skłonisz do zakupu produktów lub usług. Jeśli strona jest przestarzała, niezgodna z trendami projektowania  lub ma niejasną nawigację, to potencjalni klienci będą ją opuszczać z niesmakiem kojarząc negatywnie Twój brand. Czy to znaczy, że jeśli witryna nie spełnia wszystkich wymogów użyteczności musisz stworzyć ją zupełnie od nowa? Niekoniecznie. Czasami wystarczy wprowadzenie kilku drobnych zmian, żeby znacząco poprawić wskaźnik konwersji. Sprawdź, jak to zrobić.

Drobne zmiany w wyglądzie strony internetowej, które wpływają na jej odbiór przez użytkowników

Co przychodzi Ci do głowy, gdy myślisz o drobnych zmianach?

Wprowadzając zmiany na stronie internetowej pamiętaj o określeniu celu. Priorytetem powinno być odpowiadanie na potrzeby użytkownika. Może to brzmieć banalnie, ale nie jest takie w praktyce. Podstawą jest rozpoznanie potrzeb. Możemy to zrobić dzięki analizie zachowania użytkowników. Dobrze jest sprawdzić, ile czasu spędzają na stronie, czy chętnie do niej wracają i na jakim etapie opuszczają witrynę. Pomoże to znaleźć słabe punkty, nad którymi trzeba popracować.

Mniej znaczy więcej

Złożona strona z bogatą szatą graficzną może wydawać się atrakcyjna. Z poziomu użytkownika takie rozwiązanie niekoniecznie jest korzystne. Wygląd powinien umożliwiać łatwą nawigację. Może warto zrezygnować z niektórych rozwiązań graficznych, eksponując za to menu strony? Trzeba też zastanowić się nad tym, jakie treści są najbardziej istotne dla użytkownika. Dzięki temu dowiesz się, które elementy powinny być najbardziej widoczne. 

Odświeżenie logo - zmiana mała, ale ważna!

Spraw, aby komunikacja wizualna marki była aktualna dzięki subtelnej zmianie logo. Rozważ modyfikację fontów lub poszerzenie palety kolorów. Pamiętaj, że w tym wypadku ewolucja jest lepsza od rewolucji. Z pewnością kojarzysz logo Coca-Coli. Wydaje się niezmienne od dekad. W rzeczywistości przez 130 lat istnienia marki przeobraziło się aż 11 razy! Za każdym razem poprawki były na tyle subtelne, żeby nie zniechęcić fanów produktu. Jednocześnie pomagały dostosować logotyp do aktualnych trendów w projektowaniu. 

Dołącz do 180 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

Zintegruj stronę z kanałami social media

Prowadzisz kanały social media? Wspaniale, pamiętaj o dodaniu ich na swojej witrynie i regularnym informowaniu czytelników o nowościach. Komunikacja na Facebooku czy Instagramie powinna być spójna z tym, co prezentujesz na stronie. Zwróć szczególną uwagę na ujednolicenie języka, jakim posługujesz się w kontakcie z użytkownikami. Nie zapomnij też o szacie graficznej. 

Stosuj linkowanie wewnętrzne

Pomyśl o rozwijaniu linkowania wewnętrznego - wróć do starszych artykułów na firmowym blogu i wzbogać je nowszymi treściami, które idealnie go uzupełniają lub pokrywają się tematycznie. W ten sposób, poświęcając mało czasu i pracy, zatrzymasz użytkownika na dłużej. 

Pamiętaj o SEO

Optymalizacja treści pod wyszukiwarki to podstawa. Pamiętaj, że zasady tworzenia treści pod wyszukiwarkę Google zmieniają się. Śledź najnowsze trendy i na bieżąco uwzględniaj je na stronie. 

Zadbaj o responsywność strony

Przy projektowaniu witryny zadbaj o jej prawidłowe wyświetlanie na urządzeniach mobilnych. Użytkownicy smartfonów i tabletów odpowiadają już za ponad połowę wejść na strony www.

Wprowadzając zmiany na stronie internetowej pamiętaj o określeniu celu. Priorytetem powinno być odpowiadanie na potrzeby użytkownika

Większe zmiany - większe korzyści

Jeśli dysponujesz większym zapasem czasu i środków, pomyśl nad bardziej pracochłonnymi zmianami. 

Dobrym przykładem może tu być stworzenie nowej wersji językowej witryny. Zależnie od ilości treści może to wymagać różnego nakładu pracy. W zamian dostajesz narzędzie, które może znacząco poszerzyć krąg użytkowników. 

Kolejnym sposobem na optymalizację jest profesjonalna sesja fotograficzna. Dzięki niej stworzysz unikalne grafiki. Pomoże to przyciągnąć użytkowników i lepiej wypozycjonować stronę. 

Dobrym rozwiązaniem jest też tworzenie własnych ilustracji. W tym celu możesz pójść na kurs grafiki, albo rozpocząć współpracę z profesjonalistą. Na początku nie musisz decydować się na zatrudnianie pracownika. Wielu grafików pracuje jako wolni strzelcy. Z pewnością szybko znajdziesz wśród nich chętnych na wykonywanie stałych zleceń. 

Od czego zacząć?

Na początek dokładnie się zastanów, ile masz czasu. Na wprowadzenie niektórych zmian wystarczy kilka godzin. Inne zajmą tygodnie, lub nawet miesiące. Najważniejsze jest odpowiednie planowanie. Wprowadzanie nawet niewielkich zmian systematycznie może znacząco poprawić wyniki Twojej witryny. Ważne jest też, aby korzystać z odpowiednich narzędzi, dzięki którym modyfikacja witryny będzie łatwa i szybka. WebWave może Ci w tym pomóc.

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

Autorzy: Julia Mądraszewska, Jan Chmielowski

 

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog