Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Gdzie znajdziesz zlecenia dla freelancerów?

Wyobraźnia, poczucie estetyki i „miarka w oku” do tworzenia pięknych projektów wystarczą, aby tworzyć funkcjonalne strony www. Dzięki WebWave możesz zostać webmasterem, nawet jeśli nigdy nie ciągnęło cię do nauki kodowania.

 

Projekty stron www możesz wykonać dla firm, które dopiero startują i potrzebują estetycznej, niedrogiej i w pełni funkcjonalnej strony, ale bez otwierania rekrutacji na stałego pracownika.

Współpraca z agencją marketingową ma swoje zalety, jednak dla niewielkich firm łączy się przede wszystkim z wysokimi kosztami i zobowiązaniami. Współpraca z „wolnym strzelcem” zakłada większą elastyczność, niższe koszty i mniejsze zobowiązania – dla obu stron.

Coraz więcej przedsiębiorstw i start-upów decyduje się więc zawierać umowy z osobami, które wykonują zdalnie usługi „cyfrowe” – freelancerów. To możesz być również ty!

Sprawdźmy, jak zdobyć pierwszych klientów, gdzie szukać zleceń na stworzenie strony www i jak rozliczyć wykonaną pracę?

 

Jak zdobyć klientów na stworzenie stron www?

 

Klienci nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że stworzenie ich wymarzonej strony www wymaga różnych kompetencji. Zlecenia, które często można spotkać w sieci, dotyczą zbudowania „gotowej” witryny: z layoutem (grafika), treściami (copywriting) i dobrą pozycją w Google (SEO). To sprawia, że kompleksowe usługi są w cenie – i tu pojawia się szansa dla ciebie.

Aby realizować zlecenia na strony www nie musisz koniecznie biegle posługiwać się HTML, CSS i JS. Użyj WebWave do realizacji „technicznych” aspektów związanych z zakodowaniem strony, którą dalej uzupełnisz o to, co jest twoją specjalnością. To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w takich branżach, jak copywriting i copywriting SEO, projektowanie graficzne oraz marketing.

 

Zacznij teraz 

Dołącz do ponad 513 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i bez kodowania

Serwisy z ogłoszeniami pracy zdalnej dla freelancerów

Poszukiwanie klientów zacznij od portali ogłoszeniowych z pracą zdalną. W Polsce jest ich sporo, jednak nie wszystkie są regularnie aktualizowane o nowe zgłoszenia, a część wymaga również wykupienia płatnego dostępu do ofert. Niestety na najbardziej kojarzonych stronach ogłoszeniowych znajdziesz spor spamu oraz spotkasz się z praktyką licytowania ceny do najniższej.

Na tym tle wyróżnia się jedyny polski profesjonalny portal dla freelancerów, Useme.eu. Znajdziesz na nim giełdę ogłoszeń, gdzie codziennie pojawiają się nowe zlecenia. W Useme wystawisz także fakturę swojemu klientowi, nawet jeśli nie masz własnej firmy.

Innym miejscem, w jakim warto szukać zleceń, są portale społecznościowe. Tu różnice są większe: zdecydowanie najskuteczniejszy jest Facebook ze swoimi grupami tematycznymi. Niektóre z nich są aktualizowane nawet kilkanaście razy dziennie, a kontakt z potencjalnym klientem jest ułatwiony.

Aby wykonywać zlecenia nie musisz zakładać własnej firmy: klienci mogą podpisać z tobą odpowiednią umowę lub rozliczysz się przez portal dla freelancerów

 

Jak rozliczyć zlecenie?

 

Zgodnie z przepisami, nawet zawarta ustnie umowa obowiązuje obie strony, jednak w praktyce dobrze jest starannie ustalić warunki współpracy i zapłaty. Im mniej pozostawisz domyślności klienta lub przypadkowi, tym większy będzie komfort twojej pracy.

To, jaką umowę zawrzesz i jak rozliczysz się z klientem, zależy od tego, czy masz firmę, czy jesteś osobą fizyczną.

Firmy chętnie nawiązuje współpracę z firmami, ponieważ rozliczenia oparte na rachunku lub fakturze są najtańsze i najłatwiejsze do rozliczenia w księgowości. Jeśli nie masz firmy, zleceniodawca może zaproponować ci umowę o dzieło.

Alternatywą jest wspomniane już rozwiązanie, proponowane przez Useme: umowę o dzieło zawiera z tobą portal, który rozlicza również podatki, a twojemu klientowi wysyła fakturę VAT.

Zostań webmasterem dzięki WebWave – jak zacząć?

Tworzenie stron www w kreatorze WebWave może być dobrym uzupełnieniem usług, w których masz już doświadczenie: copywritingu, copywritingu SEO, pozycjonowania czy projektowania graficznego.

Aby wykonywać zlecenia nie musisz zakładać własnej firmy: klienci mogą podpisać z tobą odpowiednią umowę lub rozliczysz się przez portal dla freelancerów. Pierwszych zleceniodawców najłatwiej ci będzie znaleźć za pomocą networkingu wśród znajomych po fachu lub wśród dotychczasowych klientów.

Jeśli szukasz nowych zleceniodawców, spróbuj swoich sił na polskich i zagranicznych portalach ogłoszeniowych dla freelancerów oraz w mediach społecznościowych, gdzie najłatwiej o bezpośredni kontakt.
 

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

09 stycznia 2020

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: