Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Czas czytania: ok. 6 min

Data publikacji: 18 styczeń 2024

Profile, które warto obserwować - UX/UI, branding, sztuka 

Zawsze powtarzamy, że posiadanie własnej strony internetowej jest podstawowym elementem rozwoju własnego biznesu. Nie umniejsza to jednak roli, jakie spełniają w tym obrębie social media. One również stanowią dobrą bazę do budowania zasięgów i świadomości marki. Mogą nam  posłużyć m.in. jako źródło inspiracji i dodatkowa dawka wiedzy.

Jakie profile na social mediach warto obserwować? Sprawdźmy to! 

 

Które social media mają największy potencjał w tematyce designu?


Do mediów społecznościowych, na których znajdziemy liczne konta edukujące lub też te prezentujące własne prace/projekty zaliczamy oczywiście Instagrama. A co z platformami stricte branżowymi? Tu na pewno warto wymienić tutaj Behance i Dribble. 
 

Instagram 

Instagram to jedna z topowych platform. Rzecz jasna Facebook i Messenger są wyżej, ale aktywna grupa odbiorców jest tam trochę inna. Na Instagramie wygląd graficzny jest znacznie ważniejszy. To na tej platformie skupimy się przedstawiając nasze rekomendacje. 

 

Twórcy w WebWave 

Nie możemy zacząć od niczego innego jak od profili twórców, którzy pojawili się u nas na stronie rejestracji i logowania naszego kreatora stron www – co miesiąc inne prace, inny styl i inna wizja. 

  • Bartosz Radzikowski 
  • Adam Kosik 
  • Marysia Panas
  • Małgorzata Śpiewak 

To nie wszyscy ilustratorzy, których prace mieliśmy przyjemność gościć. Należą do nich również:

  • Magda Kubiak
  • Natalia Biegalska
  • Jędrzej Nyka 
  • Paulina Gałka 
     

 

UX/UI 

Znajomość zasad projektowania jest bardzo istotna, gdy chcemy tworzyć strony zawodowo. Podstawy nie zaszkodzą również tym, którzy zdecydowali się na zbudowanie własnej strony w kreatorze. Na szczęście znajdziemy wiele profili, które przedstawiają mniej lub bardziej zaawansowane wskazówki projektowe.
 

Jeśli preferujemy obserwowanie kont polskojęzycznych, to tutaj możemy polecić profil Zebzanet prowadzony przez Natalię Bienias (pierwsza ilustracja) i Design Practice PL.
 

 

Branding 

W temacie brandingu spotkamy się z pojęciami takimi jak typografia, logo czy też tworzeniu całej identyfikacj. Czy tu też pomocne mogą okazać się konta na instagramie? Oczywiście.

Zacznij teraz 

Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste

Typografia 

Z kolei projektowanie fontu może mieć podłoże zarówno artystyczne, techniczne, jak i takie bezpośrednio związane z powstawaniem identyfikacji i tworzeniem logo firmy. Tutaj kilka przykładów, które nam to rozjaśnią. 


Sztuka AI

Sztuczna technologia zawitała nawet do sztuki. Korzystając z narzędzi AI jesteśmy w stanie wygenerować ilustracje na dany temat i w określonym stylu. To nie jedyny sposób na wykorzystanie AI w dziedzinach sztuki. Niektórzy twórcy postanowili przekuć potencjał, jaki ona daje i stworzyć coś własnego – połączyć swoje umiejętności i wizję artystyczną z możliwościami sztucznej inteligencji. 
 


Kształty 

Kształty to podstawa w wielu dziedzinach sztuki (możemy zaczynać od nich szkic sylwetek lub innych obiektów), ale też web designu (mogą posłużyć nam jako poglądowa siatka strony lub elementy dekoracyjne).
Same w sobie również mogą stanowić kompletne dzieło. Bardzo popularne w przypadku ilustracji digitalowych. 

 

 

Branding, logo, inspiracje, nauka 

Na Instagramie oraz innych platformach społecznościowych warto obserwować również profile firm graficznych (np. Adobe) oraz te, które gromadzą (i promują) u siebie prace różnych twórców (tak jak robią to Targi Plakatu). Ciekawą perspektywę przedstawiają również konta, które zajmują się brandingiem i tworzeniem logo. Niektóre z nich obierają określoną stylistykę i przerabiają istniejące loga marek tak, aby wpisywały się w kanony.  
 


Ilustracje, plakaty, kolaże 

Między innymi dzięki social mediom możemy zobaczyć, jak różne style obierają twórcy. Niezależnie od tego, czy są to prace wykonane w wersji digital'owej, fotograficznej czy "ręcznej". W każdym przypadku mamy wiele możliwości. Istotne jest znalezienie własnej stylistyki, które będzie do nas przemawiała. Jak widzimy na poniższych przykładach, każdy z profili jest spójny: wyraziste kolory, mocne i przybrudzone odcienie połączone ze starą stylistyką czy minimalistyczne kompozycje wykorzystujące elementy graficzne (obrazy, fotografie, kształty etc.).
 

WebWave na Instagramie 

Nasze profile również możemy spotkać na Instagramie. W dwóch odsłonach  - polskojęzycznej (@webwavecms) i angielskiej (@webwave.me). 

Profile na social mediach, które warto obserwować - podsumowanie 

Jest niemalże niemożliwym, żeby przedstawić wszystkie konta, które warto obserwować. Dlaczego?
Po pierwsze: Każdy z nas oczekuje czegoś innego, ma inny gust.
Po drugie: Instagram to przecież nie jedyna platforma. Wspominaliśmy o grupach na Facebooku, Behance i Dribbble, a mamy jeszcze słynnego Pinterest'a oraz platformy "regionalne" (popularne na konkretnych kontynentach, czy też krajach). 

Jeśli sami zajmujemy się projektowaniem, UI/UX itp., to również powinniśmy zastanowić się nad założeniem własnych profili na tego typu serwisach. Będą one stanowiły doskonałe uzupełnienie dla naszej strony internetowej

Jak ją zrobić? Sprawdź artykuł o tym jak założyć stronę internetową za darmo lub nasz kurs tworzenia stron internetowych).
 

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

21 listopada 2022

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: