Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzy zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na:


Kreator WebWave.

Oferta. 

Materiały. 

Firma.

Jak stworzyć własną stronę internetową?

 

Jak stworzyć własną stronę internetową? To bardzo dobre pytanie!

Własna strona internetowa – wielu o niej marzy, niektórzy ją mają.

Wiele osób jej po prostu potrzebuje.

To może być strona internetowa firmy lub hobbystyczna. Każda zasługuje na tyle samo uwagi.

Jeśli zastanawiasz się jak stworzyć własną stronę internetową, to mam dla Ciebie szybki poradnik.

Bo tworzenie stron www wcale nie jest trudne.

Zwłaszcza gdy wybierzesz dobry program, w którym zbudujesz swoją stronę www bez kodowania.

W tym tekście znajdziesz całą wiedzę, której potrzebujesz żeby zrobić swoją własną stronę internetową.

 

Spis treści

O czym ma być Twoja strona?

Czym są strony internetowe?

Dlaczego strony wyglądają dziś w ten sposób?

Jak stworzyć własną stronę?

Projektowanie stron

Dobre praktyki

Jak zacząć?

Narzędzia do tworzenia stron?

Tworzenie stron

Darmowa strona internetowa?

Gdzie szukać inspiracji?

Jak zarabiać dzięki stronie?

 

 

O czym ma być Twoja strona www?

Zastanów się przede wszystkim o czym ma być Twoja strona www. Do kogo chcesz dotrzeć i co chcesz osiągnąć? Te trzy ważne pytania bardzo Ci pomogą. Mówię to z własnego doświadczenia.

Gdy będziesz wiedzieć – nawet orientacyjnie – masz już od czego zacząć. Chcesz rozszerzyć swoją działalność lub zaprezentować ofertę firmy w internecie? Strona www nada się do tego idealnie. Masz jakąś pasję i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi? Sprawnie działająca strona internetowa na pewno Ci w tym pomoże!

Ale zanim przejdę do konkretów, zobacz…

 

Czym są strony internetowe?

Strony internetowe mają już prawie 30 lat. Pierwsza z nich powstała w wyniku eksperymentu w szwajcarskim CERN-ie w 1990 roku. Od tamtej pory w internecie pojawiło się prawie dwa miliardy stron. Tak: dwa miliardy.

Co ciekawe – większość z nich dalej wykorzystuje pierwszą specyfikację języka HTML. Stworzył ją między innymi autor pierwszej strony www: sir Tim Berners-Lee.

Szacuje się, że raptem 100 tysięcy z nich jest aktywnych, ale ta liczba dalej robi wrażenie. Twoja strona www może niebawem dołączyć do tej drugiej grupy :).

Ale zanim przejdę do tego jak zrobisz własną stronę internetową, zobacz czym te strony są.

jak zrobić własną stronę internetową - krok po kroku

Dlaczego strony wyglądają dziś w ten sposób?

Obecnie przeglądamy strony internetowe w przeglądarkach graficznych. Wszyscy nazywamy je internetowymi, więc przy tym zostanę.

Na „zapleczu” każdej strony www, którą widzisz w przeglądarce, jest ukryty kod HTML. Jego zawartość określa to, co znajdzie się na stronie internetowej. Przeglądarka odczytuje kod HTML i pokazuje w łatwy do odczytania sposób stronę.

Innymi słowy – cała ta strona ma pod spodem sporo znaczników, które mogą być niezrozumiałe na pierwszy rzut oka. Ale to właśnie one sprawiają, że ten tekst jest sformatowany, a strona www ma czytelny układ.

 

Ale jak stworzyć własną stronę internetową?

Na pewno potrzebny Ci będzie dobry program do tworzenia stron www.

Najważniejsze jest to, że nie musisz znać się na kodowaniu. To bardzo dobra wiadomość. Można powiedzieć, że jest pięć głównych sposobów na zrobienie strony. Każdy z nich reprezentuje inny program do tworzenia stron www.

Jest klasyczny notatnik (czyli strona zrobiona w czystym HTML-u), są zaawansowane edytory kodu. Do tego są CMS-y, programy do robienia stron w trybie graficznym i SaaS-owe kreatory stron, takie jak WebWave.

Wymagają różnych kompetencji i różnią się stopniem trudności obsługi. Najtrudniej pisać kod HTML, najłatwiej zrobić stronę internetową w SaaS-owym kreatorze stron. Tak w dużym skrócie.

Jeśli nie znasz się na kodowaniu lub nie masz czasu się go uczyć – to będzie najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Dodatkowo kreatory stron ułatwiają utrzymanie strony: nie musisz przejmować się serwerami, aktualizacjami ani kwestiami bezpieczeństwa. W WebWave wszystko załatwiamy za Ciebie. Ty możesz skupić się na doskonaleniu strony lub swojej pracy, bo stronę internetową zrobisz bez kłopotu :).

 

 

Projektowanie stron internetowych

To bardzo obszerny temat. Projektowanie stron internetowych nie musi być takie trudne, jak wiele osób mówi. Tu liczy się Twój pomysł.

Pamiętaj też o dobrym zaprezentowaniu pomysłu. Pomogą Ci w tym: dobry układ strony, dobrze przemyślane menu oraz czytelne fonty i nagłówki. Dzięki nim użytkownicy szybko odnajdą na stronie to, czego szukają.

Projektowanie stron internetowych opisaliśmy też tu. Więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak stworzyć własną stronę internetową, to warto poznać kilka dobrych praktyk.

 

Dobre praktyki

Żeby wiedzieć jak stworzyć dobrą stronę internetową warto zainteresować się też dobrymi praktykami.

Jest ich kilka. Ich główna idea jest prosta – strona ma służyć użytkownikom. Bo chociaż to Twoja strona, to robisz ją dla użytkowników. Muszą się na niej odnaleźć, ogarnąć jej strukturę i zrozumieć cel, który mają zrealizować.

To Twój cel, więc te dobre praktyki pomogą Ci go pokazać i zachęcić ludzi do jego realizacji. Dlatego na początku wspomniałem o pomyśle na stronę. Cel strony www będzie się różnił w zależności od tego o czym ma być strona.

Gdy budujesz stronę firmową, warto zastanowić się nad tym, co muszą zrobić z nią ludzie. Skontaktować się z Tobą? Może strona ma ich przekonać, że Twoje usługi są naprawdę wartościowe, a Ty – wyróżniasz się kompetencjami na tle konkurencji? Lub Twoja wiedza w jakimś zakresie zachęci ich do częstego odwiedzania Twojej strony?

Możliwości jest kilka, a gdy wyklaruje Ci się pomysł, łatwiej będzie Ci odpowiedzieć na pytanie jak zrobić własną stronę internetową – zapewniam!

jak zrobić własną stronę internetową od podstaw

Wiele razy pisałem, że kartka i ołówek to najlepsi przyjaciele każdego, kto chce zrobić swoją stronę internetową. Nie każdy ma idealna orientację w projekcie graficznym i układzie, dlatego rysowanie na papierze jest bardzo dobrym pomysłem. Wiem coś o tym ;).

Gdy stworzysz taki zarys projektu na kartce, będzie Ci go łatwiej przenieść do internetu. Znajomość celu strony bardzo się przydaje, bo możesz szybciej wyeliminować niepotrzebne elementy. Zastanów się na tym, co przybliża użytkowników do celu, a co ich oddala.

Teraz zastanów się jak przelać tę wiedzę na projekt strony internetowej. Dzięki temu „jak stworzyć stronę internetową” przestanie być pytaniem, które będzie Cię dotyczyć :).

Rozdziel tematy i elementy na podstrony. Najważniejsze z nich powinny być tematami podstron. Poświęć jedną kartkę na każdą z podstron i rozpisz jej strukturę. Najważniejsze rzeczy użytkownicy powinni znaleźć na górze, uzupełniające – niżej.

 

Jak stworzyć własną stronę internetową od początku

Tak, trzeba zacząć od początku.

Warto zacząć od stworzenia person, czyli idealnych użytkowników, którzy będą korzystać z Twojej strony www. Dlatego wspomniałem w poprzednim akapicie o użytkownikach i celu. Ta wiedza pomoże Ci stworzyć persony.

Każda z person ma inne potrzeby, ale Twoja strona powinna odpowiadać na potrzeby każdej z nich. Dlatego najlepiej wybrać dwa-trzy profile. Postaw się w roli każdej z tych osób i zastanów się, czego takie osoby szukają na stronie internetowej.

Czego innego będzie potrzebować osoba, która chce dowiedzieć się czegoś ciekawego, a czego innego szuka ktoś, kto chce zjeść domowy obiad w Twojej okolicy.

Znając persony będzie Ci łatwiej zrobić dobrą stronę internetową. Jej struktura i zawartość będzie odpowiadać na potrzeby każdej z tych person. Dzięki temu użytkownik znajdzie dokładnie to, czego szuka. A Ty – zdobędziesz nowych użytkowników lub klientów, bo strona, która realizuje potrzeby i odpowiada na pytania budzi zaufanie.

Od zdobycia zaufania tylko krok do stania się klientem lub stałym czytelnikiem.

jak zrobić własną stronę internetową od początku

Narzędzia, które pomogą Ci stworzyć własną stronę internetową

Do stworzenia własnych, unikatowych grafik – na przykład na bloga – przyda Ci się Canva. To darmowe narzędzie, w którym łatwo stworzyć piękne grafiki. Przydaje się zwłaszcza gdy wrzucasz rzeczy do mediów społecznościowych.

Grafiki na stronę znajdziesz też w darmowych bankach zdjęć. Szukaj tych z licencją CC0, czyli na publicznej domenie. Taki darmowy bank zdjęć i ikon znajdziesz w kreatorze WebWave. Łatwo skorzystasz z setek tysięcy obrazów i dodasz najlepsze na swoja stronę.

Poza tym warto skorzystać – tam gdzie możesz – format SVG. Te pliki ładują się bardzo szybko, sprawdzają się jako ikony i logo. Do tego łatwo się skalują, więc responsywna strona internetowa i jej stworzenie nie sprawią najmniejszego kłopotu.

Do strony internetowej warto dodać też narzędzia do śledzenia ruchu – na przykład Google Analytics. Pomoże Ci ono obserwować ruch na Twojej stronie i zebrać potrzebne informacje, które pomogą Ci jeszcze lepiej dostosować ją do użytkowników.

Warto pamiętać o SEO i pozycjonowaniu. Skoro robisz stronę www, to zależy Ci na tym, żeby znaleźć się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Zacznij od dodania strony do Google Search Console – dzięki temu algorytm Google zacznie indeksować (czyli: widzieć) Twoją stronę.

Przydarzą Ci się też dobre narzędzia do znalezienia słów kluczowych. Skoro masz pomysł na stronę, to pewnie wiedz, czego będzie dotyczyć. Fraza wyszukiwania to najczęściej równoważnik zdania, który ludzie wpisują w okno wyszukiwarki. Gdy jesteś na warszawskiej Woli i szukasz dobrej knajpy na obiad, to wpiszesz „domowe obiady Warszawa Wola”. To dobra fraza kluczowa.

Do wyszukiwania fraz kluczowych przyda się na przykład Ubersuggest.io lub Planer Słów Kluczowych Google. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę o pozycjonowaniu stron możesz skorzystać z darmowego szkolenia z SEO, które co tydzień prowadzi Jędrek z WebWave. Oczywiście – on-line.

Jeśli prowadzisz lokalny biznes, to pewnie zainteresuje Cię local SEO. Dzięki niemu ludzie w okolicy łatwiej trafią na Twoje usługi, a Ty – szybciej znajdziesz klientów. A przecież o to chodzi!

program do tworzenia stron www - edycja projektu w trybie graficzny

Tworzenie stron www krok po kroku

W WebWave to naprawdę łatwe. Mówię zupełnie szczerze. Nasi użytkownicy tworzą strony internetowe bez kodowania już od pięciu lat. Doceniają łatwość obsługi naszego kreatora i możliwości, które daje.

Tworzenie strony www w WebWave zajmuje naprawdę niewiele czasu. Gdy masz już pomysł i wiesz dokładnie czego potrzebujesz – znajdziesz wszystkie potrzebne rzeczy w WebWave. Do tego responsywną stronę internetową zrobisz w WebWave bez najmniejszego kłopotu.

Możesz zacząć od pustej karty lub wykorzystać darmowy szablon strony – jeden z kilkudziesięciu!

Zobacz jak stworzyć własną stronę internetową w kilka minut:

 

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak wykorzystać pełnię możliwości WebWave – koniecznie zapisz się na darmowe szkolenie z tworzenia stron www. Jest to szkolenie on-line i prowadzi je Jędrek z WebWave w każdy wtorek o 13.00. Po szkoleniu możesz dostać też bardzo fajny rabat :).

 

Darmowa strona internetowa?

Tak, strona internetowa może być darmowa.

Oczywiście wiążą się z tym pewne ograniczenia, ale daje to szansę na przekonanie się, jak odpowiada Ci konkretny program do tworzenia stron internetowych.

Wiele narzędzi nie udostępnia wszystkich możliwości w trybie darmowym. Kreator nie pozwala na zrobienie czegoś, czasem funkcje SEO są zablokowane lub bardziej zaawansowane narzędzia działają w bardziej ograniczonym stopniu. Czasem strona ma ograniczoną liczbę podstron lub nie możesz jej podejrzeć za darmo w internecie.

Bo najlepiej jest, gdy darmowa strona internetowa ma swój adres www. Nawet na subdomenie kreatora. Możesz wtedy zobaczyć, jak wyświetla się w przeglądarce i pokazać ją znajomym. To oni są najlepszymi testerami, bo powiedzą Ci co im przeszkadza, a Tobie będzie łatwiej dopracować stronę tak, żeby jeszcze lepiej odpowiadała na potrzeby użytkowników.

W WebWave stworzysz tyle stron ile potrzebujesz. Łatwo stworzysz ich kopie zapasowe i je przebudujesz. Gdy zdecydujesz się już na zakup Pakietu Premium i zarejestrujesz swój adres strony www, trzema kliknięciami przepniesz je między wersjami strony. Do tego darmowa strona internetowa w WebWave ma wszystkie funkcje i możliwości. Kreator niczym nie różni się w pakiecie darmowym i płatnym.

jak zrobić własną stronę internetową

Gdzie szukać inspiracji, czyli ciekawe strony internetowe

Mówi się, że kopiowanie jest najwyższą formą uznania, ale nie przesadzajmy ;).

Jeśli brakuje Ci pomysłu na zrobieni własnej strony internetowej, warto poszukać inspiracji. Wiele stron internetowych ma ogromny budżet i stoją za nimi całe sztaby ludzi. Dlatego warto czerpać z ich doświadczenia i podpatrzeć rozwiązania, które mogą przydać się też na Twojej stronie.

Pewnie kojarzysz najlepsze strony internetowe w Twojej dziedzinie. Blogi tematyczne czy strony firm są dobrą inspiracją, gdy zastanawiasz się jak zrobić ładną stronę www. Jeśli brakuje Ci pomysłu lub nie wiesz gdzie szukać, możesz zawsze poznać trendy w tworzeniu stron w 2018 roku lub zobaczyć najładniejsze strony zrobione w WebWave.

 

Jak stworzyć własną stronę internetową i zarabiać?

To bardzo dobre pytanie. Własna strona www na pewno pomoże rozwinąć się Twojemu biznesowi. Dobrze zaprojektowana i przemyślana pomoże Ci zdobywać nowych klientów. Zwłaszcza że poprawi Twoją widoczność w internecie.

Możesz też oferować swoje produkty w sklepie na stronie. Zrobienie sklepu w WebWave nie jest trudne – możesz dodać sklep ECWID lub Shopify i sprzedawać swoje produkty.

Jednak gdy prowadzisz bloga lub nie oferujesz użytkownikom żadnych konkretnych usług (poza swoją wiedzą), możesz pomyśleć o zarabianiu w internecie. To wbrew pozorom dosyć łatwy do ogarnięcia temat, jednak musisz wybrać dobrą drogę.

Temat zarabiania na blogu opisałem tutaj. Zawsze warto skorzystać z programu Polecaj i Zarabiaj w WebWave. Dzięki niemu osoby polecone przez Ciebie otrzymują rabat 30%, a Ty – prowizję od każdej płatności (też 30%). Powiem tylko, że wielu naszych użytkowników korzysta z tego systemu i bardzo sobie chwali :).

 

Podsumowanie

Jak widzisz, zrobienie własnej strony internetowej nie jest wcale takie trudne. Zwłaszcza gdy wiesz od czego zacząć i z jakich narzędzi warto korzystać.

Pamiętaj, że w WebWave czeka na Ciebie rabat na dobry początek – dzięki niemu zapłacisz tylko 50% ceny wyjściowej Pakietu Premium. Nawet jeśli nie chcesz z niego korzystać, to nasz kreator jest w pełni darmowy.

Poznaj jego możliwości!

 

 

Chcesz zobaczyć, jakie możliwości daje nasz program do tworzenia stron www? Koniecznie przeczytaj też te teksty:

 

Jak zrobić stronę internetową?

Projektowanie stron internetowych

Jak zmieniało się tworzenie stron www?

Strony internetowe, które znamy - krótka historia internetu

Jakie są zasady tworzenia strony www

Top 5

Najpopularniejsze artykuły na temat tworzenie stron internetowych.

Panel Webmastera

Zarejestruj się

Zaloguj się