Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Paula Niziołek

Interakcje po scrollowaniu w WebWave

Czy wiesz, że w WebWave możesz stworzyć ciekawe efekty oraz animacje elementów, pojawiające się podczas przewijania oraz sprawić, że Twoja strona będzie interaktywna? A to wszystko za sprawą interakcji po scrollowaniu. Sprawdź, do czego możesz wykorzystać tę funkcję! Warto dodać ją do witryny?

 

Co to są interakcje po scrollowaniu strony WWW?

 

To efekty animacyjne pokazujące się podczas przewijania strony internetowej. Dzięki nim wprawisz w ruch dowolne elementy, zmienisz ich kolory, ukryjesz je i sprawisz, że będą pojawiać się w wybranym momencie lub zmieniać się po najechaniu na nie myszką. Co ważne, to Ty sam ustalasz dokładny czas i miejsce, w którym dana interakcja ma się pojawić. 

Przewijanie po scrollowaniu jest często wykorzystywane po to, aby zwiększyć użytkownikom wygodę poruszania się po stronie, ale nie tylko. Ma to za zadanie wywrzeć na nim pozytywne doświadczenie pod kątem UX. Tak stworzona strona staję się interaktywna i z pewnością zrobi duże wrażenie na Twoich odbiorcach.

Scrolowanie strony pozwala skupić uwagę na jednym, konkretnym elemencie i pomaga w podjęciu szybkiej decyzji, o tym czy jest on dla nas interesujący, czy też nie. Wykorzystanie interakcji zwiększa szansę na pozytywny odbiór danego produktu lub usługi i jest bardzo przydatne w sukcesywnej sprzedaży. Dodatkowo jest to prosta i niewymagająca czynność, co dla naszego odbiorcy jest bardzo ważne. Jakie są jeszcze inne zalety interakcji po scrollu?

 

Co daje nam funkcja interakcji po scrollowaniu?

 

Efekt płynności na stronie

Funkcja scrollowania działa na zasadzie bieżącego ładowania treści na stronie. Dopiero w momencie, gdy przewiniemy ją w dół, wyświetlą nam się kolejne materiały. Dzięki temu będzie ona bardziej przejrzysta i ciekawa, a cała jej zawartość będzie ładować się płynnie.

 

Szybsze ładowanie

Dzięki temu, że elementy nie będą widoczne stale a jedynie po scrollowaniu, strona będzie ładować się szybciej i działać płynniej. Nie będzie też przeładowana, co wpłynie pozytywnie na jej konwersje. 

 

Scrollytelling 

Jest to nic innego jak wizualne opowiadanie przez animowane przewijanie. Jest to świetne rozwiązanie na stworzenie ciekawej i oryginalnej historii lub prezentacji na stronie. To też ciekawa forma na zaprezentowanie produktu lub usługi.

 

Pozwala stworzyć oryginalne portfolio

Jesteś freelancerem lub artystą? Chciałbyś w ciekawy sposób zaprezentować swoje umiejętności? Dzięki interakcjom po scrollowaniu stworzysz oryginalne portfolio onlineCzas wyróżnić się w tłumie i zwiększyć swoje szanse na zdobycie nowych zleceń!

 

Interaktywna prezentacja produktu

Prowadzisz sklep online? Z pewnością chciałbyś w ciekawy sposób zaprezentować swój produkt. Właśnie w tym pomogą Ci interakcje po scrollowaniu. Dzięki nim zaprezentujesz go  w zjawiskowy sposób i zwiększysz szanse na jego sprzedaż.

 

Uporządkowane treści

W przypadku stron stworzonych z użyciem interakcji po scrollu wszystko ma swoje miejsce a sama witryna staje się przejrzysta i czytelna dla użytkownika. Każdy element możesz ukryć i sprawić, aby pojawiał się tylko w wybranym przez Ciebie momencie. 

 

Wzbudzi zainteresowanie użytkowników

Ten efekt z pewnością przyciągnie nowych odbiorców oraz w kreatywny sposób zwróci ich uwagę na Twój produkt. Interakcje po scrollowaniu dają wiele możliwości. Dzięki nim będziesz mógł wybić się z tłumu i stworzyć oryginalną stronę www, jakiej nie ma Twoja konkurencja. 

 

Zacznij teraz 

Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste

Poznaj inne ciekawe funkcje w WebWave - kreatorze stron!

 

RWD

To nic innego jak dopasowanie wyglądu strony do widoku na różnych urządzeniach mobilnych. Nie ważne, czy to jest laptop o dużej matrycy, czy telefon komórkowy - Twoja strona będzie zawsze wyglądać dobrze.

W WebWave do swojej dyspozycji masz aż 4 widoki RWD, widoczne po jednym kliknięciu, dlatego swoją stronę dostosujesz szybko i bez żadnych problemów. Dowiedz się więcej funkcji RWD!

 

Interakcje

Wyskakujące okno? Rozwijane menu? Zakładki? Informacje promocyjne, które można zamknąć? Czy może slider z filmem? Te i inne funkcje znajdziesz w kreatorze WebWave. 

Im więcej interakcji, tym bardziej strona przyciąga uwagę użytkownika. Dzięki nim możesz stworzyć stronę która zaangażuje i zachwyci Twoich odbiorcówChcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie sprawdź możliwości jakie dają interakcje w WebWave CMS!

 

Dynamiczne położenie i rozmiar elementów

Ciekawa funkcja dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. Po przełączeniu panelu w tryb PRO będziesz mógł ustawić elementy na stronie według dynamicznych jednostek vh, vw oraz %. Dzięki temu Twoja strona automatycznie dostosuje się do wielkości dowolnego ekranu.

Sprawdź możliwości interakcji po scrollowaniu już teraz!

Właśnie poznałeś możliwości funkcji interakcji po scrollowaniu. Pora na skorzystanie z kreatora stron WWW

Ciekawa, przemyślana i pełna animacji strona to idealny sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji i przykucie uwagi niejednego użytkownika. 

Przekonaj się, że w naszym kreatorze zaprojektujesz stronę interaktywną bez problemu, a w razie potrzeby nasz support chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania. Jesteśmy dostępni 7 dni w tygodniu, a skontaktować się z nami możesz za pomocą czatu, maila bądź telefonicznie.  


 

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

05 sierpnia 2021

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: