Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Jan Chmielowski

Zarabiaj tworząc strony internetowe 
9 praktycznych porad

Czy profesjonalne tworzenie stron internetowych to dobry pomysł na biznes internetowy? Z pewnością tak. Każda firma, która chce zaistnieć na rynku musi być obecna w internecie. Czasami wystarczy do tego profil na Facebooku. Dla wielu przedsiębiorców szybko okazuje się jednak niewystarczający. 

Wtedy pojawia się potrzeba stworzenia dobrej strony internetowej. Zwłaszcza małe i średnie  firmy nie mają możliwości zbudowania witryny we własnym zakresie. Potrzebni są więc specjaliści, którzy zajmą się tym zadaniem. 

Rynek web developerski ciągle się rozwija i oferuje duże możliwości zarobku. Nie oznacza to, że rozpoczęcie pracy jako profesjonalny twórca stron jest proste. Trzeba liczyć się z dużą konkurencją ze strony freelancerów oraz mniejszych i większych firm. W tym krótkim poradniku postaramy się przedstawić kilka sposobów, dzięki którym wejście na ścieżkę projektowania stron na zlecenie będzie prostsze. 

 

Wybierz odpowiednie narzędzie

Wydawałoby się, że tworzenie profesjonalnych, dobrze działających i oryginalnych witryn wymaga kodowania. To nieprawda. Oczywiście ta umiejętność bardzo się przydaje, jednak nie jest konieczna. Co więcej, nawet osoby biegłe w kodowaniu powinny zainteresować się narzędziami do tworzenia stron internetowych, ponieważ pomagają one skrócić czas wykonywania projektów. 

Na rynku dostępnych jest wiele kreatorów stron www. Jeśli myślimy o narzędziu, które sprawdzi się w pracy dla innych, warto zwrócić uwagę na WebWave, który daje ogromne możliwości tworzenia i edycji strony. Umożliwia pracę nad projektem wielu osobom, stworzenie panelu CMS i tworzenie pod własną marką. 

 

Praktyka czyni mistrza

 

Jeśli już wybrałeś narzędzie, w którym zamierzasz budować strony, czas, żeby dobrze je poznać. Ważna jest systematyczność. Staraj się pracować codziennie. Lepiej zajmować się budowaniem strony 5 dni w tygodniu po 30-60 minut, niż próbować poznać wszystkie możliwości kreatora w jeden dzień. 

Dlatego dobrze wybrać narzędzie, którego można używać bezpłatnie. W końcu zanim zaczniesz zarabiać na swoich projektach minie trochę czasu. WebWave udostępnia wszystkie funkcje związane z projektowaniem stron za darmo bez limitu czasowego. Poza tym, dla każdego użytkownika jest dostępna pomoc w języku polskim.

 

Zacznij teraz 

Dołącz do ponad 513 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i bez kodowania

Stwórz własną stronę

Potraktuj ją jako wizytówkę swojej twórczości. Projekt własnej strony powie wiele o Twoich umiejętnościach, wiedzy i poczuciu estetyki. Zaprezentuj na niej swoje portfolio i zamieść formularz kontaktowy. Dzięki temu potencjalni zleceniodawcy zobaczą w praktyce, co możesz im zaproponować. 

 

Zacznij prowadzić bloga

Kiedy stworzyłeś stronę, możesz umieścić na niej blog. Z jednej strony pozwoli Ci to na usystematyzowanie i utrwalenie wiedzy. Z drugiej jest to świetna forma promocji. Dzięki wartościowym wpisom pokażesz, że jesteś profesjonalistą. 

Poza tym regularne publikowanie artykułów zgodnie z zasadami SEO pomoże Ci uzyskać wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google. 

 

Aktywnie szukaj zleceniodawców

Po zdobyciu podstawowych umiejętności i stworzeniu strony wizerunkowej możesz zacząć zdobywać klientów. W tym celu nieocenione są grupy na Facebooku. To dobre miejsce, żeby znaleźć pierwszych zleceniodawców i zbudować sobie portfolio. 

Inna możliwość to wysyłanie maili do potencjalnych zleceniodawców. Wystarczy, że znajdziesz stronę firmową, która wymaga poprawek. Z pewnością trafiasz na dziesiątki takich witryn tygodniowo. Pamiętaj, żeby w swojej ofercie napisać o zmianach, które chciałbyś wprowadzić na stronie i jakie korzyści przyniosą zaproponowane przez Ciebie modyfikacje.

Jeśli korzystasz z kreatora WebWave, możesz też przedstawić się zleceniodawcom za pomocą tej strony. Wystarczy, że wypełnisz formularz i pochwalisz się projektami stworzonymi w WebWave. Jeśli okażą się naprawdę dobre, zostaniesz zaproszony do współpracy. Program partnerski skupia najlepszych twórców, więc dołączenie do niego daje możliwość pozyskania wielu klientów. 

 


 

Rynek web developerski ciągle się rozwija i oferuje duże możliwości zarobku

 


 

 

Stań się częścią społeczności

Nie powinieneś traktować innych twórców wyłącznie jako konkurencji. Web developerzy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Najłatwiejszym sposobem na złapanie kontaktu z innymi przedstawicielami branży są fora internetowe i grupy na Facebooku. Czytaj, pisz komentarze i nie bój się zadawać pytań. W ten sposób poszerzysz swoją wiedzę, nawiążesz nowe znajomości, a być może uzyskasz też nowych klientów.

Zainteresuj się wydarzeniami branżowymi. Kontakt online jest bardzo ważny, ale nic nie zastąpi spotkania w realu. Współpraca w grupie pomaga rozwijać nowe idee. Poza tym, to okazja do nawiązania nowych kontaktów zawodowych, a nawet poznania przyjaciół. 

 

Dołącz do programów afiliacyjnych

Kontaktując się z innymi web developerami zauważysz, że często szukają oni porad dotyczących konkretnych narzędzi pracy, Jeśli jesteś zadowolony z rozwiązań, które stosujesz, możesz je śmiało polecać. 

Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z kreatora WebWave, możesz wziąć udział w programie polecaj i zarabiaj. Każdy polecony przez Ciebie użytkownik otrzyma 30% zniżki na zakup pakietu. Ty z kolei dostaniesz 30% prowizji. Szczegóły na temat programu możesz znaleźć tutaj

 

Nie spoczywaj na laurach

Trendy w web designie zmieniają się bardzo szybko. Dlatego musisz stale rozwijać swoje umiejętności. Czytaj branżowe blogi, śledź najlepszych twórców w mediach społecznościowych. Trzymaj rękę na pulsie. Dzięki temu zawsze będziesz o krok przed konkurencją. 

Baw się dobrze

Pamiętaj, że webdesign to nie tylko praca, ale też świetna zabawa. Pozwala rozwijać kreatywność i daje niesamowitą satysfakcję. 

Jak widać, rozpoczęcie pracy jako profesjonalny twórca stron internetowych to wyzwanie, któremu można sprostać, jeśli dobrze się do niego przygotujemy. Zawarte w tym wpisie porady pozwolą na łatwiejsze rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Pomoże w tym także kreator WebWave, który umożliwia łatwe budowanie stron www na zlecenie.

Nie czekaj i zacznij pracę z naszym narzędziem już dzisiaj!

 

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

31 października 2019

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: