Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzy zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na:


Kreator WebWave.

Oferta. 

Materiały. 

Firma.

Zawsze starannie planujemy nowe funkcje dla kreatora WebWave. Jeśli masz jakieś sugestie, nad czym powinniśmy dalej pracować, śmiało skontaktuj się z nami przez e-mail lub zagłosuj na naszym forum

31 października 2019

Imię i nazwisko autora

Zarabiaj tworząc strony internetowe 
9 praktycznych porad

Czy profesjonalne tworzenie stron internetowych to dobry pomysł na biznes internetowy? Z pewnością tak. Każda firma, która chce zaistnieć na rynku musi być obecna w internecie. Czasami wystarczy do tego profil na Facebooku. Dla wielu przedsiębiorców szybko okazuje się jednak niewystarczający. 

Wtedy pojawia się potrzeba stworzenia dobrej strony internetowej. Zwłaszcza małe i średnie  firmy nie mają możliwości zbudowania witryny we własnym zakresie. Potrzebni są więc specjaliści, którzy zajmą się tym zadaniem. 

Rynek web developerski ciągle się rozwija i oferuje duże możliwości zarobku. Nie oznacza to, że rozpoczęcie pracy jako profesjonalny twórca stron jest proste. Trzeba liczyć się z dużą konkurencją ze strony freelancerów oraz mniejszych i większych firm. W tym krótkim poradniku postaramy się przedstawić kilka sposobów, dzięki którym wejście na ścieżkę projektowania stron na zlecenie będzie prostsze. 

 

Wybierz odpowiednie narzędzie

Wydawałoby się, że tworzenie profesjonalnych, dobrze działających i oryginalnych witryn wymaga kodowania. To nieprawda. Oczywiście ta umiejętność bardzo się przydaje, jednak nie jest konieczna. Co więcej, nawet osoby biegłe w kodowaniu powinny zainteresować się narzędziami do tworzenia stron internetowych, ponieważ pomagają one skrócić czas wykonywania projektów. 

Na rynku dostępnych jest wiele kreatorów stron www. Jeśli myślimy o narzędziu, które sprawdzi się w pracy dla innych, warto zwrócić uwagę na WebWave, który daje ogromne możliwości tworzenia i edycji strony. Umożliwia pracę nad projektem wielu osobom, stworzenie panelu CMS i tworzenie pod własną marką. 

 

Praktyka czyni mistrza

Jeśli już wybrałeś narzędzie, w którym zamierzasz budować strony, czas, żeby dobrze je poznać. Ważna jest systematyczność. Staraj się pracować codziennie. Lepiej zajmować się budowaniem strony 5 dni w tygodniu po 30-60 minut, niż próbować poznać wszystkie możliwości kreatora w jeden dzień. 

Dlatego dobrze wybrać narzędzie, którego można używać bezpłatnie. W końcu zanim zaczniesz zarabiać na swoich projektach minie trochę czasu. WebWave udostępnia wszystkie funkcje związane z projektowaniem stron za darmo bez limitu czasowego. Poza tym, dla każdego użytkownika jest dostępna pomoc w języku polskim.

 

 

Stwórz własną stronę

Potraktuj ją jako wizytówkę swojej twórczości. Projekt własnej strony powie wiele o Twoich umiejętnościach, wiedzy i poczuciu estetyki. Zaprezentuj na niej swoje portfolio i zamieść formularz kontaktowy. Dzięki temu potencjalni zleceniodawcy zobaczą w praktyce, co możesz im zaproponować. 

 

Zacznij pisać blog

Kiedy stworzyłeś stronę, możesz umieścić na niej blog. Z jednej strony pozwoli Ci to na usystematyzowanie i utrwalenie wiedzy. Z drugiej jest to świetna forma promocji. Dzięki wartościowym wpisom pokażesz, że jesteś profesjonalistą. 

Poza tym, regularne publikowanie artykułów zgodnie z zasadami SEO pomoże Ci uzyskać wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google. 

 

Aktywnie szukaj zleceniodawców

Po zdobyciu podstawowych umiejętności i stworzeniu strony wizerunkowej możesz zacząć zdobywać klientów. W tym celu nieocenione są grupy na Facebooku. To dobre miejsce, żeby znaleźć pierwszych zleceniodawców i zbudować sobie portfolio. 

Inna możliwość to wysyłanie maili do potencjalnych zleceniodawców. Wystarczy, że znajdziesz stronę firmową, która wymaga poprawek. Z pewnością trafiasz na dziesiątki takich witryn tygodniowo. Pamiętaj, żeby w swojej ofercie napisać o zmianach, które chciałbyś wprowadzić na stronie i jakie korzyści przyniosą zaproponowane przez Ciebie modyfikacje.

Jeśli korzystasz z kreatora WebWave, możesz też poszukać zleceniodawców za pomocą tej strony. Wystarczy, że wypełnisz formularz i pochwalisz się projektami stworzonymi w WebWave. Jeśli okażą się naprawdę dobre, zostaniesz zaproszony do współpracy. Program partnerski skupia najlepszych twórców, więc dołączenie do niego daje możliwość pozyskania wielu klientów. 

 


 

Rynek web developerski ciągle się rozwija i oferuje duże możliwości zarobku

 


 

 

Stań się częścią społeczności

Nie powinieneś traktować innych twórców wyłącznie jako konkurencji. Web developerzy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Najłatwiejszym sposobem na złapanie kontaktu z innymi przedstawicielami branży są fora internetowe i grupy na Facebooku. Czytaj, pisz komentarze i nie bój się zadawać pytań. W ten sposób poszerzysz swoją wiedzę, nawiążesz nowe znajomości a być może uzyskasz też nowych klientów.

Zainteresuj się wydarzeniami branżowymi. Kontakt online jest bardzo ważny, ale nic nie zastąpi spotkania w realu. Współpraca w grupie pomaga rozwijać nowe idee. Poza tym, to okazja do nawiązania nowych kontaktów zawodowych a nawet poznania przyjaciół. 

 

Dołącz do programów afiliacyjnych

Kontaktując się z innymi web developerami zauważysz, że często szukają oni porad dotyczących konkretnych narzędzi pracy, Jeśli jesteś zadowolony z rozwiązań, które stosujesz, możesz je śmiało polecać. 

Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z kreatora WebWave, możesz wziąć udział w programie polecaj i zarabiaj. Każdy polecony przez Ciebie użytkownik otrzyma 30% zniżki na zakup pakietu. Ty z kolei dostaniesz 30% prowizji. Szczegóły na temat programu możesz znaleźć tutaj

 

Nie spoczywaj na laurach

Trendy w web designie zmieniają się bardzo szybko. Dlatego musisz stale rozwijać swoje umiejętności. Czytaj branżowe blogi, śledź najlepszych twórców w mediach społecznościowych. Trzymaj rękę na pulsie. Dzięki temu zawsze będziesz o krok przed konkurencją. 

 

Baw się dobrze

Pamiętaj, że webdesign to nie tylko praca, ale też świetna zabawa. Pozwala rozwijać kreatywność i daje niesamowitą satysfakcję. 

Jak widać, rozpoczęcie pracy jako profesjonalny twórca stron internetowych to wyzwanie, któremu można sprostać, jeśli dobrze się do niego przygotujemy. Zawarte w tym wpisie porady pozwolą na łatwiejsze rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Pomoże w tym także kreator WebWave, który umożliwia łatwe budowanie stron www na zlecenie.

Nie czekaj i zacznij pracę z naszym narzędziem już dzisiaj!

 

 

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

Autor: Jan Chmielowski

 

Panel Webmastera

Zarejestruj się

Zaloguj się