Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Po co jest White Label?

Jakie są koszty prowadzenia prostego sklepu internetowego

15 października 2020

Data aktualizacji: 5 lipca 2021

Handel w sieci to coraz popularniejszy pomysł na biznes. Wiele platform umożliwia sprzedaż bez konieczności zakładania własnej strony. Lepsze efekty przynosi jednak założenie własnego sklepu online. 

Zapewne interesuje Cię jakie są koszty prowadzenia prostego sklepu internetowego? Z poniższego artykułu dowiesz się, dlaczego warto przenieść swój sklep na własną stronę oraz ile kosztuje jego utrzymanie.

 

Dlaczego warto sprzedawać na własnej stronie

 

Obecnie sprzedaż w internecie odbywa się najczęściej za pośrednictwem jednego z 3 rozwiązań.

 

Platformy sprzedażowe

 

Platformy sprzedażowe, takie jak Allegro czy Etsy, umożliwiają szybki start. Korzystanie z nich nie generuje dużych kosztów. Wystawianie przedmiotów zazwyczaj jest darmowe. Poważną wadą tego rozwiązania jest fakt, że możliwości edycji są bardzo ograniczone. Korzystając z tego rozwiązania, nie można zmienić kolorystyki strony czy usunąć logo serwisu, na którym sprzedajesz. Nie podłączysz też własnej domeny. Przez to, nie zbudujesz własnej marki i nie będziesz mógł promować własnego sklepu w sieci.

 

Platformy e-commerce 

 

Platformy e-commerce, takie jak Ecwid czy Shopify, są bardziej elastyczne. Umożliwiają kompleksową obsługę sklepu internetowego. Ich użytkownicy zyskują między innymi dostęp do zaawansowanych opcji zarządzania zamówieniami i realizacji płatności. Tego typu narzędzia mogą jednak okazać się zbyt skomplikowane dla osób początkujących. Koszty dostępu do podstawowej wersji platformy e-commerce są zróżnicowane i zaczynają się od około 70 zł miesięcznie. 

 

Sklep na własnej stronie internetowej

 

To rozwiązanie jest najbardziej elastyczne. Umożliwia pełną kontrolę nad funkcjonowaniem sklepu - zarówno jego wyglądem, jak i funkcjonalnością. Na własnej stronie możesz dodać bloga i dzięki pisaniu treści pod SEO, docierać do coraz to nowych użytkowników. Zwiększy to szanse na rozwój i rozpoznawalność marki. Nie będziesz musiał być zależny od platformy i jej ograniczeń. Bez problemu umieścisz formularz kontaktowy, zaproponujesz kod rabatowy oraz dodasz listę zapisów na newsletter, dzięki któremu będziesz mógł rozsyłać spersonalizowane oferty oraz promocje.

Rozpiętość cen tworzenia strony www ze sklepem jest bardzo duża. Przyjrzyjmy się temu bliżej i sprawdźmy, jaki jest koszt prostego sklepu internetowego.

 

 

Dołącz do 376 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 
 

 

Ile kosztuje sklep internetowy?

 

Niestety nie da się udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Na koszty funkcjonowania sklepu internetowego składa się kilka czynników. Zatem co wlicza się w koszt sklepu internetowego?

 

Koszty prowadzenia działalności gospodarczej

 

W większości przypadków do prowadzenia sklepu internetowego będzie wymagane zarejestrowanie działalności gospodarczej. Z tego obowiązku zwolnione są jedynie osoby, których przychód nie przekracza połowy pensji minimalnej, która w 2021 roku wynosi 2800 zł brutto (przychód nie może przekroczyć więc 1400 zł). 

Prowadzenie działalności gospodarczej generującej większy przychód będzie wymagało rejestracji. Przez pierwsze 6 miesięcy trzeba odprowadzać jedynie składkę zdrowotną. w roku 2021 to nieco ponad 380 zł miesięcznie. Przez kolejne 2 lata płacimy preferencyjne składki ZUS. Wtedy miesięczny koszt wyniesie około 620. Kwota ta delikatnie wzrasta, jeśli zdecydujesz się odprowadzać dobrowolną składkę zdrowotną. 

Po upływie 2,5 roku musisz płacić pełne stawki. Ich wysokość zależy od wielu czynników. Górna granica oscyluje w okolicach 1400 zł miesięcznie. 

Prowadząc działalność gospodarczą oczywiście trzeba również odprowadzać podatki - dochodowy i VAT. Pierwszy z nich, jak sama nazwa wskazuje, jest procentem od dochodu. VAT z kolei jest w ostatecznym rozrachunku opłacany przez Twoich klientów. Masz możliwość wyboru kilku modeli rozliczania podatków. Wybór danego rozwiązania będzie zależał między innymi od Twojego asortymentu i wielkości obrotów. 

 

 

koszty prowadzenia działalności gospodarczej

 

 

Koszty stworzenia strony ze sklepem internetowym

 

Jeśli chodzi o samo stworzenie strony, mamy do wyboru kilka możliwości. Najbardziej oczywiste wydaje się zlecenie prac wyspecjalizowanej firmie. Dzięki temu mamy pewność, że nasza strona będzie wyglądać i funkcjonować profesjonalnie. 

Minusem jest dosyć wysoka cena. Zbudowanie najprostszego sklepu to w tej chwili wydatek minimum 1500 zł. W przypadku bardziej skomplikowanych projektów cena może wzrosnąć do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. 

Innym rozwiązaniem jest samodzielne kodowanie strony. Wtedy koszt jej stworzenia jest zerowy. Proces jest jednak długi i trudny. Wymaga dużej ilości wolnego czasu, doświadczenia oraz umiejętności kodowania. 

Sklep internetowy można stworzyć przy pomocy kreatora stron internetowych, takiego jak WebWave. W przypadku naszego narzędzia korzystanie z wszystkich funkcji kreatora jest darmowe. Możesz skorzystać z jednego z szablonów lub stworzyć stronę ze sklepem od zera. Nie musisz mieć doświadczenia w tworzeniu stron, ani sprzedaży przez internet, żeby szybko go skonfigurować. Sprawdź jak stworzyć sklep internetowy przy pomocy kreatora WebWave.

 

 

koszty stworzenia strony internetowej z sklepem

 

Hosting

 

Hosting to usługa polegająca na przechowywaniu danych strony na serwerze. Jest to niezbędna rzecz, przy posiadaniu własnej strony www. Jej koszty są zróżnicowane. Zależą między innymi od wielkości strony i ruchu, jaki generuje. Przy stronie średniej wielkości o średnim ruchu to około 200-500 zł miesięcznie. Jeśli zdecydujesz się na Pakiet Premium w WebWave, za hosting nie zapłacisz nic. Koszt Pakietu to tylko 30 zł netto miesięcznie. 

 

Domena

 

Domena to nazwa strony, pod którą znajdą ją użytkownicy. Jej wykup jest tak samo niezbędny jak w przypadku hostingu. Bez tego strona internetowa nie będzie istnieć. Wybór odpowiedniej domeny ma niebagatelne znaczenie dla marketingu sklepu internetowego. Jej cena zależy w dużej mierze od tego, jak bardzo będzie atrakcyjna z punktu widzenia potencjalnych klientów. Koszt rejestracji może wynieść zarówno kilkadziesiąt, jak i kilka tysięcy złotych rocznie. Utrzymanie to najczęściej koszt kilkuset złotych rocznie. 

Z Pakietem Premium WebWave rejestracja domeny z końcówką .pl zawsze jest darmowa. Za jej utrzymanie nie płacisz nic przez pierwszy rok. Później cena to 99 zł za 12 miesięcy. 

 

Certyfikat SSL

 

Certyfikat SSL to protokół, który chroni Twoje dane podczas łączenia się ze stroną. Jest konieczny przy posiadaniu własnego sklepu internetowego. Kiedyś był stosowany głównie do zabezpieczanie płatności. Teraz Google traktuje strony, które go nie mają jako niezabezpieczone. Dlatego bez niego trudno wzbudzić zaufanie użytkowników witryny. Ponad 80% użytkowników rezygnuje z zakupu, jeśli strona sklepu nie jest zabezpieczona certyfikatem SSL. 

Cena podstawowego certyfikatu SSL to około 100 zł rocznie. Jeśli tworzysz stronę z WebWave, certyfikat SSL dostajesz gratis. 

 

Kopie bezpieczeństwa

 

Wprowadzanie zmian na stronie zawsze wiąże się z ryzykiem. Dlatego powinieneś zadbać o kopie bezpieczeństwa. Dzięki nim w razie jakichkolwiek problemów możesz przywrócić działanie strony poprzez udostępnienie jej poprzedniej wersji. 

W internecie można znaleźć wiele programów i wtyczek służących tworzeniu kopii bezpieczeństwa. Niektóre z nich są darmowe, za inne trzeba zapłacić. Dla stron stworzonych w WebWave kopię zapasową możesz stworzyć w dowolnym momencie i za darmo. Wystarczy, że klikniesz symbol dyskietki, który znajdziesz w prawym górnym rogu kreatora. Co więcej, kopie zapasowe tworzone są co jakiś czas automatycznie. 

 

Regulamin

 

Prawo wymaga, żeby każdy sklep internetowy udostępniał użytkownikom regulamin. Aby był on profesjonalny, warto zatrudnić do jego stworzenia prawnika. Koszt usługi stworzenia regulaminu sklepu internetowego zaczyna się już od 200 zł. Nie próbuj ominąć tych kosztów - przypadku źle sformowanego regulaminu możesz ponieść gigantyczne straty, dlatego regulamin powinien być napisany przez profesjonalistę.

 

Zdjęcia produktowe

 

Fotografie produktów to jeden z najważniejszych elementów sklepu internetowego. Ważne, żeby były oryginalne. Kopiowanie zdjęć negatywnie wpływa na pozycję strony w wyszukiwarkach i zaufanie użytkowników. Może też wiązać się z naruszeniem praw autorskich. 

W tym celu możesz zatrudnić profesjonalnego fotografa lub zrobić je samemu. Koszt za jedno zdjęcie produktowe wacha się od 10 do nawet 50 zł i zależy od wielu czynników, np. tła. W przypadku wielu produktów i kilku ujęć jednego artykułu ta kwota znacznie wzrośnie. Rozwiązaniem jest posiadanie dobrego sprzętu, profesjonalnego oświetlenia, odpowiedniego tła oraz dobre oko. Robiąc je samemu, zaoszczędzisz na kosztach związanych z zatrudnieniem fotografa i otworzysz sobie furtkę na realizację przyszłych sesji zdjęciowych - w przypadku sklepów odzieżowych na jednej sesji na pewno się nie skończy. 

 

 

 

 

Opisy produktów

 

Żaden sklep internetowy nie może obyć się bez opisów produktów. Wysokość stawki za ich stworzenie zależy od długości opisu, stopnia skomplikowania i jego oryginalności. Stawki zaczynają się od kilkunastu złotych za 1000 znaków ze spacjami. W sieci można też znaleźć oferty zaczynające się od 5 zł. Tak tanie teksty zazwyczaj są jednak słabej jakości, która może obniżyć zaufanie klientów. Jeśli posiadasz choć trochę talentu do pisania, możesz zrobić je samemu. Zawsze możesz zainspirować się opisami na innych stronach. Warto pamiętać o tym, aby uwzględnić odpowiednie słowa kluczowe, najczęściej wyszukiwane przez użytkowników. W tym celu pomogą Ci narzędzia Google takie jak Google Search Console czy Google Trends.

 

Pozycjonowanie

 

Pozycjonowanie to działania, które mają na celu umieszczenie strony wysoko na liście wyników w wyszukiwarkach internetowych. To bardzo szerokie pojęcie, które obejmuje wiele aspektów tworzenia strony - od pisania dobrych tekstów, przez dbanie o wysoką jakość jej kodu, po pozyskiwanie linków zewnętrznych.

Pozycjonowanie to jeden z najważniejszych czynników wpływających na widoczność strony w internecie. W przypadku sklepu online wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania wpływa na zyski.

Koszty pozycjonowania przez specjalistyczne firmy są różne. Zależą między innymi od zakresu prac, wielkości strony i konkurencji (im większa konkurencja w danym segmencie rynku, tym pozycjonowanie strony jest droższe). 

Tworząc sklep w WebWave możesz skorzystać z darmowego analizera SEO. To narzędzie, które pomoże Ci w samodzielnym pozycjonowaniu strony. Krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces i podpowie, jakie zmiany powinieneś wprowadzić na stronie, aby wypozycjonowała się jak najlepiej. 

 

 

 

 

Marketing sklepu internetowego

 

Marketing sklepu internetowego to bardzo szerokie zagadnienie. Obejmuje między innymi kampanie displayowe, działania w social media, prowadzenie bloga, programy lojalnościowe i wiele więcej. 

Koszty marketingu sklepu internetowego mogą być bardzo różne. Największych graczy stać na kampanie warte wiele milionów. Na szczęście, w przypadku mniejszej skali działalności, koszty nie są tak duże. Można nawet prowadzić skuteczne darmowe działania marketingowe. Są one konieczne w przypadku prowadzenia sklepu internetowego.

 

 

 

Magazynowanie

 

Koszty wynajęcia 100 m2 powierzchni magazynowej zaczyna się od 1500 zł. Do tego trzeba doliczyć około 1000 zł za ogrzewanie i energię elektryczną. Na szczęście, nie zawsze potrzebujesz magazynu.

Większość sklepów nie dysponuje własną powierzchnią do składowania produktów. Najczęściej trafiają one do odbiorców z magazynów producenta lub pośredników. W takim wypadku jako właściciel sklepu nie ponosisz kosztów magazynowania. Musisz jedynie doliczyć prowizję. Jej wysokość podlega negocjacji i zależy od wielu czynników między innymi od wielkości zamówienia czy opcji dostawy. 

W przypadku małego sklepu Twoim początkowym magazynem może okazać się garaż, czy wolny pokój w mieszkaniu. W ramach upływu czasu i wzrostu popularności Twojej działalności, bez problemu zainwestujesz w większą przestrzeń.

Więcej informacji na temat możliwych form obsługi zamówień znajdziesz w naszym darmowym e-booku, w którym mówimy o tym jak zrobić sklep internetowy.

 

Obsługa wysyłki

 

Magazynowanie to tylko jedna z usług, które możesz zlecić na zewnątrz. Wielu właścicieli sklepów internetowych decyduje się na wykupienie obsługi wysyłek. Jej ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od ilości zamówień czy trudności w ich realizacji (na przykład w przypadku dużych i ciężkich przedmiotów). W celu ustalenia stawek najlepiej skontaktować się bezpośrednio z dostawcami oferującymi tego typu usługi. Obecnie można nawiązać ciekawe współprace z takimi firmami jak InPost, DHL czy DPD. Oferują one specjalne zniżki dla firm.

 

Aktualizacje i modernizacje

 

Jeśli zleciłeś stworzenie strony internetowej firmie zewnętrznej, za każdą modernizację i modyfikację musisz zapłacić. Ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od zakresu prac. Z tego powodu dobrze jest zapewnić sobie dostęp do panelu CMS. Wtedy proste zmiany można wprowadzić samemu. Większe prace modernizacyjne dalej będziesz musiał zlecać. 

Jeśli stworzysz stronę ze sklepem w kreatorze, wszelkie zmiany możesz wprowadzić samodzielnie w każdym dowolnym momencie. Nie będziesz musiał ponosić dodatkowych kosztów czy czekać aż ktoś zrobi to za Ciebie.

 

Handel w sieci to coraz popularniejszy pomysł na biznes. Wiele platform umożliwia sprzedaż bez konieczności zakładania własnej strony. Lepsze efekty przynosi jednak założenie własnego sklepu online.

 

Koszty prowadzenia sklepu internetowego - podsumowanie

 

Na koszty stworzenia i utrzymania sklepu internetowego składa się kilka czynników. Prowadzenie działalności gospodarczej to od 380 do około 1400 zł miesięcznie. Korzystanie z prostych platform sprzedażowych, które są popularne wśród osób zaczynających handel w sieci, jest bezpłatne.

W przypadku rozwiązań typu SaaS - czyli aplikacjami w chmurze, koszty zaczynają się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Najczęściej wynoszą kilkaset złotych. Hosting to wydatek od około 200-500 zł rocznie. Za domenę i certyfikat SSL zapłacisz po około 100 zł miesięcznie. Hosting to koszt kolejnych kilkuset złotych. Stworzenie regulaminu to kwota minimum 200 zł. Koszt zdjęcia produktu to średnio 30 zł. Opisy zamówisz za kilkanaście złotych za 1000 znaków ze spacjami. Ceny pozycjonowania, marketingu czy obsługi zamówień są bardzo zróżnicowane i trudne do oszacowania. 

 

Sklep internetowy w WebWave

 

Jeśli chcesz zredukować koszty prowadzenia sklepu, możesz skorzystać z kreatora WebWave. Samodzielne stworzenie strony w WebWave nie kosztuje nic. Podobnie certyfikat SSL. Utrzymanie jej z Pakietem Premium to tylko 30 zł miesięcznie. W tej cenie zawarty jest hosting. Za domenę przez pierwszy rok nie zapłacisz nic. Później - 99 zł rocznie. Jest to więc prawdopodobnie najtańsza opcja stworzenia i prowadzenia sklepu internetowego.

Bez problemu stworzysz projekt o jakim marzyłeś, za pomocą funkcji złap i upuść i skorzystasz z gotowych wzorów szablonów, które dopasujesz tak, jak chcesz. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat sklepów internetowych w WebWave.


 
 

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

 

Autor: Jan Chmielowski, Paula Niziołek

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog