Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Jan Chmielowski

Strona Radia Nowy Świat, czyli jak szybko stworzysz witrynę dzięki WebWave

Blog, sklep internetowy, strona firmowa? Jakie witryny stworzysz za pomocą kreatora stron www

Radio Nowy świat to nowa rozgłośnia tworzona przez dziennikarzy związanych do niedawna z Programem Trzecim Polskiego Radia. Pomysł na jej powstanie ujrzał światło dzienne 18 kwietnia 2020. Twórcy projektu postanowili zebrać fundusze niezbędne na start w internecie. W kilkadziesiąt dni udało się w ten sposób zgromadzić ponad milion złotych. 

Co wspólnego ma ta historia z tworzeniem stron www w WebWave? Witryna Radia Nowy Świat powstała w naszym kreatorze stron www! Na jej przykładzie chcemy pokazać, że WebWave to doskonałe narzędzie do promocji w sieci dla wszystkich, którzy chcą stworzyć funkcjonalną witrynę tak szybko jak to tylko możliwe. 

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że zakładanie strony internetowej dla organizacji, fundacji czy firmy ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza na początku działalności. Pomaga zbudować świadomość marki i daje pełną kontrolę nad formą oraz treścią komunikatu.

 

Dlaczego do tworzenia strony www warto wykorzystać kreator WebWave

 

Stworzenie strony www przy użyciu kreatora nie zajmuje wiele czasu. Prostą witrynę można zbudować nawet w jeden wieczór. Od pomysłu założenia Radia Nowy Świat do stworzenia strony www rozgłośni minęło niewiele czasu. Dzięki temu twórcy witryny mogli wykorzystać moment, w którym o nowej inicjatywie dawnych pracowników radiowej Trójki zrobiło się głośno w mediach.

WebWave umożliwia też pracę nad stroną wielu osobom, i to nawet przed jej publikacją w internecie. Ta funkcja dodatkowo przyspiesza proces pracy nad witryną. Stronę stworzoną w kreatorze da się bez problemu modyfikować już po publikacji w internecie. Dzięki temu możesz szybko dodawać nowe elementy lub wprowadzać poprawki.  

Co więcej, dzięki kreatorom takim jak WebWave witrynę może zrobić każdy, również osoby niemające doświadczenia. Obsługa tego typu programów jest intuicyjna i nie powinna sprawić kłopotu osobom, które umieją obsługiwać komputer w podstawowym stopniu.

Niebagatelne znaczenie mają również koszty. Firmy rozpoczynające działalność, fundacje czy stowarzyszenia rzadko dysponują dużymi funduszami na start. Dlatego na początku działalności liczy się każdy grosz.

Zlecenie stworzenia strony może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Do tego dochodzą koszty utrzymania witryny. Samo stworzenie strony w kreatorze WebWave jest darmowe, a Pakiet Premium, dzięki któremu między innymi opublikujesz witrynę pod dowolną domeną i wypozycjonujesz ją w Google to koszt 30 zł netto miesięcznie.

 

Zacznij teraz 

Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste

Jak zrobić stronę internetową za darmo? Przykład domeny radia Nowy Świat

Strona Radia Nowy Świat to dobry przykład prostego, ale funkcjonalnego projektu. Znalazły się na niej najważniejsze elementy, dzięki którym witryna jest użyteczna zarówno z punktu widzenia jej twórców, jak i użytkowników.

 

Menu główne

To niezbędny element, który ułatwia użytkownikowi nawigację. W przypadku strony Radia Nowy Świat znalazły się tu tylko 3 elementy - odnośniki do sekcji “Misja” i “Aktualności” oraz przycisk, który prowadzi na stronę zbiórki w Patronite. Nawet przy tak nieskomplikowanej witrynie stworzenie menu jest konieczne. Użytkownicy są przyzwyczajeni do tego elementu a jego brak może zniechęcić ich do przeglądania strony (i negatywnie wpłynie na pozycjonowanie). 

 

Strona główna

To podstrona, na którą użytkownicy najczęściej trafiają jako pierwszą. Dlatego ma duże znaczenie jeśli chodzi o skuteczność witryny. Strona Radia Nowy Świat to one-page. Oznacza to, że jej poszczególne sekcje znajdują się jedna pod druga a do kolejnych części można przejść nie tylko poprzez główne menu, ale także scrollując. Dlatego w tym wypadku jako stronę główną potraktujemy tę jej część, która jest widoczna natychmiast po załadowaniu się strony. 

 

 

Głównym celem strony Radia Nowy Świat jest zbiórka pieniędzy na uruchomienie rozgłośni. Dlatego na górze strony w 2 miejscach został umieszczony przycisk CTA (skrót od angielskiego Call To Action - wezwanie do działania). Prowadzi on użytkownika do strony ze zbiórką na Patronite. 

 

Misja

Ta sekcja to dobre miejsce na przedstawienie organizacji. Ten cel spełnia tekst napisany przez Magdę Jethon - Redaktor Naczelną radia. Ma on za zadanie wyjaśnić cel zbiórki oraz krótko opisać założenia projektu

Aktualności 

W tym miejscu użytkownicy znajdą najświeższe wiadomości związane z tworzeniem rozgłośni. Sekcja “Aktualności” spełnia dwie funkcje. Po pierwsze, informuje użytkowników o zmianach i sprawia, że strona nie robi wrażenia “opuszczonej”. Po drugie, dzięki częstym aktualizacjom roboty Google lepiej oceniają całą witrynę.

Stopka 

To element, który znajduje się na dole strony. Znalazły się tu linki do profili radia w mediach społecznościowych. To też dobre miejsce do umieszczenia danych kontaktowych. 

 

 

 


 

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że stworzenie strony internetowej dla organizacji, fundacji czy firmy ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza na początku działalności. Pomaga zbudować świadomość marki i daje pełną kontrolę nad formą oraz treścią komunikatu.

 


Dobra strona nie musi być skomplikowana – możesz ją stworzyć w kreatorze stron www WebWave bez konieczności kodowania

Przykład Radia Nowy Świat pokazuje, że na początku działalności nie potrzebujesz rozbudowanej strony. Nawet prosta wizytówka, na której znajdują się podstawowe informacje może spełniać swoje zadanie. Wystarczy, że dobrze wyeksponujesz na niej najważniejsze dane. 

Poza tym, możesz stworzyć własną stronę, a potem ją rozbudowywać i wzbogacać o nowe funkcje. Twórcy WebWave ciągle pracują nad możliwościami kreatora i kilka razy w miesiącu wprowadzają ważne z punktu widzenia użytkownika nowości. Dlatego dzięki naszemu kreatorowi bez trudu rozwiniesz swoją stronę i skutecznie przyciągniesz na nią nowych użytkowników. Specjalnie dla osób początkujących przygotowaliśmy kurs tworzenia stron internetowych. Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron także przy pomocy szablonów i sztucznej inteligencji. Dzięki przystępnej formie kursu wideo dowiesz się jak stworzyć swoją stronę od A do Z. 
 

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

17 listopada 2023

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: