Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Układ strony głównej - projektowanie stron internetowych

Responsywność czyli o co tyle hałasu 11

01 czerwca 2016

Jak wskazują badania "Social & Mobile" już prawie połowa wszystkich stron internetowych, a dokładniej mówiąc 46% z nich, przeglądana jest za pomocą telefonów lub tabletów. Łatwo zauważyć, że urządzenia te posiadają ekrany z dawno zapomnianymi już w komputerach stacjonarnych rozdzielczościami, takimi jak 800×600, 640×480, 320×240. Klienci obecnie wolą przeglądać Internet jadąc autobusem lub stojąc w absurdalnie długiej kolejce do Manekina. Więc wszyscy twórcy stron czy nie nadszedł już czas by wyjść z podziemi Internetu i zacząć tworzyć responsywne strony www?​

 

 

Responsywność chappter one

Autorem pojęcia jest Ethan Marccote. Według niego "responsywność" jest to zbiór technologii umożliwiający pokazanie tej samej strony w różnych rozdzielczościach. Oznacza to, że zawartość strony www ma płynnie dostosowywać się do wielkości ekranu, na którym jest wyświetlana. Dzięki temu klient wygodnie może kliknąć mały przycisk myszką, jeśli pracuje na komputerze. Jeśli jednak otworzy tę samą stronę na tablecie czy smartfonie przycisk ten będzie odpowiednio większy i dostosowany do wielkości ekranu. Dzięki czemu bez problemu trafi go kciukiem, nawet jeśli posiada dłonie zawodnika sumo. To samo tyczy się wielkości liter w tekstach, które przeczyta bez zbędnego wytężania wzroku, ponieważ będą one miały większą czcionkę specjalnie przystosowaną do czytania na dużo mniejszym ekranie.

 

„Back to the future”, czyli Przyszłość to RWD

Postawmy teraz zasadnicze pytanie, co Ty zyskujesz dzięki RWD? Po pierwsze – czas. Aktualizując treść na swojej stronie wystarczy, że nowy artykuł lub zdjęcie dodasz raz, a zmiana widoczna będzie na wszystkich wersjach strony. Po drugie – lepszą pozycję w Google. Google rekomenduje responsywność jako najlepszą dla urządzeń mobilnych. Strony responsywne nagradza też wyższą pozycją w wynikach wyszukiwania. No i po trzecie najważniejsze - komfort klienta, co przekłada się na wzrost liczby i długości odwiedzin na Twojej stronie www. Niezależnie, czy klienci korzystają z telefonu, czy z tabletu zobaczą tą samą treść poukładaną w zbliżony sposób. Dzięki temu łatwiej odnajdą poszukiwany artykuł czy produkt.

 

Wiatr zmian w WebWave

W kreatorze stron internetowych WebWave wykonujemy w końcu ten milowy krok dla webdesignu i umożliwiamy tworzenie responsywnych stron www. W samym kreatorze zmienia to bardzo wiele i daje szeroką paletę możliwości, z której już niedługo będziecie mogli korzystać.

 

Zapnijcie pasy. Oto lista najbliższych przekształceń w kreatorze:

  • Przełączanie pomiędzy różnymi wersjami strony – wersją desktop, tabletem, telefonem poziomo oraz telefonem pionowo będzie znacznie łatwiejsze i szybsze. Nie zaistnieje już także potrzeba ponownego przeładowania strony.
  • Zmiana parametrów elementów będzie możliwa osobno dla każdej wersji strony.
  • Pojawi się także możliwość zmiany fontu, wielkości i innych parametrów tekstu w zależności od urządzenia.
  • Treść na różnych wersjach będzie taka sama, a co za tym idzie wprowadzając zmianę tekstu lub zdjęcia na jednej zmiana będzie automatycznie widoczna na pozostałych.
  • Artykuły będą automatycznie dodawane na wszystkich wariantach urządzeń – nie trzeba będzie już dodawać artykułu na wersję desktop i mobile oddzielnie.
  • Różne wersje strony będzie można publikować osobno i dopiero wtedy, gdy będą one gotowe. Jeśli więc chcesz to początkowo możesz dostosować swoją stronę jedynie do wymagań desktop i telefonu, a stworzenie pozostałych wersji zostawić sobie na później.

 

Jedna rzecz pozostaje jednak bez zmian – możliwość tworzenia stron o dowolnej szacie graficznej i dostosowanie ich układu z dokładnością co do 1 piksela – dokładnie tak, jak chcesz.

 

Co dla zapracowanych?

A co jeśli cierpisz na brak czasu i nie uda Ci sie go znaleźć od razu na wdrożenie responsywności na swojej stronie internetowej ? Nie ma problemu - mobilna wersja strony wciąż będzie dla Ciebie dostępna. Będzie mogła służyć Twoim klientom bez zbędnych zmian, podczas kiedy Ty będziesz spokojnie tworzyć responsywną wersję dla wszystkich urządzeń mobilnych. Gdy strona www będzie już gotowa wystarczy, że opublikujesz wprowadzone zmiany – bez paniki i tylko wtedy, gdy będziesz tego chciał.

 

Na koniec…

Jak dobrze wiesz, posiadanie firmowej strony www jest obowiązkiem już od dawna. Od niedawna jednak niezbedne stało się również posiadanie strony dopasowanej do urządzeń mobilnych. W WebWave idąc z duchem czasu wprowadzamy możliwość tworzenia responsywnych stron www. Ciągle trzymamy się jednak naszej podstawowej zasady jaką od dawna  jest „tworzenie stron www bez kodowania”. Teraz śmiało możemy rozbudować naszą przewodnią myśl do postaci „tworzenie responsywnych stron www bez kodowania”. Wypróbuj nowe możliwości i zgłoś się na wczesny dostęp do kreatora responsywnych stron www.

 


strona www blog - autorZespół WebWave 

Tworzymy kreator stron internetowych przeznaczony przede wszystkim dla grafików i webdesignerów. Umożliwia on tworzenie niepowtarzalnych stron internetowych bez konieczności programowania, bez konfiguracji baz danych i hostingu. 

 

 

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog