Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Jak zlecić stworzenie strony

Jak zlecić zrobienie strony internetowej

07 listopada 2019

Chyba nie trudno zgodzić się ze stwierdzeniem, że każdy biznes potrzebuje strony internetowej. Obecność w sieci to dzisiaj podstawa działalności. Jak zlecić stworzenie witryny? Na co zwrócić uwagę przy wyborze partnera, który wykona to zadanie? Jak przebiega cały proces? Czy warto odważyć się na samodzielne stworzenie strony? Odpowiedzi na najważniejsze pytania znajdziesz w tym wpisie.

Jak zlecić zrobienie strony internetowej

Zastanów się co chcesz powiedzieć

Na początku powinieneś określić cel strony. Pomyśl kto należy do Twojej grupy docelowej i co chcesz mu zakomunikować. Strona jest ważnym elementem komunikacji marketingowej. Dlatego powinna być tworzona jako część większej wizji. 

Powinieneś też zastanowić się nad formą witryny. W przypadku małych firm usługowych często wystarczy prosta wizytówka z aktualną ofertą i danymi kontaktowymi. Jeśli chcesz sprzedawać bezpośrednio w sieci, powinieneś zbudować sklep internetowy. Zdarza się, że konieczne jest stworzenie dużej strony zawierającej wiele specjalistycznych informacji. 

Ważne, żeby cel był jasny od samego początku i nie zmieniał się do zakończenia projektu. 

Określ budżet

Ile kosztuje strona internetowa? To tak jak zapytać “ile kosztuje ubranie?” Za prosty t-shirt z sieciówki zapłacimy przecież kilkadziesiąt razy mniej, niż za wełniany płaszcz szyty na miarę. Podobnie wyglądają ceny witryn. 

Nieskomplikowany projekt oparty na szablonie może kosztować nawet poniżej 1000 zł. Oryginalna strona z wieloma podstronami, niestandardowymi elementami graficznymi czy sklepem internetowym może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy.

Określając budżet musisz cały czas pamiętać o celu strony. To od niego w dużej mierze będzie zależał stopień skomplikowania witryny, a więc i jej cena.

Dołącz do 180 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

Znajdź odpowiedniego partnera

Znalezienie dobrego specjalisty, który stworzy stronę może okazać się sporym wyzwaniem. Na rynku mamy do wyboru wiele opcji - od początkujących freelancerów po duże firmy. 

Jak w takim razie znaleźć dobre rozwiązanie? Najlepiej zwrócić uwagę na portfolio. Przejrzyj projekty stworzone przez wybranego web developera. Zajrzyj na zaprojektowane przez niego strony i sprawdź czy działają poprawnie. 

Sprawdzonych twórców stron internetowych możesz znaleźć też dzięki WebWave. Wystarczy, że klikniesz  tutaj. Web developerzy, których polecamy korzystają z kreatora WebWave a ich projekty zostały dokładnie przeanalizowane i wysoko ocenione przez nasz zespół. 

Stwórz brief

Po wybraniu osoby, która stworzy stronę, czas na rozpoczęcie współpracy. Na początku stwórz brief, czyli krótką listę Twoich oczekiwań względem strony.

Dobry brief powinien zawierać podstawowe dane konieczne do zbudowania witryny:

  • Nazwę firmy, jej cel i misję, oferowane usługi;

  • Opis stron konkurencji

  • Cechy wyróżniające Twoją ofertę;

  • Grupę docelową;

  • Typ strony jaką chcesz zbudować (np wizytówka, landing page, portal);

  • Zakres prac

  • Przewidywany budżet.

Te informacje pomogą w szybkim rozpoczęciu współpracy i uniknięciu nieporozumień. Stworzenie profesjonalnego briefu pokazuje też, że jesteś godnym zaufania zleceniodawcą. 

Chyba nie trudno zgodzić się ze stwierdzeniem, że każdy biznes potrzebuje strony internetowej

Poproś o odpowiednie uprawnienia

Jeśli strona jest już gotowa, pora zabrać się za jej bieżące utrzymanie. W tym celu powinieneś uzyskać od web developera odpowiednie uprawnienia. Określ zakres zmian, jakie chcesz wprowadzać na swojej witrynie. 

Zadbaj o aktualizacje

Jeśli uzyskałeś już odpowiednie odstępy, pamiętaj o systematycznym aktualizowaniu strony. Część zmian, takie jak zmiana treści czy dodanie zdjęć produktów, będziesz mógł wprowadzać sam. W przypadku bardziej skomplikowanych modyfikacji konieczna będzie współpraca z web developerem. 

Czy warto zlecać stworzenie strony internetowej

Zlecenie stworzenia witryny zewnętrznemu partnerowi to dobry pomysł, gdy dysponujesz sporym budżetem i zależy Ci na czasie. Jeśli jednak jesteś w stanie zainwestować kilka chwil, warto zastanowić się nad samodzielnym budowaniem strony. Takie rozwiązanie ma kilka dużych zalet.

Po pierwsze, oszczędzisz pieniądze. Po drugie, zyskasz pełną kontrolę nad swoją stroną. Nie będziesz musiał tracić czasu na wymianę maili w przypadku wprowadzania większych zmian. Po trzecie, nauczysz się nowej umiejętności, która z pewnością przyda Ci się w przyszłości. 

Świetnym narzędziem do samodzielnego tworzenia stron jest nasz kreator. To proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu z łatwością zbudujesz nawet złożone witryny. 

Podsumowanie

Zlecenie stworzenia strony internetowej to proces wieloetapowy. Warto się do niego dobrze przygotować. Pomogą w tym porady zawarte w tym artykule. Zastanów się, czy samodzielne stworzenie strony nie będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. Wypróbuj możliwości kreatora WebWave i przekonaj się, jak łatwo zbudować witrynę z jego pomocą. 

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

Autor: Jan Chmielowski

 

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog