Twój e-mail
Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

WebWave i Google Internetowe Rewolucje!

Okres od Bożego Narodzenia do Nowego Roku to czas, w którym zależy nam na odpoczynku. Problem z odcięciem się od obowiązków zawodowych dotyczy głównie freelancerów, ale nie tylko - lockdown spowodowany epidemią sprawił, że również dla pracowników etatowych granica pomiędzy pracą a czasem wolnym staje się płynna. Jak w takim razie odpocząć i zregenerować siły? W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. 

Pamiętaj o deadline’ach

Zanim zaplanujesz wolne, ukończ wszystkie projekty. Wtedy unikniesz pokusy pracowania “z doskoku” i rozmyślania o obowiązkach. Tylko odcinając się całkowicie od pracy możesz tak naprawdę wypocząć. 

 

Nie obwiniaj się, jeśli trochę popracujesz

Z drugiej strony, jeśli w przypływie natchnienia usiądziesz na chwile do pracy, nie popadaj w poczucie winy. Pamiętaj, że najważniejszy jest Twój komfort psychiczny. 

 

Postaraj się o pomoc

W niektórych branżach zdarza się, że klienci będą potrzebowali nagłej pomocy nawet, gdy jesteś na urlopie. Jak rozwiązać ten problem? Dobrze jest dogadać się z osobą pracującą w Twojej branży i podzielić się obowiązkami. Kiedy jedna osoba pełni “dyżur” i jest gotowa do działania w nagłych wypadkach, druga może spokojnie odpoczywać nie martwiąc się o to, że w środku nocy zadzwoni zaniepokojony klient.

 

Zadbaj o finanse

Niestety, freelancerzy bardzo rzadko mogą liczyć na płatny urlop. Dlatego ważne, abyś pamiętał o oszczędzaniu. Wtedy wolne nie będzie wiązało się ze stresem związanym z finansami po powrocie do pracy. Postaraj się też tak zaplanować realizację zleceń, żeby zapłatę z tych najbardziej intratnych odebrać niedługo po wolnym okresie. 

 

Dołącz do 311 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 
 

Ustaw powiadomienia

Potencjalni i obecni współpracownicy muszą mieć świadomość, że przez jakiś czas nie będą mogli się z Tobą skontaktować. Dobrze jest ustawić odpowiednią wiadomość na skrzynce mailowej czy, o ile to możliwe, w komunikatorach. Nie zapomnij przy tym napisać, kiedy planujesz wrócić do pracy. Dzięki temu osoby, które chciały Ci wysłać wiadomość będą wiedziały, kiedy spodziewać się odpowiedzi. 

 

Odetnij się od internetu

Korzystając ze smartfona trudno oprzeć się pokusie sprawdzania maili i wiadomości w komunikatorach. W Święta warto zrobić sobie dłuższą przerwę od korzystania z sieci. Jeśli to niemożliwe, dobrym pomysłem będzie wyłączenie powiadomień w aplikacjach, które służą do kontaktu ze zleceniodawcami. 

 

Ustal, co będziesz robić po powrocie do pracy

Organizacja pracy po urlopie może okazać się trudnym wyzwaniem. Po dłuższym odcięciu od zawodowych obowiązków nie jest łatwo wrócić do rytmu. Z tego powodu dobrze jest stworzyć plan zadań, które są do wykonania w pierwszej kolejności. Dzięki temu prościej będzie ustalić priorytety i na nowo wdrożyć się do obowiązków. 

 

Okres od Bożego Narodzenia do Nowego Roku to czas, w którym zależy nam na odpoczynku. Problem z odcięciem się od obowiązków zawodowych dotyczy głównie freelancerów, ale nie tylko - lockdown spowodowany epidemią sprawił, że również dla pracowników etatowych granica pomiędzy pracą a czasem wolnym staje się płynna.

Pozwól sobie na słodkie lenistwo

Wiele osób nawet w czasie wolnym nie może uwolnić się od przymusu produktywności. W końcu w domu zawsze jest coś do zrobienia, a urlop można wykorzystać na porządki, czy wykonanie odkładanych od miesięcy drobnych prac remontowych. Jednak aby w pełni odpocząć, warto sobie odpuścić i pozwolić na regenerację.

 

Podsumowanie

Okres świąteczny to dla wielu z nas jedyny okres w roku, kiedy możemy spotkać się z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego powinniśmy postarać się, żeby nic nie zakłócało nam spokoju. Odpowiednie przygotowanie i nastawienie sprawią, że będzie to szansa na zregenerowanie się i nabranie energii do podejmowania wyzwań w nowym roku. W te Święta, życzymy wszystkim solidnego wypoczynku!


 

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

 

Autor: Jan Chmielowski

23 grudnia 2020

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

Jak skutecznie wypocząć w Święta - poradnik dla freelancerów i nie tylko

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

- 50%

WIELKA PROMOCJA NA BLACK FRIDAY!

na Pakiet Premium w WebWave

ODBIERZ RABAT

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI